• Pitryx
  *

  Já starej vůl se na to mrknul jen kvůli ofic. textu distributora. Vůbec jsem si nevzpomněl, že tyto popisky většinou vůbec nesouhlasí s dějem či obsahem filmu. Nejinak je tomu i v tomto případě. Autor popisku asi snímek vůbec neviděl, nebo byl silně ožralý. No, k filmu samotnému. Protože jsem čekal něco zcela jiného, totiž parádní soc.agitku, a dostalo se mně spíše volovin, které nemají čím překvapit, byl jsem velmi zklamán. Ale protože jsem to vydržel až do konce bez rychloposunu, musím nějaké to plus filmu přiznat.(17.7.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Tento vynikající snímek ukazuje, jak složitý je návrat do běžného života z " pasťáku ". Vyprávění je jemné a srozumitelné. Nezadrhává se a ukazuje vše, co v životě takového člověka může nastat. Příběh se odehrává za rané normalizace, takže např. oslava za překročení plánu je zcela na místě. Příběh poukazuje na problémy, které se naskytají a které nejsou nijak řešeny. Proto asi je také otevřený konec. Takových odvážných snímků na toto téma je opravdu velice málo.(15.7.2014)

 • Big Bear
  **

  Jo, chápu o co ve filmu šlo, ale bylo to podáno tak nudně, že mi nepomohlo během sledování ani snědení 2 pomerančů a jednoho kiwi. Normalizace tohle psychologické rodinné drama mladého kluka znormalizovala pod taktovkou Tomana léčbou prací. Divák pak chudák neví co dříve sledovat, jestli plnění plánu při šroubování skříněk v nových panelácích, nebo dospívajícícho hridnu potácejícího se ve vztahové nejistotě k matce a jejímu příteli. Brousek se docela snažil, ale mně to ze všeho nejvíce zaujalo jako exkurze do roku 1975. Hojně se natáčelo na ulicích v exteriérech a lecos stojí opravdu za připomenutí. Byl to prostě jiný svět tehdá... Dávám tedy za dva pomeranče, nudil jsem se. * *(11.4.2019)

 • mchnk
  ****

  Teprve čtvrté setkání s režisérem Matějkou bylo plné skvělých překvapení. Ústřední dvojice K. Slunéčková a O. Brousek ml. je naprosto vynikající, stejně tak jejich vyvíjející se vztah. Svoje charaktery sehráli skutečně výborně a troufám si říci, že to byla pro oba role výjimečná. Somr lehce zaostává, nicméně otcovský stavbyvedoucí v podání Menšíka a Cupákův kamarádský ředitel, opět vyvyšují herecké kvality filmu. Dokonce i Lenka Kořínková tu má přirozenou a lehce tajemnou tvář. Odcizen vlastnímu domovu bloudí, hledá a občas i nachází. Posledním utvrzením v nadprůměrném hodnocení byla velmi slušná dějová linie, rozdělená na dvě části, a také bez diskuze hudba. M. Kratochvíl ze začátku filmu swinguje skutečně okouzlujícím způsobem. Ke konci lehce ubere, ale atmosféru podchytí vždy skvěle. Jeden z filmů, velmi ovlivněný negativním oficiálním textem.(24.10.2014)

 • WANDRWALL
  ***

  Zařadit se do života je pro mladého člověka těžké v každé době. Tehdy se aspoň poléčil prací, ale dneska? Jako z ráje zní dnešním mladým, že bývaly časy, kdy byla práce všude, stačilo ji jen chtít. A když vás vyhodili na jednom pracovišti, další dvě už o vás stály. Inu časy a doba se změnila a to co bylo dobré, to už se nikdy nevrátí. Tak ještě že máme o tom pěkné filmy.(5.9.2011)

 • - Poprvé spolu ve filmu Otakar Brousek ml.a Otakar Brousek st. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace