Viva Maria!

• Francie Viva María ! (více)

Brigitte BardotováJeanne Moreauová jako zpěvačky, svůdkyně a revolucionářky... Marie Fitzgerald O’Malleyová podědila revolucionářské geny svého irského otce a francouzskou krásu a noblesu své matky. Již v útlém dětství se naučila vyrábět a pokládat bomby a především nenávidět Angličany. Po atentátu, při kterém zahynul její otec, nalezne úkryt a útočiště ve voze potulného cirkusu. Francouzská zpěvačka Marie ji oblékne do ženských šatů a postaví vedle sebe na scénu. Více než francouzské kuplety obou zpěvaček přitahují muže všech společenských a věkových kategorií svádivé kostýmy a vnady, o kterých se jim v životě ani nezdálo. V zemi zuří revoluce a v Marii (té irské) se probudí její anarchistická krev a smysl pro spravedlnost. Ta druhá Marie nemůže zůstat pozadu a navíc se zamiluje do vůdce vzbouřenců. (Česká televize)

old salt

Film pro holky ? Francouzská komedie z mexické revoluce ? Ano, může být. Ale moc jsem se nezasmál, ani nepobavil, šlo to prostě mimo mne. ()

linger

Prva polovica zabavna, druha s nadychom dramy, romantiky, revolucie... a prvkov parodie. Dost nekonzistentny mix. Priznavam, ze som sa parkrat zasmiala a prehodnocovala Bardotkin predcasny odchod do hereckeho dochodku - podla mojho nazoru jej tieto komedialne role sedeli a urcite nebola vyslovene zla herecka. ()

PTuranyi

Príjemná bláznivá komédia s pomerne naivným príbehom dvoch francúzskych speváčok, ktoré spustia revolúciu v Mexiku a dotiahnu ju do víťazného konca. Teda Francúzka je len jedna, tá druhá je pôvodom írska teroristka, Prvú polovicu filmu sa však len zoznamujem s postavami, no napriek tomu je tu vtipných situácií viac než dosť. Už len samotný prehľad teroristických útokov na ktorých a Maria zúčastnila, či cirkusové vystúpenia, v ktorých už ako speváčka šansónov pôsobí rozruch svojou frivolnosťou. Postavy sú rozmanité a všetky sa uplatnia aj v revolučnom boji. Siláci aj akrobati, kúzelník ba dokonca aj jeho žena. Produkcia je obstojná a dvojica Brigitte Bardot, Jeanne Moreau zapadne aj do týchto komických rolí. 70% ()

Warapeidza

Píše se rok 2008 a já tento film dnes poprvé viděl v televizi. Dávám tři hvězdičky za pár úsměvů, které vyloudily některé zajímavé scény (plechový kůň a postava na něm původně sedící, puška střílící za roh), a za to, jak si tenhle film na nic nehraje. Na čtyři je toho ale málo, nebo mi prostě tenhle styl nesedí... ()

Nechic

Já se bavil. Není to studie urychlovače v Cernu. Je to defacto spaghetti western v latinskoamerickém podání. Místy vážný, místy neuvěřitelně cirkusácky potrhlý. Já to přijal a jsem spokojen ()

JARDAHONDA

Když dvě ženy vymyslí kolem roku 1910 náhodou striptýz, stanou se, takovými hvězdami, že se jejich publikum svléká spolu s nimi ! Pak se, ale jedna z nich zamiluje do revolucionáře a zjištuje, že je obě nevědomky zapletla do ozbrojeného rolnického povstání ! Celkem úspěšný pokus o parodie na westerny.. Komediální prvky byly v tomto snímku trefné, takže : U mě dobrý ()

Ganka

Krásná Brigitte, stejně jako Audrey Hepburn o rok dříve, boří mýty a ukazuje, že dáma je nejvíc sexy, když se nechová jako dáma, ale naopak jako hloupá buranka. Taková milá komedie o tom, kde zjistíme, že krásná blondýna může umět nejenom zpívat, tančit, svlékat se a milovat, ale také být skvělý ostřelovač a pyrotechnik, místy tarzan. Je to hezky emancipované, ale poslední čtvrtina je tam podle mě úplně zbytečná. ()