poster

Všechno bude

 • Slovensko

  Všetko bude

 • anglický

  Winter Flies

Road movie / Drama / Komedie

Česko / Slovinsko / Polsko / Slovensko, 2018, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Filmmaniak
  ***

  Rodinný film byl mnohem větší hardcore art, Všechno bude je oproti tomu velice divácká a uvolněná road movie o svobodě a volnosti, avšak se zjevnou sociální rovinou a s motivy chlapeckého dospívání. Ze začátku je poměrně těžké se na film naladit, neb jeho hlavními hrdiny je dvojice náctiletých chuligánů, kteří si pod tou svobodou představují hlavně krádeže aut, útěky z domova, střílení po autech z airsoftové pušky a pohrdání autoritami, což film přiživuje tím, že prezentuje dospělé postavy jako nedbalé a nezodpovědné jedince nebo jako nedůvěryhodné podrazáky. Postupem času se ale do příběhu a jeho postav nakonec vcítit lze, hlavně díky konstantně dávkovanému lehkému humoru a maximálně přirozeným hereckým výkonům hlavních protagonistů. Svoboda a uvolněnost každopádně prosákly i do struktury filmu a některých konkrétních dějových aspektů, které působí velmi neučesaně, ať už se jedná o rozdělení příběhu do dvou na přeskáčku vyprávěných časových rovin nebo třeba o způsob jakým je z policejní stanice "odklizen" na většinu filmu jeden ze strážníků.(3.7.2018)

 • salalala
  ***

  Velmi příjemná záležitost, která ale asi očekávání úplně nenaplní. Olmo Omerzu je šikovný filmař, o čemž přesvědčil už dříve, a i proto Všechno bude vypadá hodně lehce a zajímavě. Od úvodních minut funguje melancholická, ale ne depresivní atmosféra nejisté budoucnosti a nejasné minulosti obou hlavních postav, kterou Omerzu doplňuje výbornou kamerou, citlivým hudebním doprovodem a nezvykle pomalým tempem, které je ale někdy pomalé až moc. Příběhová linie s putováním dvou kluků funguje vesměs velmi dobře, a i když nedrží u sebe, ale je spíše sledem víceméně zajímavých epizod, moc se toho vytknout nedá. To je dáno i decentně naznačeným homoerotickým napětím mezi oběma chlapci, do něhož se vkrádá postava stopařky, která pro ně znamená první větší oblouznění ženským pohlavím. Výteční jsou oba hlavní představitelé, z nichž zejména po právu Českým lvem oceněný Jan František Uher je naprosto famózní, též Tomáš Mrvík je ale fantastický a kooperace a chemie mezi oběma funguje fantasticky. Eliška Křenková je velmi dobrá, ale nemá tolik prostoru, aby upoutala větší pozornost, v jejím případě Lva moc nechápu. Co ale drhne, je orámování příběhu policejním výslechem, které působí nadbytečně a hodně toporně, postava policisty je navíc úplně zbytečná a samotný závěr pak připomíná laciný vtip o hloupých policistech. Možná je trochu škoda i to, že Omerzuovi se nepodařilo úplně jasně odlišit snovou realitu od té skutečné a snímek pak někdy působí zmatečně a jako by pohádkově. Přes všechny výtky patří všechno bude k těm lepším českým filmům loňského roku a dokazuje, že Omerzu by v budoucnu mohl natočit počin evropských parametrů. 60 %(16.5.2019)

 • Anderton
  ***

  Všecko nebolo, teda nebolo asi vôbec nič, aspoň čo sa týka sexuálnych skúseností hošanov. Nápad začať druhým bodom obratu je síce fajn, ale zase nič extra z toho neplynie, proste je to len také ozvláštnenie. Všechno bude ale nie je našťastie žiadna depka, ktorá by si na takom cool prívlastku chcela zakladať, ako napríklad sociálne drámy hrubšieho zrna. Chýbalo mi originálnejšie, alebo skôr skutočne prekvapivé rozuzlenie. Inak na film sa veľmi dobre pozerá, až som si začal postupne hovoriť, že by mohol byť aj oveľa dlhší a vôbec by mi to nevadilo. Áno, všetci herci aj neherci sú super, to je fakt. Herecky najlepšie zvládnutá scéna je telefonát do nemocnice a následná autentická chlapcova reakcia.(9.1.2019)

 • Cival
  ***

  Celkem slabota. Tuctová road-movie, které schází opravdová síla i punc výjimečnosti. Takhle bych si představoval absolventský film průměrného famáka. Uvážíme-li, že je Omerzu považován za výkvět českého filmu i FAMU, přesně to vystihuje, jak bídně na tom místní kinematografie i její stěžejní instituce jsou.(1.7.2018)

 • ChewieDC
  ***

  Je to takový ten film, který když vidíte, přijde vám fajn, na české poměry je nečekaně zdařilý, ale uběhne pár dnů a postupně se vám začne vypařovat z hlavy, protože není absolutně ničím výjimečný. V českém kontextu snad jen tím, že není blbý, všichni hrají dobře a dialogy nešustí papírem. Což je fajn, ale trochu málo.(13.7.2018)

 • - Scéna se záchranou psa se natáčela v říjnu 2017, kdy průměrná teplota v tomto měsíci činila 10°C. Představitel Máry (Tomáš Mrvík) se tedy na roli doma připravoval pravidelným koupáním a sprchováním ve studené vodě. (DJDVD)

 • - Policejní vyšetřování probíhalo v městě Adamov na Blanensku, natáčelo se v budově bývalé pošty. Skutečná policejní stanice se ovšem nachází hned ve vedlejším domě. [Zdroj: blanensky.denik.cz] (fctp)

 • - Tvůrci se inspirovali skutečnou událostí, která se opravdu stala. Celkový příběh kolem všeho ostatního už byl převážně domyšlený. (vyfuk)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace