Drahokam

• Kanada

Uncut Gems

Drama / Krimi

USA, 2019, 135 min

Veľmi hlučný film. Plný prekrikovania sa, nevkusnej muziky, neustáleho náhlenia sa a non stop fuckovania. Navyše je hlavný hrdina neuveriteľný zmrd a všetko zlo, ktoré sa mu deje mu odpláca iba karma a ten chuj si nič iné nezaslúži. Ale!... Kedže je to neuveriteľne skvelo napísaná záležitosť a navyše vo filme niet jedinej kladnej postavy, všetky vyššie spomínané neduhy prehliadnem a tie štyri tomu udelím.(20.12.2019)

Nečekal jsem, že někdy uvidím film, ve kterém se pere Adam Sendler s Weekndem za hudby Kendricka Lamara. Příběh je sice originální, ale nějak zvlášť zajímavý mi nepřišel. Velkou část filmu se všichni překřikují a byl tak pro mě někdy problém všemu rozumět, ale zase mi to přišlo realističtější, než aby všichni zmlkli když se protagonista chystá něco říct. Adam Sendler svou roli zahrál tak či tak výborně a ani ostatní herci nebyli špatní. 7/10(28.12.2019)

"Uncut Gems" sa objavuje vo viacerých rebríčkoch najlepších filmov roku a ja poviem iba, že tomu veľmi dobre rozumiem. V prvom rade, Adam Sandler je vynikajúci. Konečne sa ocitol v role, ktorá mu pomáha jeho talent viac vyzdvihnúť a môžem o ňom povedať, že je skvelý herec. Film ma veľmi rýchlo dokázal dostať do situácie hlavného hrdinu, jeho myšlienkových pochodov a počas celého filmu som hovoril - "Nie nerob to!" "Prosím ťa, neblbni!" a chcel som vidieť, že sa konečne dostane z toho všetkého von. Lenže Howard jednoducho robí jedno zlé rozhodnutie za druhým, až sa dostane absolútne na hranu. Spolieha sa na to, že nejako jednotlivé veci dopadnú, no potom sa stane pravý opak a je v ešte horšej situácii, než pred desiatimi minútami. A každú jednu scénku som veril na sto percent. Záver filmu je podľa mňa absolútne geniálny. Tento film dokázal docieliť, že som začal finálny basketbalový zápas sledovať tiež a fandil rovnako ako Howard. Ten adrenalín, no tá viera, že sa všetko dokáže otočiť. Cítil som to tiež a bola to jedna z najlepších scénok vo filme. Rovnako skvelá momentka je aj keď na Howardovi vidíme, že už nevládze a uvedomuje si veľmi dobre, ako to všetko pre neho vyzerá a v akej zúfalej situácii sa ocitol. A skutočne počas celého hracieho času tento film ťahá do veľkých výšin a fandil som mu všetkými desiatimi. Nemôžem povedať, že by som sa chcel s takým človekom stretnúť. Určite by z toho nevyšlo nič dobré. Ale chcel som veriť, že sa môže zo svojej situácie dostať a dať si život na poriadok. Skvelá práca ľudia a myslím si, že s týmto filmom bude mať záver roku 2019 parádnu chuť. Hodnotenie: A(28.12.2019)

Gangsterka o židovským obchodníkovi s diamantama, kterej si nemůže pomoct a prostě si rád neustále zahrává se štěstím. Bratři Safdiové potvrdili, že patří mezi nejnadějnější mladý režiséry. Stejná non-stop adrenalin jízda jako Good Time, je neskutečný, jak dokážou držet tempo celý dvě hodiny v kuse. Zároveň velký překvapení v podobě hereckýho výkonu Adama Sandlera, imho jeho životní role. Soundtrack stejně jako minule - Oneohtrix Point Never (v překladu - dokonalost).(17.12.2019)

• BoredSeal

Pekelná nuda kvůli zbytečně dlouhé stopáži, příšerný soundtrack, hromada nudných dialogů a postav. Jediný důvod, proč sledovat tuhle předvídatelnou historku o jednom zmrdovi, je další seriózní role Sandlera (i když herecká poloha připomíná jeho zběsilé komediální role, jen je zasazená do vážného kontextu), který si to užívá (nejspíš ho za změnu žánru i někdo nominuje na cenu, třebaže se nejedná o nějakou metamorfózu).(27.12.2019)

• - Howard Ratner (Adam Sandler) nosí hodinky Rolex Day-Date. (Liqid)

• - Postava Howard Ratner (Adam Sandler) je inspirovaná skutečnou osobou, a to šéfem klenotnictví jménem Howard, pro kterého pracoval otec tvůrců filmu (Benny Safdie, Josh Safdie) v jejich dětství. (MarLin)

• - První koncept scénáře byl napsán v roce 2009. (MarLin)