Nepřátelská území (S01E02) (epizoda)

The Plaza System

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2018, 59 min

Kevin Kiner

Scénografie:

Salvador Parra

"Life 101. All plants, even marijuana, exist to make seeds. But sinsemilla flips that on its head. Starts with a female plant that flowers without ever being pollinated. Kind of like the immaculate conception. But instead of baby Jesus, you get bigger buds, packing more THC, making it the gold standard of Mexican dope. But cross-pollination can ruin an entire crop, so growing it outside is impossible unless you're in the middle of a desert, which presents its own challenges 'cause it's a fucking desert."(31.7.2019)

Tak seznámení s postavami bychom měli za sebou a konečně se nám začaly rozmisťovat figurky po drogové šachovnici. Hrací pole vypadá určitě zajímavě a cítím v kostech, že toto mexické pokračování by nemuselo být průser. Trošku mě mrzí, že jsem doposud k žádné postavě nijak nepřilnul. Slušný díl. Závěrečná zradička byla malinko očekávaná vzhledem k předchozím událostem, ale líbila se mi. Hezky se nám to rozjíždí.(18.11.2018)

Druhá epizoda nabízí vrcholnou scénu valné hromady, jinak to má typické proporce dvojky. Pokračuje v načrtnutých linkách z ůvodní partie a dále je prohlubuje. Logicky to ztrácí moment překvapení, na druhou stranu může výrazněji pomoci k posunu celou sérií kupředu. Určitě se na tom podílí i nadherné leporelo dobových obrazů Mexika, kterými je druhý díl prošpikovaný podobně jako ten první.(11.9.2019)

Lepšie než prvý diel ktorý ma vôbec nezaujal.(23.1.2019)

Už se nám to začíná rozjíždět. Miguel chce rozjet velkou akci a dohodnout se se všemi Bossy v Mexiku. Kiki poznává jak je mexická policie totálně zkorumpovaná a amíci fungují spíše jako dohled nad situací, která je a bude neřešitelná. Druhá epizoda je podstatně lepší. Začínají se rýsovat postavy a charaktery. Začíná to mít náboj, ale pořád to nemá na původní Narcos. Tři hvězdičky je málo a čtyři moc. Takže 3 a půl.(19.7.2019)

• - Písnička, která hraje v 19. minutě, je „El Mariachi“ od Loli Beltrán. Ve 29. minutě hraje „Yuriria De Mis Amores“ od Gabriela Allendeho. Ve 31. minutě hraje „Baker Street“ od Gerry Raffertyho. Ve 35. minutě hraje „Hold The Line“ od Toto. (Bioscop)