Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

Tosi

Diváci, kteří si libují při řešení záhadného vražedného spiknutí, si rozhodně smlsnou. Film není zrovna krátkej, ale díky záviděníhodnému obsazení a chytrému scénáři, funguje jak dobře promazanej stroj. Hodně silný čtyři pecky a chci víc takovejch filmů. ()

filmmovier

Ty nejlepší filmy se vždy objevují na závěr/na začátku roku. Je to samozřejmě hlavně kvůli Oscarům, ale je to fakt škoda, protože ty největší klenoty pak většinou vidím najednou (a asi nejsem sám). Na nože je poctivá a čistokrevná whodunit záležitost, která v kvalitě a v nápaditosti šlape na paty legendární a úžasné (a přes čtyřicet let staré) klasice Vražda na večeři. Fantastický casting, geniálně propletený scénář, ve kterém sice vraha odhalíte celkem snadno, ale zároveň nemáte sebemenší tušení, jak to vlastně udělal. A závěrečné rozuzlení v tom nejlepším stylu Agathy Christie vám mimo jiné odhalí i to, že to všechno bylo ještě mnohem zamotanější a propletenější, až je s podivem, že to vůbec někdo rozmotal. Na nože má vynikající hudbu, černočerný humor, hromadu originálních nápadů, fantastické obsazení (a všichni si své role užívají na největší možnou míru a ještě víc) a Daniel Craig v poirotovské poloze a Ana de Armas s Chrisem Evansem jako největší sympaťáci neskutečně excelují. A čtení závěti je boží. Asi jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy ! viděl. Čistokrevná komedie, čistokrevná detektivka, zázrak a úžasná věc s nejgeniálnějším a nejhravějším scénářem posledních mnoha a mnoha let. Na adaptaci Smrti na Nilu s Branaghem se už netěším, na pokračování tohoto filmu ano. Kdyby kvůli tomu Johnson nedělal Star Wars (osmičku miluju a je to jedna z nejlepších epizod, pardon, musel jsem, ale budu to dělat tak dlouho, dokud si to opravdu nevštípíte a nepochopíte), vůbec by mi to nevadilo. Tenhle film je láska na první pohled. A i když je teprve půlka ledna, pochybuju, že letos ještě uvidím něco lepšího. 100%. ()

Johnny.ARN

Poirot na americký spôsob. Bez takého toho pátosu. Miestami komediálne, miestami napínavé. A vtipné poňatie rozprávania príbehu. Do poslednej chvíle som ale dúfal, že to bude trochu viac prozaickejšie, že v tom Plummerovi prebudia tú dušu záchrancu zvyšku rodiny. Nevadí, aj tak sa pri tom človek zabaví. Craiga som zožral, de Armas je super. Takže je to veľmi príjemná detektívka, ktorá to hrá na zamotaný dej a skvelo vykreslené postavy. 4 z 5 ( Kino Lumier, BA ) ()

Helmutek

Vlastně jsem s odstupem cca měsíce zjistil, že víc než "fakt dobrou detektivkou" pro mě Knives Out aspoň zatim opravdu nebudou. Nicméně zážitek z kina jsem měl skoro dokonalej - zábava je to obrovská a scénář mě těma svejma promyšlenejma otočkama a mnohoúrovňovejma motivama několikrát skutečně překvapil, i když film žánrově i dějově směřuje celkem předvídatelnou cestou. Takže jako novodobá detektivka Christieovskýho střihu (oukej, zas takovej expert nejsem, ale tu vraždu v Orient Expresu mi to prostě připomínalo) je to skvělý - a ničim jinym film ani bejt nechce, žádnou další agendu si nejede a to je nakonec jenom sympatický. A to herecký obsazení je něco neuvěřitelnýho - je jen málo filmů s takovymhle množstvim skvělejch herců napříč všema věkovejma kategoriema; už jen tohle pro mě byl při sledování obrovskej zážitek (např. kombinaci Shannon - Jamie Lee Curtis - Evans bych nevěřil, že někdy v jednom filmu potkám - a je to paráda!). ()

Mrkvič

Skvělá konverzační záležitost. Navazování různých dialogů nemá chybu hlavně zezačátku filmu při scénách s výslechy. Slabost hlavní hrdinky je také moc zábavné. Herecky ok, ale že by herci měli nějak moc co hrát, to mi ani nepřišlo. Na to ale, že nemusím moc tento druh filmů, kdy má motiv jedenáct lidí z deseti a začnou se objevovat náhodné důkazy, mi zde objevování pravdy vůbec nevadilo. Nejspíš díky podání, kdy je zprvu zjevná pravda divákovi ukázána, aby se nakonec zjevila jiná drobet praktičtější. ()

Belbo

Po dlouhé době zase celkem příjemné zklamání. Nic jsem nečekal, nic nedostal; drobným narážkám skrytým více i méně jsem se rád pousmál a vlastně ... o čem to bylo? Jo ten chlap, co zprasil Star Wars, napsal detektivku ve stylu Agháty Christie. Jde to poznat, zašmodrchaný to je, jak vánoční svíčky s překousaným kabelem. Normálně bych dal o hvězdu víc, ale mé osobní sympatie k RJ upřednostňují spíše zdrženlivé hodnocení :) ()

DragonnCZ

9/10. - Nemám slov. Výborný svěží přímočarý detekitvní film. Rian Johnson dokázal, že umí výborně psát filmy. První minuty filmu mě moc nebavili, ale ta postupná gradace napětí, kdy film vás neustále překvapuje plot twisty a vše se postupně poodhaluje než celá pravda nevýjde najevo a to se mi strašně líbí, že film působí jako jedna skládačka, která, ale zároveň má, ale jeden jednoduchý přímočarý námět a do toho si film pohrává i s komediálními prvky a může to film i zlehčovat. Daniel Craig je neskutečný badass motherfucker a jeho roli jsem si neskutečně užíval a to samé se dá říct i o Aně De Armas, Chrisi Evansovi a dalších. Už se těším na dvojku! ()

terunka003

Detektivní, vtipné, pohodové, koukatelné, milé, zábavné. Tenhle film mi sedl jak hrnec na prdel. Anglická detektivka v americké zbohatlické rodince. Bylo to vtipné, mělo to šťávu, zápletka klasická. Zhruba před bylo takové divné hluché místo, které se táhlo. Jinak nevytýkám nic. Herecké obsazení báječné. Víc takových snímků. ..automobilová honička mě pobavila hodně.. ()

noriaki

Mám rád tyhle subjektivně vyprávěné filmy, kde si každá postava vytvoří svůj vlastní příběh a divák ještě jeden bonusový navíc. Scénář je chytře vymyšlený, takže i když jsem měl možnost skládat z několika pohledů, sled událostí mě nakonec v klidu předběhl a ani se u toho nezapotil. Ana de Armas je opravdu tak dobrá jak se traduje a Daniel Craig je opravdu tak jiný. Jeho specifický přízvuk mu přidává další vrstvu a já pořád přemýšlím, jestli je film rafinovaný, nebo jsem si to jenom vsugeroval. Á propos, tipuju ho na cajunského otce a anglickou matku. Zaujal mě ještě Lakeith Stanfield, který všechno odehrál jako béčková verze Idrise Elby. Top 10 za rok 2019. ()

uiu

Nikdy by mě nanapadlo, že se jedná o detektivku, kde vám asi po půl hodině stopáže ukážou, co se vlastně stalo a kdo jak koho "zabil". Co se teď bude dít tu další hodinu a půl? - říkala jsem si. A byla jsem nesmírně překvapená, jak zábavný, napínavý a mnohovrstevný příběh se na mě vyvalil. I když je tu spooousta postav, každá má svůj jedinečný charakter a nezapadne do zapomění. A menší spoiler - i když je zápletka vyrazena skoro na začátku, nakonec vše není tak úplně pravda. Rozhodně chystám v nejbližší době další shlédnutí, abych si lépe vychutnala zápletku a pochytala střípky, co mi napoprvé unikly. ()

Pavlínka9

Po hodně dlouhé době film, který když skončil - jsem chtěla vidět ještě jednou :) Maximální spokojenost :) Ponurost, téma, které je aktuální, skvělý herci, a pro mě opět jen potvrzující pravidlo, že tento styl "humoru" mám moc ráda a miluji podzim :) :) Doporučuji :) Chrise Evanse nemám ráda a tady hraje přesně tu postavu, ve které mi "sedí" :) ()

