Nemůžu si pomoct, tohle je prostě další český film, na kterém jsem nic úžasného nezhledal. Postřižiny zdaleka nejsou špatným filmem, jen hodně moc poetickým a na mě moc málo vtipným. vašáryvoá, Schmitzer i Hanzlík tady podáváají skvělé výkony, leč jejich postavy mi přišly hodně nedoladěné. Prostě chtělo to víc propracovaný scénář.(1.12.2009)

Nikdy som netvrdil, ze rozumiem filmu. Ono ja vlastne filmu rozumiet nechcem, od toho tu mame predsa vystudovane filmove ynteleguany a miestne prechytrale tlchuby /Madsbender, Shadwell, Tetsuo/, ktori urcite objavili vo filme aj take zakodovane take odkazy a skryte inotaje, o ktorych nema najmensie tusenie nielen reziser, ale ani samotni herci! Lebo film potom prestane byt zdrojom zabavy a oddychu /po tazkom dni, praci, behu ..../ a stane sa mediom na to, aby si tuna par samozvanych ynteleguanov honilo ego za neustaleho prikyvovania ich suity slabomyselnych pricmrndavacov, ktori ledva -ledva /a aj to po znamosti/ dokoncili osobitnu skolu /ja viem, dnes uz zvlastne skoly/ a ktori mali jediny styk v zivote, a to pochopitelne len ten uradny. Takze strucne : Postriziny : pre niekoho poezia o pive /ja pivo nemam rad, ja pivo milujem ..../ pre niekoho ceskoslovensky normalizacny /a teda hrozny/ film. Osobne mam rad skvosty, ktore vznikali za normalizacie /Chalupari, Svetaci., Jachyme hod ho do stroje, Marecku..../, takze 95 %(27.1.2013)

Hrabalovu velikost - a důležitost literárních kvalit scénáře obecně - lze dobře ilustrovat na srovnání tohoto filmu s Báječnými muži s klikou a Na samotě u lesa. Režisér stejný, obsazení ve všech případech elitní. Ovšem ten rozdíl! Všechny tři filmy jsou milé, něžné a nostalgické, Menzel je skoro vždy takový. Jenže, Menzel i Svěrák, jak je mám rád, jsou jako literáti jen dobří. O třídu výš stojí příběhy a zejména charaktery vypábené Mistrem. --- Teď si uvědomuji, že shora uvedené lze podtrhnout ještě připomenutím dvou Menzelových vančurovských adaptací. I tam je jeho umění na vrcholu. --- Je to mínus pro Menzela, že potřebuje vynikající předlohu, aby natočil vynikající film? Naprosto ne! Naopak, je poklonou jeho umění, že dokáže vrcholným českým literátům postavit důstojný filmový pomník. Který jiný něco takového dokázal?(29.9.2010)

Zdá sa, že Jiří Menzel je skutočným a jediným odborníkom na adaptácie Hrabalových kníh. Film dosahuje dokonalosti snáď po všetkých stránkach - má skvelé herecké obsadenie nad ktorými kraľuje určite Magda Vášaryová, tak aj hlavný zdroj zábavy, ukričaný Pepin v podaní nezabudnuteľného Jaromíra Hanzlíka. Okrem toho má film aj skvelé výtvarné spracovanie, kameru a hudbu. Musím však tiež povedať, že trocha prilepšujem, pretože niektoré scény sa mi zdali trocha prevarené a aj pri jeho svižnej stopáži som sa pár krát neubránil pohľadu na hodinky.(25.6.2008)

Tak jako v případě jiných Menzelových adaptací Hrabala, i tady je film pouhý odvar vybírající si z předlohy především komické situace a naopak odnímající předloze tragiku a závažnost. Postřižiny jsou lehce plynoucí, úsměvný, roztomilý film. Odhlédnuto od tohoto ne nepodstatného faktu, jsou ovšem filmem skutečně velmi dobře natočeným. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že Menzel poněkud nadužívá postupy odpozorované z grotesky. Na druhou stranu, přesně tahle místa spolehlivě fungují i na děti, což nemusí být vždycky úplně k zahození ;o) Celkový dojem: 90%(25.11.2006)

• - V objekte pivovaru je dnes múzeum, v ktorom sú rekvizity z filmu a návštevníci si tu dokonca môžu kúpiť aj spodnú bielizeň Maryšky (Magda Vásáryová) vo všetkých veľkostiach. Cena za akú sa predávala saténová luxusná bielizeň v priehľadnom sáčku a mašľou v roku 2017 bola 250 kč,-. Časom sa má sortiment rozšíriť o ďalšie "úderné" výrobky. (krasomama)

• - Magda Vášáryová (Maryška) v dobe natáčania zistila, že je tehotná. Celé natáčanie prejedla a aj napriek tomu nepribrala ani kilo a stále zostala štíhla. (Raccoon.city)

• - Jiří Schmitzer nakonec scénu, kde s motocyklem jezdí dokola, netočil. Majitel motocyklu scénu raději natočil sám, protože mu Jiří Schmitzer v jiných scénách postupně ohnul obě šlapky. (Stocki)