Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  *****

  Postava Pepina, kterého hraje Jaromír Hanzlík, je nezapomenutelná. Jeho dobrá vůle pomoci byla až nebezpečná. Skoro zmrzačil zaměstnance pivovaru. Pepin byl energický živel. Všude ho bylo plno a ke všemu se projevoval velmi hlučnou mluvou. Jen, co se ráno probudil, začal ze sebe chrlit jednu historku za druhou a skončil až, když si šel večer lehnout. To bylo vážně na zabití. No, a scénu na komíně musí znat každý, když ne z filmu, tak alespoň z vyprávění o něm.(2.10.2009)

 • ABLABLABLA
  *****

  Nejlepší je samozřejmě strejda Pepin spolu s Rudolfem Hrušínským ml. :) chudák pokaždé dopadl blbě, když se mu Jaroslav Hanzlík snažil pomoct ....jinak vážně nádherný film a scéna na komíně je prostě legendární. Opravdu musím uznat, že Jiří Menzel jako dvorní režisér knih Bohumila Hrabala je asi ten nejlepší. Knihu dokáže pomocí obrazu a zvuku zachytit tak, že pak už ani není třeba knížku číst (i když má samozřejmě kniha své kouzlo). Asi nejlepší režisér točící podle literárních předloh.(23.7.2009)

 • salahadin
  *****

  Každý tu vyzdvihuje obecně známé postavy, každý tu vyzdvihuje humor, nezaměnitelný Menzelův rukopis atd. atd. Tak proč se nepřipojit? Já vyzdvihnu hlavně nezaměnitelné vnady Vášáryové, knírek Petra Čepka a věčného lazara R. Hrušínského ml., který v scénách provedených zrychlenou "groteskní" kamerou předvádí nezaměnitelné a opravdu velmi vtipné ubližování si na zdraví. Ministr zdravotnictví by měl varovat, protože protože tento humor bránice stoprocentně rozláme na molekoule. Taky vyzdvihnu Hanzlíka a jeho pameť, protože já bych se ten scénář asi nenaučil!(28.12.2007)

 • Pilda17
  ****

  Zajímavé počtení od Bohumila Hrabala, ale jeho tvorba mi neříká absolutně nic. Je to spisovatel, který (pro mě) nepíše záživný způsobem a neumí mě vtáhnout do děje. Je to těžké, když Postřižiny jsou sbírka povídek. Teď k filmu, je záživnější a knížka je hodně podobná, což by měl uvítat každý divák. Jak u knihy, tak u filmu jsem se párkrát zasmál a strýc Pepin je zobrazen ve filmu naprosto skvěle. V knize se to nepozná tolik, ale ve filmu je hodně rozeřvaný, až to není hezké, ale to je účel. Tudíž největší klad jsou herecké výkony všech hlavních postav, což dokáži vždy ocenit... 8/10 = 80%(23.5.2012)

 • Sarpele

  Kdyby neexistoval žádný Bohumil Hrabal, dala bych filmu s klidným srdcem **** a zařadila si ho jako takový příjemný odpočinkový a místy i krásný film. Ovšem co si myslet o člověku, který z příběhu o nespoutané, svobodné, kreativní a přitom v podstatě nešťastné protože nikdy nikam nezapadající ženě udělá selankovitý žánrový obrázek prvorepublikového maloměsta. O člověku, který veřejnosti předkládá menzlovský plyš místo hrabalovského šmirglpapíru (omlouvámse za ty metafory). A který navíc upravuje i Hrabalův životopis, jen aby se i spisovatel sám hodil do ozdobného rámečku maloměstské idylky. Tím narážím na poslední scénu kdy Maryška Francinovi (po té, co jí za pomoci pevné ruky konečně ukázal, kdo je hlava rodiny, a ona toto nové rozdělení vděčně přijala) oznamuje "nosím tam pro tebe malého spisovatele". Malý spisovatel však byl ve skutečnosti dávno donošen pro úplně jiného pána, který se však k otcovství nepřihlásil a malý spisovatel byl tím pádem...nemanželský.(23.9.2006)

 • - Pružiny, na kterých Jiří Schmitzer často ve filmu posiluje, byly vyrobeny z obyčejného drátu, takže se nevracely. (Specs)

 • - Pro roli Maryšky (Magda Vašáryová) byla zvažována i Libuše Šafránková. (alonsanfan)

 • - Ve scéně, kdy se Pepin (Jaromír Hanzlík) omlouvá Francinovi (Jiří Schmitzer) za zranění jeho ženy, visí v pozadí obraz Schmitzerova otce Jiřího Sováka, který se objevil již v seriálu Byli jednou dva písaři... (od r. 1972). (Reyak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace