• Pitryx

Já starej vůl se na to mrknul jen kvůli ofic. textu distributora. Vůbec jsem si nevzpomněl, že tyto popisky většinou vůbec nesouhlasí s dějem či obsahem filmu. Nejinak je tomu i v tomto případě. Autor popisku asi snímek vůbec neviděl, nebo byl silně ožralý. No, k filmu samotnému. Protože jsem čekal něco zcela jiného, totiž parádní soc.agitku, a dostalo se mně spíše volovin, které nemají čím překvapit, byl jsem velmi zklamán. Ale protože jsem to vydržel až do konce bez rychloposunu, musím nějaké to plus filmu přiznat.(17.7.2016)

Teprve čtvrté setkání s režisérem Matějkou bylo plné skvělých překvapení. Ústřední dvojice K. Slunéčková a O. Brousek ml. je naprosto vynikající, stejně tak jejich vyvíjející se vztah. Svoje charaktery sehráli skutečně výborně a troufám si říci, že to byla pro oba role výjimečná. Somr lehce zaostává, nicméně otcovský stavbyvedoucí v podání Menšíka a Cupákův kamarádský ředitel, opět vyvyšují herecké kvality filmu. Dokonce i Lenka Kořínková tu má přirozenou a lehce tajemnou tvář. Odcizen vlastnímu domovu bloudí, hledá a občas i nachází. Posledním utvrzením v nadprůměrném hodnocení byla velmi slušná dějová linie, rozdělená na dvě části, a také bez diskuze hudba. M. Kratochvíl ze začátku filmu swinguje skutečně okouzlujícím způsobem. Ke konci lehce ubere, ale atmosféru podchytí vždy skvěle. Jeden z filmů, velmi ovlivněný negativním oficiálním textem.(24.10.2014)

Oficiální text distributora je těžce mimo mísu! Skvělé psychologické drama. Brousek hraje dobře. Herecky zde excelují Karolína Slunéčková a Josef Somr. Menšík (opět bez chyby) zde skvěle zahrál truhlářského mistra. K nějakým komunistickým ideálům má tento film rozhodně daleko, neb jde o lidský příběh obyčejného kluka z pasťáku. Film mě docela zaujal. Za mě 60%.(13.8.2016)

...jak rika pan McDonald's - "I'm Lovin' It"! Pro tak fanatickeho obdivovatele Karoliny Sluneckove, jako jsem ja, je toto ucineny raj na zemi... neboli sen. :-) ...jo a jeste jedna vec...je to snad prvni cesky film, kde me zaujal hudebni podklad stejne jako film samotny. (snad jedinym malym negativem je bohuzel ucast Otakara Brouska ml., ktery nehraje vubec spatne, ale dle meho neni spravne typove obsazen...)(27.5.2011)

Zbytečně podhodnocený a zcela zapadlý snímek, který se nevysílá na běžně dostupných stanicích do zblbnutí na rozdíl od jiných odrhovaček, jejichž reprízy mi lezou už krkem. Myslím, že ožehavost tématu, jako herecké výkony, jsou na velmi dobré úrovni. (Jinak Cupák s Moravcem jako vedoucí pasťáku pro kluky byl docela dobrý metafór, tak jako zamřížovaná ošetřovna :-O)(1.11.2018)

• - Poprvé spolu ve filmu Otakar Brousek ml.a Otakar Brousek st. (M.B)