Králíček Jojo

• USA Jojo Rabbit (více)

Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. (CinemArt)

harycek

Jestli toto někdo nazývá komedií tak je nejspíš duševně chorý!!!!!!!!!Zakroutit králikovi krkem, pohled na oběšené a pod. mě (ač nejsem žádný citlivka!!!!) nepřipadá zrovna komické !!! Zkrátka je to "divný" a obtížně stravitelný film!! ()

Cibulka_C

Žánrově je to velmi propletený a namíchaný snímek, který působí hrozně zvláštně. - Střídají se scény velmi silné a nebála bych se použít i slovo brutální (gestapo, Hitlerjugend, oběšení, ukrývání Židovky) naproti tomu scény parodické, do kterých je zamícháno i nemálo sarkasmu (všechny scény s Hitlerem). Nejvíc si mě získal Roman Griffin Davis, coby Králiček Jojo, ten byl tak úžasnej, tak úžasně přirozenej, a tak úžasně roztomilej, že kdykoliv s ním  byla scéna, roztýkala jsem se... ehm. 🐰 Thomasin McKenzie mě taky neskutečně okouzlila a upřímně, začínají se rodit a vyvíjet velmi nadaní herci. 🙉 Americký humor, který se snažil přiblížit k tomu německému nebo co si o tom mám myslet 😭 jsem asi nepostřehla, protože jsem se u oněch scén nesmála... asi to obyčejně nechápu a NESTYDÍM SE ZA TO. Tento film je úžasný nápad, který tady jednoduše chyběl. Poučil, přiblížil historii, tu jednu z nejdůležitějších částí historie, pobavil a zaujal. Takže za mě film 🐰Králíček Jojo🐰 vede a doporučuju ho všem. ()

CrazymanM

Velmi příjemný film,chvíli komedie,chvíli drama,malinko mi trvalo se filmu přizpůsobit,ale nakonec mám pěkný zážitek! ()

ESNYR

Na takový styl humoru asi nejsem dost mladý a nebo dost starý. Každopádně mi nevadí dělat si srandu třeba i z vážných věcí pokud ta sranda má nějaký smysl a účel. Tady se to nepovedlo a v polovině jsem to vzdal. A nesedl mi ani ten malej kluk a ani Waititi. Hodnotit to nebudu. ()

jemine

Je-li vám deset, je svět okolo jednoduchý a přímý, i když ne vždy pochopitelný, dobro je dobré a zlo zlé; není snadné připustit si, že skutečnost je jiná. Taika Waititi, můj nový oblíbenec, jemuž jsem na chvíli odpustil i Thora: Ragnarok, natočil hořkou tragikomedii o počátku dospívání jednoho malého nácka na vrcholu agónie Třetí říše. Asi není jednoduché se v deseti letech přátelit s imaginárním Hitlerem, okolo sebe mít Hitlerjugend, otce kdesi ve válce, milující matku vídat s lahví vína a v přístěnku pokoje mrtvé sestry potkávat živou židovku. Třebaže výchozí situace je dost bizarní, film z toho vyšel skvělý, báječně vybalancovaný na hraně absurdity a dobře vypočítaných emocí, částečně bláznivý a vcelku uvěřitelný. Chvíli se na apokalyptický svět roku 1945 díváte optikou desetiletého chlapce, zažívajícího stav zmatku z poznání, deziluzí, smutku, hrůzy a počínající erotické (nejenom) lásky. Pět hvězd, s malilinkými výhradami, ale přece jen pět. ()

