Silný válečný příběh je připomínkou nedávné minulosti, války v Jugoslávii. Odehrává se v r. 1999, kdy se po bombardování Bělehradu NATO jugoslávská armáda stáhla z kosovské oblasti a zanechala tak srbské občany nechráněné před útoky, drancováním, znásilňováním a vražděním albánských banditů. Ruská speciální jednotka dostala příkaz převzít kontrolu nad kosovským letištěm Slatina a udržet ho, dokud nepřijdou posily. Vojáci si uvědomují, že musí využít veškeré své síly a odvahu. Není jisté, zda se dožijí dalšího rána. (TV JOJ)

Marty58

Propaganda? Samozřejmě, ale vůbec mi to nevadilo. Když jsem kdysi koukal na Černýho jestřába, fandil jsem těm místním. Tady byly moje sympatie stejně jako v celém inkriminovaném konfliktu jasně na straně obránců. ()

PTuranyi

Prvotriedny akčný vojnový masaker, v ktorom sa Rusi so Srbmi snažia ukázať ich pohľad na srbsko-kosovský konflikt. Čierno-biele videnie v obrátenom garde, podsúvanie podprahových informácií, ruskej propagandy a vykalkulované emócie spolu s heroickými výkonmi hlavných hrdinov, tvoria výbušnú politickú zmes podobnú Rambovi II a III či 13 hodín. Andrej Šatalov akoby bol nasledovníkom Šatochina, ale to zmŕtvychvstanie si mohli odpustiť aj keď to azda každý očakával. Nechýbajú dokonca ani sladké spomienky na časy Sovietskeho zväzu. Odhliadnuc od toho je produkcia perfektná. Výborne zvláda akčné skratky a triky a naviac dobre podporuje atmosféru hudbou. 70% ()

TOPmoovie

postprodukcia, kamera, triky, obsadenie..... ok. hrozna ruska hudba miestami, dialogy stupido, neusporiadane pasaze. chcelo to rezisera od Admiral, taky je v rusku urcite iba jeden ----- evidentne. ()

Trescha

Rusko-Srbská odpověď na americké military agitky dopadla navýsost dobře. Pár gerojů musí udržet letiště v Kosovu proti hordě Albánců. A jak jinak, než že tak činí i za cenu nejvyšší... Tolik ruských sympaťáků jsem snad po hromadě ještě neviděl... Do toho záporák co se nesere v podstatě s nikým a ničím. Akce je dostatečně drsná a vizuál líbivý,je vidět že na to nějaká ta kopějka padla. ()

slavikzbojni

Vo filme sa ukazuje, ako jelcinovské pred Západom predposraté obdobie v dejinách Ruskej federácie. Vojajci však vedení ruskému národu vrodenou túžbou po spravodlivosti vojnového zločinca zabijú-škoda že len jedného. Zbastardení muslimizovaní Albánci(potomci hrdých a slobodymilovných škipetárov, ktorí proti nislamu bojovali) sa chovajú ako cvičené opice Západu. ()

kyblik2

Vinikajuci pocin pripominajuci velmi 13 hodin. Bravurne surovo natocene so sympatakmi v hlavnej ulohe. Nenudil som sa ani na chvilu.Hudba, ktorá zaznela v 13 hodín je síce neprekonaná, no napriek tomu bola vhodne vybraná. Kamery, spomalené scénky a surovosť ktorú spomínam už vyššie je silná. Dojde na odrezané nohy, črevá, množstvo krvi, desiatky mrtvých a aj odrezanie hlavy. O stupeň slabšie ako 13 Hodín s ktorým je to v 90% až moc žánrovo podobné. Úvodné bombardovanie Srbska a pôrodnice mrazivé!!! ()

Snakefinger

Musím zase napsat, že Rusové prostě umí točit kvalitní vojenské filmy a to nejenom z doby druhé světové, ale i současnosti. Tento nebyl vůbec vyjímkou a řadí se mezi mé TOP v letošním roce. Nechme stranou propagaci Srbska nejsem naštěstí politik, abych tohle hodnotil a taky negativní propagaci Kosova (už se stejně vyjádřil MLHA Zeman). Prostě se bavme. ()

ouki81

13 hodin v Jugošce. Tam kde vousatí potetovaní kluci pod taktovkou Michaela Baye ze střech M čtyřkama a Miminkama pálí do alahujících muslimů, tady multikulti komando (Rus,Tatar atd...) vybalí miny, barely s benzínem,těžké kulomety a kalašnikovy aby Kosovským Albáncům ukázali co to znamená zahrávat si se Specnaz. Hlavně se to nedoporučuje když je vede chlap co klidně vyhodí válečného zločince z vrtulníku a kterému pomáhá nejnebezpečnější osoba v ruské armádě....ženská ostřelovačka. ()

Raziel811

Ruská obdoba filmu 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází a musím říci, že velmi povedená. Akce je svižná, surová a brutální. Kamera je kinetická, ale ne rozkmitaná a celkový barevný nádech příjemně realistický. Příběh není kdovíjak objevný, ale o to tady nejde. Jde o celkový požitek z filmu a ten byl u mě na vysoké úrovni. ()

stanyko

Vyborny film, konecne na temu konfliktu, ktory je nam blizsi (nie len geograficky). Vo filme fungovalo vsetko ako ma, napatie,sceny, boje, pribeh, hudba. Skvela Milena a Taxikar Kusturica za 100 bodov. ()

Mukade

Nieže by som to tam chcel vidieť, rape (v danej chvíli...), ale tým že sa nestihol, tak sa to stalo rozprávkovým a určite nie realistickým, proste hrdina sa objaví v najpravejší čas a všetko zachráni... Preto máme radi rozprávky a "rozprávky" (akčné filmy NC-17). Ale ako vravím, som rád že mi nepokazili náladu, čo oči nevidia srdce nebolí, mám rád hepyendy, hehe. Len pret ma to nutkalo to tu napísať lebo som bol pripravený na realistickejší prístup, keďže je to rusko - srbský film a nie USA. .............................. akcia filmu je natočená príliš "tínedžersky", clipovo, milión spomaľovačiek, prestrihov hentoho tamtoho, proste nic moc, max 3** ........... dzeci ktoré nechápu, pochopia keď trocha naberú rokov, hah. ............................. btw, NAPROSTÁ somarina bola ako mínometmi ostreľovali, snažiac sa zastaviť,  rýchlo sa približujúci nákladiak, eeeeehahahaaaaaa... plus ďalšia uberdebilita - hlupáčik dievčatko s veľkými skákajúcimi ceckami (moja obľúbená herečka btw, ale nemôžem inak :)) sa rozbehla na akúsi pomoc a rovno proti čate rejpujúcich opoľudí so samopalmi, well imagine what would happen if...  kongatulejšn xDD  (tem chudák, ktorého bežala zachraňovať musel nastaviť svoj chrbát aby ju zachránil od guliek a aj doň nejakú schytal, oooch) ......... ale úplne posledná scéna bola vysoko podarená, taak roztomilá  :) ................ mimochodom som presvedčený, že tu, v tomto filme si tvorca Superdeep všimol Milenku ( xD ) R. a zaumienil si že ju získa do toho filmu a aj si hneď predstavil ako využije jej prednosti v tom filme, najmä v záverečnej pätine (zhruba)... xDDD , a veľmi mu k tomu blahoželám ako sa to podarilo ((: ()

werny

Mám rád válečné filmy, tuplem když jsou postavené na reálném základě...syrovost a autenticita některých momentů tohoto filmu až mrazí... i tak jsem ho sjel se zatajeným dechem...škoda jen závěrečných trochu propagandistických obrázků v titulcích... Trošku mě u ruských filmů tak nějak "vadí?" ty zpomalené střely, granáty...ty mi nevadí u Marvela, ale u válečného filmu mi přijdou trošku nepatřičné...i když to vypadá fakt efektně.... jinak bych neměl problém s 5* ....po opakovaném zhlédnutí jsem ji tedy přidal.. ()

w.w.

úvod strašný, skoro ma odradil, záver klasická bezduchá strieľačka a medzitým chabý pokus o príbeh...celé tak divne natočené podobne ako nový Stalingrad ... potešil Gojko Mitič ()

stret odpad!

Film od rusofilov pre rusofilov, ktorí nemajú ani toľko IQ aby pochopili že tie hovadiny píšu na US technológiách. ()

Igwar

Tak sa nám tu množia komentáre s extrémnymi názormi z oboch strán, ale tých naozaj objektívnych je minimum. Kto mal možnosť pred tými 20 rokmi udalosti popisované vo filme reálne sledovať v správach (oboch strán), nemôže dať odpad, pretože je v ňom bohužiaľ mnoho pravdivo vykreslených vecí (napr. bombardovanie nemocníc). Naviac, počas krízy v Srbsku sa rovnako bojovalo nielen bombami ale aj informáciami. Verejne sa veselo klamalo do médii na oboch stranách. Dokonca hovorca NATO bol vtedy novinármi prichytený pri lži toľkokrát, že už ani nepoužíval výhovorky ale iba lakonické "no comment". Srbská TV a jej propaganda nikomu z kompetentných v NATO nevadila až do doby, keď jej celodenné vysielanie tvorili zábery na dôsledky nočného leteckého náletu na konvoj albánsko-kosovských civilov (vrátane žien a detí), ktorý NATO omylom považovalo za nocou presúvajúce sa srbské jednotky. Potom srbskú tv stiahli zo satelitu eutelsat a jej sídlo bolo následne bombardované. Na základe informácii, ktoré o udalostiach mám by som netvrdil, že rusi filmom upravujú histórii. Mnoho vecí je zobrazených reálne a na základe skutočnosti (prekvapivo). A Áno, niekedy sa zase až príliš tlačí na pílu a propagandu je veľmi citeľná. Napr. na tom UCK si dali záležať aby bolo vykreslené naozaj doslova démonicky. Ale toto robia úplne bežne aj americké filmy. Napr. "Za nepriateľskou líniou" zobrazuje zase takto prehnane klišoidne srbskú stranu. Každopádne film za pozretie stojí. Človek aspoň môže získať trochu iný obraz, ako ten, ktorý nám povinne diktovali naše médiá. ()

mdf

Možná by to někomu mohlo připadat jako Osm statečných a 2,5 hodiny neuvěřitelně dlouhého eposu,ale nevědět,že to natočili rusové a srbové,tak řeknu,že amíci natočili fakt hodně dobrý akční film.Ale právě proto,kdo to natočil tak velký kloubouk dolů.Akční scény,dobová výprava a hlavně trošku jiný pohled na válku v bývalé Jugoslávii. ()