Naše planeta

• Velká Británie Our Planet
Trailer 2

VOD (1)

Série(2) / Epizody(13)

Tento velkolepý, ambiciózní dokument přibližuje přirozenou krásu naší planety a odhaluje, jak změna klimatu ovlivňuje všechny její živé tvory. (Netflix)

Trailer 2

JohnCZ

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedinou chybou Our Planet je to, že se tematicky místy až příliš podobá svým předchůdcům od BBC. Přitom jistě na Zemi existuje mnoho dalších zajímavých míst a živočichů. Na druhou stranu je tu znát hodně výrazný eko apel a celkové vyznění, že planetě vlivem přemnoženého a destruktivně se chovajícího člověka skutečně dochází vyměřený čas, není příliš pozitivní. Zatímco předchůdci byli především ohromujícím a v relativně pohodové atmosféře se nesoucím nahlédnutím do krás matičky Země, Our Planet sice oslavuje to nádherné, ale zároveň bez příkras varuje, že toho, co zbylo, už není mnoho a že každý další lidský zásah narušuje už tak křehkou rovnováhu. Po audiovizuální stránce je to rozhodně opět na samotném vrcholu - zejména první a poslední díl - a opět ta nejuctivější poklona všem těm filmařům, kteří se na pořízení záběrů podíleli. Jen mi trochu chyběl silnější ústřední hudební motiv. Slaďáček od Ellie Goulding sice nese dojemné poselství, ale není to ono. Přitom trailerový song od Mumford & Sons by zejména svým orchestriálním partem byl pro main theme naprosto ideální. ()

JBMAVERICK

Pokud máte za sebou většinu dokumentů z dílny Davida Attenborougha, může se zdát, že vykrádá sám sebe. Ale zdání klame. To co jsem do teď obdivoval jako nedotčenou divočinu v dechberoucích záběrech nám Our Planet servíruje znovu, ovšem s devastujícími následky nejhoršího predátora naší planety - človkěka. Pokud to tak půjde dál, zůstanou nám jen ty dokumenty... ()

katmandzoo

Ďalší zo skvelých dokumentárnych seriálov o našej planéte z produkcie Davida Attenborougha, ktorý voľne nadväzuje na Planétu Zem. Dychberúce zábery, ktoré sa podarí natočiť naozaj len zriedka a ktovie, dokedy vlastne ešte, robia tento seriál výnimočným. Miestami mi bolo nesmierne ľúto, ako sa správame k vlastnej planéte a ako na to doplácajú nielen rastliny a zvieratá, ale časom na to určite, bez zníženia miery konzumného spôsobu života, doplatíme aj my, čo je dosť na zamyslenie. Our Planet tieto problémy pomenúva veľmi trefne a jasne a preto ho vrelo odporúčam všetkými desiatimi. ()

Dandy95

Asi to nejkrasnejsi, co jsem kdy v zivote videl. Neuveritelna dokumentarni serie, ktera je nejenom nadherna, emocionalni, ale hlavne inspirujici. Uzasny rezisersky cit pro vypraveni krasne vtahne divaka do serialu a hned po druhe epizode jsem skoncil v slzach. Neuveritelne inspirativni a celkove uzasny projekt. Our Planet a WWF prinasi inspiraci pro nas a zaroven nadeji pro nadchazejici generace. Naprosto dokonale! Dekuji <3 ()

ScarPoul

Pre mňa bude David vždy sprievodcom po svete, ku ktorému sa v tejto uponáhľanosti nemám ako inak dostať. Naučil ma o prírode a svete veľa. A robí to stále. Our planet možno nevybočuje z predchádzajúcich dokumentov, ktoré vyšli v priebehu piatich rokov a nesú jeho rukopis, ale znova odkrýva viac. U Jonathana Rossa raz povedal, že najväčší hrdinovia seriálu sú kameramani. Za to, čo dokážu nasnímať a aký pocit dokážu v divákovi vyvolať. Myslím si, že to platí pre tento dokument viac ako pre ostatné. Či už je to bitka orlov, súboj žralokov o potravu alebo Černobyl, jedná sa o silné vizuálne vnemy, ktoré vo mne zase raz vzbudzujú radosť nad rozmanitosťou našej planéty aj smútok, že ju tak systematicky a hlúpo ničíme. Som ale rád za tých vráskavcov. To ma potešilo veľmi. ()

• Dokument se natáčel 4 roky, v absolutních číslech to mj. znamená 3 375 natáčecích dnů v 60 zemích světa, 400 tisíc hodin monitorování fotopastí, 6 600 vzletů pomoci dronu, 911 dní na moři, 2 000 hodin potápění, 600 členů štábu, přes 200 natáčecích expedic. (Phantasma)