Všechno bude

• angličtina

Winter Flies

Road movie / Drama / Komedie

Česko / Slovinsko / Polsko / Slovensko, 2018, 85 min

Měla to být asi road-movie s přesahem, ale nakonec je to jen neduživá artovka. Není vysloveně špatná, ale ani nijak vyčnívající a díru do světa určitě neudělá. Jestliže tohle je nejlepší film roku a držitel Českého lva, je to tristní pohled a dobře vypovídá o úrovni současné české kinematografie...(27.7.2019)

Olmo Omerzu ve mě vzbuzuje naději, že české filmy stále mají naději se prosadit ve světě. Všechno bude je dobrý film a z dané zápletky vytěží hodně. Omerzu si hraje s vyprávění(hlavní hrdina se snaží působit jako nespolehlivý vypravěč)a trochu jiným úhlem pohledu na road movie a dospívání. Omerzu dost sází na nové tváře(Tomáš Mrvík a Jan František Uher), které doplňují zkušenější herci(Vlasáková, Pechlát a hlavně Eliška Křenková) a na uvolněnou atmosféru. Film je zábavný, ale dokáže být místy i dost znepokojující a depresivní. Není to taková trefa do černého jako Rodinný film, ale za mě palec nahoru.(15.7.2019)

V rámci žánru road movie je tento film absolutní pecka. Splňuje všechny předpoklady pro podobně laděné kousky, kde hlavní dvojka je nesourodá dvojice, stáří cirka 15 let plus mínus dva roky, kteří jsou neskutečně autentičtí a navíc Vás zajímá, kam jedou, proč jedou a co během té cesty zažijí. Horší to je ale se začátkem a koncem filmu. Na jeho délku 85 minut je film poměrně dost svižný. Řekl bych, že možná až moc. Začátek chybí, do filmu vpadnete a okamžitě si ty kluky, se kterými často budete nesouhlasit, tak nějak oblíbíte. Jenže jak chybí začátek, tak chybí i konec. Závěr je bezdůvodně utnut a tak například příběhová linka na policejní stanici vyzní do vzduchoprázdna. Vše zakončí název filmu přes celé plátno…Všechno bude(23.9.2019)

Už dlouho jsem neviděl český film, kde by obraz tak dobře spolupracoval se slovem, byl natočen zajímavě a zároveň účelně po vizuální stránce, ale zbytečně neexhiboval, herci (a neherci!!) byli tak přirození a z tohohle všeho ještě vykoukl nějaký (velmi nečekaný) společenský osten. A dojde čas i na snové výjevy. A k tomu všemu ten Adamov. U mě je to přesně naopak, čím víc mám od zhlédnutí filmu, tím kdykoliv, kdy si na něj vzpomenu, se mi dostává do paměti. Ne, snímek není žádná bomba, ani není uváděn s nějakou pompou, ale i tak je skvělej. Jen tak dál, pane Omerzu!(13.9.2018)

• Strike

Pokud Jan František Uher za tohle dostane Lva, tak ostatní čeští herci (nebo porotci) by se měli nad sebou minimálně zamyslet. A scénáristé stydět. Obojí je dosti nedostatečné...I když 85 minut považuji za klad filmu, tak pětkrát detailní záběr na mouchu je opravdu hodně etno. Po Rodinném filmu velký sešup dolů.(20.7.2019)

• - Tvůrci se inspirovali skutečnou událostí, která se opravdu stala. Celkový příběh kolem všeho ostatního už byl převážně domyšlený. (vyfuk)

• - Auto, ve kterém kluci Heduš (Jan František Uher) a Mára (Tomáš Mrvík) jezdí, je Audi 100 C3 z roku 1985. (SONY_)

• - Scénář k filmu byl původně napsán jako rozhlasová hra pro Český rozhlas, se kterým scenárista Petr Pýcha už v předchozích letech spolupracoval (např. „Lidojedi“, „Benzína Dehtov“, „Léto v Laponsku“). Ovšem veřejnoprávnímu rádiu se nelíbila vulgární mluva obou mladých protagonistů a chtěl ji vyškrtat, což se zase nelíbilo Pýchovi. Se svým kamarádem a filmovým režisérem Vladimírem Michálkem se tak domluvili na zfilmování jeho příběhu a Michálek scenáristovi řekl, aby si vybral pět režisérů (od nejvíce žádaného po nejméně), které by se scénářem oslovil. Petr Pýcha na prvním místě řekl Olma Omerzu, jelikož se mu líbil Olmův film Příliš mladá noc (2012). Naštěstí Omerzua příběh zaujal a hra se začala vyvíjet do podoby filmového scénáře. (MajklCZsk)