• dopitak
  ****

  Čtyři, protože je to z americkýho jihu, a to já rád. Ale nebýt toho, tak to byly maximálně tři. Vincente Minnelli rozehrál až moc rozvětvenou partii, takovou jednodílnou Dynastii nebo spíš možná Dallas. Zajímavostí je, že hlavní postavou je v průběhu filmu hned několik lidí. Tahle štafeta sice ničemu nevadí, ale přeci jen 142 minut stopáže a neustálé objevování Mitchumových pletek spolu s nepříliš přesvědčivými zvraty a naprosto neslepeným začátkem s lovem divokého prasete v bažinách suma sumárum už vadit dřív nebo později začne. Viděno v českém dabingu, jehož původ nelze identifikovat, ale tipoval bych ČT. Luana Patten byla moc pěkná.(15.12.2013)

 • Aky
  *****

  Velmi povedené drama na pomezí westernu pojednávající o rodinných vztazích a vazbách a o odpovědnosti vůči dětem. Robertu Mitchumovi se zde daří jako v mnoha jiných filmech ne. Celá konstrukce příběhu je neotřelá a mnohá tajemství překvapují v průběhu filmu jak postavy v ději tak diváka, který neměl šanci dopředu tušit, kudy vyprávění povede.(28.7.2012)

 • ilclassico
  ***

  Mírné zklamání. Vybroušené dialogy od Tennesee Williamse jsem nečekal, jen dobré rodinné psychologické drama. Po shlédnutí musím přiznat, že to zůstalo někde na půl cestě. Mám dojem, že všichni tvůrci, autor románu, herci i režisér, se snažili o vytvoření velkého amerického dramatu, ale na jeho vytvoření neměli dostatek uměleckého nadání. Film klame tělem, kvalitní příběh typu: Tramvaj do stanice Touha (1951), Kočka na rozpálené plechové střeše (1958), nebo Obr (1956) nečekejte. V rámci žánru za 3.(1.12.2018)

 • vitekpe
  ***

  Typicke rodinne sedesatkove dramicko, plne predpokladanych vet a dejovych obratu, aneb - zapletka by se dala prevypravet peti vetama, tady to zabere 150 minut. Hodne divadelni. P.S.: Vynahrazuje to svou ucasti (i kdyz v divne figure) krasna Eleanor a take Luana Patten (ktera je mi dost povedoma, ale mozna je jen nekomu podobna. Nedokazu ji nikam zaradit.). Prumer.(16.7.2013)

 • rikitiki
  ****

  Pravověrný, ale nanicovatý syn, zplozený v oficiálním, teď už však vychladlém manželství, je jen zástěrkou, která není důležitá. Hlavní roli si pro sebe ukradl bastard. Zvláštní, když uvážíme, jak zdánlivě podružnou roli dlouhou dobu hraje. Ale pak, když dojde na lámání chleba, on je opravdovým chlapem! Ne jeho nezodpovědný otec, který se k němu nikdy nepřizná, a který nikdy nevyrostl v zajetí nepřetržitého honu na zvířata a na ženy. Muž, který se tváří dospěle, ale kterému nedošlo, že víc nerovná se líp. Své jediné manželské dítě, bázlivého syna, se snaží učit dospělosti tím, že mu ukazuje dovednosti s puškou, zabíjením zvířat, Ale nemá sílu přihlásit se ke svému nemanželskému dítěti. A oficiální syn následuje jeho stopy. Zatímco opovrhovaný bastard jde svojí vlastní cestou Napravuje, co otec a bratr pokazili.(23.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace