Králíček Jojo

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Drama / Válečný

USA / Nový Zéland / Česko, 2019, 108 min

Tématický neobjevná, zato obsahově dokonalá komedie plná absurdit, která čím blíže konci je, tím hlouběji pod kůži se zařezává. V dnešní době jedna z těch vzácných komedií, která pobaví i dojme zároveň, aniž by stavěla humor na vulgarismech. (Central Cinema Alexandra, NZ - věkový průměr diváků v sále 70+ :D)(27.10.2019)

Na ja, schön wie ein Diamant, Sam je prezident vesmíru a tak všelijak, ale celou dobu jsem si kladla otázku, jestli bych to pustila svému dítěti, kdybych nějaké měla. Je to velmi, velmi, velmi dětsky zaměřené, ale z extrémně dospěláckého úhlu pohledu, jestli to dává smysl. Můj popis, ne ten film, protože mám pocit, že film právě trošku ne. Nemůžu si vzpomenout, jestli jsem jako děcko viděla nějaké filmy o náccích, parafínového Hitlera v Červeném trpaslíku nepočítaje. První film, který si pamatuju, ale určitě ne první film, co jsem viděla, byli Swing Kids, ale to už jsem byla dospívající dacan a film tomu svým pojetím a vším ostatním odpovídá. Taika na to jde prostě moc šíleně nebo příliš málo šíleně, kdybych to měla popsat co nejjednodušeji. Asi bych svému dítěti prvně pustila Život je krásný a potom by bylo na něm, jestli by ho Jojo Rabbit zajímal, až by bylo větší.(14.2.2020)

Obsahuje spoilery: "Trhni si, Hitlere!" Králíček Jojo vás zahřeje u srdce, ale klidně vám ho i zlomí. Hlavním hrdinou je desetiletý zapřisáhlý člen Hitlerovy mládeže Roman Griffin Davis. Ten věří, že židé jsou rohatá monstra a jeho imaginárním kamarádem je samotný Adolf Hitler. Bohužel Jojova matka Scarlett Johanssonová pomáhá protinacistickému odboji a doma ukrývá ve skrýši za stěnou židovskou dívku Thomasin McKenzieová. Chlapec řeší spolu s imaginárním Hitler, co udělat či neudělat, když se všechno dozví. Nakonec se s dívkou sblíží a zkoumá, co je pravdy na tom, co ho o Židech učili. Králíček Jojo je úžasně natočeným a zahraným filmem, který bezesporu skýtá malebné záběry kamerou, ale i výborně napsané postavy. Film je vyprávěn z chlapcova pohledu, jehož přesvědčení o fungování světa je popletené vládní propagandou a manipulací. DOPORUČUJI! Je to lidský a inteligentní film. - 100%.(31.5.2020)

9/10 Taika je božan. Jeho nová historická satira kloubí veškerý tvůrčí um s naprosto jasnou vizí, která vás dokáže bavit, ale i citelně zranit. Jeho zdaleka nejemocionálnější snímek, ve kterém je taková kanonáda nápadů, že by se současný Hollywood měl stydět. Perfektní herecké výkony (Davise čeká velká budoucnost), skvělě napsané postavy (Rockwell i Johansson válí), nádherná kamera (fakt to stálo kolem dvaceti mega?!), úžasná hudba (We Are Heroes ftw) či plně funkční a originálně pojmuté gagy ("Hail Hitler!"). Zkrátka a dobře - bravůrně vybalancovaný mix, kterému nechybí takřka nic! Velká pecka. Více: https://www.youtube.com/watch?v=uv0L3D9kqYo(29.1.2020)

Taika Waititi natočil svůj nejlepší film a stylem má hodně blízko k Tarantinovi. Velmi originálně zpracovaná válečná Satira se silným příběhem. vkusným humorem, poutavými dialogy, skvělými hereckými výkony ( Scarlett Johannson na oscara, ale potěší i Sam Rokwell, Taika Waititi v roli Hitlera či malý šikovný Roman Griffin Davis. Největšími highlighty je úvodní tréning mladých Nácků, návštěva Gestapa či samotné finále. Film několikrát dokáže překvapit, drží si slušné tempo a humor občas vystřídá studená sprcha. Zástup dětí v kině mi přišlo mimo. 8/10.(5.1.2020)

• - Na závěr filmu hraje píseň „Heroes“ od Davida Bowieho, která je o dvou milencích rozdělených Berlínskou zdí. (cihlenka)

• - V závěru filmu se kapitán Klenzendorf (Sam Rockwell) objeví ve své nové uniformě, avšak místo u návrhu slibovaného Gatlingova kulometu s rádiem, má samopal MP28 a gramofon, který mu nese Finkel (Alfie Allen). (Maulincio)

• - Obsazení režiséra Taika Waititi do role Adolfa Hitlera může být vnímáno jako kontroverzní, jelikož Waititi je po matce Žid a po otci Maor. Podle samotného Waititi „není lepší způsob, jak Hitlerovi a celé jeho ideologii ukázat prostředníček. (jandastlouky)