Reklama

Reklama

VOD (1)

Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (432)

Fr 

všechny recenze uživatele

„TO, CO DRŽÍŠ, JE MILIÓNOVÝ OPÁL. PŘÍMO Z ETIOPSKÉHO ŽIDOVSKÉHO KMENE. TOHLE JE STARÁ ŠKOLA. ZE STŘEDOZEMĚ. JE V TOM ZASRANEJ DINOSAUŘÍ DRAHOKAM. DINOSAUŘI NA TU VĚC KURVA ZÍRALI. JE TO STARÝ NEJMÍŇ 110 MILIÓNŮ LET...“ /// Šílený tempo od samýho úvodu a Sandler hubu nezavře. Furt mele a mele a mele. Děj je zajímavej, i když je to drama o kreténovi, kterej je odsouzenej k zániku. Takže jde o postavu veskrze nesympatickou, ulhanou a ukecanou… stejně jako ti negři. A tak je to celej film. Lže Howard, lžou negři, všichni se sebou vyjebávaj, do toho vymahači dluhů a tak dokola. Věřte nevěřte, po hodině jsem ve stresu, jako by se to všechno týkalo mě! A z těch keců mě bolí hlava! Ale začíná to bejt dobrý drama! Ovšem to všechno dokola je sice emoční, ale nikomu tenhle stresující zážitek nedoporučuju! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem kurevsky ukecanej. 2.) Dlužím, kam se podívám. 3.) Thx za titule „samo133“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Veľmi hlučný film. Plný prekrikovania sa, nevkusnej muziky, neustáleho náhlenia sa a non stop fuckovania. Navyše je hlavný hrdina neuveriteľný zmrd a všetko zlo, ktoré sa mu deje mu odpláca iba karma a ten chuj si nič iné nezaslúži. Ale!... Kedže je to neuveriteľne skvelo napísaná záležitosť a navyše vo filme niet jedinej kladnej postavy, všetky vyššie spomínané neduhy prehliadnem a tie štyri tomu udelím. ()

Reklama

Nin 

všechny recenze uživatele

Rychlá, nabušená jízda, která určitě nemusí každému sednout, ale k mému vlastnímu překvapení se mně přesně trefila do noty. Máme tu užvaněného klenotníka Adama Sandlera, u kterého jsou peníze vždy na prvním místě a nebojí se kvůli vidině zisku neuvěřitelně riskovat. V reálném životě bych to považoval za totální stupiditu, ale během filmu jsem k němu za to občas cítil respekt. Což neznamená, že bych měl hlavního hrdinu rád. Klenotník Howard se obklopuje šílenými existencemi (mafiány, zlatokopkami a podobnými kšeftařy jako je on), a tak jsem vlastně žádnou postavu neměl doopravdy rád. Jenže to nevadí, protože i na vcelku dlouhém prostoru dvou hodin se dějí tak napínavé věci, že mi to stejně nedalo a musel jsem jim v kritických okamžicích fandit. Uncut Gems je hodně zábavný thriller, ve kterém má člověk možnost originálně nakouknout do newyorského podsvětí. Mimochodem mě překvapilo, že film vlastně vyobrazuje dvě menšiny - Židy a černochy - v dost nelichotivém světle. Ale někdy holt určité stereotypy platí, takže za mě proč ne. (8/10) ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Nutno říct, že Uncut Gems je film pro vytříbenou skupinu diváků a velkou většinu neuspokojí. Netradiční scénář, který vlastně popisuje život obyčejného nespolehlivého obchodníka, který je patologickým lhářem, sázkařem a má dluhy, kde jen může. K tomu nezvyklá hudba jak ze starých videoher, která po většinu stopáže hraje v pozadí - ze začátku otravná, ale když si na ni člověk zvykne, stane se důležitým prvkem celkového dojmu z filmu. Adam Sandler je výborný a dokazuje, že to není jen líný herec béčkových komedií, ale má daleko větší talent, protože si film krade celý pro sebe a když se odteď řekne jeho jméno, nevybaví se mi Sandler ze starých Machrů (2010), ale vybaví se mi Sandler z Uncut Gems, který působí jako úplně jiný člověk. Vizuál je stylový, halucinogenní a nevšední, děj postupně graduje a nutí diváka prožívat všechny problémy s postavou, což se málokterému filmu povede. Završení celé jízdy je šokující, mrazivý, pro hlavní postavu možná i vysvobozující konec a výsledek bez debaty zanechá v divákovi stopu na dlouhou dobu. S tímhle si Safdiovi hodně vyhráli a ocenění filmu náleží zcela oprávněně. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Znovu napjatá atmosféra, drásavé napětí a jiný, než klasický hollywoodský kus. Benny a Josh Safdieovi se širokému publiku uvedli psychologickým thrillerem Good Time, který nastřádal rovněž řadu špatných rozhodnutí. A na ta je expert i Adam Sandler. Jeho postava je krajně iritující, zkažená, ulhaná a neskutečně uřvaná, což je (pochopitelně) záměrem tvůrců. Hraje výřečného klenotníka z New Yorku, kterého zajímá jediné: jak z čehokoliv profitovat. Něco koupit a výhodně prodat, zalhat, zablufovat, oklamat. Jenže naneštěstí pro něj dluží, kde může, a momentálně se mu rozpadá pod rukama vše, na co jen pomyslí. A nabízené rolexky vždycky všechno nezachrání. Do toho vstupují lichváři, milenky, ostří hoši, kteří nepočkají ani o den déle. Příběh je poměrně prostý, ovšem tempo tvůrci zvolili velmi kvapné. K uspěchané atmosféře dokonale sedí tvář (pro mnohé navždy nevkusného komedianta) Adama Sandlera, jehož osudy jsou překvapivě komplexní charakterovou studií chorobně nemocného lháře. A je úplně jedno, zda jde zrovna o opál, který přicestoval z Afriky, protože pozítří půjde zase o jiný objekt zájmu, kvůli kterému bude zatraceně riskovat krk. PS: Mělo to být kratší. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (12)

  • Howardovo (Adam Sandler) klenotnictví je filmový set postavený pro natočení filmu. (MarLin)
  • Kromě Kevina Garnetta, který ve filmu sám účinkuje, v dialozích zazní jména nebo přezdívky dalších skvělých basketbalistů té doby. Je zde zmínka o těchto hráčích: Paul Pierce, Rajon Rondo, Baron Davis, Carmelo Anthony, Amar'e Stoudemire a Jeremy Lin. (ELBobes)

Související novinky

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (více)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (více)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Reklama

Reklama