Sice dosti zidealizovany pohled na zivot na vesnici, ale hlavne vyborna podivana pro divaka kazdeho veku, vyznani a barvy pleti.(25.7.2002)

Nechápu co na tom všichni vidí. Znám spoustu lepších českých filmů.(7.4.2003)

"Před bouřkou, když klesne tlak, tak to sem na umření." :) Je třeba ještě něco dodávat?(11.7.2011)

Pro mě je Vesnička nejpříjemnější komedie, která se v našich krajinách kdy vůbec objevila a zároveň nejlepší český film, který si opravdu zasloužil první místo v anketě nejlepšího českého filmu vůbec. Důvod proč dát 5 hvězdiček se nabízí ihned několik: nádherná titulní skladba, příjemně ubíhající děj s výbornými herci, geniálně hláškující doktor, nádherná kulisa příběhu, laskavost, která z filmu češí po celých téměř 100 minut filmu a řada jiných, které Vás zrovna napadnou, ale mě bohužel ne. Tento film přežije nás všechny a s ním i jeho tehdejší pohnutá atmosféra, která na filmu nezaznamenala jediné škody, a spíše si z ní ještě utahovala. --- Pane Pávek, já nechci k Turkovi! - Už sem řek, po žních jdeš k Turkovi! - Cože? Ke mně? Leda až pokvetou hrábě! - Si je doma prohlídni, možná už mají pupeny!(11.1.2007)

Scénář: Zdeněk Svěrák .. Nejlepší česká komedie let osmdesátých z pera mistra humoru pana Svěráka.(10.1.2007)

• - Scenárista Zdeněk Svěrák velmi dlouho vybíral filmové jméno pro roli doktora (Rudolf Hrušínský). Ironií okolností se stalo, že jméno doktora Skružného v celém filmu nezazní. (sator)

• - Rudolfa Hrušínského (Drápalíka) při tvorbě sádrového odlitku odlévali do sádry celého, trvalo to několik hodin a několikrát se to nepovedlo. Po skončení natáčení mu sochu na památku režisér Menzel nechal přívézt. Hrušínský jí pak odvezl do své galerie v Plané nad Lužnici, kde se při potopách v roce 2002 bohužel zničila. (BLStryker)

• - Rudolf Hrušínský (Skružný) získal roku 1987 za svou roli diváckou cenu Zlatý květ v kategorii nejoblíbenější filmový herec. (JoranProvenzano)