Silný válečný příběh je připomínkou nedávné minulosti, války v Jugoslávii. Odehrává se v r. 1999, kdy se po bombardování Bělehradu NATO jugoslávská armáda stáhla z kosovské oblasti a zanechala tak srbské občany nechráněné před útoky, drancováním, znásilňováním a vražděním albánských banditů. Ruská speciální jednotka dostala příkaz převzít kontrolu nad kosovským letištěm Slatina a udržet ho, dokud nepřijdou posily. Vojáci si uvědomují, že musí využít veškeré své síly a odvahu. Není jisté, zda se dožijí dalšího rána. (TV JOJ)

Hapretor

Celkově dějově velmi nejasné, zmatené, špatně sestříhané a poskládané ... v některých úsecích však až mrazivě brutální, atmosférické, sugestivní, dech vyrážející ... ()

Rathalos

Brutalna,drsna,nekompromisna a nasilna ruska vojnova drama,ktora zobrazuje udalosti z byvalej Juhoslavie,bezpochyby skvela praca filmarov i hercov,no a v zaverecnom boji som skoro nedychal,take to bolo napinave a strhujuce,bravo Rusko...:-) ()

Evander odpad!

Naprosto nekoukatelná sračka! Po půl hodině vypínám… Čekal jsem něco podobného, jako je výborná 9. rota, ale to jsem se ukrutně zmýlil… O tom, že je film nechutnou sovětskou propagandou netřeba polemizovat, ale proboha, proč v roce 2019? Není snad studená válka dávno za námi? ()

AloeB

Trochu jako naschvál jsem tuto balkánskú rubanicu shlédl v příhodné době, kdy celý svět sleduje v přímém přenosu pokračování tohoto filmu, nutno říct, že s mnohem sympatičtějším protagonistou než tou ruskou variací Críspula Cabezase (pro upřesnění, s Antonem Pampusnyjem - což je úplně mimochodem nejlepší postava z těch lepších Avengers než jsou ti američtí: Защитники, hrál tam tuším týpka, co se měnil v medvěda <3). Nejde mi nijak o to, jak je ten film účelově politický, v prvé řadě chci hodnotit umělecké zpracování, které mi jednoduše nesedlo - nemluvím jen o zmateném začátku, spíš celkově jde o akční jednokvašku bez nějaké přidané hodnoty - je tu snad jen neprolomitelné poselství: zajímejte se o moderní historii smradi - čímž koneckonců to může pro mnohé podnítit zájem o téma mnohem atraktivněji než filmy z circa totožného období jako Quo vadis, Aida nebo As if I am not there - byť je zřejmé, že celé tématice nedělá Балканский рубеж stejnou službu jako právě výše zmíněné; vlastně spíš naopak, dělá z toho zábavnou a akční řežbu v americkém stylu. Mně, poněkud mimo téma, asi nejvíce zaujal bilingvní charakter snímku (z tohoto pohledu je zajímavé sledovat, že na rozdíl od Amíků točících si Blek Widou neupřeli naši slovanští bratři západnímu světu jejich jazyk v místech, kam patřil), jinak ale u mě snímek klesá (byť dost možná hlavně tím, že nejsem cílovka válečných blbostí). Z jedné z posledních vět snímku by si současná politika měla vzít příklad: "Sorry sir, but we are not starting WWIII today." ()

Acrobat

Je zbytocne polemizovat nad slusnym klamstvom zapadnej propagandy, ktora zvitazila v juhoslavii a postupne otovirla dvere k uznaniu a samostatnosti ludi, ktori maju za ciel jedine organizovany zlocin a kontrolu obchodnej ilegalnej cesty tych najvacsich sajrajtov z Turecka do EU. Svinstvo slusneho zrna. Teraz prichadzaju Rusi, ktory, a to sa nebudem velmi rozpisovat, priniesli iny pohlad, inu techniku, inych muzov a inu militarizaciu. Typicky ruskou skolou nauceny strih, v obrovskej minutazi serviruje ukazkove vojenstvo, slovanske mena hrdinov. Ja osobne vdacim za velku minutaz, lebo mozno vychutnat si viacero veci. Palba, vojenstvo, strely, snaha o zastrelenie zenskeho clena timu preto, lebo po moznom zajati kalerabovymi albanskymi zmrdmi by sa stala sexualnou handrou, to vsetko su take chutovky z uplne opacneho konca filmoveho sveta. Zvoleny sposob tocenia, prijemne hudobne motivy, realny chlapi a skusane zeny, popravy, inokedy masakralne, hlava v ruke, skratka Volgin si ide svoje ruske pochody. Ano, je to propaganda z druhej strany. Ale tej usackej je clovek uz presyteny a neveri jej z principu. Balkanska hranica je vojenske prekvapenie a divacky zazitok. (Videne 14.11.2020, JOJplus) ()

netWoor

Dle hesla kdo točí, ten si ohne dějiny, jak potřebuje, jsme viděli kvalitně natočený film, tentokrát z ruské strany jakéhosi konfliktu. Nebudu rozebírat historii, stejně si bude každej plácat to svoje. Děj je v podstatě naprostej nesmysl, ale o ten tady až tak nejde, jde o moderní "válečný film" a tedy přestřelky. Ti jsou v podání hrdinných SPECNAZ fajn, byť mi to chvílema, hlavně zpočátku, přišla jako velká komedie, ale .... a konec ... 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází. Amíkům bych dal asi o hvězdu míň, tady nechám trojku. ()

Equilita

Pre mňa jeden z mála zaujímavo spracovaných filmov na túto tému. Hneď na prvý pohľad cítiť ruskú produkciu. Pompézne akčné scény a spomalené zábery nemôžu chýbať. Našťastie tam toho nie je až tak veľa, ako napríklad v T-34, ktorý bol slow motion zábermi prešpikovaný. Herecké obsadenie sa podarilo. Všetky hlavné postavy pôsobili sympaticko, dokonca aj záporák mal niečo do seba. Tvorcovia sa taktiež nebáli krvilačných, nemilosrdných, veľmi drsných scén, ale tak to proste vo vojne chodí. ()

Maniik88

Začnem tým čo mi vadilo. Úvodná polhodina a najmä úvodná chaoticky nastrihaná bitka, s chaotickým predstavením postáv so slabími efektami (akoby prvú čast natočil niekto iný). Občas mi vadila kamara a strih. Našťastie spomalovákov nebolo moc veľa. No a podivný ruský dabing. Je fajn, že postavi v Srbsku hovoria Srbsky. No prečo radšej nedať titulky ako prekryť hlasy jedným ruským dabingom?... No a čo sa mi páčilo? Inšpirované skutočnými udalosťami. Veľmi zaujímavé postavy, dobre vybraní herci, najmä kapitán a snyperka - najlepšia a najsympatickejšia vojačka čo som videl. No a samozrejmä hnusný záporák, ktorého by ste najradšej zabili po prvej scénke. Samotný záver a bitka o letisko je super, tentokrát sú efekty tak ako majú byť. Jasné, občas sa hrá na hrdinstvo / gerojstvo. Je to proste Ruský film, tak oslavuje svojich hrdinov. Som rád, že vznikol tento film a možno niektorým poodkryl ako to bolo s tým humanitárnym bombardovaním nemocníc a civilistov bez akéhokoľvek mandátu OSN. Záver s dobovými zábermi bol silný. Je hamba, že náš výpravca Miki a ožran, cirkusant Havel dovolili prelety nad našim územím. Viacerí naši vojaci prehovorili, že sme boli na tej zlej strane. Príde doba a bude to už čoskoro, keď budú v Haagu sedieť na lavici obžalovaných Clinton, Bush, krvavá Madla, Blair a iní hajzli a pôjdu na doživotie za vojnové zločiny a budú platiť také reparácie, že budú musieť zošrotovať svoje lietadlové lode. Čoskoro aj tým menej chytrím dôjde, kto je za väčšinou utrpenia od 2.s.v. Buď ako ľudstvo zistíme, že sme si brat bratom, že spolu letíme na krehkej planéte, ktorú ničíme nezmyselným konzumom a honbou za 0 a 1 v banke a naša morálka sa zdvihne na inú úroveň, alebo všetci spolu zhoríme v občianských a iných vojnách o zbytky surovín.. ()

vox_populi

na jednej strane sfetovaní moslimskí vrahovia žien a detí, albánski teroristi, ktorí sa v 20 storočí votreli na sväté historické územie Srbska-Kosovo, s podporou NATO, USA a EÚ - a na strane druhej hrdinskí Srbi, bojujúci za svoju vlasť, za životy kresťanských rodín, spolu so svojimi slovanskými bratmi Rusmi...ostatné veľmi výstižne napísal užívateľ Daddko (až na maličkosť - Kusturica už nie je Emir, ale po pravoslávnom krste prijal srbské meno Nemanja) ()

pushover

Akční opus se všema klišé co k tomu patřej, za kterej by se nemuseli stydět ani amíci. Ty by to možná ještě proložili porcí drsnejch hlášek. ()

Mamlas odpad!

Ani po 30 minutách jsem nepochopil o co komu jde, ani kdo je kdo a kdo je dobrý a kdo špatný. Chaos. Vypnuto. ()

Moiseiwitsch

Solidní řežba, zejména poslední cca 1 hodina. Ta první hodina je rozvleklá, únavná, vyplněná hollywoodským románkem, který samozřejmě vyvrcholí na konci filmu. Zajímavé je, že tam hrají bomba star: Gojko Mitič a Emir Kusturica :) Masakry jsou dost věrohodné. Film je přirozeně hodně prosrbský a proruský. Sem tam se tam objeví Albrightová - balkánská řeznice či abstinent Boris Jelcin a jim podobná esa. ()

Xpojntman

Rusácko-srbo-jugošská propagandistická slatanina očerňující kosovsko-albanský národ, oceněný mimo jiné naším prezidentem Václavem Havlem, kterého nám záviděl celý svět. ()

Mykhaluu

Úplně jako by to byl amerikánský "komando" film s jeho klady i zápory. Jen to historické pozadí je tentokrát smutnější a bližší. ()

Venom666

Mohl to být dobrý film, dobrý námět.  Hrozné co se dělo v Kosovu, ale nedalo se na to dívat otřesně zahrané,  stupidní dialogy no prostě děs a běs. Aspoň jsem si udělal úsudek o některých uživatelích, kteří vychvalují tento zmetek akčního filmu. ()

Honzulik

Tak tento vojenský film mne příjemně překvapil. Je velice slušně natočený, dobří, sympatičtí herci a herečky, správně drsný "záporák", velmi dobrá akce a hlavně pohled na "srbskou" válku (včetně "humanitarního" bombardování) trochu jinýma očima, než nám "vtloukali" do hlavy. Film svým napínavým dějem graduje a divák žasne... Film určitě doporučuji a dávám 5* ()

DonBraso

Typický Rusko.Film má grafický kabátek s efekty,který už viděl v jiných filmech,až bych řekl,že mají rusové jednu společnost,kde to dělají všichni,takže vizuální efekty i s kusem břicha a k tomu ustřelená noha se může podávat.Příběh je zajímavější,protože se opírá o skutečný konflikt a je tam zasazen vskutku vkusně i s reálným prostřihem.Film je vlastně takový malinkatý Rambo po Rusku.Jen je tu sebevražedná parta,kde zabrnká i milostné vzplanutí.Od akčního filmu jsem nečekal bůhví co,ale zde byl i mile překvapen.Záporák hnusnej,občas nesedí počty nepřátel a někdy je vidět,že herci střílí fakt jen na okrasu,což je nejvíc právě poznat v poslední sakra dlouhý přestřelce.I ten konvoj čekáte.Prostě žádná novinka pod sluncem,ale díky těm málo reálným základům a dobré akci to má drajf,který diváka dokážou udržet u sledování a já se i bavil. ()