Legendární český film, který všichni viděli. Krom mě. Svůj osobní rest jsem tedy dneska napravil a nebyl jsem z filmu ani v nejmenším zklamán. Opravdu velmi příjemná a poetická podívaná s pohlednou Magdou Vašáryovou, která není žádná veganka. K Pepinovi snad ani není potřeba komentář. Ten je opravdu geniální. Myslím si, že těch pět je na místě.(30.1.2019)

Nikdy som netvrdil, ze rozumiem filmu. Ono ja vlastne filmu rozumiet nechcem, od toho tu mame predsa vystudovane filmove ynteleguany a miestne prechytrale tlchuby /Madsbender, Shadwell, Tetsuo/, ktori urcite objavili vo filme aj take zakodovane take odkazy a skryte inotaje, o ktorych nema najmensie tusenie nielen reziser, ale ani samotni herci! Lebo film potom prestane byt zdrojom zabavy a oddychu /po tazkom dni, praci, behu ..../ a stane sa mediom na to, aby si tuna par samozvanych ynteleguanov honilo ego za neustaleho prikyvovania ich suity slabomyselnych pricmrndavacov, ktori ledva -ledva /a aj to po znamosti/ dokoncili osobitnu skolu /ja viem, dnes uz zvlastne skoly/ a ktori mali jediny styk v zivote, a to pochopitelne len ten uradny. Takze strucne : Postriziny : pre niekoho poezia o pive /ja pivo nemam rad, ja pivo milujem ..../ pre niekoho ceskoslovensky normalizacny /a teda hrozny/ film. Osobne mam rad skvosty, ktore vznikali za normalizacie /Chalupari, Svetaci., Jachyme hod ho do stroje, Marecku..../, takze 95 %(27.1.2013)

CITÁT - Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!....... Tahle komedie nebude snad nikdy nikoho nudit. CITÁT - Ten Francin je nějaké chabrus na nervy. Měl by si podle spisku páně Batisty omévat přirození vlažnou vodó.......... Scénář: Jiří Menzel a Bohumil Hrabal. Kamera: Jaromír Šofr. CITÁT - Pro mě za mě si vylezte třeba na komín..........(15.7.2012)

Nejrozporuplnější Menzelův film. Na jednu stranu oslava "starých dobrých časů" v době normalizace, na druhu stranu konzumní hédonizmus - čili něco normalizaci zcela vyhovujícího. Perfektní figurkářské (nikoli herecké) výkony se v paměti diváků usadily jako esence Hrabalovské poetiky, jenže Hrabal byl mnohem drsnější a výrazově bohatší. Hrabal není Hladil, ani krasosmutný narcis jako Menzel. Postřižiny se staly erbovním filmem všech přeslazených retrolimonád, jimiž nás dnes přehlcují čeští filmaři v kinech i v televizi.(1.4.2003)

Zdá sa, že Jiří Menzel je skutočným a jediným odborníkom na adaptácie Hrabalových kníh. Film dosahuje dokonalosti snáď po všetkých stránkach - má skvelé herecké obsadenie nad ktorými kraľuje určite Magda Vášaryová, tak aj hlavný zdroj zábavy, ukričaný Pepin v podaní nezabudnuteľného Jaromíra Hanzlíka. Okrem toho má film aj skvelé výtvarné spracovanie, kameru a hudbu. Musím však tiež povedať, že trocha prilepšujem, pretože niektoré scény sa mi zdali trocha prevarené a aj pri jeho svižnej stopáži som sa pár krát neubránil pohľadu na hodinky.(25.6.2008)

• - Miroslav Donutil je v závěrečných titulcích chybně uveden jako Miloslav. (RozaF)

• - Jiří Schmitzer (Francin) jazdí na motocykli Laurin & Klement CCD z roku 1904. Pre jazdu do kopca má dvojkolka v zadnom náboji planetový prevod, zapínateľný pákou na riadidlách. Brzda je pásová a pôsobí len na zadné koleso.Na obsluhu slúži celkom 13 ovládacích pák a prvkov. Prvým majiteľom stroja bol mlynár Karel Hrnčíř z Meziříčí. (Raccoon.city)

• - Ve filmu si zahrál Rudolf Hrušínský ml. se svým otcem Rudolfem Hrušínským. (Duoscop)