poster

Šprtky to chtěj taky

 • USA

  Booksmart

 • Slovensko

  Šprtky to chcú tiež

 • Velká Británie

  Booksmart

Komedie

USA, 2019, 102 min

Externí recenze k filmu (5)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ***

  "Šprtky se zkrátka snaží a snaží, a nakonec si tím spíše uškodí, než pomohou. Díky tomu jak přehnaně a úporně tlačí na pilu a chtějí být relevantní, feministické a neotřele vtipné, jsou v závěru tak trochu otravné a trapné. A i když se tu najdou občas upřímně humorné momenty, tak se většinu času…" (více)

 • Moviefan.cz (Lucie Opltová) *****

  "Booksmart je vysoce stylizované, barvitě vykonstruované a za vlasy přitažené zrcadlo mladé generace, které sice nedokáže žádné zázraky, ale za to mu docela dobře jde překonávání předsudků. Konečně, právě o předsudcích a jejich překonávání film i především je." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) *****

  "Na výtečnou dopadl casting, který humorné dialogy i situační komiku oživuje suverénně a se správnou mírou nadsázky. V hlavních rolích září nezkrotná dvojice Kaitlyn Deverová a Beanie Feldsteinová jako Amy a Molly, které dají svou výřečností vzpomenout na Rory Gilmorovou, ale nacházejí vlastní…" (více)

 • Pinbacker.cz (Linda Keršnerová) ****

  "Upřímně bych si přála, aby Booksmart byl první film na zvolené téma, co uvidí moje dospívající dcera. A zvoleným tématem myslím vlastně všechno, co s sebou dospívání nese – vnímání sebe sama i ostatních na prvním větším životním rozcestí, kde je ale pořád všechno ještě dost sranda na to, aby se to…" (více)

 • Týden.cz (Adam Kahánek) *****

  "Wildeové se povedlo přinést do nepříliš populárního a poněkud vyhaslého žánru svěží vítr. Šprtky to chtěj taky ze sebe chrlí spoustu "hlášek", někdy jednoduchý, jindy inteligentní humor, avšak vždy s puncem upřímnosti. Řada postav má opravdu hloubku a ve filmu nejsou jen od toho, aby bavily, ale…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace