Nejlepší kámošky a zároveň nejlepší studentky ve třídě Amy (Kaitlyn Dever) a Molly (Beanie Feldstein) jsou velmi moudré, šikovné... a dost neoblíbené. Myslí si, že život je ukryt jen v učebnicích a na své spolužáky s horšími známkami se dívají s neskrývaným despektem. Jenže den před ukončením studia si obě najednou uvědomí krutou pravdu - 4 roky šprtání byly v podstatě ztrátou času a ony si mohly užívat přesně jako všichni ostatní. A tak se rozhodnou, že poslední den na střední škole si to všechno vynahradí a roztočí to jak se patří. Čeká je velmi dlouhá noc plná dobrodružství, na jaké je žádná z knih nemohla ani zdaleka připravit. (Forum Film CZ)

Disease

Navzdory netradičnímu tématu je to stále tradiční teen komedie, ale bavil jsem se. Scéna s panenkama je super. ()

Rozjimatel

"Heterosexuálny biely muž, tvoja doba sa skončila!" Táto hláška, ktorá na konci filmu zaznie, film celkom dobre charakterizuje. Je to plytké, dekadentné, nevtipné a často až trápne, pôsobí to ako nejaký treťotriedny sitkom. Až na pár zaujímavejších scén (bábiky, lesbická scéna) som pri sledovaní vyslovene trpel. Minulo ma to veľkým oblúkom, ale vzhľadom na fakt, že evidentne nie som cieľovka, prižmurujem obe oči a zvyšujem na 2 hviezdičky. A ostávam v nemom úžase, že aj takýto film sa dostal do knihy "1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete". ()

Cuzan

Další film, u kterého nechápu místní hodnocení v modrých číslech. V rámci žánru naprosto boží film. Včetně soundtracku. ()

Jaro_slav

Vypadá to jako taková ta řachanda o týnejčrech, ale má to naštěstí skvělej scénář i prefektní obsazení. A celkově je to moc povedenej lehce trpkej film o přátelství a hledání směru v životě na konci náctiletosti. ()

Oralfabet

Trochu underrated tady, ne? Teda jako na jednu stranu to chápu, jsou tady věci, co se mi taky fakt nelíbily... Ale v konečném důsledku prostě klady jednoznačně převáží zápory. Ano, máme tu nějaké ty cringe momenty, jimž se asi v teen komediích dneska už člověk nevyhne a ano, jsou tu přehnaně emocionálně podané scény, které nepůsobí zaslouženě, zvlášť když vezmu v úvahu, že by asi šlo hlavní postavy vnímat jako postavy značně nesympatické... Jenže... Zároveň film dokáže podat obyčejný, stokrát viděný námět originálním a svěžím způsobem, rovněž se mi líbila většina hereckých výkonů a hlavně... Je to kurva vtipný. Ten způsob, jakým dostaly Amy z vězení? That's some fucking comedy gold right there. Geniální. Tomu říkám unexpected pay-off. Vlastně je to spíš poprvé, co to spojení používám, ale prostě... Jako celek to není perfektní, ale ve svých nejlepších momentech to je víc, než perfektní. Jo a... RTJ!!!! ...Na závěr ještě jedno povinné zhejtování překladu názvu. 9/10 ()

Zombi

Velmi povedená teen komedie o dvou šprtkách, které se rozhodnou jít na závěrečný mejdan před koncem školy. Film není postaven na vtipných scénách a sprosťárnách, jako třeba Prcičky, ale tématem se jim blíží, i když z pohledu dvou holek. Velkým plusem jsou hlavní představitelky, které jsou parádně sladěné a funguje chemie mezi nimi. Režisérka příjemně překvapila. Slušné 4 hvězdy. ()

dehlie

Robíte si srandu? Prepnem na Filmbox a pod debilnym pubertalnym názvom filmu sa odohráva doslova diamant. Idem si to dať ešte raz. ()

Greg25

Milé, trefné, dobře vystihující charaktery, zábavné a vtipné. S označením pro teen publikum mírně váhám, protože cílovku bych tady viděla spíš na rané dvacátnice (ale pobaví se i dvacátníci). Trochu mrzí český překlad, který odkazuje k filmům typu Holky to chtěj taky, apod. (byť překlad věrný originálnímu názvu se tady hledá poněkud problematicky, nicméně nejsem si jistá, zda tenhle název osloví cílovou skupinu). Šprtky jsou ale úplně jiný typ filmu - staví na propracovanosti a vykreslení charakterů a většina vtipů je pečlivě budována, více než o sex jde o budování vztahů jako takových. Klišé i nadsázka v ději samozřejmě přítomna, ale v super fungující struktuře filmu. Olivia Wilde má pro komedii i ženské hrdinky nebývalý cit. Ve filmu je celá řada narážek na současnou americkou kulturu očima mladého publika, což bohužel chtě nechtě musí evropskému publiku částečně unikat. Pro Američany, nebo hodně dobře znalé reálií a osobností zřejmě ještě o level zábavnější. 80% ()

majec4

V tomto filme som sa trochu sklamal. Ocakaval som sikovnu komediu, no toto ma trochu minulo. Prislo mi to cele akosi jednoduche. Vsetci ich mali radi aj ked nechapem preco. Ako malo staci stat sa hviezdou na strednej. Ten scenar je fakt hanba. Nemohucnost scenaristu dokazuje scena lesbickeho "sexu" 15r bab. Parada fakt. Samotna vysnena party bola nejaka slaba. Vlastne cele mi to prislo akesi slabe. Otvorene hovorim, ze som sa na tento film tesil, chcel som si pozriet blbinu zo strednej, no toto bolo, do tretice, slabeeeee. ()

Klara

Dlouho jsem tenhle film odkládala, protože rozhodně nepatří mezi žánry, co bych vyhledávala. Jeden večer jsem ale měla chuť na něco vtipného a nenáročného, a tak jsem zapnula tenhle film. A světe div se, naprosto mi to sedlo. Skvěle vybraná hudba (a velmi zajímavé střihy!) a hlavně nesmírně sympatické dvě hlavní herečky, se kterými bych se hned kamarádila, i když každá měla své mouchy. :) Hodně jsem se toho bála, ale nakonec vážně super! ()

kamil.i

Olivie Wilde vykresala napriek zdanlivo ´prcičkovskému´ námetu inteligentnú komédiu o post-pubertálnom dospievaní. Škoda, že priblblý distribučný preklad názvu filmu znehodnocuje tento podarený tínedžerský kúsok. ()

Fifer

Recenze byly přepálené. Pokud tušíte na co je akcent v současné americké kultuře - tedy tolerance minorit (nic proti té toleranci pochopitelně nemám), tak vás bohužel film ničím nepřekvapí. Standardní zápletku nesmělých nerdů jen prošpikujete troškou lesbické lásky a mnoha gay, queer postavičkami. Jenomže všechno to působí strašně uměle. Jako když si sepíšete seznam toho, co se ve filmu musí objevit, a pak to jen odškrtáváte. Předvídatelnost zápletky tak zachraňuje herectví a vtipné dialogy. Ale žádná pecka to teda není. ()

Blackhawks odpad!

Sakra tohle byla totálni kravina o ničem. Příběh jako ze všech trapných teen. komedií, akorát z pohledu nějakých znuděných nesympatických šprtek. Nebylo to ani trochu vtipné.. fakt zbytečný film. Nechápu tak vysoké hodnocení !! ()

Chilly00

Booksmart je v Čechách strašně blbě prezentovaný publiku - někomu línému se nechtělo přemýšlet, a tak se film v češtině jmenuje velmi originálně "Šprtky to chtěj taky", což už předem připraví neznalé publikum na jednoduchý a přímočarý typ filmu Prcičky, Fakjů pane učiteli aj. Přitom tenhle film je jiný. Publikum, které by si snímek pravděpodobně docela užilo kvůli názvu do kina nepřijde a ti co přijou budou zklamaní, protože čekali něco jiného. Přestože děj svým průběhem víceméně kopíruje snímky podobnéhu druhu - středoškolský život, party, život outsiderů, přidává do mixu absurdní humor a nezvyklá rozzuzlení známých filmových situací. Človek si během sledování říká, že tuší, jak asi daná situace dopadne, ale je často vyveden z omylu. Ústřední duo protagonistek je správně švihlé a současně roztomile upjaté. Občas jsou situace tak přestřelené, že můžete uvažovat o tom, zda se nejedná jen o výplod fantazie úvodního dua? Jinak dream ballet Molly a Nicka je TOP. Za mě originálně, velmi chytře a svěže pojatá variace na téma teen filmu. ()

BOURQUE

Prvá plnohodnotná réžia O. Wilde dopadla lepšie ako som čakal. V žiadnom prípade by som nenazval „Booksmart“ tupým „teenage movie“. Navzdor niektorým častiam, je to pomerne inteligentne poskladaná komédia. Dvojica B. Feldstein / K Dever hrá uvoľnene, jednotlivé scény a dialógy sú dobre napísané. Trošku však postrácam väčší „what?“ prípadne „wau“ efekt na konci. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana