Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pierre
  *****

  Legendární český film, který všichni viděli. Krom mě. Svůj osobní rest jsem tedy dneska napravil a nebyl jsem z filmu ani v nejmenším zklamán. Opravdu velmi příjemná a poetická podívaná s pohlednou Magdou Vašáryovou, která není žádná veganka. K Pepinovi snad ani není potřeba komentář. Ten je opravdu geniální. Myslím si, že těch pět je na místě.(30.1.2019)

 • Martin741
  *****

  Nikdy som netvrdil, ze rozumiem filmu. Ono ja vlastne filmu rozumiet nechcem, od toho tu mame predsa vystudovane filmove ynteleguany a miestne prechytrale tlchuby /Madsbender, Shadwell, Tetsuo/, ktori urcite objavili vo filme aj take zakodovane take odkazy a skryte inotaje, o ktorych nema najmensie tusenie nielen reziser, ale ani samotni herci! Lebo film potom prestane byt zdrojom zabavy a oddychu /po tazkom dni, praci, behu ..../ a stane sa mediom na to, aby si tuna par samozvanych ynteleguanov honilo ego za neustaleho prikyvovania ich suity slabomyselnych pricmrndavacov, ktori ledva -ledva /a aj to po znamosti/ dokoncili osobitnu skolu /ja viem, dnes uz zvlastne skoly/ a ktori mali jediny styk v zivote, a to pochopitelne len ten uradny. Takze strucne : Postriziny : pre niekoho poezia o pive /ja pivo nemam rad, ja pivo milujem ..../ pre niekoho ceskoslovensky normalizacny /a teda hrozny/ film. Osobne mam rad skvosty, ktore vznikali za normalizacie /Chalupari, Svetaci., Jachyme hod ho do stroje, Marecku..../, takze 95 %(27.1.2013)

 • Terva
  *****

  CITÁT - Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!....... Tahle komedie nebude snad nikdy nikoho nudit. CITÁT - Ten Francin je nějaké chabrus na nervy. Měl by si podle spisku páně Batisty omévat přirození vlažnou vodó.......... Scénář: Jiří Menzel a Bohumil Hrabal. Kamera: Jaromír Šofr. CITÁT - Pro mě za mě si vylezte třeba na komín..........(15.7.2012)

 • Tetsuo
  ****

  Nejrozporuplnější Menzelův film. Na jednu stranu oslava "starých dobrých časů" v době normalizace, na druhu stranu konzumní hédonizmus - čili něco normalizaci zcela vyhovujícího. Perfektní figurkářské (nikoli herecké) výkony se v paměti diváků usadily jako esence Hrabalovské poetiky, jenže Hrabal byl mnohem drsnější a výrazově bohatší. Hrabal není Hladil, ani krasosmutný narcis jako Menzel. Postřižiny se staly erbovním filmem všech přeslazených retrolimonád, jimiž nás dnes přehlcují čeští filmaři v kinech i v televizi.(1.4.2003)

 • curunir
  *****

  Zdá sa, že Jiří Menzel je skutočným a jediným odborníkom na adaptácie Hrabalových kníh. Film dosahuje dokonalosti snáď po všetkých stránkach - má skvelé herecké obsadenie nad ktorými kraľuje určite Magda Vášaryová, tak aj hlavný zdroj zábavy, ukričaný Pepin v podaní nezabudnuteľného Jaromíra Hanzlíka. Okrem toho má film aj skvelé výtvarné spracovanie, kameru a hudbu. Musím však tiež povedať, že trocha prilepšujem, pretože niektoré scény sa mi zdali trocha prevarené a aj pri jeho svižnej stopáži som sa pár krát neubránil pohľadu na hodinky.(25.6.2008)

 • - Miroslav Donutil je v závěrečných titulcích chybně uveden jako Miloslav. (RozaF)

 • - Jiří Schmitzer (Francin) jazdí na motocykli Laurin & Klement CCD z roku 1904. Pre jazdu do kopca má dvojkolka v zadnom náboji planetový prevod, zapínateľný pákou na riadidlách. Brzda je pásová a pôsobí len na zadné koleso.Na obsluhu slúži celkom 13 ovládacích pák a prvkov. Prvým majiteľom stroja bol mlynár Karel Hrnčíř z Meziříčí. (Raccoon.city)

 • - Ve filmu si zahrál Rudolf Hrušínský ml. se svým otcem Rudolfem Hrušínským. (Duoscop)