Příběh se odehrává na legendárním kočičím bále, který se odehrává jednou ročně a jedna vybraná kočka na něm vždy dostane šanci na nový život. Volbu provádí ta nejstarší z nich, pravidla zná snad jen ona, ale všichni se snaží, co jim schopnosti a síly stačí, aby se právě oni stali těmi vyvolenými. (CinemArt)

arcticsky

Muzikály mám hodně rád - i když zrovna Cats má z polovičky poslabší písničky, což samozřejmě nezachránilo ani lepší - divadelní zpracování z roku 1998. Nicméně zde se mi ty bizarní postavičky vesměs líbily. Hlavně Francesca Hayward je opravdu veliká kočka a to taková, že jsem si okamžitě a střelhbitě stáhl i balet Romeo a Julie: Beze slov, kde tančí hlavní roli. Naopak vrchol tohoto díla - písnička Memory (jedna z nejkrásnějších celé historie) byla podána afektovaně dost špatně obsazenou, přehrávající Jennifer Hudson...zde jsem si také vzpoměl na o řád lepší verzi s Elaine Paige. ()

Košoun

Nikdy jsem neměl rád divadelní Kočky, ale film mě překvapil, na rozdíl od zbytku planety pozitivně. Vůbec nechápu tak velký hate. Viděli to vůbec lidi celé nebo jen trailer? Jasně, ty kočko-lidi fakt jsou trochu creepy, ale po 5 minutách se na to dá zvyknout. Ale přirovnávat to k amatérským YouTube videím mi přijde opravdu přehnané. Mimo CGI je zde skvělá hudba, fantastické “Hamiltonovské” choreografie, dobré výkony známých i neznámých herců, atmosférické kulisy a světla... a Memory mě dojme snad v každym podání. Objektivně něco mezi 3* a 4*, vzhledem k podhodnocení dávám hodnocení vyšší. ()

Bozvav

Už úvodní scéna naznačuje skvělá pohybová a taneční čísla, vymazlenou choreografii a slušnou hudbu, kdyby...., nešlo o kočky, ale třeba o elfy, duchy, nebo mimozemšťany, ale kočky?! Jako celoživotní majitelka těchto čtyřnohých krasavců různých druhů vím zcela jistě, že takto se běžně nepohybují. Ne, že by někteří neuměly salta, ale cíleně je fakt nedělají. kostýmy krásně zvrácené, třeba ten zrzavý "Grfield" číča, žeroucí švábí mažoretky - bizard. Texty jsou slaboduché.a nic nesdělují, vůbec scénář považuji za největší slabinu. hned za ní kulisy, které jsou přinejmenším divné, spíše obludné. Celé je to jaksi zbytečné, byť pohybové schopnosti všech zůčastněných nelze než obdivovat a za to dám jednu hvězdičku, půl za krásnou kočku Vuktorii, tu bych snesla i doma. ()

Artard odpad!

Ako sú filmy ktoré sú tak strašné až sú dobré hh, ale toto bolo len strašné, počas toho som dostal 5 mŕtvic, a pozrel som to na 3 krát, ale dal som to uf.... to by som nepustil ani najhoršiemu nepriateľovi. ()

Kulda24

Přál jsem si, aby to skončilo, mnohokrát. Poprvé to bylo někdy v 5. minutě. Poté jsem na hodinu usnul a když jsem se vzbudil, nebyl jsem ani v půlce a moje přání tedy trvalo i nadále. Napadá mě k tomuto filmu jediná otázka. Proč ? ()

BOURQUE

Takmer čistý príklad toho, keď ľavá ruka nevie, že čo chce spraviť tá pravá. Komerčný neúspech a príčiny zlej kritiky je možné hľadať vo viacerých veciach. Úprimne povediac, nečudujem sa, že väčšina filmových/muzikálových divákov má na aktuálne spracovanie Cats veľmi málo pozitívnych slov. V mojich očiach je to „mix“ slabej réžii a nezvládnutia práce so špeciálnymi efektmi. Obecne, ja osobne na choreografiu ani na herecké výkony nejako zvlášť sa nesťažujem – je za nimi vidieť kus práce. Mrzí ma, že všetky ostatné negatíva dokážu tieto dôležitejšie časti muzikálu zatieniť. To by takto vôbec nemalo vyzerať. Čo sa týka castingu, tak určite sa jedná o zaujímavý a pestrý výber hercov/herečiek, kde veteráni dobre dopĺňajú mladú generáciu (od R. Wilson som dostal to, čo som (Bohužiaľ) čakal / v prípade T. Swift som občas cítil zaváhanie). P.S.: Dúfajme, že sa z toho celého T. Hooper vyvodí tie správne konsekvencie . Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Antrey

Kdo zná předlohu této adaptace ví, jak velké sousto si Tom Hooper ukousl. Zdrojový materiál je totiž základ a když není kde brát, těžko vytvoříte film roku. Když vezmeme v potaz, že film je adaptací muzikálu podle sbírky básní o kočkách, musím uznat, že - ač je jistě mnoho co filmu vytknout - snaha převést alespoň část divadelní magie na plátno se vydařila. Písně mírně zmodernizované tak, aby skalní fanoušky nepobouřily a nové nalákaly; herecké výkony minimálně příjemné. Jen si tvůrci mohli dát víc záležet na dotažení triků a efektů (že některé kočky mají přední i zadní končetiny v souladu s kostýmem, jiné mají až příliš neupraveně lidské rysy a jiné dokonce boty, je vlastně neuvěřitelně rušivé)... ()

Ema57

Dávám 5* za skvělý překlad, včetně originálního přebásnění testů písní. Bravo, Petře Putno. Dávám 5* za choreografii, dalších 5* za stepovací číslo na pražcích, 5* Judi Dench, že do toho šla a 5* za úžas za kreativitu, s jakou je film zpracován. Emocionálně a umělecky mě to pohltilo, asi jsem kočičanda. Mňau. ()

JetDryerFan

Já v tom zas takovej průšvih nevidím. Sice mě to kdo ví jak nenadchlo a ano, byla to občas pěkná nuda nebo bizár u kterého vás začnou trochu štípat oči a grafika občas ulítla opravdu hodně ale jinak? Pěvecky i tanečně zajímavý a nápaditý až sem se párkrát přistihla, jak se mi to vlastně líbí. ()

geek.ondra

Mám rád Toma Hoopera. Mám rád jeho Královu řeč a miluju jeho Bídníky. Nicméně tohle byl od začátku jeden velký omyl. Hvězda kvůli úctě k režisérovi a hercům. 3/10 ()

misbos

Jak drobné šelmy zpívaly, tančily, a nakonec přišla i hrbatá Taylor - aneb - Hooper najetý kočkolitem. Takže - až bude mít Judi Cringe kolem baráku víc koček než já, může mi vyprávět, jak se to s nima vlastně má. Do tý doby nemám zájem. Teď vážně - je jasný, že o kočkách to není, ale za prase nejsem schopnej rozklíčovat, o kom/čem to teda je... a nehodlám se ani moc snažit. Jedna je za Francescu, protože umí hezky tancovat, zbytek je na ten kočkolit. P.S.: Těch koček mám 15, jsou to potvory, a když to na ně přijde, doělaj bordel nepředstavitelnej. Ale až začnou vyvádět tohle, nechám je utratit. ()

FilipStinef

Špatné to je, to bezpochyby, na druhou stranu na vypíchnuté oči a uříznuté uši to úplně nebylo. Být to kratší a údernější animák s trochou víc mluveného slova, ne zdlouhavá kýčovitá CGI bizarnost, bylo by to možná i docela fajn. ()

Maximilianus

Tak to mám za sebou a vážne to bolo utrpenie. Dej tam nie je prakticky žiadny, a ak už ho tam niekto nájde, tak je tak jednoduchý, že nestojí za reč. Špeciálne efekty neboli až tak zlé, ale mohli byť omnoho lepšie. Je jasné, že keď už zlákali toľko zvučných mien, tak chceli, aby ich diváci spoznali, tak dajme tomu, že tváre odpustíme, ale mohli byť aj tie viac mačkoidné. Najviac práce si efektári dali so srsťou, ktorá ale bola tak statická, až bola umelá a to kazilo dojem. Jednak sa veľa deja odohrávalo na uliciach, ktoré boli mŕtvolne prázdne, kde určite sem tam zafúka nejaký vietor a navyše mačky aj skákali, tancovali a podobne, no srsť sa ani nepohla. Končatiny boli veľmi vytýkané a aj keď chápem, že sa chytali za ruky a vyjadrovali nimi emócie a podobne, boli to jednoducho ľudské, prinajlepšom myšacie ruky a nehodilo sa to k tomu. Keď už, tak aspoň nohy im mohli urobiť ako klasické packy. Všetky mačky mali navyše ľudské postavy a herci sa ani ako mačky nehýbali (aj keď sa akože snažili), takže to boli stále ľudia, ktorým trčia ich tváre, ruky a nohy z digitálnej srsti. Pesničky som nepoznal, nikdy predtým nepočul a už dúfam ani nebudem počuť. Boli primitívne, nudné, o ničom, nerýmovali sa a ak aj hej, tak len chvíľu za používania rovnakého slova typu: "bla bla bla, cats, bla bla cats, bla bla bla cats, bla cats, bla cats" alebo "I wanted to be wanted in this world in which I wanted to be", prípadne "bla bla bla jellicle, jellicle, jellicle, bla jellicle, bla bla jellicle, bla jellicle, bla jellicle". Fakt otras. Navyše skoro všetky pesničky zneli rovnako a boli pomalé. Ešte možno tá najznámejšia sa dala počúvať, ale iba preto, že melódia bola známa, text bol stále hrozný, prípadne tá železničiarska alebo tá, ktorú spievala Taylor Swift. Inak to bolo nič. Celkovo film neponúka žiadnu umeleckú hodnotu, zábavu, zážitok a ani kvalitne a zmysluplne trávený čas. Ak nemusíte, nepozerajte to. 1/10. ()

Hashirama

Toma Hoopera rozhodně nelze obvinit z absence talentu a chronického čuráctví jako například Alana Taylora, nicméně evidentně odmítá pochopit, že jeho vize jsou v nejlepším případě nudné a průměrné tak akorát, aby pobraly Oscary, a v nejhorším přesně jako Cats. Hooper odmítá akceptovat, že to, co funguje na prknech jeviště, kdy je nespornou výhodou to, že tu pičovinu vidíte aspoň naživo, nelze stejným způsobem uchopit na filmovém plátně, jen obalené v blýskavých efektech. Proto se veškeré rejžovy nápady míjí účinkem a vytváří dokonalou nesouhru všeho - nesmyslný (téměř neexistující) příběh, nahodilé přechody z jedné scény do druhé, nezajímaví a nevýrazní kočko-lidští hybridi. Jediné trumfové eso, a sice hravý muzikálový potenciál, nechává však ležet ladem, písničky jsou nezajímavé, horší než v průměrném dětském animáku, taneční čísla průměrná, vizuálně zajímavé "oversized" kulisy nevyužité. Cats samozřejmě udělají svoji službu porno serverům, jejichž nová kočkategorie bude praskat ve švech, ale jako film selhávají ve všech realizačních aspektech naprosto ohromujícím způsobem, až jeden nechápe, jak dokáže ve studiovém systému se všemi script doctory a dramaturgy vzniknout tak po všech stránkách špatný a nudný film. A to je zároveň moje největší výtka. Ne, že je to špatně natočené a leckdy creepy, ale že je to tak příšerná a nesnesitelně dlouhá nuda. ()

Trixinka

S muzikálem Cats jsem dosud neměla co do činění, až na pár zmínek v nějakých filmech či seriálech. Tak jsem ze zvědavosti koukla na toto nové zpracování onoho slavného muzikálu, které vzbudilo tolik rozporuplných reakcí. A musím říct - docela se mi to i líbilo, přes všechna negativní hodnocení co tu jsou. Já jdu vždycky proti proudu no :D Asi to bude tím, že jsem neviděla originál v divadle ani původní film, ale písničky byly fajn, oblíbená Judi Dench a sympaťák Robbie Fairchild k tomu jak bonus, co víc si přát :) Ale trochu vážně, nebylo to určitě to nej z top muzikálů, ale odpad taky ne. Trochu mi neseděl pohyb koček, chvílemi to na mě působilo, jako by se všem chtělo na malou..... :) Na deštivý večer, když se vám nic jiného nechce - chcete vypnout a nepřemýšlet - ideální počin. ()

humblebumble odpad!

Naprostý skvost, úžasné, skvělé, panebože spalte to, zavřete Hoopera a vyperte ve svěcené vodě plátna kin, kde se to promítalo. _________ Takhle, jako první si musím klást otázku, proč měl někdo pocit, že když se ten muzikál adaptuje do filmu, jen s horšími kostýmy a horšími písničkami, tak to bude nějakým způsobem lepší. Jediná dobrá věc z toho vyšla taková, že jsem se podíval na záznam původního muzikálu. On i ten originál sotva drží pohromadě, vlastně to nemá žádný příběh, žádného hlavního hrdinu, jen random kočky, co zpívají o random kočkách a zároveň chtějí všechny zemřít (alespoň s něčím se diváci mohou ztotožnit). Jenže ono je něco jiného slintat nad baleťáky ve fursuitech versus se leknutím přidusit na popcornu, protože kristepane, Macavity si sundal plášť a je pod ním na Adama, teda spíš ...na Kena (CGI kočky se asi množí vegetativně. Naznačuji tím snad, že bych ocenil, kdyby ve filmu měly CGI pohlavní orgány? V žádném případě ne!!! K nočním můrám mi stačí vědomí, že někde existuje verze tohoto filmu s řitními dírami).________ Závěr: Kočky jsou kinematografický klenot, který si nezaslouží existovat. ()

Tirkus

V porovnání s muzikálem z roku 1998 tento film selhává úplně ve všem. Divný CGI kočky odsoudil snad každej (i když s tím, jakej je Hooper debil a jak se choval k animátorům je docela zázrak, že dokázali udělat aspoň tohle), ale i z hudebního hlediska je to bolestivý... což v muzikálu by aspoň ta hudba měla bejt dobrá. Místo písniček, které v muzikálu fungovaly a zněly dobře, je zde většina naprosto zbytečně natahovaná, vleklá nebo nemají vůbec žádný emoce (třeba taková Judi Dench a její unavující mluvení v porovnání s Kenem Pagem). Taky nechápu, proč některý postavy oproti předloze zpívají solo, když to zní mnohem hůř (a v případě Rebel Wilson i neskutečně zoufale). Dokonce mě překvapilo, že Hooper nepochopil velice jednoduchý příběh, který Cats má, takže Grizabella a její Memory nedávají ve filmu smysl (a taky je vtipný/smutný/nelogický, že se jí zbytečná hlavní postava v půlce filmu vysmívá). Pokud film potřeboval hlavní postavu, kterou muzikál nemá, tak proč nevybrat Jemimu, která by se na to i hodila? James Corden byl tragickej a Hooper ho využil jen k tomu, aby mohl udělat pár fat jokes, což je asi tak na inteligentní úrovni kohokoliv, komu se tento film líbil. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Skončí muzikál Cats bez cen?

Skončí muzikál Cats bez cen?

11.11.2019

Už brzy bychom se měli dočkat nového traileru k moderní verzi slavného muzikálu Cats od režiséra Toma Hoopera (Bídníci), zároveň s tím jsme se však dozvěděli, že film, který měl na papíře oscarové… (více)

Sebevražedný oddíl našel Deadshota

Sebevražedný oddíl našel Deadshota

07.03.2019

Tak to byla rychlovka. Týden od oznámení, že Will Smith (Focus, Já, robot) končí jako Deadshot v Sebevražedném oddílu, našlo studio Warner Bros. náhradu. V lehkém rebootu od režiséra Jamese Gunna … (více)

Elba, Dench v muzikálu Cats

Elba, Dench v muzikálu Cats

20.10.2018

Idris Elba (Luther, Hobbs and Shaw) a Judi Dench (Casino Royale, Vražda v Orient expresu) se připojili k obsazení chystaného muzikálu Cats od režiséra Toma Hoopera (Bídníci, Dánská dívka). Dench… (více)