• ostravak30
  **

  Chtělo by se napsat, tenhle film má jednu vadu, ale on jich má víc. Tak za prvé si sami tvůrci neví rady s tím, jakého žánru snímek je. Ano, nejblíž je to komedii, ale ať už se má jednat o satiru či povídkový příběh, kde sledujeme jednotlivé mini příběhy, je to slátanina. Chvíli jde o komedii, pak o satirický nadhled s konečným jediným vyústěním. Přitom podprůměrný scénář doplňuje příšerná hudba. Děj je vágní a vcelku nezáživný. A ani toho humor na komedii není mnoho, v podstatě žádný. Jedinou zajímavou věcí tak bylo odhalený kousek horní části těla jedné z hereček, která byla asi nejsympatičtější ze všech a relativně stranou od hlavního proudu děje. Zajímavá je na tomto filmu ale ještě jedna věc. Zatímco tehdy byly vesnice skutečně klidné a aut jezdilo málo, dnes je situace přesně opačná a obyvatelé řeší naprosto stejné problémy jako postavy v úvodu. Jen s tím rozdílem, že film skončil komunistickou propagandou: auto do každé vesnice a lidé s hesly provolávají slávu autům v klidné vesničce a kácení starých lip, dnešní obyvatelé by asi byli rádi, aby jich jezdilo co nejméně.(16.10.2017)

 • farmnf
  ***

  Průměrná a dá se říci dost svobodně udělaná komedie z Pražského jara. Příliš přegagováno a některé postavy vyznívají nerealisticky střeleně. Hezké role tu sehrály: Sovák předseda MNV co se nebojí vynadat ministrovi( má na drátě milenku Hlaváčovou). Květa Fialová má na starosti počítání aut a sní o maďarském tirákovi, je profesionálně věrná jako vždy. Vlasta Chrarmostová je pošťačka s dospělou dcerou, stále sexuálně nevybouřená a snaží se to napravit. Nevěrohodně působil Bek, Neděla a další. Určitě je to český film z rudých dob s největším počtem hrajících zahraničních automobilů.(19.12.2010)

 • Jonatthan
  **

  Typická "Machovina". Je zde použitý podobný model jako ve Florenci 13,30 (velké množství různých charakterů, fimové triky, atd.), ale tam to funguje mnohem lépe. Na uvolněný rok ´68 odkazuje lehká erotika (koupající se dívka). Ženské oko zase jistě potěší pohled na muskulaturu Juraje "Supermana" Višného. Slabší průměr. 50%.(6.11.2010)

 • Radek99
  **

  Naprosto nefunkční satira (a to i ta komunální). Vhodné leda jako historická pomůcka k poznání stavu dopravních komunikací a vozového parku v Československu šedesátých let...(i když těch ,,amerik" jistě jezdilo tolik jen po téhle filmové objížďce...) Navíc u filmu tak zkušeného režiséra, jakým byl Josef Mach, velmi překvapí, že formálně jde o dosti špatný film - zmatečný a necitlivý střih, který častokráte utne repliku či hudební podkres, špatně provedené stop-triky, či třeba některé herecké výkony. Ani se nechce věřit, že Objížďka byla natočena až v roce 1968, a ne o nějakých pět, šest let dříve, kam by tahle černobílá prvoplánová humoreska chronologicky patřila spíše (samozřejmě vyjma odvážných dobových erotických záběrů koupající se krásky, ty mohly přijít na filmové plátno teprve až v roce 1968). Zajímavá je také Machova obsese vypracovanou mužskou muskulaturou, kulturistů je tu skutečně přehršel, a neomezuje se jen na tento film, třeba ve Florenci 13:30 nechá diváka zase žasnout nad boxerskou figurou a muskulaturou Radka Brzobohatého (navíc všichni svalovci vždy marně dobývají neoblomné srdce pracující ženy...). Objížďka je skutečně zvláštní satirická ,,komedie". Snaha o značně prvoplánový humor za každou cenu prostě není důvodem k natočení celovečerního filmu (byť by v něm hráli herci jako pan Sovák) a tento byl právem víceméně zapomenut...(30.12.2011)

 • otík
  ****

  Snad až poetická grotesková komedie o tom, co může na maloměstě způsobit zvýšený dopravní ruch. Místy je tato komedie plná geniálních hlášek, jindy docela nudí. Přesto ale jde o nesmírně podařený filmeček, se kterým musí mít divák trpělivost, tu mu však film oplatí opravdu podařenými scénami. Z herců nezaujme ani tak moc Sovák či Hlaváčová, ale především tradičně vlastní Květa Fialová a další řada méně známých herců. Škoda jen notně komunistického závěru, ale ani to nemůže pokazit dobrý dojem z ne tolik známého filmu. Hudba: Ludvík Podéšť(19.1.2012)

 • - Filmovalo se v Jílové u Prahy. (M.B)

 • - Jedná se o jediný film v kariéře Milady Koubové. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace