Když se najde tělo zašité v kravské kůži, vyšetřovatelka z Vratislavi zjistí, že vražd, které napodobují trýznivé popravy zločinců z 18. století, bude víc. (Netflix)

dubinak

Parádní Netflixová záležitost, kterou se nevyplatí ignorovat. Poláci jdou filmařsky čím dál rychleji na vrchol a kam se na ně, my Češi a vlastně asi i Slováci, hrabeme. Od první minuty to jede na plné obrátky, na vraždy se tady opravdu nečeká a než jsem se v podstatě stihla nadechnout, už byl film za půlkou. To je další plus, neskutečně to utíká, baví a hlavně překvapuje svou explicitní brutalitou, na to že se film natáčel tady za humny. Hlavní postavy jsou netradiční ženské charaktery s absolutně nepředvídatelným chováním a hodně zajímavým backgroundem. Celkově je to out of space a i myšlenka je tady hrozně super a svěží. Patryk Vega se toho opravdu nebojí a přesto, že pointa trošičku kazí ten veškerý wow efekt a je vyzrazená možná trošku moc brzy, zpracování a scénář je naprosto divoký náser a smršť brutálních úmrtí a svižné akce, až jsem čuměla, že se něco takového zrodilo zrovna tady kousek za hranicemi. Navíc musím dodat, že se tady stíhá nadhazovat v mezičase i opravdu vtipné momenty, takže občas fakt nevíte, jestli se smát, protože za vteřinu to má zase vážnou tvář, doslova. Tento film na Netflixu určitě nepřehlédněte. ()

verbal

Mít Patryk scénáristické a režisérské IQ třeba takového Pasikowskiego, který mu svým jediným Pitbulem dominantně ošukal a levou zadní pochcal všechny jeho dosavadní Pitbuly, byl by absolutní špička. Takhle to místy vypadá, jako by při psaní i natáčení poměrně poutavých námětů s dobře napsanými pitoreskními figurkami Rzeczi pospolitej pravidelně přebíral kontrolu nějaký vypatlaný bulvární skinhead a pičoidními olmerovinami schválně kurvil celkový dojem z filmu. Ale nevadí. Těch pár slabších momentů, co nápadně připomínají poštěvák Ornely Štikové, jakož i fuckt, že Patryk zjevně nakupoval u Finčra, jsou vyváženy solidně vypointovanou, výborně zahranou a nevídaně makabrózní wroclawskou řezničinou, jaká by neudělala ostudu ani na Festivalu otrlého čuráka. Tahle Šestka rozhodně patří k vrcholům evropské sériově vražedné produkce, přičemž přecitlivělí gejové a močopudně založené hospodyňky by před jízdou měli užít Kinedril. Nebo se na to radši úplně vysrat a držet se nadále korejských romantických komedií. ()

Hanys_

Vega a další libová kriminálka. Tentokrát žádné války gangsterů jak bývá u Patryka zvykem, ale jeden sériový vrah. Další silné ženské postavy (Vegův trademark), skvělý vizuál, vychytané vraždy a vlastně i docela působivý finiš. Na čisté 4 to není, ale takhle dobrý evropský thriller aka Seven tady nebývá často. 7.5/10 ()

coscarelli

Prihliadajúc k Tomu, že je to Prvý Kontakt s Patrykom, som velice očarený ako mu to sype. Nechal sa inšpirovať (prečo nie?) u iných , no vzal to posvojom a je to fakt Vega!! Mojmu sluchu vadili len tie roztrasené nožnice. No na dojme neubudlo. Zalistujem si pri chvíli i u dalších Patrykoviek ( je to fešák predsalen). ()

Warhorr

Další velice slušný filmařský počin od našich sousedů, kterých v poslední době přibývá více a více. Dal bych i plný počet bodů, bohužel mě však sraly naprosto stupidní herci, respektive herecké výkony a scénář. ''Toč to, třeba ji kopne''. Škoda, že ji kůň vážně nekopnul a neschytala tak pořádný headshot protože hlavní vyšetřovatelka byla na ránu nejvíce. Její parťák, dělající si selfíčka jak nějaký dement jakbysmet a v poslední řadě i otravná televizní reportérka. Zklamání se trošičku dostavilo i v tom, že vrah je znám od půlky filmu. U kriminálek tohoto typu mám prostě rád na konci nějaký mindfuck při odhalení pachatele. A teď to nejlepší. Kamera je suprová, zápletka/příběh originální a gore sakra slušně od poláků překvapil, hlavně scény v pitevně, u kterých bych nejedl pomalu ani pytlík brambůrek. Všechny oběti dostaly řádně naloženo a kusy těl ve městě jen létaly. Gilotina v akci to nakonec pěkně završila. Kdyby byla možnost tak dám 3,5/5, hold to nejde a přimhouřím tak oči když to jsou ti naši kamarádi. 4/5. ()

• V autentických záběrech ze závodu nejvyšší polské plochodrážní ligy mezi Spartou Wroclaw a Wlokniarzem Czestochowa se mihne i český reprezentant Václav Milík, který v době natáčení filmu hájil barvy domácí Sparty. (klida)
  • Jak je již zvykem ve filmech Patryka Vegy, tak i v tomto snímku můžeme zahlédnout hned několik vozů české značky Škoda. (Skarface)