Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

Konflikt mezi gangy Hop Wei a Long Zii se vyhrotí a Ah Sahm se chce pomstít. Ve městě sílí diskriminace Číňanů. (Netflix)

Recenze (27)

Chmur 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál je jako čínská polívka z pytlíku. Docela chutná a levná, takže jeden si ji rád dá znova, jenže výživová hodnota je takřka nulová a některé přísady jsou vyloženě toxické. V Bojovníkovi je hodně akce, docela dost krve a trochu sexu. Scénář je ale kostrbatý až běda a části některých dílů působí jak z mexické telenovely. Skoro všichní cibulové se chovaj jak svině, v čele s psychicky nevyrovnaným hlavním hrdinou, který je v podstatě arogantní zrádný hajzl. Vtipná je jeho lekce pokory na začátku druhé série, která klasicky vede k duchovnímu rozvoji jejího absolventa, z našeho hrdiny se však stane ještě větší sketa než před jejím absolvováním. Jedinou devizou výše uvedeného šikmoočky je schopnost mlátit a zabíjet lidi, což mi připadá na hlavního hrdinu zoufale málo. Člověka pak zajímaj více vedlejší postavy jako asijská bordelmamá, bodygard největší mrchy v San Francisku, čínskej Varys či irskej Lenin. V každém sérii se najde jeden ultratrapnej díl odehrávajíci se někde ve vidlákově. Pro výplach mozku ok, pokud divák hledá něco víc, měl by se zkusit poohlédnout jinde. ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O trochu lepší než první série, nicméně je škoda že zde tvůrci dali přednost tomu, že v každém díle musí být za každou cenu násilí, sex a nutnost za každou cenu šokovat, než aby víc vyprávěli příběhy postav. A tak jako v první sérii, i zde se mi líbila linka Ah Toy a Wang Chao, oba dva se naučili přežívat a na všem vydělat, nicméně ve druhé sérii nacházejí i důvod žít a hlavně u Ah Toy je to hodně silné. Zde se objevuje nová postava Nellie Davenport, která má výbornou realistickou linku a její provázání s Ah Toy je naprosto perfektní. Zajímavý vývoj zde má i Li Yong (Joe Taslim) který se zde snaží o to aby, se sourozenci usmířili než aby mezi sebou bojovali. Kdo mi tak nejvíc vadí je Ah Sahm který, všem a hlavně mladému Junovi způsobuje problémy a tlačího do slušných problémů, místo toho aby hlas rozumu a rozvážnosti. On a jeho sestra Mai Ling, regulérně zde soupěří jak v nějaké dětsé hře, to že přitom umírají lidé a ohrožují lidi okolo sebe je jim jedno, tohle hodně táhlo seriál dolů. Po akční stránce, se mí víc líbilo to s Ah Toy, bylo to lepší, než to co zde předvádí Ah Sahm, jako jo v deváté epizodě je to všechno fajn a byla to velkolepá podívaná, ale jinak zde akce je spíše taková cool a nářez, ale nic co bych si pamatoval i druhý den, o to víc vynikne to s Ah Toy. Nebýt hloupého sourozeneckého soupeření a kdyby zde tvůrci více kladli důraz na historii, tak by to bylo i za pět, ale hádám že reálná historie San Francisca a Čínské čtvrti, neni dostatečně krvavá, depresivní a zajímavá a to je škoda. ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Warrior je neuvěřitelný zapadlý klenot z již zrušené vlastní tvorby stanice Cinemax. Zrušení tedy visí ve vzduchu, bude mi to fakt hrozně chybět a podobně jako u spoustu jiných předčasně zrušených srdcovek (Daredevil!) se modlím k Bohům, aby v tomto případě HBO MAX seriál obnovilo u sebe. Musím zdůraznit jednu věc. Jsou to totální jatka! Nic takového jsem snad v žádném seriálu neviděl. Obřím objevem druhé řady pro mě je Celine Buckens, která mě svou krásou ohromovala každý díl a budu velmi rád, když jí chytím případně v jiném seriálu, ke kterému se odhodlám sledovat. Finále moc hezký epilog..velmi pravděpodobně celého seriálu, naštěstí jsem měl prostor bojovat s tímhle vědomím už od prvního dílu, ale naděje umírá poslední...95% ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série Warriora je ultimátní martial art Orgasmus a jedna z nejlepších záležitostí, kterou jsem letos měl čest vidět. Tady jsem slintal blahem celých 10 hodin a každý díl přinesl alespoň dvě solidní akční scény. Dějově je Warrior velmi poutavý, nešetří se zde krutopřísnými zvraty a nové postavy na scéně jsou správně Cool, ale jdeme se věnovat Akci, protože na té tahle série staví. Došlo zde na vysněný fight Dustin Nguyen vs Joe Taslim, což fakt nebýt toho seriálu, tak se tihle dva nejspíš nikdy nepotkají a za to jsem vděčný, vynikající je odbočka do Mexika, kde je téměř hodinový Turnaj, kde se objeví i Michael Bisbing a tady museli slintat blahem fanoušci arénovek především série Undisputed. Největším vrcholem série je však díl číslo 9. který je bezesporu Raid v ulicích, kde si to Číňani rozdají s Iry a je to půl hodinový masakr, kde jsem si myslel, že si vytrhám radostí snad všechny vlasy. Vidět Andrewa Kojiho s Joe Taslimem po jednom boku byl zážitek k neuvěření a jakmile Andrew Koji vzal do ruky nunčáky, tak to byla snad nejlépe zpracovaná filmová pocta Bruce Leemu vůbec. Finální Duel akorát vše pěkně završuje a já musím konstatovat, že lépe natočená akce v seriálové podobě doposud nevznikla. Příběh*****, Akce*****, Humor***, Násilí****, Zábavnost*****, Hudba*****, Vizuál*****, Atmosféra*****, Napětí****. 10/10: ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druha seria je rozhodne vyraznym posunom vpred. A to som po nej siahol s pocitom, ze mozno i motyka vystreli. Prijemne prekvapenie, hoci samozrejme este v mnohom zdiela neduhy tej prvej. Ako naivitu, zamery postav, ci nelogickosti. Avsak tentokrat to viac drzi pohromade a pribeh i akcia je zabavna. 65% a silne trojhviezdie. Pobavilo. ()

Galerie (181)

Zajímavosti (7)

  • Když Wang (Hoon Lee) zaútočí na muže v nevěstinci kladivem, tak na něho dvakrát po sobě stříkne krev. (Duoscop)
  • V této sérii se objevuje postava Nellie Davenport (Miranda Raison). Tato postava byla inspirována skutečnou ženskou hrdinkou Donaldinou Cameron. Ta zasvětila svůj život zachraňování dívek z čínských nevěstinců, které tam byly vězněny a pravidelně znásilňovány, odhaduje se, že Donaldina zachránila okolo tří tisíce dívek. V roce 1942 nechala Donaldina v Čínské čvrti postavit Presbyteriánský domov a po její smrti byla budova pojmenována po ní a dodnes slouží jako nezisková organizace, která pomáhá mladým Asiatům. Donaldina Cameron zemřela ve svém domě 4. ledna v roce 1968, a to ve věku 98 let. (Yoshitsune)

Reklama

Reklama