Dukekuky

Poprvé když jsem viděl  na internetu tenhle film, tak jsem si říkal že to bude pěkné zesměšnění války. Áa jo, něco tam bylo ale nebylo tam toho tolik jak jsem čekal. Na začátku jsem držel ovladač v ruce že to přepnu a taky se tak stalo. Poprvé jak jsem sledoval film tak jsem se na to vykašlal a udělal jsem chybu. Po druhé jsem si řekl že to opět zkusím a konečně to dokoukám. V polovině se to rozjelo, už tam nebylo tolik té parodie na tu válku, což to jsem chtěl. Pořádně se rozjeli emoce a trošku tam byl ještě humor a to bylo fajn taky je to pořád komedie. Takže humor a emoce byli po celé druhé polovině. Nebral jsem tenhle film vážně takže jsem si ho užil, ale kdybych to bral fakt vážně a soustředil se na to utrpení a dělání si srandu z Adolfa Hitlera tak by to padlo na míň jak 2 hvězdy. Taika Waititi je frajer a když režíroval Thora tak jsem to musel vidět. 7/10 ()

muti

Dokonalý mix smiechu cez slzy kde sa vážne témy striedajú s humornými vsuvkami. Paradoxne vyznejú aj detské dialógy s modernými frázami. Skvelá je mimika hlavného hrdinu, ktorému sa na tvári odzrkadľujú všetky emócie. ()

rigby

Shlédl jsem a nevím, co si myslet. Na jednu stranu jsem se chvílemi dost nudil, scény s Hitlerem byly většinou silně trapné. Ale občas jsem se i zasmál. Občas se mi chtělo i brečet. Od všeho kousek. K tomu výborná muzika, zejména úvodní Beatles a závěrečné Heroes mi fakt vehnalo slzy do očí. Nečekal jsem nic, ale vzalo mě to tak, že se budu muset podívat ještě jednou. A po druhém shlédnutí musím konstatovat, že se mi to líbilo ještě víc a totálně mě to odrovnalo. Potlesk! ()

Kushina

Zprvu komediálně pojatý film, ve kterém si mladý zfanatizovaný Jojo hraje na největšího nacistu na světě, zajímá ho jen válka a zabíjení židů a jak být správným nacistou. Později však film přichází s komediálního žánru do depresivního dramatu, kde si Jojo začne uvědomovat, že válka je děsivá a když jeho Matku popraví za zradu, tak si uvědomí, že láska je důležitější a to, že byl vlastně mladý a blbý. Celý film byl skvěle natočený a byly do něj zakomponovány důležité prvky a pocity. 75% ()

e_Fox

Waititiho styl humoru je dost specifický. Tento film je velmi zábavný, ale téma, kterého se dotýká je stále pro evropské státy moc silné a ve zdejších končinách tato satira nejspíš neobstojí, už ve Francii měl film problémy. Zajímavá byla angličtina s německým přízvukem, o kterou se museli herci pokoušet :) A české lokace taky potěšily. ()

Doggie773

Místo válečného dramatu udělat komedii? Proč ne? Waititi opět ukázal, jak svým specifickým stylem udělat film výjimečným. Oceňuji, že to s humorem tolik nepřeháněl ( jak je u něj ve zvyku :D) a dokázal do filmu zavést i krutost a utrpení války a nacistického režimu. Film je zároveň zábavný, ale také přivede k slzám nejednoho diváka. Určitě doporučuji. ()

Astonko

Bolo to presne to, čo som očakával, no až takéto dobré som to nečakal. Filmu naozaj nemám čo vytknúť, možno až na menšie zaváhanie v strede filmu, keď som si želal, nech už sme späť v tom absurdnom svete. Je to však ozaj len drobný problém, ktorý mi na celkovom dojme z filmu skoro nič neubral a môžem tak s kľudom tvrdiť, že Taika (spolu so všetkými hercami) z toho vyťažil maximum 9.8/10 ()

Chris Evans ztvární legendárního herce

10.02.2020

Ceny BAFTA – výsledky

Ceny BAFTA – výsledky

03.02.2020

73. ročník udílení Filmových cen Britské akademie je za námi, kdo slaví, a kdo naopak odešel domů s prázdnou? Nejlepším filmem bylo nakonec zvoleno válečné drama 1917 Sama Mendese. Snímek si odnesl… (více)