Reklama

Reklama

Homecoming

(seriál)
Trailer 1
Drama / Thriller / Psychologický
USA, (2018–2020), 8 h 41 min (Minutáž: 24–37 min)

Hrají:

Julia Roberts, Janelle Monáe, Bobby Cannavale, Stephan James, Alex Karpovsky, Shea Whigham, Ayden Mayeri, Marianne Jean-Baptiste, Dermot Mulroney (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(17)

Obsahy(1)

Antologický seriál zaměřený na tajemnou společnost Geist Group, netradiční wellness společnost a její stejně netradiční program „Iniciativa návratu domů“. (tribican)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (19)

mcb 

všechny recenze uživatele

Jedno z největších seriálových zklamání letošního roku. Stylisticky experimentální "minisérie" sice zajímavě aktualizuje půlhodinový formát do podoby (neo)noirového thrilleru, nicméně veškerá, zahraničními reakcemi avizovaná podobnost s filmy od Hitchocka či DePalmy je přítomna pouze na úrovni audiovizuálních aluzí, které jsou stavěny na odiv. Autorský rukopis televizního tvůrce Sama Esmaila a kameramana Toda Campbellla, kteří oba stojí za formálně progresivním seriálem Mr. Robot, sice skvěle pracuje s předkamerovým prostorem, dlouhými jízdami kamery a paranoidním soundtrackem, nicméně ani tato soudržnost na úrovni stylu nedokáže vdechnout život začátečnickému scénáři, který zpracovává látku původně založenou na americkém podcastu na úrovni YouTube webseriálu. Mimo atypické konce epizod je děj, vedený eklektickým výkonem Julie Roberts, naprosto předvídatelnou báchorkou, která se snaží obhájit svou prázdnotu a příběhové vakuum poutavými stylistickými řešeními. V desetidílné podobě jde tak o naprosté scenáristické selhání, kdy většině epizod vévodí nezáživné terapeutické dialogy mezi postavami, které si nemají co říct. Co se týče hvězdného hereckého obsazení a tvůrců (zejména režisér a kameraman), ohromné mrhání talentem. ()

Yoda sama 

všechny recenze uživatele

Zvoľ atraktívny tajomný rozprávačský štýl, kde sa strieda prítomnosť s flashforwardmi, prepínaj medzi pomerom strán, tak, aby to pôsobilo ešte viacej klaustrofobicky, pohraj sa s rámovaním, split screenom, uhlami, zvukom, pokojne si tam flákni aj vertigo, zožeň si skvelých hercov (Whigham zasa vládne) a výsledkom je štýlové utiahnutie príbehu, ktorý by vystačil na film, no v tejto podobe to pôsobí ako zaujímavý experiment s tým, čo určité dielo môže divákovi ponúknuť čisto po audiovizuálnej stránke. Esmail a Campbell to majú v malíčku. Nie, žeby som sa nebavil aj z dejovej stránky, no tá naozaj pôsobí ako krátka poviedka, ktorá je však roztiahnutá do detailností a nenecháva absolútne nič na divákovú predstavivosť. Uhrančivosť réžie však kraľuje. ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

Vynikajúca seriálová variácia na Mandžuského kandidáta a Memento. Tvorcovia námet vyťažili do maximálne realistickej podoby a napriek tomu, že pointa je málo prekvapivá, ja som sa rozhodne podvedený necítil. Dokonca aj záhada menom Julia Roberts (záhadná pre mňa už roky tým, ako sa mohla stať hollywoodskou superstar) sa do tohto komplotu výborne hodí (aj keď účinkuje iba v prvej sérii). Za 5 bobulí. (2.5.2021) ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

How much did Heidi know? Ne že bych nechápal, proč se tomu vžila hanlivá nálepka "vyprázdněné stylistické cvičení", ale ta krutě nesedí z jednoho prostého důvodu. Jak se ve druhé polovině ukáže, tak ona záměrně pomalu budovaná podprahová sedmdesátkovým konspiračním thrillerům hold vzdávající lahůdková über-forma (Esmailovi s Campbellem všechna čest) není důvod, ale prostředek. Navíc prostředek, který je zúročen, jelikož i přes zdánlivou chladnost a odtažitost je to ve finálních epizodách až překvapivě emocionální. Což funguje díky tomu, že ty chybující charaktery sice nenápadně, ale přeci jen postupně přirostou k srdci. | S1: 4/5 | ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Parádní paranoidní thriller jako ze sedmdesátých let od tvůrce Mr. Robota, s neustálými odkazy jak formou využívání hudby ze starých filmů, tak vizuálním stylem jako od Briana De Palmy. Skvělé obsazení, lahůdkové jízdy kamery i geometrické kompozice, výborně fungující tenze... netuším co lidem chybí ke štěstí. Homecoming je u nás hodně pod radarem (ani ne stovka hodnocení na čsfd s velmi nízkým procentem, oproti solidním 7.6 na IMDB), což vůbec nechápu. ()

Galerie (228)

Zajímavosti (4)

  • Herečka Julia Roberts si příjde za jednu epizodu na 650 tisíc amerických dolarů. (ČSFD)
  • Väčšinu použitej hudby sme už pred tým mohli niekedy počuť v iných filmoch a seriáloch. (Astonko)
  • Použitie cvičeného pelikána stálo tvorcov zhruba 50 000 amerických dolárov. (Astonko)

Související novinky

Spotify začne adaptovat své podcasty

Spotify začne adaptovat své podcasty

26.09.2020

Hudební aplikace Spotify má v současnosti 170 milionů neplatících zákazníků a 138 milionů prémiových uživatelů. A teď se společnost rozhodla tato čísla zužitkovat – hodlá totiž ještě ve spolupráci s… (více)

Reklama

Reklama