Slunovrat

• USA Midsommar (více)

Vztah Dani a Christiana už nestojí za nic. Možná to ale spraví výlet do severní Skandinávie s partou kamarádů. V odlehlé vesničce odstřihnuté od okolního světa se tu jednou za 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Mladí Američané si užívají bezstarostné prázdninové veselí v místě, kde slunce nikdy nezapadá. Vše se ale zvrtne, když je vesničané přizvou k rituálům, při kterých se místní ráj na zemi mění v čím dál děsivější peklo. Horor Ariho Astera (Děsivé dědictví) ukazuje, že za bílého dne se mohou odehrávat ty nejtemnější věci. (Aerofilms)

Tomas_PO

Sľubný úvod filmu vystriedalo rozpačité ezotericko-rituálne podivínstvo, lavirujúce medzi komédiou, thrillerom a psycho-hororom. Príliš dlhá stopáž a nekončiace zábery by si žiadali silnejšiu psychologickú základňu. Dva body za krásnu kameru, uchvatné zábery, interiéry a exteriéry. ()

Saxos

Nabízíme zážitkovou dovolenou ve slunném Švédsku. Na programu bude stálý přísun zajímavých lektvarů. Možnost stát se královnou zájezdu s výhodou poslední volby. V programu nechybí předčasný výlet do ztracena, pro dvě osoby, s následným umístěním do žluté pyramidy k zrychlenému přesunu do místa bydliště. Je možno se zúčastnit zábavné loterie, stát se pěknou dekorací ve stodole, nebo sazenicí. Pro vyvoleného člena je naplánovaná účast na akci "plemenný býk" s příležitostnou Peep Show místních krásek a připraven kožešinový dárek. Upozornění: vyvarujte se močení na okolní padlé stromy a fotografování. Poučení: nechápu co složitého řeší naši ministři s důchodovou reformou. ()

Kushina

Tušil jsem, že to bude jen nudná sračka o ničem a inu, ona to byla jen pěkně nechutná zvrácená sračka o něčem. Ale i tak po shlédnutí tohoto filmu už asi slunovrat slavit nebudu, minimálně ne, když se náhodou rozhodnu navštívit Švédsko. Tradice kde je život založen na smrti není úplně můj šálek kávy. Mít to 85 min, bylo by to lepší a určitě by se tam těch pár hoven narvat dalo, takhle to bylo promrdaných 140 min. mého života s negativním výsledkem. 35% ()

halberdier

Druhý celovečerní režjní počin Ariho Astera opět - podobně jako v případě jeho prvotiny Hereditary, předcházel velký hype a mluvilo se o další horrorové události. Jestliže bylo Hereditary ryze horrorové, tak Slunovrat je mnohem ambicioznější a do horrorového žánru ho lze jen zařadit jen částečně. Přesto dokáže budovat napínavou atmosféru bez absence jakékoliv lekačky nebo explicitního zobrazování násilí či krve. Ari po intenzivním začátku postupně buduje atmosféru a seznámuje dívaka s hrdiny až do postupně vygradovaného psychodelického konce. Herci jsou neokoukaní a podávají slušné výkony. Film má téměř dvě a půl hodiny a jeho tempo je místy dost pomalé, což bude zřejmě velký problém pro konzumenty současné manistreamové horrorové produkce. Kdo však má rád filmy jako Čarodějnice nebo Babadook, bude spokojený ne-li nadšený. Zatím nejlepší letošní "horror" v kinech. ()

skaza

Asi mi ešte chvíľu potrvá, pokiaľ dám filmu to správne hodnotenie. Momentálne sa cítim tak nejak schizofrenicky, pretože mám chuť dať Midsommar hodnotenie odpad a na druhej strane mám pocit, že ma šokoval na ****. Vzťah Dani a Christiana mi prišiel na začiatku veľmi málo vykreslený do hĺbky. V podstate až v závere sme mohli vidieť, čo pre dané postavy vzťah predstavoval. Diváka upúta určite krásna príroda, šokuje komunita ľudí a záver filmu vás doslova rozhodí na dve strany, ako to bolo v mojom prípade. Netrúfam si hodnotiť. Možno pakované zhliadnutie filmu, mi dokáže pomôcť v hodnotení. Absolútne nepozerateľné pre citlivé povahy... ()

Emperor1

I přes pokus o vybudování příběhu o jednom traumatu a jednom nevydařeném vztahu to na mě působilo spíše jako dokument o sektě uctívající pohanské bohy a rituály, taková zajímavá etnografická studie. Ale oceňuji práci s kamerou, atmosféricky sluníčkové prostředí, postavu Pelleho a žár v očích souvěrců, tak nějak jsem z nich měl pocit, že cokoli dělají, je správné a zcela v souladu s Všehomírem ... ()

mouzi

Rádoby grandiózně áčkově natočené béčko z novodobého středověku kdesi na dálném severu s ukrutně dlouhou stopáží. Jinak žádný horror se nekoná a takovéhoto smetí tu byla už spousta. Chyběl hudební, resp. jakýkoli zvukový doprovod (byl to účel?), který tomu mohl dát trochu koule. Stopáž by snesla minimálně o půl hodiny míň. Prakticky celý ten úvod byl úplně k hovnu a dále nehrál žádnou roli. Celé to bylo takové vaření z vody - žádné napětí, žádná akce, žádné humus scény, spíš taková málo povedená taškařice. ()

hony23

Když se prokoušete úvodní k uzoufání nudnou hodinovkou, dočkáte se solidní psychárny, kdy sice máte pocit, že režisér, scénárista i kameraman pracovali totálně sjetí, ale výsledek vůbec není špatný. Film o skupince turistů, která si vyjede do Švédska, aby se zúčastnila slavností slunovratu jakési sekty, příjemně graduje zjištěním, že některých oslavných rituálů je lepší se neúčastnit a to zejména pod vlivem neznámých drog. ()

Willynka

Dožínky pro úchyly. Ne vážně, Aster je Mistr obrazu, každý záběr stojí za opakované vidění, a i když je pointa jasná vlastně zkraje, tak cesta k ní je tak krásná a dostatečně bizarní, že nenudí. Opravdu. On to své naturálno zkrátka umí. A přitom se vlastně jedná o film o dospívání. O koloběhu života. Vlastně je to taková temná variace na pohádku. Cesta s Babou Yagou do zasvětí a zpět. Takhle komplikované to jistojistě není, ale už jen fakt, že mě nutí se v tom hrabat, je za pět hvězd. A to nemluvím o všech těch čmáranicích, které jdu pole po políčku okamžitě zkoumat. ()

serdehelan

Najprv bol Wicker Man, potom Wicker Man - Remake, potom Burn the Witch videoklip od Radiohead a potom Midsommar. Hľadaj 5 rozdielov. ()

kokofek

Já milovník dobrých a neotřelých hororů jsem spokojena.Konečně horor za bílého dne,abych na vše dobře viděla.Ty tajemné snímky ,které sázejí na temnou atmosféru pomocí tmy,to není nic pro mě.Představivost sice jakž takž funguje,ale není jasné zda správně.Moc jsem si tuto neotřelou podívanou užila. ()

Insomniac

Kurwa tešil som sa na to!!! A dostal som nudu, bláboly, nudu, dementne sa chovajúcu komunitu a postavy, peknú kameru a prírodu, pár pekných smrtí a zase nudu a predvídateľný dej aj koniec. DPC s tým. Keby som na to išiel do kina, zažalujem ich... ()

bonovox

Veľmi zaujímavý snímok ktorý vás dostane svojou netypickou atmosférou, kvalitnými hercami a netradičným presahom v danom príbehu. Aj keď je jasné ako hlavní hrdinovia budú postupne eliminovaní a likvidovani aj tak vie film prekvapiť. ()

Ace.A.T.L.

Někdo, kdo si zřejmě smrknul blbej matroš nebo zbaštil moc muchomůrek, vytvořil film, kterej se tváří od začátku všelijak, ale je to totální vyšinuťárna. Je to mazec, je to masakr, je to divný, ale takovým zvláštním způsobem. Tohle je opravdu pro speciální sortu diváků. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Kubwajs

Neuvěřitelná hovadina a ke všemu se 147m stopáží. Byl to porod to dokoukat až do konce. Královna okvětních lístků je vypatlaná už od začátku takže na konci skvěle zapadne do svojí role. Příběh je naprosto průhlednej ,žádnej zvrat se tam nekoná ,jede to v jedný lajně až bych si přál ,že na konci přiběhne chlapík s brokovnicí a začně ty magory řešit. Co se musí nechat dobrý masky ,vcelku fajn námět do zasazení švédska ,ale celkově přehnané hodnocení ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu