Když se najde tělo zašité v kravské kůži, vyšetřovatelka z Vratislavi zjistí, že vražd, které napodobují trýznivé popravy zločinců z 18. století, bude víc. (Netflix)

klukluka

Mory Vratislavi jsou vzácným případem filmu, kdy pochopitelně jako člověk vůbec nevěřím tomu, že by se to v reálu mohlo odehrát tímto způsobem a v této podobě, ale jako diváka mě tím tvůrci dokázali zaujmout a ztvárnili to tak, že říkám: “Jo, tohle fungovalo.” Sám jsem z toho překvapenej, ze začátku jsem se navzdory jménu Patryka Vegy bál, že to bude hrozná hovadina, ale ten chlap mě zase dostal. Výborný, fakt. ()

helljahve

Zo začiatku to vyzeralo na riadnu somarinu (selfie policajta s obeťou). No potom sa to našťastie poriadne rozbehlo a ja som sa nestihol čudovať, čo to tí Poliaci natočili!!! Perfektná tvrdá krimi, kde nieje núdza ani o poriadne gore zábery. Film odsýpa, nenudí ani chvíľu, všetko do seba pekne zapadá...Neskrývam nadšenie, bravo poľskí bratia! My s našou kinematografiou sa môžme tak ísť zahrabať. ()

pornogrind

V roce 1741 když Fridrich II. Veliký dobyl Dolní Slezsko zavedl tzv. "Morový týden" během kterého kat každý den v 6 hodin večer na očích lidem umučil jednoho provinilce jenž se dopustil jednoho z těchto prohřešků: ZVRHLOST,KRÁDEŽ,ÚPLATKÁŘSTVÍ,POMLUVY, ÚTLAK a NEČESTNOST. Film Mory Vratislavi pojednává o vyšetřování vražd inspirujících se touto historickou událostí. Další Vegova pecka. Hodně silný 4 hvězdy.....PS: Definitivně jsem propadl VEGAmánii. Kéž by i češi měli takovýho Vegu. ()

Trevor

Málokedy hodnotím film po 25 minútach ale tentokrát musím. Poľský Netflix verný novemu celosvetovému trendu - klitorizmus alebo nazvyme ho fľajtrizmus dáva do popredia ženy. Čo by bolo v popriadku ak by boli ako predstaviteľky polície vybrané normálne inteligentné ženy ktorých nielen v policii pracuje obrovské množstvo. Ťažko povedať či vrcholom liberálneho fľajtrizmu v podaní samozvaných femme fatale bola krotiteľka koní ktorá ako ŽENA bez váhania skrotí splašeneho koňa ale v parku to nedokáže 5 MUŽOV, alebo či to bola časť keď chodiaci klitoris z televízie nadáva kameramanovi mužovi do tučnych prasiat (dokážete si predstaviť to množstvo feministických hmutí ktoré by sa pustilo protestovať proti filmu ak by to bolo opačne) alebo či bolo vrcholom celosvetového liberálneho klitorizizmu že súdna lekárka pitvá a MUŽ prokurátor ktorý už musel čo to zažiť sa zrúti alebo či bol vrcholom fľajtrizmu dokopanie už spominaného kameramana redaktorkou. V tomto momente ma príbeh (rozbehnutý veľmi dobre) prestal akokoľvek zaujímať a ďalšie kroky žien boli zakaždym urážkou všetkých ostatných...Doplnenie komentára, nakoľko po jeho pridaní ho cez aplikáciu v telefóne je síce možné upraviť ale zmeny sa neuložia - vyšetrovateľka drží ri prenasledovaní páchateľky v jednej ruke samopal a v druhej pišoľ a o 0,23 sekundy v ďalšom zábere drží v oboch rukách pištoľ. ()

jedna_vrana

Detektívka, čo sa sľubne rozbieha v štýle kultového „Seven“ vás spočiatku pohltí. Potom však nastáva prudký zlom a príbeh sa zvrtne do neuveriteľného vyústenia a prekombinovaných dôvodov zločinu. Niektoré scény (utekajúce kone) sú až amatérske. Výsledok – premrhaný potenciál v mnohých filmárskych oblastiach – obsadenie, dialógy, kamera, strih. ()

• V autentických záběrech ze závodu nejvyšší polské plochodrážní ligy mezi Spartou Wroclaw a Wlokniarzem Czestochowa se mihne i český reprezentant Václav Milík, který v době natáčení filmu hájil barvy domácí Sparty. (klida)
  • Jak je již zvykem ve filmech Patryka Vegy, tak i v tomto snímku můžeme zahlédnout hned několik vozů české značky Škoda. (Skarface)