She Was Killed by Space Junk (E03) (epizoda)

Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 53 min

 • D.Moore
  *****

  Vrátila se další známá postava, jejíž návrat je super, dozvěděli jsme se zase něco nového o Ozymandiovi (včetně potvrzení, že je to on, ačkoliv to bylo jasné asi většině diváků) a zároveň s tím jsme dostali minimálně jednu novou otázku. Zajímavé také je, že seriál odkazuje na finále knižní předlohy a ne Snyderova filmu... K tomu opět nějaké ty střípky z fungování alternativní současnosti, která už dostává docela dobré obrysy, a zase perfektně vystavěný příběh - tentokrát jako vtip. Už je snad jasné, že tohle bude více než dobrý seriál, ne?(6.11.2019)

 • The.Splash
  *****

  Třetí epizoda přidává do série přesně to, co prvním dvou epizodám chybělo. Zajímavou hlavní postavu, chytřejší a poutavější scénář ale hlavně pořádnou dávku mytologie světa. Jsme ve třetině série a pořád nás fikční svět Watchmenů má čím překvapovat. Nemluvě o skvělých pasážích s referencemi na původní sestavu, nebo i jejich nádherná přítomnost. Telefonát na Mars je nádherná ukázka toho, že tvůrci rozumí předloze. Snad tomu tak bude i nadále. Seriál nabírá obrátky a fanoušci začínají kňučet orgasmem - paráda.(5.11.2019)

 • kenkaku
  ****

  O provázání na film není pochyb (dcera Komedianta to rozsekla :)). Žádný remake/restart. Regulerní seriálové pokračování po 30ti letech. Bohužel mám stále pocit, že zbytečně jede na 1/2 plynu a nechává si až přiliš tajností pro příště (tedy aledpoň doufám). Jestli se děj výrazneji nenakopne, hodnocení půjde dolů.(17.12.2019)

 • ScarPoul
  ****

  Nástup Jeanie parádny. Reznor a Ross rezonujú ako ešte v žiadnom diely. A hlavne to znova naštartovalo tempo a otázky. Som úprimne zvedavý. Lindelof hovorí o rovnakej emocionálnej väzbe akú mal pôvodný komiks. Nemyslím si, že sa mu toto podarí. Na druhú stranu sa jedná o ďalší netradičný komiksový príbeh. Odkazy potešia. Iné - hovorenie vtipu - ktoré odkazuje k pôvodnému dielu zase nemuseli byť. Uvidíme čo z toho. Zatiaľ nad tým ešte nelámem palicu.(5.11.2019)

 • AnthropOcean
  ***

  Serial sa naozaj niekam posuva, hlavna protagonistka stale jedna z najhorsich veci na serialy, nastastie jej zacinaju sekundovat dalsie zaujimavejsie charaktery. Odhalenie Jeremyho Ironsovej postavy uz viselo vo vzduchu celu epizodu a bolo zrejme, ale nic to nemeni na fakte, ze sa stava coraz najzaujimavejsou postavou serialu. Stale nevidim dovod preco by ma ako fanusika originalnych Watchmen mali zaujimat obstarozne naprotivky kedysi hlavnych charakterov grafickej novely a ich osudy inak uzavreteho pribehu, ale pokracujem a serialu nadalej davam sancu. Skoro by som zabudol, scena s Hooded Justice bola top a ako vystrihnuta so Snyderovho filmu.(15.11.2019)