Reklama

Reklama

VOD (1)

Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (432)

lamps 

všechny recenze uživatele

Podobně jako Dobrý časy je Drahokam pořád zahleděný do vlastní okázalosti, ale tentokrát slouží formální hrátky lepšímu zapojení diváka do nekončící změti nadávek, pochybných rozhodnutí a pronásledování, jež hlavní postavu charakterizuje a utváří. Silně subjektivní vyprávění, které takřka neodbočuje od hysterického Howarda, vytváří ruku v ruce s jeho pochybným charakterem silně nepředvídatelný řetězec událostí, v němž se každý záblesk naděje opakovaně neguje dalším blbým rozhodnutím, což velmi promyšleně kulminuje v černohumorném, ale nesmírně syrovém a dynamickém závěru. Adam Sandler perfektní a hlavně perfektně obsazený, tyhle nucené labilní pózy zvládá jako málokdo. Hudba zpočátku iritující, po čase splývajíci s neortodoxními vedením pozornosti. Znovu bych si to jen tak nepustil, ale pro jednou to strhne skoro dokonale. 85% ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Tak teď zpětně jsem rád, že mi bratři režiséři zkřížili cestu už předchozím snímkem Dobrý časy. Tušil jsem tedy, co můžu čekat, a z velké části to i dostal. Podobně jako v Dobrých časech tu nechybí solidní tempo (i navzdory úvodu s Etiopií, která vyvolala trochu obavy, ale ty brzy odezněly), napětí či adrenalin. Dokonce i ústřední představitelé mají společné to, že ať už tam Pattinsona či tady Sandlera vůbec nevyhledávám, oba mě nakonec mile překvapili. Zde je hlavní hrdina také pořád pod tlakem, ale za situaci si může z podstatně větší části sám. Rád se předvádí, příliš rozumu nepobral (za to naivity spoustu), a tak se pořád vrhá do dalších průserů. A tím, že někomu stále lže a něco slibuje, si komplikuje život ještě víc. Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…Dále film klade důraz na nervózní postavy, vyhrocené dialogy a soundtrack, který velkou měrou dotváří atmosféru. Konec mě možná až tolik nepřekvapil, ale to mu neubírá na kvalitě. Od bratrského dua bych se na něco dalšího rád podíval i v budoucnu, Drahokam bude za slušné 4*. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Našlapaný energeťák o honbě za prachama taky s cílem vyváznout ze špatné situace (zadlužení). Film je originální především elektronickým soundtrackem jakoby od Vangelise, na extázi se snažícího napodobit Atticuse Rosse. V delším úvodě, kde zní hudba stejně hlasitě jako dialogy, je doslova rušivá. Působí jako chybná zvuková stopa, až máte nutkání chytit ovladač a něco napravit. Neotřelý způsob, jak diváka razantně zaujmout a vtahnout. Následně, s citlivějším použitím, se ze soundtracku stane významný prvek osobitého filmového zážitku. A ten dělá taky prostředí a jeho postavy. Filmoví hrdinové režisérské dvojky nejsou žádní andílci, mají všechny charakterové zápory (podvádění manželky i obchodních partnerů, bezohledná chamtivost). Přesto tomu zdejšímu držíme palce, protože ve světě lichvy a veksláctví ve kterém funguje, by nemohl fungovat jinak. Bezservítkové zobrazení tohoto světa, navíc v židovské komunitě, dělá film unikátním a jeho tvůrce odvážnými. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Nekompromisní, freneticky sestříhaná dialogová kanonáda, soustřeďující se na úzký časový úsek života hlavního hrdiny. Podobný koncept a podobně zběsilé a neurvalé jako Phone Booth Joela Schumachera. Podstatný rozdíl je v tom, že Budka v závěru přece jen přepne do "smysluplného" vyústění a dotkne se onoho emocionálního oblouku uvědomění si životních chyb a špatného jednání. Hlavní hrdina v Uncut Gems nic takového nemá a je tedy potřeba sledovat jiné parametry. Například vtahující soundtrack, Sandlera pro něj v tak netypické roli židovského překupníka, Julii Fox (snad dostane další role) a spletitý, těkavý, ale výborně promyšlený příběh. Malý, kontroverzní film pro fajnšmekry, co ocení nestandartní přistup tvůrců. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Až nepříjemné ke sledování. Spirála sebedestrukce (s těmi nejlepšími úmysly samozřejmě) s famózním Sanderem v hlavní roli. Neuvěřitelný tlak zlého a hlučného světa, který se přelévá z "hrdiny" i na diváka s neskutečnou intenzitou. Lži, podvodné kšefty, basket, sázky, nevěra i pohrdání a celý svět spiknutý proti jednomu člověku, který si to zaslouží jako nikdo jiný (a přesto mu v závěru budete držet pěsti). Moralita o hazardu a něco navíc. Zrcadlo moderní doby. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (12)

  • V záverečných titulkoch je medzi poďakovanými osobami aj známy, v Los Angeles pomerne legendárny klenotník Ben Baller. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (více)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (více)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Reklama

Reklama