Vincente Minnelli - majster farieb a muzikalov natocil mimoriadne namakanu dramu, Kde Robert Mitchum /Big Steal, Pryc od Minulosti/ hraje rolu tvrdaka, ktory ma vychovat chlapa z akehosi mladeho cloveka. Film je to namakany, kulisy vyborne, dialogy este lepsie, Minnelli ako reziser sa vyznal do remesla, navyse Mitchum ako dobrak -a hodne svojrazny otec rodiny . Peppard /Snidane u Tiffanyho, Race for the Yankee Zephyr/ mi uplne prestal vadit : 100 %(8.12.2018)

Typicke rodinne sedesatkove dramicko, plne predpokladanych vet a dejovych obratu, aneb - zapletka by se dala prevypravet peti vetama, tady to zabere 150 minut. Hodne divadelni. P.S.: Vynahrazuje to svou ucasti (i kdyz v divne figure) krasna Eleanor a take Luana Patten (ktera je mi dost povedoma, ale mozna je jen nekomu podobna. Nedokazu ji nikam zaradit.). Prumer.(16.7.2013)

Mírné zklamání. Vybroušené dialogy od Tennesee Williamse jsem nečekal, jen dobré rodinné psychologické drama. Po shlédnutí musím přiznat, že to zůstalo někde na půl cestě. Mám dojem, že všichni tvůrci, autor románu, herci i režisér, se snažili o vytvoření velkého amerického dramatu, ale na jeho vytvoření neměli dostatek uměleckého nadání. Film klame tělem, kvalitní příběh typu: Tramvaj do stanice Touha (1951), Kočka na rozpálené plechové střeše (1958), nebo Obr (1956) nečekejte. V rámci žánru za 3.(1.12.2018)

Velmi povedené drama na pomezí westernu pojednávající o rodinných vztazích a vazbách a o odpovědnosti vůči dětem. Robertu Mitchumovi se zde daří jako v mnoha jiných filmech ne. Celá konstrukce příběhu je neotřelá a mnohá tajemství překvapují v průběhu filmu jak postavy v ději tak diváka, který neměl šanci dopředu tušit, kudy vyprávění povede.(28.7.2012)

Příběh dospívajícího mladíka, který se mele mezi dvěma kameny, starostlivou matkou, která by pro něj udělala vše, jen aby nebyl jako jeho otec a otcem, který nemůže přenést přes srdce, že z chlapce jeho matka vychovala hňupa. Celkem slušné drama s ostrými dialogy, ale s narůstajícím časem poněkud nezajímavé.(30.10.2015)