poster

Králíček Jojo

 • USA

  Jojo Rabbit

 • Nový Zéland

  Jojo Rabbit

 • Slovensko

  Králiček Jojo

 • Kanada

  Jojo Rabbit

 • Velká Británie

  Jojo Rabbit

 • Austrálie

  Jojo Rabbit

Komedie / Drama / Válečný

USA / Nový Zéland / Česko, 2019, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  *****

  Waititiho autorské motivy dospívání, problematických vzorů a snahy napasovat se do společenské role, která člověku vůbec nesedí, zde dosáhly levelu naprosté vypravěčské geniality a filmařské bravury. Film o nacismu a xenofobii, ale i lásce a hrdinech, který je současně hurónsky vtipný, drásavě devastující, ale i plný naděje. Protože často ten největší nepřítel číhá v zrcadle a stačí jen sebrat sílu se mu postavit, i když to může být sakra těžké. Králíček Jojo je čirá filmová dokonalost na všech úrovních a složkách, neposlední v řadě také v castingu. Vedle skvostně vedeného Romana Griffina Davise a "baby Nicka Frosta" Archieho Yatese tu v každé své scéně září Sam Rockwell a Scarlett Johansson podává životní výkon v jedné z nejlépe napsaných ženských figur všech dob. Film roku, jak toho uplynulého, tak bezesporu i toho právě započatého. --- Podrobněji v recenzi a následné debatě pro Reflexe: Film rádia Vltava.(1.1.2020)

 • Stanislaus
  ****

  Po Co děláme v temnotách a třetím Thorovi mé třetí setkání s režisérem/hercem Waititim, jehož rukopis je vskutku osobitý a nepřehlédnutelný - a to v dobrém, ale i špatném slova smyslu. V případě Králíčka Jojo naštěstí značně převládají klady nad zápory. Nebudu se rýpat ve skutečnosti, že se ve snímku mluví převážně anglicky a němčina figuruje pouze v notoricky známých spojeních. Už podle traileru bylo očividné, že půjde o černočernou komedii, která si nebude brát servítky - a to se naplnilo. Je sice pravda, že v několika momentech byl onen černý humor už poněkud nemístný, ale ve většině případů se podařilo navodit kýžený účinek. Z hereckého hlediska nemám téměř nic, co bych mohl vytknout - všichni se zhostili svých rolí přesvědčivým způsobem, snad jen Hitler byl chvílemi možná až příliš afektovaný. Přistoupí-li divák na režisérův osobitý humor a pojetí dějin, nebude mít problém si na necelé dvě hodiny užít film plný problematických tkaniček, rohatých židů, německých ovčáků, sběračů kovu a mnoha dalších bizarních prvků a nápadů, které člověk jen tak někde pospolu neuvidí. Bonusem byl německý cover Heroes od Bowieho.(23.1.2020)

 • Radek99
  ****

  Jako by Wes Anderson natočil prequel Už je tady zas a scénář mu napsal Roberto Benigni...vyznívá to jako pohádka, ale v podstatě jde o komplexní pohled na dění v Třetí říši, jen silně zakódovaný, neboť je přefiltrován rastrem desetiletého kluka - státní propaganda cílená na všechny kategorie, tedy i malé děti, plošné vymývání mozků, jak ho známe i z dob komunistické totality od nás (pionýr coby Hitlerjugend) hypertrofovaný kult osobnosti (tady silně karikovaný postavou Führera ztvárněnou samým režisérem), instituciolizované násilí, popravy ve veřejném prostoru, nacionalismus, antisemitismus... Taika Waitiki se na filmy zobrazující svět vnímaný dětskýma očima specializuje, je to vždy část světa či etapa historie nehostinná a nepřátelská, proto ji Waitiki zlidšťuje humorem a ironií...jeho druh obvykle velmi černého humoru navazuje na francouzké crazy kostýmní komedie z druhé světové, nejvíc asi upomíná ke kultovnímu seriálu Haló haló...(6.2.2020)

 • AppleCore
  *****

  Tématický neobjevná, zato obsahově dokonalá komedie plná absurdit, která čím blíže konci je, tím hlouběji pod kůži se zařezává. V dnešní době jedna z těch vzácných komedií, která pobaví i dojme zároveň, aniž by stavěla humor na vulgarismech. (Central Cinema Alexandra, NZ - věkový průměr diváků v sále 70+ :D)(27.10.2019)

 • Slasher
  *****

  Co víc si přát - skvělý (už dá se říct “waititiovský”) humor, velká milá dojímačka, výborně padnoucí dějinný nazi-jugend kontext, regulerní star power do vedlejších rolí a sakra, odzbrojující Bowieho “Heroes” echt německy. Zrovna jsem měl pocit, jak to přestává být prdel, načež ladně přešlo v lidsky působivou story - crowd pleaser a perfekt mix. ♪♫(14.1.2020)

 • - Když Gestapo přichází do Jojova (Roman Griffin Davis) domu, „Heil Hitler“ zazní za jednu minutu 31x. Režisér Taika Waititi chtěl tímto momentem humorně ukázat, jak směšné a zbytečné byly nacistické protokoly. (cihlenka)

 • - Obsazení režiséra Taika Waititi do role Adolfa Hitlera může být vnímáno jako kontroverzní, jelikož Waititi je po matce Žid a po otci Maor. Podle samotného Waititi „není lepší způsob, jak Hitlerovi a celé jeho ideologii ukázat prostředníček. (jandastlouky)

 • - Elsa (Thomasin McKenzie) mluví o Hitlerovi jako o „ubohém mužíkovi, který si nenechá narůst ani pořádný knír“. Pravdou ale je, že Hitler měl plný knír až do první světové války. Protože se mu ale nevešel do masky, musel ho zkrátit, a tak vznikl Hitlerův ikonický drobný knírek pod nosem. (cihlenka)