Silný válečný příběh je připomínkou nedávné minulosti, války v Jugoslávii. Odehrává se v r. 1999, kdy se po bombardování Bělehradu NATO jugoslávská armáda stáhla z kosovské oblasti a zanechala tak srbské občany nechráněné před útoky, drancováním, znásilňováním a vražděním albánských banditů. Ruská speciální jednotka dostala příkaz převzít kontrolu nad kosovským letištěm Slatina a udržet ho, dokud nepřijdou posily. Vojáci si uvědomují, že musí využít veškeré své síly a odvahu. Není jisté, zda se dožijí dalšího rána. (TV JOJ)

dj_p_j

Päť hviezdičiek už len za to, ako tu USAfili chytaju hystericke zachvaty. Zdá sa, že doba jednostrannej informačnej propagandy pomaly končí a poniektorých čakajú prekvapenia. Myslím, že ciele tohoto filmu sa podarilo splniť na 100%. ()

Šefča

Za mě určitě ano. Jsou to takoví Expendables na ruský způsob. Akorát zasazení do reálných historických událostí je to, co je devizou tohoto filmu. Mě osobně ten děj ze začátku trochu mátl, než jsem chytil, kdo je kdo, ale pak se mi to nějak pospojovalo. Co mě iritovalo neskutečně (a co je žel bohu skoro u každého filmu) byl dabing postav nemluvících rusky. Na jednu stranu je fajn, že postavy mluví svým jazykem (zde konkrétně Srbové srbsky), ale na druhou stranu je nesmysl dabovat srbštinu ruštinou, a to ještě tak hloupě, že slyšíte, že se to konkrétní slovo/věta řekne stejně rusky a srbsky. Tak hoši, kurňa, dávejte tam ty titulky, dá to jednak míň práce a jednak to bude vypadat líp. Na akci/střílení ale nemůže říct nikdo nic, tam se to Expendables v pohodě vyrovná. Takže poctivé 4*, váhal jsem i nad 5*, ale štval mě ten dabing a úvodní ztrácení se v postavách. ()

goauld

Začnu otázkou: Proč nezabil ten "turista" toho zlého Arabáča (Smuka) hned?? Odpověd: mohl, ale to by ten film skončil dříve než by se rozběhnul. A jen protože turysta nechala arabáča být, tak pak s ním bylo mrzení :-D (to je dneska velmi oblíbené slovo - mrzení :-)) No... film o partičce žoldáků, která se hnedka před něčím nezastaví a 100 kosovských "teroristů" vedeným jedním celkem krutým vůdcem svedou na jakýmsi už tak zničeným letisku takovou "malou přestřelku" v níž hlavičky, nožičky lítají vzduchem a minomety vesele bombardují pozice oněch 8mi statečných. Film byl protkán množstvím zbytečných vat, díky kterým se film natáhl na úctihodných 2,5hod. Nebýt nich, vešla by se stopáž do standardních rozměrů. Každopádně, abych pravdu řekl - jak Slobodan Milošević tak Josip Tito byli ti, kteří "horké jižní hlavy" drželi na uzdě. Jejich -odstranění- došlo k občanské válce a k celkem "nehumánního" zacházení ze strany Kosovských albánců na celkem mírumilovné Srbské šííty (teda, alespon to z toho filmu tak vyznělo ;-)). Proto si myslím, že ta rudá barva na vlajce Kosova není jen tak samo sebou ;-) Jinak akce byly celkem zdařile podány, nicméně opět se zde štáb nevyhnul celkem běžné chyby - rychlého stmívání a rozednívání. Hudba je zde typycky "moderní" což ani snad nemá cenu hodnotit. Takže za "natahování" a tuto chybku -2. Tím se dostáváme na klasický průměr ()

Milonak

Když se oprostím od toho, zda je to politická propaganda či není, tak se jedná o celkem poutavý akční film. Ale bohužel jen celkem... Je to prostě klasická vojenská akčňárna zasazená do nezvyklého prostředí s neokoukanými tvářemi, ale také s velkým množstvím klišé včetně siláckých hlášek, hrdinských činů, "rambo" okamžiků a závěr je jak od Rosamunde Pilcher. Filmu pomáhá již zmíněné zasazení do válečných problémů a prostředí v bývalé Jugoslávii, kde se děla strašná zvěrstva, což je ve filmu i zobrazené. Hlavní postavy jsou jak "vystřižené ze žurnálu" pro tento typ filmu - kdo se mně líbil byla Milena Radulovič - ta umí hrát a je i fakt kočka. V součtu to nic extra nebylo, s odřenýma ušima 3*. ()

Zaks

Po akčnej stránke skoro bez chyby, tam nie je čo riešiť. Miestami však úplne nasilu zošitý zmätočný dej a očividné logické lapsusy objektívne silne zrážajú kvalitu nadol. Žiaľ, mnohé scény, ktoré mali vyvolať akože silné emócie, mi prišli vyložene trápne. No a tiež zjavné kopírovanie US produkcie, konkrétne úvod z filmu „Lone Survivor“ a záverečná bitka zase zo snímku „13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi“ vrátane letiacej mínometnej strely. ()

bighead

Dobře udělaný film,slušná akce.Je tam samo propaganda,je zřejmé na čí jsou rusáci straně a taky je mi jasné od kdy to začalo jít z kopce co se týče vztahů s NATO.A jak to teď je, to víme všichni a asi bude ještě hůř... ()

Nephi

Nesmyslná střílečka, která se nestala, místo politického dramatu o konfrontaci na letišti mezi ruskými vojáky a NATO, která se stala ve skutečnosti. Zklamání. Bombardéry B-2 shazující gravitační bomby, tomu říkám efektivní využití. Ruský voják vraždící zajatce a velitel, který tomu není schopen zabránit. To je disciplína v ruských výsadkových jednotkách. Závěrečná scéna, kdy parta hrdinů střílí padouchy. Nuda. A nakonec informace, že je vrah Putin zase v roce 2003 stáhnul. Takže ty Srby vlastně nakonec zradil ne? Rok 1999 si pamatuji. Bombardéry B-52 létající nad hlavou, na základě jednomyslného schválení Zemanovou vládou, aby Tomahawky nad Maďarskem vysypaly na Miloševiče, což zase schválil tamní premiér Orbán. Jó hoši z toho už se nevykecáte. ()

pbhroch

Konečně jiný pohled na ten Kosovský dobytek, bohužel Srbové se u všeho natáčeli a fotili, tak v Haagu bylo hodně důkazů hlavně proti nim a ten ostatní bordel většinou nesoudili. Jestli si myslíte, že ta musulmanská paka jsou chudáci, pusťte si tento film. Je tam jen minimum, co UCK dělalo, uřezávání hlav, prodej lidských orgánů.. Škoda jen, že tam kluci režizérský nezmínili toho našeho bývalého prezidenta - chrchla, který jako první schválil bombardování Srbska, které bylo bez pověření OSN. A jinak Kosovo je Srbija!! ()