Maďar a Slovák ve filmu českého režiséra, naštěstí oba zapomněli na slovensko-maďarské vztahy, a tak se na konci opět usmířili. Vemte beztvarý kus plechu, narvěte ho do Svěráku, utáhněte a ten plech dostane tvar! Pak ten rovný kus plechu dejte montérovi Menzelovi a ten na tom rovném kusu plechu vykouzlí reliéf. Jako předlohu mu dejte rustikální sochy Labudy, Hrušínského a spol. A úspěch se už dostaví sám. Zcela poprávu. A úsměv Jánose Bána širší jak úsměv Zdeňka Trošky je skoro legendární.(19.4.2006)

My, Češi, rádi hltáme filmy exotické, protože jsou prostě zajímavé. Rádi sledujeme jiné kultury, zvyky, tradice, ale především běžný život. Chtěla bych číst recenzi na tento film třeba od mexického uživatele nějaké jejich tamější filmové databáze. Vesnička může možná jednou posloužit dalším generacím jako zápis z dějepisu. Škoda, že neuměli filmovat třeba původní američtí indiáni. Chtěla bych vidět jak to doopravdy vypadalo. Jak to můžu vidět u nás ve vesničce. Tohle je prostě náš folklor, světe!(12.4.2006)

parta jak má bejt, když se dneska porozhlídnete po nějaký takový vsi, už ji nenajdete, teď je to samej kroužek v nose a talíř na střeše,,,,jednou takovou projíždím několikrát do tejdne takže vím vo čem mluvím... vede to tam místní smetánka votrhanejch vlasáčů,a bavěj se házením frisbee v poli makovic,,,,většinou ji prosvištím 47km/hod., takže toho moc neregistruju, jenom vím že v květnu na mě nějakej místní mával a volal ČAU PRAŽÁKU,,,zprvu sem nevěděl proč mi tak říká, ale když sem se pak zamyslel, a zkusil pochopit způsob myšlení domorodých obyvatel, došlo mi, že takovejch inteligentních, na pohled vzdělanejch a voňavejch lidi tam asi moc nepotkaj, navíc na takovým nóbl kole co mám já,extrémě rychlým i bez klínovejch řemenů v koleni, prostě né žádná ta plečka bez rámu, s hliníkovým zvonkem a řidítkama ve tvaru Ú,na kterejch jezdej voni... to člověk holt už musí bejt z velkoměsta aby to všchno štymovalo,,,příští den sem kontroval a byl zdvořilej zase já...... NAZDAR PEPÍCI , povídám v trysku a smekám kšilta....pak jednoho dne, asi o týden pepíkování později, mě jeden místí vešel do cesty a přinutil mě brzdit...HELE PROČ NÁM TAK ŘÍKÁŠ , TO ŽE SME Z VESNICE PŘECE NEZNAMENÁ ŽE SE MUSÍME VŠICHNI MENOVAT PEPÍK...za normálních okolností by asi nastala chvíle trapnýho ticha, tu ale rozsek jeho kámoš , HELE JOSEF VYSER SE NA NĚJ A POĎ HRÁT......minulej čtvrtek sem u nich byl přinucenej zastavit znova,,,něco se slunilo na cestě a na spomalovací práh to bylo prostě příliš chlupatý, CO TO KURVA JE? ptám se jentak sám pro sebe, KOČKA VOLE, TO U VÁS NEMÁTE CO?....přišel sem blíž a zahrál jim divadlo Č Č ČČČČČČ ...Č ČČČČČČ NO TY SEŠ ALE PĚKNÁ, NA, JÁ TI DÁM PIŠKOTEK...hodil sem na ní piškot.... A TU MÁŠ JEŠTĚ JEDEN PRO KAMARÁDKU, hodil sem další i tý druhý, bezhlavý půlce kočky.....místní to docela pobavilo a zeptali se mě jestli nemám chuť na mlíko a tak sem šel...nakonec, když se setmělo a došla zeleň, sem si řek že už je načase zmizet,,,, když sem nasedal na kolo, jeden z nich mě poplácal po zádech a povídá ZABALIL JSEM TI NĚCO NA CESTU, ABYS NEPŘIŠEL ZKRÁTKA, poděkoval sem mu, mávnul i na vostatní pepíky a vydal se domů...asi ve čtyry ráno, když už mi zbejvalo do baráku pár set metrů, na me zničeho nic přislo sraní, ale zatraceně náhlý,,,když sem si pak utřel komín a vrátil se k závodce,,,narazil sem na souseda: COS ĎÁL V LESE, PŘIŠLO NA TEBE SRANÍ CO?...povídá mi s usměvem,,,a i když ho moc neznám, vypadal jako ten žertovnej typ, tak sem chtěl pronýstt taky něco ultra vtipnýho, ale všechnu energii sem vypotřebal na směrování střev ....a víte moji drazí,jakej je rozdíl mezi městským humorem a tím vesnickým?,,,,městkej humor vypadá tak, že když se vás soused zeptá, co ste ďáli v lese , odpovíte POTŘEBOVAL SEM TAM ZAKOPAT TĚLO, a vesnicekej humor, ten zase vypadá tak, že vám někdo do batohu zabalí mrtvou kočku, takže když pak nasedáte na kolo, spocenej, špinavej, s rukama vod hlíny, jak ste hledali po tmě ňáký to listí a po zádech vám přitom stejká na zem čerstvá krev,,,můžou se u vás zanedlouho vobjevit dva chlapíci v uniformách a žádat vysvětlení(5.7.2009)

Velmi dobré a velmi vtipné. Vesničce se nedá upřít spoustu originálních věcí, ať už tím myslím velice povedený scénář z pera Zdeňka Svěráka, nádherná souhra Hrušínského a Labudy, několik příběhových rovin či Menzelova režie, ale u mě to na pět hvězd bohužel není. Nevím čím to, možná jsem cítil ve Vesničce jakési Hrabalovské motivy a atmosféru (tím že se jedná o dílo točené po Slavnostech?), které mi do tohodle realismu neseděli... Těźko říct... Tedy, Vesničku mám jako celek velmi rád, ale že by to byl pro mě tak oblíbený snímek jako pro zdejší většinu??? To zdaleka ne...(13.1.2009)

,,Chlapi, nelejte to pivo z voken, podivejte se jak vypadam" :-) Na tuto komediu som mal vecne smolu, ale konecne som si ju pozrel. Vidim, ze pre mnohych je to klasika, zlaty klenot a podobne, ale ja osobne si myslim, ze su aj lepsie ceske komedie, aj ked uznavam, ze som sa tu aj dost nasmial a myslim si, ze po druhom pozreti sa nasmejem este viac a mozno prehodnotim svoje hodnotenie na 4 hviezdicky. ___________ János Bán - (Otík) +++ Marián Labuda - (Pávek) +++ Rudolf Hrušínský st. - (Dr. Skruzný) +++ Libuše Šafránková - (Jana) +++ Petr Čepek - (Turek) +++ Jan Hartl - (Kašpar) +++ Zdeněk Svěrák - (malíř Evžen Ryba) +++ Július Satinský - (Pilot Štefan) +++ Magda Šebestová - (ucitelka Věra Kousalová) +++ Josef Somr - (ředitel Kovodřeva) +++ Milan Šteindler - (závozník Šesták) +++ Jiří Schmitzer - (okrskář Tlamicha) +++ Hudba: Jiří Šust +++(2.7.2008)

• - Rostlinář Jaromír (Oldřich Vlach) je za celý film osloven pouze jedinkrát příjmením (Kunc), když jej osloví Otíkova teta (Milada Ježková) po jeho dedukci při vyšetřování Otíkova odchodu do Prahy v kanceláři JZD. (Strato61)

• - Po rodičovské schůzce, které se účastní mladý Pávek (Stanislav Aubrecht) a vyptává se na sestru, učitelka opravuje jeho otázku spisovnou češtinou, vzápětí ale osloví školníka nespisovně, když nepoužije při oslovení správné „pane Pavlíčku“ (5. pád), ale řekne „pane Pavlíček“. (Strato61)

• - Ve scéně, kdy Otíkovi (János Bán) nalévají alkohol do piva, Pávek (Marián Labuda st.) přestane hrát na trubku. Ta je však slyšet i nadále. (mavin)