Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Není náhodou, že se Theron v sedmnácti ještě pořád drží máminy sukně. Jeho otec, kapitán a vážený texaský občan Wade Hunnicutt, je mu docela cizí člověk. Žijí ve stejném domě, ale Theronovu výchovu převzala matka, a Wade do života svého syna nezasahuje. Kdysi se tak dohodli, když se s ním Hannah přestala intimně stýkat po té co vyšlo najevo, že Wade nedokáže žádnou sukni nechat na pokoji. Když nezkušený Theron naletí lacinému vtipu místních lovců, rozhodne se Wade zasáhnout a vychovat ze syna muže. Jeho pověst je ale nečekanou překážkou. (dopitak)

(více)

Recenze (13)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Typicke rodinne sedesatkove dramicko, plne predpokladanych vet a dejovych obratu, aneb - zapletka by se dala prevypravet peti vetama, tady to zabere 150 minut. Hodne divadelni. P.S.: Vynahrazuje to svou ucasti (i kdyz v divne figure) krasna Eleanor a take Luana Patten (ktera je mi dost povedoma, ale mozna je jen nekomu podobna. Nedokazu ji nikam zaradit.). Prumer. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Vincente Minnelli - majster farieb a muzikalov natocil mimoriadne namakanu dramu, Kde Robert Mitchum /Big Steal, Pryc od Minulosti/ hraje rolu tvrdaka, ktory ma vychovat chlapa z akehosi mladeho cloveka. Film je to namakany, kulisy vyborne, dialogy este lepsie, Minnelli ako reziser sa vyznal do remesla, navyse Mitchum ako dobrak -a hodne svojrazny otec rodiny . Peppard /Snidane u Tiffanyho, Race for the Yankee Zephyr/ mi uplne prestal vadit : 100 % ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Pravověrný, ale nanicovatý syn, zplozený v oficiálním, teď už však vychladlém manželství, je jen zástěrkou, která není důležitá. Hlavní roli si pro sebe ukradl bastard. Zvláštní, když uvážíme, jak zdánlivě podružnou roli dlouhou dobu hraje. Ale pak, když dojde na lámání chleba, on je opravdovým chlapem! Ne jeho nezodpovědný otec, který se k němu nikdy nepřizná, a který nikdy nevyrostl v zajetí nepřetržitého honu na zvířata a na ženy. Muž, který se tváří dospěle, ale kterému nedošlo, že víc nerovná se líp. Své jediné manželské dítě, bázlivého syna, se snaží učit dospělosti tím, že mu ukazuje dovednosti s puškou, zabíjením zvířat, Ale nemá sílu přihlásit se ke svému nemanželskému dítěti. A oficiální syn následuje jeho stopy. Zatímco opovrhovaný bastard jde svojí vlastní cestou Napravuje, co otec a bratr pokazili. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Čtyři, protože je to z americkýho jihu, a to já rád. Ale nebýt toho, tak to byly maximálně tři. Vincente Minnelli rozehrál až moc rozvětvenou partii, takovou jednodílnou Dynastii nebo spíš možná Dallas. Zajímavostí je, že hlavní postavou je v průběhu filmu hned několik lidí. Tahle štafeta sice ničemu nevadí, ale přeci jen 142 minut stopáže a neustálé objevování Mitchumových pletek spolu s nepříliš přesvědčivými zvraty a naprosto neslepeným začátkem s lovem divokého prasete v bažinách suma sumárum už vadit dřív nebo později začne. Viděno v českém dabingu, jehož původ nelze identifikovat, ale tipoval bych ČT. Luana Patten byla moc pěkná. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Velmi povedené drama na pomezí westernu pojednávající o rodinných vztazích a vazbách a o odpovědnosti vůči dětem. Robertu Mitchumovi se zde daří jako v mnoha jiných filmech ne. Celá konstrukce příběhu je neotřelá a mnohá tajemství překvapují v průběhu filmu jak postavy v ději tak diváka, který neměl šanci dopředu tušit, kudy vyprávění povede. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama