Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I delikventní mládenec najde své místo v životě i v práci, když mu v pomohou zkušení dělníci dobrým slovem i příkladem... Výrazně nabádavý film je naivní ve svém výchovném zanícení, stěží jej mohl brát někdo vážně už v době vzniku. Zobrazení mladých lidí a jejich převýchovy, na jejímž konci se skví přijetí komunistických ideálů, však splňuje politické požadavky doby vzniku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

mchnk 

všechny recenze uživatele

Teprve čtvrté setkání s režisérem Matějkou bylo plné skvělých překvapení. Ústřední dvojice K. Slunéčková a O. Brousek ml. je naprosto vynikající, stejně tak jejich vyvíjející se vztah. Svoje charaktery sehráli skutečně výborně a troufám si říci, že to byla pro oba role výjimečná. Somr lehce zaostává, nicméně otcovský stavbyvedoucí v podání Menšíka a Cupákův kamarádský ředitel, opět vyvyšují herecké kvality filmu. Dokonce i Lenka Kořínková tu má přirozenou a lehce tajemnou tvář. Odcizen vlastnímu domovu bloudí, hledá a občas i nachází. Posledním utvrzením v nadprůměrném hodnocení byla velmi slušná dějová linie, rozdělená na dvě části, a také bez diskuze hudba. M. Kratochvíl ze začátku filmu swinguje skutečně okouzlujícím způsobem. Ke konci lehce ubere, ale atmosféru podchytí vždy skvěle. Jeden z filmů, velmi ovlivněný negativním oficiálním textem. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jo, chápu o co ve filmu šlo, ale bylo to podáno tak nudně, že mi nepomohlo během sledování ani snědení 2 pomerančů a jednoho kiwi. Normalizace tohle psychologické rodinné drama mladého kluka znormalizovala pod taktovkou Tomana léčbou prací. Divák pak chudák neví co dříve sledovat, jestli plnění plánu při šroubování skříněk v nových panelácích, nebo dospívajícícho hridnu potácejícího se ve vztahové nejistotě k matce a jejímu příteli. Brousek se docela snažil, ale mně to ze všeho nejvíce zaujalo jako exkurze do roku 1975. Hojně se natáčelo na ulicích v exteriérech a lecos stojí opravdu za připomenutí. Byl to prostě jiný svět tehdá... Dávám tedy za dva pomeranče, nudil jsem se. * * ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

Tak psychologickym dramatem bych to uplne nenazval, jako film o vztahu matky a syna to ale nefunguje uplne spatne. Mlady Brousek mi jako herec v nicem neimponuje a typove se do role mladeho delikventa take nehodi. Velkou ozdobou tohoto filmu a to po vsech strankach je Karolina Sluneckova. Film nijak nemoralizuje, ani divaky "socialisticky" nevychovava, nema zrovna svizne tempo, ale nenudi... ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Zařadit se do života je pro mladého člověka těžké v každé době. Tehdy se aspoň poléčil prací, ale dneska? Jako z ráje zní dnešním mladým, že bývaly časy, kdy byla práce všude, stačilo ji jen chtít. A když vás vyhodili na jednom pracovišti, další dvě už o vás stály. Inu časy a doba se změnila a to co bylo dobré, to už se nikdy nevrátí. Tak ještě že máme o tom pěkné filmy. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Oficiální text distributora zase vyplodil někdo, kdo ten film nejspíš ani neviděl. Film je o tom, jak se maldej kluk vrací po několika letech z pasťáku a hledá znovu cestu ke svý matce, kterou ale momentálně víc zajímá její amant. Toho hrál Josef Somr a tentokrát neměl svou typickou přehazovačku, se kterou mě vždycky pobaví, ale měl paruku. Jinak ten týpek mimo jiné nastoupí do svýho prvního zaměstnání, což zřejmě někomu připadá jako těžká soc-agitka. Světe div se, ale někdy prostě mladej kluk jde po vyučení dělat to, čemu se vyučil. A že tam je nějaká krátká scéna z oslavy překročení plánu? No bóže. Kvůli tomu snad neni nutný hned označit celej film za píčovinu, která vznikla na politickou objednávku. Mně se to docela líbilo. Trochu mě zklamal takovej nic neřešící konec. Lepší 3 hvězdy. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Poprvé spolu ve filmu Otakar Brousek ml.a Otakar Brousek st. (M.B)
  • Polepšovna, tedy diagnostický ústav, se točila v zámku v Hořovicích. (sator)

Reklama

Reklama