Dreaker.24

Tak dokonce i nějaké novodobější kriminálky za to stojí, tahle konkrétně už točená modernějším stylem za to rozhodně stála, i když je teda pravda, že ten finální twist zas tak neprůhledný nebyl. ()

hroubek

Velká spokojenost.Tento film jasně ukazuje, že Rian Johnson je velmi chytrý filmař, který o filmu dokáže přemýšlet a moc dobře ví jak pracovat s příběhem a postavami. A Na nože ukazují i další věc, Johnson by měl točit jen originální věci, které si může dělat po svém, a ne velké mainstreamové projekty, kde musí pracovat s příběhem někoho jiného. Na filmu je vidět a vlastně i cítit, že to všechny zúčastněné bavilo, a samotný režisér a scénárista v jedné osobě ze sebe chrlí skvělé momenty a neustále si s námi jako diváky hraje. Johnson je hodně sebevědomí a neustále to ukazuje. Hraje si s kamerou, střihem a třeba takové představení postav je velice stylové a hlavně funkční. Johnson si vybral velmi dobré herce, kteří své postavy zahrály skvěle. Od Craige, přes Evanse, skvělou a nádhernou Anu de Armas po Michaela Shannon či neselhávajícího Christophera Plummera. Každý z herců má minimálně jeden skvělý moment. Film nemá hluché místo, má skvělé tempo, a několikrát překvapí svým humorem, cynismem a taky zvraty, které fungují. Za mě tedy velká spokojenost. Na nože je parádní detektivka, která šlape a nenudí, a k tomu má skvělý scénář a herce. ()

VasaX

OK, je to fajn detektivka, Clue ve filmu v čele s Craigem, který hrozně přehrává. Ale nemyslím si že je to super pecka, co bych potřeboval vidět znovu. Mám spíš pocit že si to hraje na frajeřinu, ale když z toho oškubeme to pozlátko, tak je to klasický případ s vrahem by proxy, natažená na dvě hodiny s hrstí známých herců. Jako odpočinková zábava fajn, moc pěkně natočená a úplně tomu nemůžu dát tři hvězdy, takže čtyři s přivřeným okem. ()

Eleanor05

"Vy nejste moc dobrý detektiv, že ne?" Poutavá krimi taškařice s neokoukanými herci a s tak překombinovaným a při tom smysluplným rozuzlením, že by se za něj nemusela stydět ani Agatha Christie. :D Samozřejmě by to šlo i líp - například se více věnovat výstředním členům rodiny, protože vesměs všechny charaktery zůstaly trestuhodně nevyužité (skoro úplně třeba "nazi" syn Michaela Shannona nebo "motivační kouč" Toni Colette) a při tom byly dost zábavné, a na druhé straně ubrat prostor nudnějším postavám a slabším hercům (Ana de Armas, Chris Evans); určitě by bylo také možné vypiplat styl k dokonalosti, či nabídnout i nějaký hlubší příběhový přesah. Ale i přes mé výtky, je Knives out stále vtipná pohodovka, která zároveň obstojí i jako plnohodnotná detektivka, což se nevidí často. 3*. ()

VanTom

Stylová detektivka rozehrává komplikovaný případ (sebe)vraždy, rozdané karty (pravdivá odhalení motivů i činů zapírajících podezřelých) však otáčí natolik brzo – v 1. třetině, že při následném vyšetřování (a roztomilém zahlazování stop) jsem namísto užívání si vývoje příběhu pouze netrpělivě čekal, kdy se některá z nich ukáže jako falešná, popř. jimi někdo-něco důrazně zamíchá. Což se na samotný konec stalo – typickou vysvětlovačkou jak z pera Agathy Christie (k níž jasně odkazuje celý scénář), aby se také konečně potvrdilo, že slavný detektiv není jen neschopný přihlížející svéráz. Asi jsem po vší té chvále očekával víc, 7/10. ()

Timak

Myslel jsem, že mě bude Craig hodně štvát a Evans bude zase tím otravně slušňáckým skautíkem a Shannon zase slizkým záporákem a Collette nesympatická a prostě všechny ty předsudky ... No, vlastně ono to tam všechno je, akorát ne přesně v tomhle pořadí :) Fakt jsem se bavil (určitě tu druhou hodinu víc jak tu první). A že je 21. století a metody a oblečení a všechno okolo vypadá jak na počátku průmyslové revoluce? Who cares? Get over it bro :) ()

Jolinar

"Ten případ je divný už od začátku. Uprostřed něco chybí. Je to donut?" :)... A protože je to správná detektivka, tak díra v donutu má v sobě další donut s dírou :) originální OSVĚŽUJÍCÍ film,který vás překvapí! A ne jen jednou. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky