Reklama

Reklama

VOD (1)

Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (424)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Výborná variácia na tému "hlavný hrdina pod neustálym (a stupňujúcim sa) tlakom". Sú ľudia, ktorí to vypnú po 15 minútach, pretože ten tlak je vytváraný aj na diváka, najmä scénami, v ktorých naraz hovorí aj 7 postáv (dabing som nepočul, ale na výrobu to muselo byť totálne peklo). Takéto intenzívne "všetko je proti mne" asi nezažíval ani Fantozzi. :) Poslednú polhodinu som zadržiaval dych a tuho držal "hrdinovi" palce, aj keď si to vlastne nezaslúžil, pretože sa do sračiek dostal aj vlastnou zásluhou. Prvotriedna filmárčina. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Lahůdka pro fajnšmekry. Energií překypující, jak jízda na horské dráze, nesmírně vtahující, s hypnotickým soundtrackem. Drtivá většina dnešní mainstreamové kinematografie mě posledních pár let už nudí, protože je tak předvídatelná a ve svých postupech na jedno brdo, takže díky za každý film, který dokáže překvapit, jde si svou cestou, a přitom je tak jiný, je osobitý a je mu jedno, že ho ocení jenom úzký okruh diváků. Safdie bráškové, díky vám moc, myslel jsem, že se v dnešní záplavě marvelovského a komiksového hnoje už ničeho takového nedočkám. A Sandler, jak ho nemám rád, tady byl fantastický. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Našlapaný energeťák o honbě za prachama taky s cílem vyváznout ze špatné situace (zadlužení). Film je originální především elektronickým soundtrackem jakoby od Vangelise, na extázi se snažícího napodobit Atticuse Rosse. V delším úvodě, kde zní hudba stejně hlasitě jako dialogy, je doslova rušivá. Působí jako chybná zvuková stopa, až máte nutkání chytit ovladač a něco napravit. Neotřelý způsob, jak diváka razantně zaujmout a vtahnout. Následně, s citlivějším použitím, se ze soundtracku stane významný prvek osobitého filmového zážitku. A ten dělá taky prostředí a jeho postavy. Filmoví hrdinové režisérské dvojky nejsou žádní andílci, mají všechny charakterové zápory (podvádění manželky i obchodních partnerů, bezohledná chamtivost). Přesto tomu zdejšímu držíme palce, protože ve světě lichvy a veksláctví ve kterém funguje, by nemohl fungovat jinak. Bezservítkové zobrazení tohoto světa, navíc v židovské komunitě, dělá film unikátním a jeho tvůrce odvážnými. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Adam Sandler ve vážné roli? Sem s ním! Drahokam je další film z jeho Netflixovské série a poprvé s vážným tématem. Navíc ale hraje postavu, která je nepříjemná, hlučná a stejně tak je na tom i samotný film. Ten k tomu všemu obsahuje dost neobvyklý soundtrack, který Vám na příjemnosti nepřidá a naopak dodává absolutní depresi celému filmu. První hodinu jsem moc nevěděl, co si o tom myslet, ale napětí stoupalo do takových výšin, že jsem myslel, že vybouchnu jak papiňák. Ač se mi Sandlerova postava nelíbila, tak totální respekt. Tohle byl hereckej hukot a hudebně psychadelickej úlet. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $50,023,780Tržby Celosvetovo $50,023,780▐ Adam Sandler sa po dlhej dobe prekonáva, takto tvrdo orať na chudákoch židoch, no teda, si riadne naložil, brutal zamotávačka v pôžičkách u jedného väčšieho žida než druhý. Film nepríjemný až opurentný na sledovanie, dosť sa to vryje pod kožu a moc na obľúbenosti židov to tiež nepridá. /65%/ ()

Galerie (34)

Zajímavosti (12)

  • V záverečných titulkoch je medzi poďakovanými osobami aj známy, v Los Angeles pomerne legendárny klenotník Ben Baller. (Real Tom Hardy)
  • Postava Howard Ratner (Adam Sandler) je inspirovaná skutečnou osobou, a to šéfem klenotnictví jménem Howard, pro kterého pracoval otec tvůrců filmu (Benny Safdie, Josh Safdie) v jejich dětství. (MarLin)

Související novinky

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (více)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Sandler prodloužil s Netflixem

Sandler prodloužil s Netflixem

01.02.2020

2 miliardy hodin. Tolik času lidé strávili s filmy Adama Sandlera na Netflixu od premiéry The Ridiculous 6. Nejpopulárnějším z jeho snímků na streamovací službě byla jednoznačně komedie Murder… (více)

Reklama

Reklama