• MickeyStuma
  ****

  Tento vynikající snímek ukazuje, jak složitý je návrat do běžného života z " pasťáku ". Vyprávění je jemné a srozumitelné. Nezadrhává se a ukazuje vše, co v životě takového člověka může nastat. Příběh se odehrává za rané normalizace, takže např. oslava za překročení plánu je zcela na místě. Příběh poukazuje na problémy, které se naskytají a které nejsou nijak řešeny. Proto asi je také otevřený konec. Takových odvážných snímků na toto téma je opravdu velice málo.(15.7.2014)

 • Vikki
  ***

  Takové staré socialistické neškodné snění, ale i když provedeno ideologicky tak proč by měla být myšlenka špatná? Podívejte se dnes jak má nevychovaná mládež už v době nezletislosti kriminální a násilnické chování, k tomu si přidejte, že v současnosti je delikventní mládeže o 500% víc, co s nimi budete dělat? pohladíte je a řeknete ty ty rošťáku to se nedělá?(24.8.2012)

 • zette
  ***

  Tak psychologickym dramatem bych to uplne nenazval, jako film o vztahu matky a syna to ale nefunguje uplne spatne. Mlady Brousek mi jako herec v nicem neimponuje a typove se do role mladeho delikventa take nehodi. Velkou ozdobou tohoto filmu a to po vsech strankach je Karolina Sluneckova. Film nijak nemoralizuje, ani divaky "socialisticky" nevychovava, nema zrovna svizne tempo, ale nenudi...(30.5.2012)

 • Kakofon
  ***

  Oficiální text distributora je těžce mimo mísu! Skvělé psychologické drama. Brousek hraje dobře. Herecky zde excelují Karolína Slunéčková a Josef Somr. Menšík (opět bez chyby) zde skvěle zahrál truhlářského mistra. K nějakým komunistickým ideálům má tento film rozhodně daleko, neb jde o lidský příběh obyčejného kluka z pasťáku. Film mě docela zaujal. Za mě 60%.(13.8.2016)

 • Pitryx
  *

  Já starej vůl se na to mrknul jen kvůli ofic. textu distributora. Vůbec jsem si nevzpomněl, že tyto popisky většinou vůbec nesouhlasí s dějem či obsahem filmu. Nejinak je tomu i v tomto případě. Autor popisku asi snímek vůbec neviděl, nebo byl silně ožralý. No, k filmu samotnému. Protože jsem čekal něco zcela jiného, totiž parádní soc.agitku, a dostalo se mně spíše volovin, které nemají čím překvapit, byl jsem velmi zklamán. Ale protože jsem to vydržel až do konce bez rychloposunu, musím nějaké to plus filmu přiznat.(17.7.2016)

 • - Poprvé spolu ve filmu Otakar Brousek ml.a Otakar Brousek st. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace