• Jonatthan

Typická "Machovina". Je zde použitý podobný model jako ve Florenci 13,30 (velké množství různých charakterů, fimové triky, atd.), ale tam to funguje mnohem lépe. Na uvolněný rok ´68 odkazuje lehká erotika (koupající se dívka). Ženské oko zase jistě potěší pohled na muskulaturu Juraje "Supermana" Višného. Slabší průměr. 50%.(6.11.2010)

• Big Bear

Souhlas s Radkem99, jako komedie to nefungovalo, narážky jsou dnes už těžko pochopitelné a jediné co zaujme jsou záběry na tehdejší doznívající éru ploutví na auťácích, neboť paní móda lehce škobrtla i o vozy východního bloku. To množství Meďourů, Buicků, Peugeotů a dalších amerik museli filmaři schrastit kdoví kde a věřím, že to nebylo snadné. Tehdejší silnice byly spíše plné všech těch Spartaků, tisícovek, Roburů, wartburgů, vejtřasek a i veteránů jako byly značky Praga, Tatra a Aero jejichž vozy byly již dávno za hranou životnosti a které pohromadě držela jen velká obětavost majitelů. Závěrečná scéna kdy místní demonstrují po zrušení objížďky za navrácení aut do městečka s hlavní tepnou skrze náměstí působí dnes v době, kdy nejedna obec zavalená tranzitní dopravou a smogem volá po obchvatu nechtěně úsměvně. Ačkoliv film byl doslova nadupán hereckou elitou, kromě několika lokálních scének si ani ona nenašla ve špatně postaveném scénáři svoje polohy. Zaujme spíše pár lokálních epizodek. Co mne překvapilo byly záběry na zcela nahou koupající se v rybníce dceru paní poštmistrové (soudružky Chramostové) a na Josefa Beka kterak svižně tam a zpět před očima chichotajících se paniček prošťuchuje drátem ucpaného pindíka sochy čůrajícího chlapečka na kašně na náměstí... To bylo v našem filmu do té doby nevídané... A ještě k těm autům, velmi mne překvapil v závěru příjezd dřevařů na válečném americkém vozidle Dodge WC51... ! :-). Dávám dvě nožičky párků. * *(28.9.2013)

Obrovská koncentrace výborných herců, skvělý potenciál, ideální doba vzniku a... Zklamání. Na satiru málo třeskuté, na lyriku zlatých šedesátých moc doslovné, jako by si režisér (nebo kdo měl to hlavní slovo) nemohl vybrat směr. Krom pár povedených scének zaujmou určitě i dobové reálie, koupání v rybníku a ukápne slza nad dobou, kdy ještě neexistoval ekoterorismus...(18.6.2015)

Méně je někdy více aneb J. Mach peče dortík ala pejsek a kočička. Film má v sobě několik cest, kterými se mohl ubírat, ovšem než si stačí vybrat, je po všem. Krátkometrážní groteska s němými scénami, prokládaná pokusem o tehdejší byrokratickou satiru či soukromý příběh jedné nudistky, která objevuje, a také ukazuje, své ženské zbraně. Skrze tento mini příběh lze také cítit příjemnou šedesátkovou atmosféru, např. s partou kytarových rebelů, hrajících na ulici. Nebo přehlídka dobové módy mladých holčin, kterých je tu dost. Stejně jako herců, jejichž obsazení zaručuje velmi slušné výkony. Individuálních příběhů se zde rozjede více, nicméně ujedou bez možnosti dokončení, hudební doprovod není moc a scénář celkově nafouknutý. Kdyby si režisér vybral jedno ze zmíněných pojetí snímku, dopadl by celkově lépe (možná i u zdejších, přemoudřelých vtipálků)(29.3.2014)

• ostravak30

Chtělo by se napsat, tenhle film má jednu vadu, ale on jich má víc. Tak za prvé si sami tvůrci neví rady s tím, jakého žánru snímek je. Ano, nejblíž je to komedii, ale ať už se má jednat o satiru či povídkový příběh, kde sledujeme jednotlivé mini příběhy, je to slátanina. Chvíli jde o komedii, pak o satirický nadhled s konečným jediným vyústěním. Přitom podprůměrný scénář doplňuje příšerná hudba. Děj je vágní a vcelku nezáživný. A ani toho humor na komedii není mnoho, v podstatě žádný. Jedinou zajímavou věcí tak bylo odhalený kousek horní části těla jedné z hereček, která byla asi nejsympatičtější ze všech a relativně stranou od hlavního proudu děje. Zajímavá je na tomto filmu ale ještě jedna věc. Zatímco tehdy byly vesnice skutečně klidné a aut jezdilo málo, dnes je situace přesně opačná a obyvatelé řeší naprosto stejné problémy jako postavy v úvodu. Jen s tím rozdílem, že film skončil komunistickou propagandou: auto do každé vesnice a lidé s hesly provolávají slávu autům v klidné vesničce a kácení starých lip, dnešní obyvatelé by asi byli rádi, aby jich jezdilo co nejméně.(16.10.2017)

• - Jedná se o jediný film v kariéře Milady Koubové. (M.B)

• - Filmovalo se v Jílové u Prahy. (M.B)