Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

EricNor

Nejdrive jsem chtel dat jen ctyri, ale vzhledem k tomu, ze se jedna o jeden z nejprekvapivejsich a nejzabavnejsich snimku, co jsem letos videl, davam plny počet. Trailer me spis odrazoval, ale ve filmu, ty jednotlive epizodky dokonale sedi. Scenar se povedl a herci jsou vsichni skveli. ()

Vestor

Skvělé herecké výkony, vypiplaný vizuál a typologie postav. Několik překvapivých zvratů v příběhu. Možná bych to chtělo jen o pár minut zkrátit, aby příběh lépe odsýpal, ale i tak je to film velmi příjemné překvapení. ()

livvy__0

Prvotriedne. Už keď si preklikáte herecké obsadenie, už odvtedy bude tlačidlo "prehrať film" priťahovať vaše prsty. Akonáhle film zapnete, zistíte, že to bola vynikajúca voľba. Zamotaný dej si vyžiada vašu plnú pozornosť a hneď musíte rozmýšľať, kto zabil úspešného spisovateľa detektívok Harlana Thrombleyho. Zistíte, že ste sa ocitli v hre Cluedo a podozrievate každú jednu postavu. Popri tom vás nadôvažok sprevádza humor a nečakané zvraty, vďaka ktorým máte chuť sami vtrhnúť do deju, aby ste prípad rozlúštili. ()

TrevisoCZ

Mám rád detektivky a na tento film, jsem se těšil, protože měl výborné hodnocení. Herecké výkony jsou výborné i když je většina postav velice plytká. V některých momentech je tam výborná atmosféra. Nicméně, postava, které nemůže lhát je velice laciná. Domnívám se, že autor nám chtěl předat nějaké politické poselství, ale netuším jaké. ()

sommernachts

Konečne po dlhej dobe zas film, ktorý nepredpokladá u diváka IQ na úrovni izbovej teploty, ale nie je ani opačný extrém - hračička len pre znalcov, ktorí môžu potom donekonečna pitvať, ktorý detail je poctou komu alebo čomu. Skvelý humor - "God, you’re not much of a detective, are you? - Well, to be fair, you make a pretty lousy murderer. Perhaps we deserve each other.", jasná pocta Agathe zápletkou i formou rozuzlenia, výborní herci hrajúci s radosťou na plný plyn, rafinované dialógy - čo viac si človek môže priať na upršané nedeľné dopoludnie? Film, ku ktorému sa s radosťou vrátite, znova a znova. ()

teekanee

Na to že, detektivky opravdu nejsou mnou nejvyhledávanější žánr, tak jsem se opravdu bavil. Může za to zejména výborný scénář a skvěle vykreslené a zahrané postavy hvězdnými herci. Hodně se mi líbila celková estetika filmu, který se odehrával hlavně v obrovském sídle. Filmu nechybí vtip, napětí a najde se tam i trochu akce. Záporáka sem sice od poloviny filmu tušil a odhalil jsem i přehozené ampulky, přesto musím ocenit velmi originální strukturu filmy, kdy se nečekaně dozvíme, kdo za vraždou "stojí" a pak následuje opravdu zajímavá motanice. Za mě velké překvapení. 84% ()

evita_

Aj napriek tomu že sa po celý čas neobjavil Craig David, ostatné postavy nám ponúkli celkom slušnú zmes zvratov, zvratkov (áno aj tých...) vtipu, smútku, vypočítavosti a neviem či to nazvať happy end ale tak dajme tomu, že konca. Dovolím si povedať, že film ako taký mi prišiel trocha šibnutý, ale svedčalo mu to. A teda údajne nás čaká aj dvojka, tak som celkom zvedavá, ako to dopadne. Možno sa už konečne dočkám aj toho Craiga ;-) a možno aj nie... ()

Grbloun

Na nože je mysteriózní film od režiséra Riana Johnsna. Přesně to vám na Googlu vyskočí, když si film Na nože vyhledáte a já s tím nemůžu více nesouhlasit. Když se řekne mysteriózní film/seriál, tak si osobně vybavím snímky jako Undoing, Sherlock nebo Outsider. Filmy a seriály, u kterých do poslední chvíle nevíte, kdo je vrahem nebo co se tam sakra děje. A byl jsem zklamaný, že jsem takový pocit u tohoto filmu neměl. Důvodem bylo to, že jsem už v posledních desítkách minut věděl, co se zde děje Osobně bych film označil jako detektivku, která místo mysteriózna obsahuje aspekty komedie. Největší předností celého filmu je dozajista herecké obsazení, které je skvělé. Nejlepší výkon za mě odvádí Chris Evans. Hraje zde rozmazleného vnuka zavražděné oběti, který nikdy nepracoval a všechno vždy dostal na zlatém podnose. Jeho role je vtipná, skvěle napsaná a perfektně se k němu hodí, i když se nejedná o slušňáčka Steva Rogerse. Hlavní hrdinka Marta (Ana de Armas), která pracuje jako pečovatelka u Harlana Thrombeyho (oběť) a při případu dělá Danielu Craigovi pravou ruku, se postupem času více projevuje a stává se čím dál tím víc zajímavou. Dále jsou zde další herci, kteří odvádí skvělé výkony ve vedlejších rolích, jako např. Jamie Lee Curtis (dcera Harlana), Don Johnson (muž jedné z Harlanových dcer)… Největší rozpaky jsem ale měl s Danielem Craigem. Jeho role je skvěle napsaná. Ztvárňuje totiž Detektiva, který nemá na vše odpověď a důkazy najde spíše náhodou. A to mu jde opravdu skvěle. Proto jsem neměl problém s tím, jak ho Daniel Craige ztvárnil, ale v jeho roli jsem se jednoduše nezhlédnul, jako v roli Sherlocka nebo Perryho Masona. Pokud vás zajímá, jak je na tom samotná zápletka, tak ta je za mě lehce nadprůměrná. Ráno po oslavě najde rodina mrtvého otce/dědečka/spisovatele Harlana Thrombeyho. Detektivové vyjma soukromého očka Benoita Blanca (Daniel Craige) si myslí, že se jedná o sebevraždu, ale on jediný je přesvědčen, že Harlan byl zavražděn. A pak už to všichni známe. Blanc nachází důkazy, které nikdo jiný před ním nenašel, vyslýchá dříve nepodezřelé lidi… Zatím to může znít jako průměrně napsaná zápletka. Příběh nám ale také ukazuje, jak je rodina Thrombeyů chamtivá a místo oplakávání mrtvého Harlana, se radši dohadují o jeho majetek. Sečteno, podtrženo, Na Nože je lehce nadprůměrná detektivka, která dokáže v některých částech pobavit. Neměli byste čekat žádnou dokonalou vraždu ve stylu Sherlocka Holmese. Ale i tak se jedná o film, který vám může zpříjemnit sobotní večer. Za mě si Na nože odnáší 7/10. ()

floppy4

Ja tomu vlastne ani nemám čo vyčítať, bolo to zaujímavé a dobre vyrozprávané od začiatku do konca, super postavy, dobre zahrané, príbehovo pútavé a prekvapivé, no bez nejakých wtf nasilu nelogických odhalení. Mal som z toho výborný zážitok aj keď detektívky nijako nevyhľadávam, povedal by som že lepšie ako Vražda v Orient Exprese, ktorú som videl naposledy. ()

hvldvt

Skvělý. Zápletky jsou originální, humor je kvalitní a Daniel Craig je jako detektiv mluvící o koblihách výbornej. S jeho přízvukem jsem si původně nebyla moc jistá, ale jak si člověk zvykne, nejde si to bez něj představit. Přesně kvůli snímkům jako tohle mám filmy tak moc ráda. ()

mikehoblog

Nejslabším hercem tu za mě bylo to nejzvučnější jméno. A ona i ta zápletka, byť oceňuji vcelku originální styl jejího vyprávění, mohla být trochu víc zajímavá, pod víc než jednou rouškou tajemství... Jo, a taky mi přišlo, že většina členů rodiny je v tomhle filmu naprosto zbytečná. Takže aspoň dvě hvězdy půjdou dolů, nedá se nic dělat. ()

JamaicaHadra

Viděti agenta 007 (Daniel Craig) i v jiné, než akční roli bylo příjemnou změnou a nutno podotknout, že role hlavního vyšetřovatele, jenž byl k případu najat neznámou osobou a na místě je tak "čistě náhodou" mu vyšla dokonale - rozumějte uvěřitelně. Od začátku se člověk nenudí a kousek po kousku skládá střípky do mozaiky, leč, jak již psal POMO, závěr se dal tušit, což je asi tak jediné mínus. Za mne lepší 4*, čili 85%. ()

PORTER44

Na můj vkus trochu málo napínavá detektivka,spousta dialogů a žádná akčnější nebo svižnější scéna , nejvtipnější moment čtení závěti a reakce pozůstalých . ()

PowPow

Na rovinu, bavilo mě to mnohem víc, než všechny ty totálně jednolité Suchetovy adaptace Poirota dohromady... výborné herecké obsazení v čele s Craigem, úspěšné přenesení starosvětského detektivkového stylu do současné doby, hravost v rámci vyprávěcí roviny, slušně gradující příběh a navrch lehoučká špetka humoru. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky