Tohle je klasika. Nádherná milá inteligentní vtipná česká komedie, která nepotřebuje žádné pokleslé vtípky k tomu, aby byla dokonalou. Dokonalou jí dělá bravurní scénář a citlivá režie pana Menzela. Tohle je prostě film, který nelze nevychválit. Naprostá paráda a jednoznačně film, který patří k tomu nejlepšímu, co u nás kdy vzniklo. Pět hvězdiček!(3.1.2008)

Ačkoliv OSCAROVÝ film "Ostře sledované vlaky" je taktéž veselohra od Jiřího MENZLA, tak film VESNIČKO MÁ, STŘEDISKOVÁ, mu těžce šlape na paty. Je to tak vynikající film, tolik ze života socialistické vesnice (jak to tehdy chodilo), že marně vzpomínám, kdo byl vlastně ve vylíčení lepší zda pan TROŠKA se svou trilogii o " SLUNCI A SENĚ " nebo Jiří Menzel se svou "Vesničkou." Tato komedie je proto tak vynikající, že byla natočena ještě za hluboké totality v r.1985, i když už i umění bylo čím dál tím více odvážnější. Úspěch tohoto filmu byl přímo ohromující !(25.2.2013)

A nemysli si, Turek se s tebou mazlit nebude. On ten Turek ty závozníky taky fackuje! Díky Bohu za technologii DVD, díky níž se můžu vracet na nalešťenou V3Sku pana Pávka, mezi postavy, které se už dnes nepíší (mj. skvělé herecké výkony pánů Labudy, Hrušínského, Bána, ČEPKA či Štibicha). Mistra Menzela prosím naklonovat, protože dívat se na současnou českou kinematografii, je jako přežvykovat pohřební věnce. Víte, kdy u nás bude natočen podobně kvalitní film? Až pokvetou hrábě. Abych končil pozitivně - v Praze je 57 biografů!(17.3.2018)

Stará známá dobrá česká komedie, která se dá sledovat vícekrát. Herecké obsazení je na tom výborně. Film má dost vtipných momentů. Je to prostě klasika, kde je nejlepší sledovat dění na vesnici. Nějaké výtky bych zde měl, občas zde byly nějaké zbytečné scény, ale moc jich nebylo. K dokonalosti něco chybí. Přesto u mě je mé hodnocení zasloužených 85% = ****(24.1.2013)

My, Češi, rádi hltáme filmy exotické, protože jsou prostě zajímavé. Rádi sledujeme jiné kultury, zvyky, tradice, ale především běžný život. Chtěla bych číst recenzi na tento film třeba od mexického uživatele nějaké jejich tamější filmové databáze. Vesnička může možná jednou posloužit dalším generacím jako zápis z dějepisu. Škoda, že neuměli filmovat třeba původní američtí indiáni. Chtěla bych vidět jak to doopravdy vypadalo. Jak to můžu vidět u nás ve vesničce. Tohle je prostě náš folklor, světe!(12.4.2006)

• - Pivnica, z ktorej Pávek (Marián Labuda) priniesol doktorovi Skruznému (Rudolf Hrušínský) najlepšie vychladené pivo zo siedmeho schodu, nikdy neexistovala. Za dverami bola v skutočnosti garáž, priznala sa majiteľka domu Ludmila Zemanová. (krasomama)

• - V televizi hlásí film hlasatelka Marie Poláková. (M.B)

• - Režisér Jiří Menzel hledal dlouho vhodnou vesnici, na které se ještě příliš nepodepsal socialismus. Nakonec se v roce 1985 rozhodl pro Křečovice, rodiště skladatele a houslisty Josefa Suka(Zdroj: Nejznámější filmová místa) (med)