Šprtky to chtěj taky

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie

USA, 2019, 102 min

za těch pár super nápadů a pár opravdu povedených vtipů a scén tam božské Olivii ty čtyři hodím...na druhou stranu jsem ale od teen komedie o holkách/ženách,točenou navíc ženou čekal přeci jen o něco víc než jen místy ujetější variaci na Prcičky.Klišé se sice Booksmart snaží vyhýbat co to jde,ale nedaří se to úplně.Velkým plusem je,že to není vyloženě hloupé,nebo zbytečně vulgární a po většinu času působí přirozeně...70%(18.7.2019)

"Booksmart" nakoniec bude patriť medzi lepšie americké komédie. Vždy keď vstupujem do tohto teritória som trošku opatrný, lebo vedia byť aj vynikajúce, aj absolútne príšerné. Vedia byť originálne ale aj plné klišé. A toto je našťastie ten prípad, kedy som vysoko spokojný. Je tu veľa scénok, kde som sa smial, a bolo aj pár, pri ktorých som sa rehotal na plnú pusu. A nemohol som prestať. Najviac asi počas jazdy taxíkom. Treba vidieť. Hlavné hrdinky v podani Beanie Feldstein a Kaitlyn Dever sú podľa mňa veľmi dobré. Pôsobia ako skutočne kamarátky, no súčasne som si počas filmu uvedomoval, aké zvláštne to priateľstvo medzi nimi je a niečo mi tam vadilo. Lenže film to aj reálne skutočne adresuje a postavy počas filmu niečo pochopia. Molly totiž vidí svet podľa Molly. A chce, aby to tak bolo. A potom bolo veľa momentiek, kedy mi bolo Amy maximálne ľúto. Jej pocity zo situácie boli totiž často úplne iné a veľmi dobre jej v tomto smere rozumiem. Ostatné decká sú tiež podľa mňa zaujímavé a ako postavy sú aj veľmi zapamätateľné. Ľudia, čo sa javia ako typickí stredoškoláci, čo majú posledný deň v škole a tak urobia poriadnu rozlúčkovú párty majú podľa mňa viac charakteru, než by som si na prvý pohľad myslel. V tomto to funguje. Čo je podľa mňa ale absolútne scestné je slovenský a český názov filmu. Inklinuje to k niečomu úplne inému než podľa mňa film reprezentuje. Toto nie je sex komédia. To si z toho skúste vziať. Pár scénok bolo predvídateľných, boli momentky, kedy som trošku prevracal oči, ale na druhú stranu to hodnotím ako jednu z najlepších komédií za tento rok. Uvidíme čo ešte príde, máme tu len koniec mája. Každopádne na sledovanie odporúčam. "Hodnotenie: A-(29.5.2019)

Překvapivě fakt skvělý. Ano, na začátku mi ten film přišel krapet cringe a byl trochu tlačený, no jak to říct, směrem na kterej nejsem úplně zvyklej. Ale nakonec z toho naprosto přirozeně vyplynula fakt skvělá komedie, plná šílenejch situací a s pěknou pointou na konci. Za tenhle režijní debut se Olivia Wilde rozhodně nemusí stydět.(20.7.2019)

• chelseaman22

Já prostě nevěřím tomu, že tenhle počin s absolutně zpackaným castingem může někoho zaujmout. Neříkám to často, ale raději bych se v předvečer všech svatých zúčastnil s bezhlavým Nickem bezhlavého honu, než abych viděl byť deset minut tohoto hnusu. odpad! Celosvětový příjem ke 12. 7. 2019: $21,790,568, což je 3,63 násobek rozpočtu(24.7.2019)

Veľmi v pohode. Tiež sa to drží určitých hraníc žánru ale má to akýsi aktuálny feeling. Je to úprimné. Má to kopec obzvláštňovacích momentov a celkovo sú hlavné predstaviteľky natoľko sympatické, že som im celý čas držal palce aj keď dakedy zachádzali do veľmi podivných situácií. Superbad zo ženského pohľadu. A je to kupodivu vtipné. Scéna s riaditeľom v aute bola top. Aj napriek rovnako hrajúcemu Sudeikisovi. Je to príjemný film, ku ktorému sa oplatí ešte vrátiť. Je to hlas novej generácie. Ktorá žije, dýcha a sníva.(15.6.2019)