Nejlepší kámošky a zároveň nejlepší studentky ve třídě Amy (Kaitlyn Dever) a Molly (Beanie Feldstein) jsou velmi moudré, šikovné... a dost neoblíbené. Myslí si, že život je ukryt jen v učebnicích a na své spolužáky s horšími známkami se dívají s neskrývaným despektem. Jenže den před ukončením studia si obě najednou uvědomí krutou pravdu - 4 roky šprtání byly v podstatě ztrátou času a ony si mohly užívat přesně jako všichni ostatní. A tak se rozhodnou, že poslední den na střední škole si to všechno vynahradí a roztočí to jak se patří. Čeká je velmi dlouhá noc plná dobrodružství, na jaké je žádná z knih nemohla ani zdaleka připravit. (Forum Film CZ)

Trailer 1

hansel97

Olivia Wilde umí, protože přesně takhle se točí "cool komedie" o současné generaci, bez toho aniž by to vypadalo jakou zoufalá snaha. Promyšlené postavy, které rozhodně nejsou dvourozměrné a výborně vypovídají o dívčím dospívání na střední škole. 70% ()

Vančura

Nečekaně skvělý a chytrý film, který mi neuvěřitelně sednul. Takhle sympatické dívčí duo tady bylo naposledy možná ve filmu Přízračný svět. Těm holkám jsem strašně fandil, jsou to takový dokonalý zlatíčka, který si nejde nezamilovat. Měl jsem rád ale i ostatní postavy, všechny jsou něčím zajímavé a věrohodné, a ten film hýří neskutečným vtipem a skvělými dialogy, a hraje k tomu super soundtrack, a já prostě nemůžu uvěřit, že to natočila ta kočka z hororu Lazarus Effect, u kterého jsem se kdysi klepal strachy (i když největší zásluhy zde podle všeho mají autorky scénáře, který projevuje mimořádné pochopení ke svým postavám, až jakousi něhu - a v žádném případě není k nikomu krutý, a nebojí se občas i sklouznout do vážné polohy). Na 5 * to sice není - občas to tam lehce scenáristicky zaskřípe - ale stejně za sebe musím dát plné hodnocení, protože mě ten film prostě dostal svým obsazením a inteligentním humorem, jakož i tím, že je celý prostoupen výrazným ženským elementem (možná i proto zde takřka absentují jakékoli nechuťárny) a že se scénáři skvěle daří vyhýbat obvyklým žánrovým klišé a že to celé působí autentickým, moderním a svěžím dojmem, jako by člověk sledoval něco nového, což je s podivem, protože filmů ze středoškolského prostředí už existují mraky a zdálo by se, že už nikdo nemůže přijít s nějakým závanem invence. Zde se to podle mě povedlo - a mě to hodně nadchlo a odcházel jsem z kina ve velmi dobré náladě, která se mě drží ještě druhý den. Škoda debilního českého názvu a celkově zpackané distribuce, ale na tom už vlastně nesejde. Pokud by takhle nějak skutečně vypadal reprezentativní vzorek současných amerických teenagerů, tak je to podle mě hodně pozitivní zpráva. ()

lamps

Režijně bezpochyby zvládnuté a zábavně stylizované, zatímco scénáristicky žánrově podvratné, vždy připravené shodit nějaký profláklý motiv sebeuvědomělým ironickým vtípkem. Obě protagonistky jsou sympatické a ve finále mi ani nevadilo, že jedna musela být korpulentní a druhá homosexuální šprtka, protože to má být právě o smazávání rozdílů v dospívání. Přesto se ale nemohu zbavit pachuti nad matematicky vypočítaným zakončením a neochotou vymanit se nějak výrazněji z dlouhodobě nastavené divácké podbízivosti žánru, který se tu přitom tvůrci snaží (A dobré dvě třetiny velmi úspěšně) podkopávat. Po hádce na párty mě to přestalo zajímat a vyvrcholení před celou školou už jsem dokoukal z povinnosti. Lady Bird a Eighth Grade byli přeci jen více autorské a psychologicky upřímnější, byť i Booksmart je filmem pro svou cílovou skupinu inspirativním a pro jakékoli filmové fandy na více než uspokojivé tvůrčí úrovni. 70% ()

BoPo

Skôr príjemné, než vtipné. No vtipných momentov sa tu našťastie nájde dostatok (porno cez mobil, "Toy Story",...). Nečakajte Prci, prci, prcičky nabušené do štýlu Pařby ve Vegas. Dostanete komédiu o dvoch trapkách, ktoré za pomoci pre nich trapných situácií spoznávajú svojich spolužiakov. Dojem a zábavu narúšajú občasné výchovné momenty, kde sa Vám šprtky snažia "skryto" odovzdať niečo do života. Ústredná dvojka funguje bez zádrheľov. Vlastne celkovo casting vyšiel bez zásadných minel. Napriek tomu, že tvorcovia nechceli vytvoril len komédiu, tak atmosféra a dialógy fungujú od začiatku do konca. Fajn záležitosť, ktorá pri správne nastavených očakávaniach nesklame. ()

TheEvilTwin

Booksmart je ten typ filmu, u kterého jsem se bál, že bude neskutečně nudný, trapný a bez špetky vtipu. Naopak se to fakt povedlo a u půlky filmu jsem se smál jak malé děcko. Byl to takový ten fakt ulítlý, hloupý a absurdní humor, který já prostě miluju a většina scének se povedla a šíleně pobavila. Hodně povedené jsou i netradiční sestava studentů, kteří jsou vtipní sami o sobě, a skvěle doplňovali základní příběh, který nebyl úplně dementní, ale naopak měl hlavu a patu. Hodně povedená a hlavně zábavná komedie. Dlouho jsem se takhle nezasmál. ()

• Scénář k filmu vznikl již v roce 2009. (Grimaldi)
  • Natáčení začalo v květnu 2018, natáčelo se v Kalifornii. (Varan)

Související novinky

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (více)