Reklama

Reklama

Když se najde tělo zašité v kravské kůži, vyšetřovatelka z Vratislavi zjistí, že vražd, které napodobují trýznivé popravy zločinců z 18. století, bude víc. (Netflix)

Recenze (111)

verbal 

všechny recenze uživatele

Mít Patryk scénáristické a režisérské IQ třeba takového Pasikowskiego, který mu svým jediným Pitbulem dominantně ošukal a levou zadní pochcal všechny jeho dosavadní Pitbuly, byl by absolutní špička. Takhle to místy vypadá, jako by při psaní i natáčení poměrně poutavých námětů s dobře napsanými pitoreskními figurkami Rzeczi pospolitej pravidelně přebíral kontrolu nějaký vypatlaný bulvární skinhead a pičoidními olmerovinami schválně kurvil celkový dojem z filmu. Ale nevadí. Těch pár slabších momentů, co nápadně připomínají poštěvák Ornely Štikové, jakož i fuckt, že Patryk zjevně nakupoval u Finčra, jsou vyváženy solidně vypointovanou, výborně zahranou a nevídaně makabrózní wroclawskou řezničinou, jaká by neudělala ostudu ani na Festivalu otrlého čuráka. Tahle Šestka rozhodně patří k vrcholům evropské sériově vražedné produkce, přičemž přecitlivělí gejové a močopudně založené hospodyňky by před jízdou měli užít Kinedril. Nebo se na to radši úplně vysrat a držet se nadále korejských romantických komedií. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Patryk Vega má neskutečněj drive, v současný době není v Evropě lepšího režiséra a především scénaristy tvrdých mafiánek nebo kriminálek. Tady hned ze začátku je to nakoplý v neskutečným tempu až jsem se bál, že tohle film nemůže vydržet, ale až na závěrečných pět minut jsem nenašel jedinou chybu. Hlavní hrdinka silná, trošku temná ženská jak je ostatně u Patryka zvykem je zajímavá sama o sobě, protože pro tempo příběhu není prakticky ani čas jí věnovat větší pozornost. Film patří mezi ty, kde se pachatel odhalí poměrně brzy, ale bohudík i mezi ty, který díky tomu začnou mít ještě zajímavější rozměr a přidají na žánrové pestrosti. Velká škoda posledních pěti minut, kde jsem moc nerozuměl příčině jednání Heleny bez toho by se jednalo o absolutní majstršty, takhle se jedná "jen" o skvělou kriminálku, která ani chvíli nenudí. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Moje první setkání s filmařským řemeslem Patryka Vegy a rovnou solidní nářez. Plagi Breslau jede na vlně mysteriózního krimi thrilleru, kde je v hlavní roli postava vyšetřovatelky, která je stejně tak extravagantní, jako snad naposled Lisbeth Salander v trilogii Milenium…a to prosím pěkně mluvím o té originální švédské verzi. No a té se ve Vratislavi kupí každý den jedna vražda, takže je jasné, že má co dočinění se sériovým vrahem. Líbilo se mi prostředí Vratislavy, které je samo o sobě nádherné a rozhodně stojí i za navštívení. Tady Wroclawi režisér se sériovým vrahem reklamu úplně neudělal, ale myslím si, že některé záběry na město si pozornost rozhodně zasloužily. Navíc atmosféra jak z legendárního kousku Sedm od Finchera dokazuje, že Poláci jsou v dnešní době prostě evropští filmoví bozi. Super ponurost! ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Ta hra na tvrdost je strašně směšná a brání mi k nadprůměrnému hodnocení. Jinak s tím ani nijak zásadní problém nemám a vzhledem k tomu, jak je to celé vystavěné mě ani netrápila ta závěrečná část. Je sympatické, že se Patryk Vega nesnaží působit příliš západně a své filmy jasně ukotvuje ve východní Evropě. Prim tu hrají podivně vyhrocené charaktery, kde byste někoho kdo je alespoň částečně normální hledali těžko. To samozřejmě znemožňuje divákovi se s někým identifikovat a spíše než aby tak někomu fandil je zvědavý, co z tohoto bizarního mixu vzejde. Na druhou stranu ani to není v dnešní době málo. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Polsko a Patryk Vega je dnes už záruka kvality Patryk Vega můj oblíbený Polský režisér servíruje hodně brutální krimi se sériovým vrahem, který předvádí Morový týden v Breslau. tzn, každý den brutálně popraví špínu z města na veřejnosti a je to velké. V zahraničí se Vegův styl moc nelíbí, ale nám zatraceně jo. Film má skvělé tempo, velmi inteligentní detektivku i solidního vraha s dobrým motivem, dojde i na dva slušné zvraty a vyniká Gore! kde každá vražda je hodně nepříjemná ( vidíme přípravu i následky) a při pitvě se Vám okamžitě musí vybavit 3.díl Saw. Highlight je pro mne scéna kdy splašený Kůň běží po městě a tahá za sebou kusy těla. Velmi dobré, ale kdo nemá rád násilí bude trpět. Vega je totiž Polský řezník! Příběh****, Akce****, Humor>Ne, Násilí*****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8/10. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • V autentických záběrech ze závodu nejvyšší polské plochodrážní ligy mezi Spartou Wroclaw a Wlokniarzem Czestochowa se mihne i český reprezentant Václav Milík, který v době natáčení filmu hájil barvy domácí Sparty. (klida)
  • Jak je již zvykem ve filmech Patryka Vegy, tak i v tomto snímku můžeme zahlédnout hned několik vozů české značky Škoda. (Skarface)

Reklama

Reklama