Když se najde tělo zašité v kravské kůži, vyšetřovatelka z Vratislavi zjistí, že vražd, které napodobují trýznivé popravy zločinců z 18. století, bude víc. (Netflix)

a0001

Vega to vie aj lepšie, žial toto nie je ten prípad. Filmu chýba atmosféra, napätie, tajomno, zápletka. Mŕtvych až až, ale, že by tie vraždy pôsobili zaujímavo.. 60% ()

srolyma

Vega prostě nezklame. Jeho akční jednohubky nejsou žádná mistrovská díla, ale pobaví naprosto spolehlivě a uspokojivě. ()

jack_scott

Vynikající, místy překvapivě dost gore kriminálka, která má hlavu a patu,jakkoliv na začátku je to trochu přehnané. 80%. ()

Kennedy_R

Solidní kriminálka, která šokuje již od samého začátku, jako kdysi kultovní film Sedm. Poláci umí a překvapili mě. ()

Honzulik

Tak pro mne veliké překvapení... Skvělý scénář filmu, který graduje k překvapivému konci. Poláci dokazují, že umí (a hlavně se nebojí) natočit film, který také něco vypovídá o dnešní zkorumpované době. Tleskám a dávám 5* ()

montelie

Tak vida Patryk je zpět a po jeblých kobietach II opět jede bomby. Jo aha, tak nic...Film je super, ale je starší než ta srágora. ()

Maraboy

Slušný polský krimi/thriller. Masky a vraždy úplná chuťovka, zápletka už tak originální není, bohužel i některé "akční" scénky ve mě vyvolávali pocit jako bych koukal na nějaký televizní relaci - policie v akci, prostě zbytečně moc osolené, někdy je méně více. 60% ()

Saxos

Pomalu, ale jistě už můžeme polské filmové tvorbě závidět. Klady: Charismatická hlavní postava; spád, zajímavost, trocha humoru, napětí, inteligentní příběh, zvraty, real pitevna; paráda. Očekával jsem v komentářích Sedmičku a fakt našel. Zápory: odpustil bych si ty kaskadérské kousky u koní a sudu. Závěr: doporučuji. ()

hony23

Polská variace na Sedm lehce říznutá sérií Saw, tedy pokud jde o brutalitu a vynalézavost vraha, který své oběti zabíjí opravdu rozmanitými způsoby. Pravda, ten závěr trochu postrádal logiku, přesto se musím ptát, kdy něco podobně úžasně drsného dokážeme natočit i u nás. ()

Zlty_Dodo

ze tam neni ani jedna sympaticka postava alebo nieco, z coho by trcal naznak sexuality, krasy ci superhrdinstva mi nevadilo... mam rad Wroclaw :-D ()

BigBrother

Hodně vostrá kriminálka s nepřehlédnutelným sociálním podtextem kluše rychle kupředu. Temnotě a touze šokovat diváka je tady sice obětována realističnost, ale když může Fincher proč ne Vega? Některé obrazy těžko vymazat z hlavy, ale hloubka postav je obětována dynamice, takže ve výsledku části filmu působí nevěrohodně až trapně. Vhodné pro otrlejšího diváka. ()

Franki69

Ale jo, dobrá detektivka. Že tvůrci i diváci viděli kultovní se7en nikdo neskrývá, ale poupravit příběh podle reálií současného Polska se ukázalo jako nápad k nezaplacení. Ten sociálně-politický apel na konci mě až nepříjemně překvapil, ale jinak filmu dávám všechny palce hore. S jednou výjimkou. Hlavní zloduch je bytost nadaná až neskutečnými vlohami, šikovností, inteligencí a silou …bezmála superman…co ten všechno nedokázal…Ale nechci nikoho odrazovat, tahle detektivka rozhodně za vidění stojí, už jen kvůli dosti originálně pojatým odchodům ze světa. Dostupná je verze v originálním znění a tu také opravdu doporučuji. Plnej počet ale s čistým svědomím dát nemůžu, za to 75% je dle mého kritického oka, mírně rozladěného závěrečným vyzněním „můžete zabít všechny, co vám ubližují“ tak akorát. ()

argo.smile

Škoda, že som identitu vraha odhalil skôr než vo filme. Ale po zhliadnutí som zistil, že to je vlastne jedno lebo sa vyberie vlastnou cestou a vo výsledku je to veľmi dobre spracované. ()

Ja.Malachi

...no do cca polky som chcel tú policajtku nakopať..ale ako sa to začalo vykreslovať...normálne som držal palce tej žene a dúfal že to skončí nejak takto...presný obraz dnešnej doby...kde peniaze dokážu všetko a spravodlivosti sa nedovoláš....keby sa toho chopili viacerý možno by sa to pohlo,ale inak ostane všetko tak ako je!..:(...kým to viacerý nezačnú brat do vlastných rúk -spravodlivosti sa nedovoláš!!!..super film...a vlastne škoda že len film! ()

frenkie

Je třeba si přiznat, že soudobá evropská kinematografie je určována v podstatě třemy směry: tím prvním jsou Britové a to zejména na poli seriálovém(filmy také, ale jsou trošku ve stínu), dále je to produkce severská(jak film, tak seriály) a potom jsou tu naši severní sousedi, Poláci. To, co v současnosti předvádějí, není nějaký úlet (vzpomeňte si na Sexmisi atd.) ale její tvůrci(ne, není to jen Vega)prostě hýří množstvím originálních námětů a nápadů a myslím, že je jen otázkou času, kdy se toho ujme Hollywood, věčně se utápějící v krizi. I tady předvedl Patryk Vega, že umí natočit údernou, nenudící evropskou krimi s fajn naturalismem a středověkým nádechem a já musím zcela nepokrytě říci, že jsem se během té, poměrně krátké stopáže (cca 90 min.), vůbec nenudil. Mohu s klidným svědomím říci, že se těším na každou jeho další tvorbu. 4*. ()

Modeman123

Mory Vratislavy more. Polské se7en nebo jak se to píše. Rozpočet byl asi menší tolikrát, kolik je poměr zloty dolar x 10. Na výsledku to zase není tak znát, takže s klidným svědomím 4 hvězdy, pěkné, poctivé. Nejlepší věc od magiče. ()

LadyLucrezia

Snaha o tvrdý, surový krimi thriller se za mě mění po ztotožnění vraha ve film, který ráda dokoukám, ale nenadchne. Prvních 15min mě dostalo, pak zjistíme na pitevně co asi bude náskledovat a dál se to veze, když to na konci filmu začíná slimáčit, tak zápletka dostane kopanec do zadku, aby šokoval. Hlavní hrdinka je svérázná, těžko zařaditelná ženská a buď se vám líbí, nebo ne... U mě zabodovala. Co se týče atmosféry tak kombinace výborných a počasím doladěných exteriérů, surovosti scén a psychologie postav je až nebývale fajnová. Zaujalo. ()

Pokri

Tak trochu kríženec Sedem a Ctihodného občana, ale fantasticky natočený. Niet tomu čo vytknúť. Poliaci veľmi príjemne prekvapili po všetkých stránkach. ()