Origin (TV seriál)

Sci-Fi

Velká Británie, 2018, 8 h 27 min (Minutáž: 42–60 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

Poněkud béčkové a flashbacky mi přišly většinou docela o ničem. Téma je fajn, i když jsem čekal o něco chytřejší zápletku, ale nenudil jsem se, triky překvapivě slušné.(18.11.2018)

• Xicht0r

Tragédie až k pláči. Blboučká zápletka s rádoby Vetřelecem na padesátý způsob. Většina děje jsou flashbacky jednotlivých postav což samo o sobě svědčí o slabosti ústředního motivu. Postavy kýčovitý (ale hlavně že jsou dostatečně etnicky rozdělený:) a herci mizerný...5 dílů a děkuji víc nechci.(5.12.2018)

Ze začátku se mi to moc nezdálo, ale pak mě to docela chytlo. Potěšila temnější a drsnější atmosféra. Strejně tak i Tonksová a Draco z Pottera. 70%(7.2.2019)

Těch konin, co tam je - zejména neexistující fyzikální síly, na které se zapomíná, a jejich kombinace s designem lodi. Pominu-li tohle, ani příběhové linky nejsou kdovíjaké. Casting převážně povedený, prostředí a triky pěkné. Všehovšudy šedý průměr, od kterého jsem vzhledem ke konceptu čekal mnohem víc - tohle by fakt šlo sestříhat do maximálně dvoudílného filmu s tím, že by se vykašlalo na většinu materiálu z flashbacků. Ještě musím dodat, že na odhalení se čekalo strašně dlouho, nebylo příliš překvapivé a bylo na mě moc klišoidní. Useknutí na cliffhangeru jim ale asi neodpustím, protože tohle se druhé řady nedožije a závěrečná scéna mě ještě zaujala.(19.11.2018)

Skvelý seriál, temné scifi, konečne som objavil niečo na takúto tému. Hneď prvý diel ma chytil, dobre sa na to pozerá, podľa mňa sú tam aj hororové prvky čo ma po 4 prvých dieloch potešilo. Čo si viac prijať :) 87% *****(30.11.2018)

Projekt který evidentně dostal pumpovačku do kulis a vizualu namísto kvalitnějšího obsazení. Bohužel inspirace (občas až sprostě okopirovane) slavnějších titulů je do nebe bijící. I tak si pořád člověk říká v některých pasážích, že je to zajímavé a celkem koukatelné. Ale ne, vždycky když dostanu pocit, že se to konečně kvalitou rozjelo tak buď přijde naprosto nesmyslny jumpscare nebo scéna která totálně popírá zákony fyziky (člověk fakt pul minuty ve vesmírném vakuu nepřežije). Konec celeho serialu se dal zabalit mnohem rozuměji, než vyplnit šest dílů flashbacky o každé epizodě, kdy zajímavé byly tak dva a považuju skoro až na sprostý udělat konec jako byl tady. Pro diváka to prostě má potom pocit, že si chtěli zuby nehty pojistit druhou sérii o čemž těžce pochybuju že vznikne.(19.11.2018)

Tak každý sci-fi seriál je vítaný... o tom žádná - navíc, pokud je s kvalitním "povahově rozmanitým" obsazením (nedůvěřivý policista, dýchavičná blondýna s chrastítkem místo mozku, pošuk, nebojácný černoch...atd) a kulisami. Nicméně je zde vidět, že tvůrce chtěl děj natahovat co to dá (časté a myslím i zbytečné flashbacky, které asi málokoho zajímají, navíc zabírají pomalu polovinu každého z dílů.). Taktéž inspirace od kultovních snímků (Věc+Vetřelec...atd) je zde až moc znát. Každopádně - shrnout těchto hodinových 10dílů (bez oněch flashbacků popisující povahu každého aktéra) jako 3hod film - bylo by to skvělá pocta uvedeným filmům. Takto je nutno si počkat (na titulky ;-)) a dokoukat to hezky celé ;-) PS: ...kolikátý, že dobře rozjetý sci-fi seriál byl zbytečně "zabit" nereallizovaným pokračováním další série??? Doufám, že tento nepostihne stejný osud...(26.11.2018)

• B3n

budovateľský seriál, odpad!(30.11.2018)