Haunted

Horor / Reality-TV
Česko / USA, (2018–2021), 7 h 37 min (Minutáž: 20–35 min)

Režie:

Jan Pavlacký

Scénář:

Jan Pavlacký

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Raney Shockne

Mario Straka, Kamila Trnková, Erika Guntherová, Samuel Neduha, Oskar Hes, Benedikt Kobylka, Michael Pitthan, Shaun Welles, Ivan Duchoň, Vojtěch Filip (více)

Série(3) / Epizody(18)

Skuteční lidé ve společnosti svých přátel a příbuzných vyprávějí děsivé opravdové příběhy ze své minulosti, které doplňují hrané rekonstrukce, z nichž mrazí. (Netflix)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (16)

Série 1 (2018) (S01)

Druhá epizóda The Slaughterhouse zniesla aj trochu prísnejšie ktitéria, ostatné epizódy by mi možno viac vyhovovali ako krátkometražné hororové pribehy pretože forma reality show s predstieranym záujmom mozno niekoho oslovilo, ale aj podľa celkového hodnotenia je vidieť že pre väčšinu divákov to bolo sklamanie. Halloween 2019 som začal uzatvorením prvej série tohto nie veľmi vydareného seriálu. ()

Žena v bílém (2018) (S01E01)

Aspoň maska ženy v bielom zniesla ako tak nejaké kritéria, ale inak podobne ako všetky ostatné epizódy tohto seriálu bieda. Je pravdou že fanúšikovia hororu sú náročný, ale toto by malo lepší efekt ak by to bol krátkometrážny film, pretože tie prestrihy na jednotlivých protagonistov sú naozaj veľmi zlé. ()

Jatka (2018) (S01E02)

Pravdepodobne najlepšie zvládnutá epizóda série Haunted aj s pomerne dobrými hereckými výkonmi a dobrým príbehom. ()

Démon v temnotě (2018) (S01E03)

Dá sa povedať že prvá polovica bola ešte ako tak zvládnutá, najmä časť keď sa dievčina s mamou presťahovali do sklepa k ich k babke (aká pohostinnosť medzi rodinami v USA) a obrad jej strýka s priateľmi ešte zniesli aké také kritéria, v druhej polovici to už boli iba prestrihy na tváre ľudí ktoré ju počúvali a človeku je z toho do smiechu(alebo skôr do plaču, uhol pohľadu). Dopracovať sa k prvej sérii je pomerne náročné a ako prvý sa mi podarilo objaviť tretí diel, pretože nerád sa opakujem, ale kvalita a úspech prvej série boli tak značné, že Netflix ich ani nezaradil do svojho archívu a je tam momentálne iba druhá séria. ()

Děti ze studny (2018) (S01E04)

Konečne je to tu!!! Až do druhej časti prvej série (ktorú som videl, pretože dostať sa k nim je pomerne ťažké, keďže tieto české sračky Netflix nenechal ani len v archíve a v poradí ide o štvrtú epizódu série) vydržali tvorcovia nerýpnuť si do katolíckej výchovy a ukojiť tak svoje liberálne k*****. Tieto predsudky a zaužívané stereotypy sú trápnejšie ako celý tento príbeh, ktorý svoje čaro stratil od momentu keď sa chlapec s detskými duchmi ocitli v hmle a v nej sa ocitol aj režisér, ktorý nevedel čo chce natočiť dodnes. Duchovia detičiek pomohli zabiť mamku chlapca lebo bola tak prísna, že svojim deťom čítala z biblie a potom sa z chalana stalo médium aby sa rozlúčil so sračku čo spáchala samovraždu lebo nedokázala čeliť svojim problémom??? Ten matroš, čo si húlil na výške Ti príliš neprospel Janíčku Pavlacký a nepomohol Ti ani kamoš ktorý Tvojej sračke zadrbal 5*...Bol by to opäť odpad!, ak by som toto hodnotenie rozdával na počkanie ako zdejší hororový expert, takto jedna hviezdička ani neviem začo. Snáď iba zato, ako som si pritom spomenul na synovca, ktorý sa ešte aj ako 12 ročný bojí ísť si vziať chutné koláče či ovocie do našej pivnice a radšej počká, kedy sa tam vyberie niekto z dospelých, aby tam nebol sám. ()

Mimozemská nákaza (2018) (S01E05)

Určite to chápete. Žijete v domčeku na periférii štátu Loussiana, máte 9 rokov a pred domom Vám zastaví kozmická loď o veľkosti štátu Texas a nikto si nevšimne, že Vás uniesli. Neskôr to pokračuje na kampuse vysokej školy a časom si všimnete že sa Vám na tele objavujú drobné značky a Vy netušíte čo to je. A riešenie je tak prozaické. Tatér z Venuše nechce prísť o stálych zákazníkov a tak si chodí nové "kerky" skúšať do USA...Tvorcovia nemali najmenšiu snahu epizódu čo i len trochu priblížiť realite, respektíve je možné že nato vôbec nemali ani talent. Loď je v pomere k domu fakt nepomerne veľká (na tak obrovskej sa neuskutočnila ani invázia vo filme Deň nezávislosti), dievčatko deň po únose pozerá na zorané pole ale večer emzáci s loďou zaparkujú nad lúkou s trávou (pripúšťam, pole mohli zorať oni sami ako vedľajšiu misiu alebo traktorista čo v noci oral bol tak našrot že si loď o veľkosti Texasu na oblohe nevšimol) a tých chýb bolo v kratučkej 20 minútovej epizóde neúrekom. Fascinuje ma ale najmä hodnotenie jedného tunajšieho užívateľa, ktorý zadrbal epizóde 5*, pretože je nádejným hercom a dúfa, že sa mu v dohľadnej dobe ujde miesto v obdobnej sračke a konečne aspoň na chvíľu nebude na úrade práce. Hre o tróny zavesí jednu hviezdičku, no tí úbožiaci čo v tomto hrali sa hereckým výkonom nevyrovnali ani len Lady zo spomínaneho GoT, a to bol k**** pes... ()

Ukradený náhrobek (2018) (S01E06)

Zbliženia sa dievčaťa s duchom, ktorého náhrobny kameň dostalo dievča od svojho priateľa ponúkol vcelku neopozeraný spôsob ako duch nadviazol kontakt s človekom, ale tí herci a najmä tie umelé slzičky a hraný záujem o pribeh rozprávačky mi skrátka nesadli vôbec v ani jednej z epizód oboch sérií. ()

Série 2 (2019) (S02)

Strašidelné príbehy, na ktoré sa pozerať bolo strašné a nie strasidelné. Ich vyyrozprávanie formou reality show na zážitku určite nepridalo a ak by to bolo možno natočené v štýle The tales from the crypt a podané povedzme aj bezným moderátorom malo by to lepsiu kvalitu.Snaha zatraktívniť to formou rozprávania hlavnych aktérov Netflixu priliš nevyšla a potrsila iba dĺžka, pretože už o 5 minút viac na epizódu by bolo priveľa. ()

Měňavec (2019) (S02E01)

Prečo vlastne nedám odpad? Za Mimika a dobre vybratý dom v ktorom sa dej odohráva. Za zmienku stojí fakt, že to musim začať pozerať od druhej série pretože samotný Netflix nepovazuje za potrebné 1.sériu ponechať vo vlastnom archíve, ale neodolal som. Sračka na liberálnom Netflixe má v 3 epizóde druhej série epizódu o zneužívaní deti a každému kto má vyššie IQ ako liberálny odpad je jasné že sa to bude odohrávať v katolíckej škole. Týmto pozdravujem všetkých 99,99% detí čo navštevovali katolícke školy a nikto ich nezneužil a rovnako tak 15% detí zneužitých v amerických skautských kempoch. Americkým liberálom drbe na tie prázdne hlavy že to už viac nejde...Btw je to totálny odpad, tie ksichty ktore sa akože zaujímajú o Beccu ktorá príbeh rozpráva však stoja zato, tak sa povinne tvária redaktori televíznych staníc keď majú liberálnych hostí. ()

Zlo na oddělení (2019) (S02E02)

Príbeh druhej epizódy je o nieco lepší, pretože viac spomienok je hranych hercami ako podaných formou rozprávania, ale keďže sa jedná o liberánych fašistov z Netflixu a pre nich pracujúcich Čechov opäť su v akcii iba obrazy Krista a katolícke kríže a už mi s tým tieto xenofóbne liberálne prasce lezú na nervy. Solídny vykon od predstaviteľky ktorá zahrala posadnutú pacientku ústavu. ()

Kult tyranie (2019) (S02E03) odpad!

Zakomplexované xenofóbne liberálne prasa vydržalo až do 2 minúty a 28 sekundy kým začalo urážať kresťanov. Dementný liberálny odpad spoločnosti si opäť kopol do katolíckeho náboženstva, keďže sa bojí žaloby od Židov či odťatej hlavy od ineho náboženstva. Keď rozprávač svoj príbeh rozpráva na jeho ksichte nie sú badateľné takmer žiadne emócie ale tie prestrihy na tú nosatú kravu boli ešte horšie. Odpad neudeľujem často ale xenofóbny liberálny bastard čo toto natočil si nezaslúži nič iné. Robiť takéto meno vo svojej podstate dobrej televízii je obrovskou hanbou pre celý liberálny Netflix. Už som vo svojom živote videl úbohé filmy v rôznom štádiu, ale toto nemalo chybu. Netflix by si mal zmeniť svoje logo na pedofilnú dúhovú vlajku a v dohľadnej dobre ho asi zruším, pretože tento brainwashing nemá obdobu. Keď akože chalana sprchovali studenou vodou chudák nevedel ani ako sa pred kamerou hýbať. Úbohé, z odpadov ktoré som videl doteraz ten najväčší (a zosadiť film Miluji Tě k zežráni nebolo ľahké). ()

Duchové zdola (2019) (S02E04)

V epizóde Netflix nezosmiešnil žiaden katolícky symbol a to je u nich obrovský pokrok. Pár scén ktoré zniesli náznaky hororového príbehu sa našlo ale celkovo tento štýl formou reality TV mi nesadol vôbec a pozerám to iba preto, že sú epizódy krátke. ()

Válečná můra (2019) (S02E05)

Medzi postavami nefunguje žiadna interakcia a to si treba uvedomiť, že Ricka má v diskusii pri jeho rozprávaní príbehu podporiť jeho manželka. Ešte slabšie ako Kult tyranie, ale toto nemalo uraziť nikoho a nepoukazovať na predsudky liberálov, toto bolo iba trápne divadlo ktoré v podstate ani nedávalo zmysel. Statočný americký vojak sa vráti do Afganistanu zabíjať civilistov, to je asi všetko čo sa dá k tomu dodať. ()

Prokletý od narození (2019) (S02E06)

Tak predsa len deti a strašidelný klaun sú zárukou aspoň čiastocného úspechu, ktorý celú druhú sériu aspoň čiastočne zachránil. ()

Danajský dar (2021) (S03E03)

Ak by sa hodnotilo iba na základe hudby, teda respektíve výberu skladby táto epizóda by to mala za plný počet... ()

Hříchy mého otce (2021) (S03E06)

Spálený katolícky kríž, poznámky tipi seriem na Boha (pochopiteľne nie Alláha či Jehovu) a to všetko na Netflixe...naozaj nečakané Treba však objektívne dodať že chlapca s (nečakaným) menom Christian nakoniec svätená voda zachránila...za scénku s babkou vo vani jedna hviezdička navyše... ()