If You Don't Like My Story, Write Your Own (E04) (epizoda)

Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 52 min

Je hezké, seriál myslí i na ty co film extra nepamtují a clkem mile servíruje informace jak pro blbé. Bohužel statní srále servíruje po kapkách a přidává další otázky bez odpovědí (včetně čím dál otravnějších pasáží s Adrianem Veidtem). Něco se nakousne a nedotáhne. Stále nevím proč měl “oběšenec” jen jednu botu. Od poloviny série bych čelal víc.(17.12.2019)

• Trevor

Lady Trieu kúpi pozemok v Oklahome tesne predtým, ako naň dopadne vesmírne teleso, Angele utečie vigilant ktorý ju videl pri Willovom aute, Laurie objaví Willove odtlačky prstov v Angelinom aute a Veidt sa pokúša nájsť spôsob, ako sa dostať zo svojho zajatia...keď sa tvorcom podarí odstrániť rasistické poznámky, výlučne na adresu ľudí bielej farby pleti, hneď sa na seriál pozerá o niečo lepšie. Ale iba o čosi. Pretože pravdupovediac zatiaľ je jedinou dejovou líniou, ktorá ma zaujíma tá s Veidtom. Možno ak by som poznal predlohu v podobe komiksu bolo by to o niečo zrozumeľnitejšie, zatiaľ je to v podstate trápenie.(25.11.2019)

Epizoda zatím s největším počtem divácky vděčných WTF momentů, na honičku Night Sister a jistého individua za tónů excelentní Reznorovy skladby NUN WITH A MOTHERF* & *ING GUN jen tak nezapomenu. Přitom ale Lindelof nadále nezapomíná na pomalé odkrývání mystérií hlavní dějové linie, přidává zásadní hráče, vytváří další chytré paralely k tradičním motivům komiksu jako média a přidává další a další detaily do svého monumentu. Jen tak dál.(2.12.2019)

• ScarPoul

Mystifikácia bez zaujímavých postáv mimo Veidta nie je úplne na mieste. Kolísavosť dielov je rovnako prekvapujúca. Po skvelej tretej časti tu máme vysvetľujúcu a pomerne nezaujímavú snahu o prienik do starých postáv, ktorý mal prísť už dávno. Čoraz viac je pre mňa ťažké vnímať toto dielo inak ako na základe predlohy na ktorú seriál s radosťou niekoľko krát odkazuje. Po dopozeraní zostáva pachuť premárnenej šance. Ak toto na konci bude dávať zmysel a ešte k tomu budú všetky tieto vaty opodstatnené priznám chybu. Takto... Meh.(11.11.2019)

Už se to rýsuje. To... Co? Něco velkého. Ozymandias je díl od dílu lepší a jeho počátečního podivínství dostává motivaci a pěknou hloubku, hlavní hrdinka se noří do minulosti a my ji objevujeme spolu s ní, svět seriálových Watchmen je propracovanější a propracovanější. Moc mě to těší a vyhlížím každý nový díl.(11.11.2019)