Když komedie, tak tato. Točená pár km od mého rodiště. Krajina plná nostalgie, postavy plné důvěrně známých vlastností a tradiční milý český humor, který je možná za hranicemi těžké pochopit. I proto je mou nejoblíbenější komedií, nejoblíbenějším filmem. Báječné charaktery, skvělé dialogy plné kultovních hlášek, povedené režisérské ztvárnění. Vždy, když si ji pustím, vrátím se v duchu domů.(28.4.2009)

Tak túto pohodovú komédiu, spoločne so Slavnostmi sněženek a Postřižinami mám z Menzlovej tvorby najradšej. Vôbec mi neprekáža, že ukazuje nereálne idylický obraz socialistickej strediskovej vesničky. Dôležité je, že príjemný pocit zo sledovania radostí a strastí drobných lidiček pretrváva aj po skončení filmu. Ani pri dnešnom x-tom sledovaní som nebol otrávený, ako pri iných filmoch, kde už prvá repríza znamená pre mňa nadľudský výkon. Napriek plnému počtu hviezdičiek si nemyslím, že by tento film mal figurovať v prvej päťdesiatke najlepších filmov všetkých čias. Jeho plná zrozumiteľnosť je predsa len obmedzená hranicami niekdajšieho Československa. A keď som si ho pozrel začiatkom roka 2014, tak mi štyri hviezdičky pripadli primeranejšie.(28.12.2010)

Vynikajícím humorným způsobem vyjádřený stav naší tehdejší socialistické společnosti. Jakoby se snažil film svému divákovi naznačit, jak se s problémy tehdejší politické situace vyrovnat tím nejlepším způsobem. Prostě a jednoduše s humorem. S tím se každá těžká situace (snad vyjma úmrtí v rodině :-) snáší lépe.(12.6.2007)

Ačkoliv OSCAROVÝ film "Ostře sledované vlaky" je taktéž veselohra od Jiřího MENZLA, tak film VESNIČKO MÁ, STŘEDISKOVÁ, mu těžce šlape na paty. Je to tak vynikající film, tolik ze života socialistické vesnice (jak to tehdy chodilo), že marně vzpomínám, kdo byl vlastně ve vylíčení lepší zda pan TROŠKA se svou trilogii o " SLUNCI A SENĚ " nebo Jiří Menzel se svou "Vesničkou." Tato komedie je proto tak vynikající, že byla natočena ještě za hluboké totality v r.1985, i když už i umění bylo čím dál tím více odvážnější. Úspěch tohoto filmu byl přímo ohromující !(25.2.2013)

Dalsi vynikajici film od Menzela a jeden z nejlepsich ceskejch. Je tu spousta vynikajicich hercu, ale nejvetsi klad je asi János Bán, to bylo fakt stesti, ze ho Menzel obsadil. Taky tu je spousta dnes uz kultovnich hlasek, vyborny vtipy a tenhle film dokonale zvedne naladu. Rad se na nej vzdy podivam.(6.9.2006)

• - Malou roli starého nemocného člověka si ve filmu zahrál František Vláčil. Jeho postava se taktéž jmenuje František. Ve scéně, kde vystupuje, se divák může dovědět, že tato postava pije a kouří. Stejně tak režisér František Vláčil většinu života kouřil a trpěl alkoholismem. (Panfilmex)

• - Súčasný starosta Robert Nečas používa pečiatku, ktorá poteší každého filmového fanúšika: Obec Křečovice, vesnička středisková. (krasomama)

• - Film videlo v kinách presne 4,428,556 divákov. (dyfur)