Reklama

Reklama

Všechno bude

  • Slovinsko Zimske muhe (více)
Trailer

Obsahy(1)

Typický outsider čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku (Eliška Křenková). Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka (Lenka Vlasáková) s policistou (Martin Pechlát) a my spolu s nimi váháme, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od té vyfantazírované… (CinemArt)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (220)

vyfuk 

všechny recenze uživatele

[KVIFF] Ať si říká, kdo chce, co chce, ale za mě jde na české poměry o skvělý počin. Olma Omerzu beru jako mladého a nadějného filmaře, který sice nezaujme masu, ani nebude asi nijak extrémně vyzdvihovaný, ale myslím, že je to budoucnost české kvalitní a seriózní filmografie. Neškodný film, který se může stát v reálném životě a taky, že se stal a vypráví i příběh dvou kluků, kteří v rámci autenticity byli neherci. Je to takový jednohubkový příběh, u kterého se ale i zasmějete a zažijete nějaké emoce. Za mě dobrý. Určitě jde o český film, který umí vyčnívat z davu a ukázat se. Hlavně cením originální nápad. ()

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Road movie, která odvypráví část života dvou malých chlapců, respektive spíše několik dní. Eliška Křenková se k nim náhodně přidá při cestě, a se stejnou rychlostí zase zmizne. Nehraje špatně, stejně jako dva hlavní hrdinové, jen tam není moc co hrát, mimo to, že je možná někam posouvá. Dva mladí hrdinové už tomu nastavují atmosféru svými průpovídkami, chováním, zasazené do podzimní šedi. Herecky a režisérsky výborný, jen mě to příběhem nějak nechytlo. ()

Reklama

decouble 

všechny recenze uživatele

Pár poznámek. Fakt to bolí sledovat zase po roce nejlepší český film a říct si: OK, tak snad příští rok. 1) Dějově se tady nic moc nestane, což by nevadilo, protože film přece může fungovat jako médium zachycující atmosféru a/nebo náladu. Ale tady fakt nic není, unikátní město Adamov je tam asi na 15 minut a zahalený do mlhy. Náladu jsem úplně nepochytil, ale hraje tam hodně neznámých (ale docela fajn) písniček (asi protože road movie?), což možná mělo něco navodit, těžko říct. 2) Hlavní postavy jsou OK, ten tlustej kluk je ze začátku trochu iritující, časem si to ale sedne. (Oba dva ale převyšuje na malý ploše Eliška Křenková). Ale vlastně se o nich moc nedozvíme (jeden má dědu, co hodně kecá; druhej chce do cizinecký legie; oba chtějí šukat), jenže to nepůsobí jako ten typ filmu, kde si divák rád doplňuje mezery. Spíš to vypadá jako kdyby nebyl rozpočet zaplatit víc herců. 3) Ve výsledku je to další statický český film vrcholící neakčně natočenou (ale rafinovanou) akční scénou, která jen podtrhuje statičnost (párkrát se tam švenkuje do pohybu, hurá). ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Olmo Omerzu ve mě vzbuzuje naději, že české filmy stále mají naději se prosadit ve světě. Všechno bude je dobrý film a z dané zápletky vytěží hodně. Omerzu si hraje s vyprávění(hlavní hrdina se snaží působit jako nespolehlivý vypravěč)a trochu jiným úhlem pohledu na road movie a dospívání. Omerzu dost sází na nové tváře(Tomáš Mrvík a Jan František Uher), které doplňují zkušenější herci(Vlasáková, Pechlát a hlavně Eliška Křenková) a na uvolněnou atmosféru. Film je zábavný, ale dokáže být místy i dost znepokojující a depresivní. Není to taková trefa do černého jako Rodinný film, ale za mě palec nahoru. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Na Olma jsem četl poměrně dost chvály za Rodinný film, ale na rozdíl od kritiků a csfd kolegů mě nějak zásadně nedostal, za to tady Olmíno udeřil kam měl. Jasně, na poli příběhu mám v hlavě pár otázek, které mě film neodpověděl a asi by měl, ale co naplat, když hlavní složka "vtáhnutí enšpígla do děje" zafungovala na 100% . Úplně nejvíc jsem nadšen ze dvou hlavních představitelů, protože oni ten film absolutně odtáhli a pro oba to byl debut, jsou mládí, prostě skvělý. U Tomáše nepochybuji, že má talent i charisma a budu se těšit, že tohle nebylo poslední setkání i když v českým filmovým rybníčku plným kamarádšoftů člověk nikdy neví, ale držím pěsti, Tome. U Honzy doteď nevím, zda to byla osobní přirozenost nebo talent, ale v každým případě skvělá práce Olmy za vedení herců a že dal šanci nový krvi, toho si vždy strašně vážím a náš film to moc potřebuje. Eliška, krom toho že se mě líbí jako ženská, se mě líbí víc a víc i jako herečka, působí před kamerou suvereně, sebejistě. Další pochvala jde na Lukáše Milotu, protože ty kompozice to byla nadhéra, byla v nich atmosféra, dávali ději nálady, částo dost depresivní. Adamov výtečná volba exteriéru místo profláklýho depresivního severu, tohle město má neskutečný genius loci a pokud pojedeš na Macochu dej mu šanci. Ještě se vrátím k ději. Mára s Heduš jsou ještě takový telátka, ale když došlo na lámání chleba (dědeček, pejsek, Elča v chatě) zachovali se jako správný chlapi a vůbec jsem jim fandil, rozuměl a možná i tu bezelstnost, přirozenost a především bezstarosnost mládí záviděl, teda až na Heduš když došlo na téma sex, to jsem opakovaně oceňoval smíchem. Dám pět, je to na hraně, ale to co filmu čekám nejvíc, tedy že si mě unese do svýho světa, to se tomuhle mlžáčkovi z Adamova povedlo. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (18)

  • „Film vznikal otevřeněji než jiné předtím, v tom smyslu, že jsme se drželi scénáře, ale do něj se vnášeli improvizace,“ uvedl o filmu režisér filmu Olmo Omerzu. [Zdroj: novinky.cz] (SONY_)
  • Trik se záchranou téměř utonulé mouchy se ve skutečnosti naučil Olmo Omerzu od svého otce (který se zase to samé naučil od svého otce). (DJDVD)

Související novinky

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

12.09.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) každoročně mimo udílení národního ocenění Český lev vybírá i potenciálního filmového kandidáta na prestižní cenu Oscar, jenž by na jaře příštího roku mohl… (více)

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (více)

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (více)

26. Český lev – Nominace

26. Český lev – Nominace

22.01.2019

Česká filmová a televizní akademie oznámila své nominace pro 26. ročník Českých lvů a mezi největší favority se tak zařadil snímek Toman s Jiřím Macháčkem, který získal celkem 13 nominací. Hned za… (více)

Reklama

Reklama