7,5/10. Sandler je skvělej. A jsem rád, že to po delší době pochopí i druzí. Je fantastický, že se chopil postavy, které absolutně nefandíte, nerozumíte jeho činům a přejete mu všechny problémy, které se na něj postupně valí, ALE přesto nedokážete uhnout pohledem vedle a toužíte se dozvědět, jak to nakonec dopadne. Scénář je minimalistický, vedlejší postavy jakbysmet, ale formou si tvůrci pomohli do parádního počinu. Elektrické synťáky, artovější styl vyprávění, pomalejší až meditativní záběrování a v tom naprostý kontrast přeřvaných dialogů... dělá z téhle dramatické jednohubky skvělou trefu. Spokojenost. Více: https://www.youtube.com/watch?v=PGUURFGk3LE(9.3.2020)

To šialené chaotické tempo prvej štvrť hodiny som si povedal, že ok, ono sa to ukľudní a že je to len hajp počas úvodných tituliek. Ale asi v polovici mi došlo, že tento aspekt je hlavným ťahačom celého filmu. Pamätáš si film Crank z 2006eho? Čo sa týka akčnosti = čajíček. Rád sa rochním v predstavách ako to tam muselo vyzerať počas natáčania (napr.keď sa cez seba prekrikuje 10 postáv a kamera strieda zbesilý strih a longshoty... wau!) Ono... V príbehu som toho osobne až tak veľa nenašiel. Cítim, že tu sa hralo skôr na formu, ale zas nie tú klasickú prvoplátnovú. Nemyslím si, že tento film bude mať veľa ovácií, ale podľa mňa by si ich zaslúžil... A samozrejme sa nedá nespomenúť Sandler. Neskutočný výkon.(6.2.2020)

Mektající niggas, intenzivně mečící Sandler a hustá synťácká hudba, která to všechno nepříjemně přeřvává, že to skoro až působí jako nějaký nepovedený zvukový mix. Jó, musel jsem si zvykat. Originalita se nezapře a Sandler tu po delší době zase pořádně hraje a že mu ten jeho uřvanej žid jde. Jenže ten film je taky dost nepříjemnej, prakticky všichni jsou tam strašně nesympatičtí kreténi (s čímž mám prostě problém) a zhruba v půlce se to táhne jak smrad. Finále ale solidně vygradované, byť docela očekávané.(19.2.2020)

Patrím medzi veľkých fanúšikov Adama Sandlera, no v posledných rokoch som mal pocit, že jeho filmy idú dole vodou. Avšak týmto kúskom si u mňa rozhodne napravil reputáciu. Možno to bude aj tým, že to bolo jednoducho "iné" - nebol tu tradičný sandlerovský humor, namiesto toho thriller-krimi atmosféra, ktorá tomuto filmu jednoducho prospela. Bolo by úplne zbytočne to ničiť nejakou snahou o plytký alebo dvojzmyselný humor (ktorého sme sa u Sandlera už asi aj prejedli). Mysticko-klenotno-basketbalovo-gangsterska zápletka bola v tejto súhre celkom originálna + vydarené dialógy, medziľudské vzťahy a napätá atmosféra, to je kombinácia, ktorá naozaj zaberie (teda na mňa určite)! A hoci sa miestami zdalo, že to predsa len speje k priamočiaremu koncu, tak... na záver len otvorené ústa a zimomriavky. 4*! A snáď uvidíme od Adama v tejto životnej fázy aj viac takýchto thrill-krimi filmov - celkom mu takáto rola sekla.(6.3.2020)

Safdies nesmí sníst Hollywood, prosím. Uncut Gems je jako Good Time o jednom charakteru a jeho vzpouře osudu, přičemž on sám sobě si je svým osudem. Mnohem civilnější (to se týká i Sandlerova zosobnění Howarda) pohled do ulic, které čpí, než jsem zprvu čekal - tady jsou věci skutečně takové, jaké jsou; neromantizované, nervní a mnohdy šupácké. Žádné mladé oči si neřeknou "Jednou chci být jako Howard", ale kdo mu nepřeje, ať ten prstýnek střelí alespoň za 50G a následně s nima vyhraje 200? Jak v Conniem, tak v Howardovi stále vidím něco Kafkovského; a narozdíl od Connieho, Howard svět, ve kterém žije, důvěrně zná - a tak balancuje na jeho absurdní hraně; je to radost i prokletí. "Nejde o to, vyléčit se, ale naučit se žít se svými neduhy." A.C. Jestli Safdies uloví, aby udělali třeba pokračování Jokera, nebo pokud se se jim podaří je jakkoliv domestikovat, budu upřímně zklamaný. Nejsou jen esteticky omamní jako zmiňují všichni kolem; netradičními postupy tvoří originální, silné charaktery, které se pouličním způsobem rvou se světem, ze kterého nehodlají utéct - jsou nesmiřitelní do poslední vteřiny. A to ať už pro ně přijede anton nebo záblesk žlutýho světla. Praise a radost. A tužba, že se Safdies nebudou měnit; jen zrát.(11.3.2020)

• - Celkový počet variací na slovo „fuck“ ve filmu je 408. (MarLin)

• - Když se Howard (Adam Sandler) dohaduje v autě s Demanym (Lakeith Stanfield) o drahý opál, Lakeithovi v autě hraje song „Type of Way“ od Rich Homie Quan. (TheSlezy)

• - V roce 2012 bratři Benny a Josh Safdie poslali scénář Adamovi Sandlerovi, který ho odmítl. Když byl film po úspěchu filmu Dobrý časy (2017) financován, do role byl zvažován Jonah Hill. Nakonec byl do hlavní role v dubnu roku 2018 obsazen Sandler. (MarLin)