Duncan Vizla (Mads Mikkelsen) je jeden z nejlepších nájemných zabijáků na světě. Do důchodu mu zbývá pár týdnů, a tak by se rád uklidil někam, kde si počká na tučný důchod. Nakonec se ale nechá zlákat na jeden poslední kšeft. Během něj zjistí, že skutečným terčem měl být on sám. Asi by to nechal být, ale když je vystopován zabijáky nastupující generace, rozhodne se vypátrat, kdo za tím je, a pomstít se. (FoxMulder)

Martinius

film ma dve temy, ktore (zial) navzajom nie su prepletene takmer vobec. prva je akcna - takmer penzionovany hitman si to rozda s dorastom najomnych vrahov (aj sexualne). kvoli efektom pri tom vyseka sukromnu armadu generickych zoldakov, z ktorych preventivne nikto nevie narabat so svojou zbranou a ochotne sa vrha projektilom do drahy. mads mikkelsen je fantasticky herec, ale cele to nadprirodzene pistolnictvo, co bravurne fungovalo s keanu reevesom v johnovi wickovi, mu prilis nesedi. majstrovsky kusok na sposob salvation sa nekonal. skor naopak. boj so zabijackym "A-timom", vyskladanym z hipsterskych postaviciek z muppet show posobil nedobrovolne komicky, kde mal posobit vazne a trapne tam, kde mal posobit komicky. a s panom blutom nam vstupuje do deja novy kandidat na najimbecilnejsieho zaporaka vsetkych cias. to je prva tema. druha je psychologicky vztah mikkelsa a vanessy hudgens ako vraha a obete. ten je perfektny a taha film z hroziaceho dna. skoda, ze sa tomu vztahu nedalo viac priestoru, viac dolezitosti. cize vdaka tomu je to za styri, inak by to bolo za dve. ()

Illy

Příjemně krvavá komiksovka, tentokrát ze stáje Dark Horse, místy až bizarně stylizovaná a s dokonalým Madsem v hlavní roli. Zábavné. ()

DaeGurth

Jedna hvězda za Madse a ženskou postavu. Jinak představa o zabijácích, jakou mají děti ze základní školy. I stylizace odpovídá představám ze základní školy. Obligatorní teplouši všude možně. ()

Fifer

Akční komiksová adaptace, která se snaží být cool brutalitkou ve stylu Sin City a Old Boye. Jenomže oproti oběma kultovním klasikám postrádá dobrý scénář. To temno, ta bolest hrdinů ze Sin City tu prostě není. První třetina ujde, pak pochopíte, o čem bude zápletka, a je to. Film vrší mrtvoly jednu za druhou, ale beze smyslu, nudí to - v jednu chvíli to začne připomínat Arnolda a Commando. Mikkelsen hraje dobře, ale nemá co. Zbytek filmu vyplní postelové scény s krásnými holkami. Scény jsou to pěkné, ale díry ve scénáři nezalepí. ()

Bozvav

Tak nevím, jestli se mám smát a nebo plakat. S Wickem bych toto dílko určitě nesrovnávala, byť žánrově podobné, tak stylem zcela odlišné. Polar je směsicí bizardních postaviček, nesympatického obstarožního zabijáckého kokota, zcela nelogických dějových zvratů, hromady krve, trošky slušné akce a absence napětí. Na stranu druhou jsem se místy fakt nasmála ( jen nevím, zda to byl záměr tvůrců, nebo jen přidaná hodnota). Už jen ta představa, jak firma zaměstnávající námezdné zabijáky, svým zaměstnancům platí zdravotní a sociální pojištění, obhospodařuje penzijní fond a pak je na stará kolena likviduje, aby jim nemusela platit, je naprosto odvazová. Jen aby se neinspirovali i běžní zaměstnavatelé, nedej bože stát. Jsem na vážkách zda to mám poslat do kopru, nebo dát tři zvrácené hvězďule. Čert to vem, za to pobavení to stálo. ()

warrenur

Prva cast filmu, prakticky az do absurdnej ale bombovej prednasky Mikkelsena v triede na prvom stupni bola ledva na hviezdu a fakt som sa cudoval, preco na tu blbost Mads vobec kyvol. Ale po "killerine", ked ho "jednodka idiotov" prepadla v malebnej zimnej krajinke z toho bola klasicka preexponovana akcna zalezitost...takmer ako z komixu. Vadil mi i prilis saturovany filter, naopak ulahodila Duncan-ova paradicka s "navigacnymi rukavicami". ;) Keby vsetky pozitiva filmu nestali len na Mikkelsenovi zrejme by som to poslal rovno do odpadu. Ale napriek spominanej hlusine a uletenym haluziam som sa celkom bavil. A o to pri filme ide. Rozhodne tento pestrofarebny ulet nesadne narocnejsiemu divakovi, ale ostatnym mozno ano. ()

Untentrauer

Tady je všechno v pořádku! Hlavní postava i hlavní záporáci jsou prostě stylový. Příběh se drží toho o čem je. Odnikud na vás nevyskočí zombící, upíři, nebo super hrdinský zmutovaný sráčové. Film se točí okolo organizace zprostředkovávající nájemné vraždy a když je čas, aby jeden z jejích nejlepších zabijáků odešel do důchodu, tak se šéf organizace rozhodne, že mu penzijko co dělá 8 milionů nakonec přece jen nevyplatí. A to neměl dělat. Je to klišé? Ne není! Je to stylové a vtipné. Rozhodně to není nudné. Film odsejpá a na akce je pěkný se koukat. ()

Raziel_cz

Už jsem o pár filmech napsal, že jsou jako videoklip a zpravidla jsem to myslel pozitivně. Polar není jako vodeoklip. Polar je videoklip. Od člověka, kterého živí videoklipy. A není na tom pozitivního absolutně nic. První půlka je jako pilot seriálu. Druhá půlka je jako rekapitulace zbylých sedmi dílů. A celé je to pro jistotu origin a jako setup na druhou sezónu, ve které "už se to ale fakt rozjede". Příběhově to ztrácí čas seznamováním s otravnými nekompetentními charaktery, jenom aby přesně po hodině umřely... a mohl začít film – a v rámci toho "začít" začít ztrácet čas s otravným nekompetentním záporákem. Fádní zápletku to pro jistotu vysvětlí hned dvakrát, asi kdyby někoho příliš rozptyloval ten vrchol morálního a filmařského nevkusu. A neberte mě špatně – mám rád morálně flexibilní postavy a mám rád amorální filmy. Ale mám rád dobře napsané amorální postavy a amorální filmy. A nic z toho, co tak skvěle funguje u Tarantina, Blacka nebo Ritchieho, tady není. Místo toho je tu postava, jejíž jedinou rolí je kouřit čuráky, dokud někdo jejího klienta nezastřelí. A není to nijak nadnesené – tohle je její práce. Udělá to opakovaně. Uchechtl jsem se akorát u scény, kde se někdo pokusí proskočit zavřeným oknem, ale všechno ostatní, co asi v očích režiséra mělo být vtipné, je jenom škodolibé. A ani ne zábavně škodolibé. Pokud vám tedy nepřipadá zábavná třeba šikana. No a ten filmařský nevkus je kapitola sama pro sebe. Vytažené a přeostřené pastelové barvy a handheldová kamera působí jako imitace Taylora a Neveldina. Ale ani to není dobrá imitace. Místo imitace Cranku a Happyho je to imitace Ghost Ridera 2. A sice je oboje omezeno spíše na první polovinu, ale i tak kvůli tomu Polar vypadá mnohem laciněji, než ve skutečnosti byl. Mads Mikkelsen to svým charismatem drží jakž takž nad vodou a dělá z protagonisty mnohem sympatičtější charakter, než si zaslouží, ale sám ten maglajz prostě neutáhne. Zvlášť když ani akční scény, byť příjemně krvavé a brutální, nejsou nic extra a ani jich není dost. V devadesátiminutovém filmu by jich dost bylo. V devadesátiminutovém revenge akčňáku, kterým Polar klidně mohl být, jenom ořezat všechen ten zbytečný balast. Takhle uděláte líp, když se podíváte na Adkinsova Accident Mana, což je taky film o nájemných vrazích a taky komiksová adaptace, ale kompetentně natočená a legitimně zábavná. A nebo se mrkněte na předlohu. Je moc pěkně kreslená, beze slov, takže nehrozí jazyková bariéra, a navíc je zdarma na netu, čili za zkoušku opravdu nic nedáte. A i když se vám třeba líbit nebude, aspoň se při čtení nebudete cítit, že potřebujete sprchu. ()

Rathalos

No necakal som,ze to bude az taky akcny narez a aj poriadny masaker,kde sa zabija vo velkom a v urcitych chvilach je to aj dost drsne,herecke vykony su slusne,hlavne Mads Mikkelsen a Vanessa Hudgens su tahacmi tohto filmu,hudba i zapletka su tiez plusom a potesil aj zaver,takze vsetko je ok...:-) ()

Hapretor

Představoval jsem si drsný, nekompromisní thriller v popředí s velmi kvalitním hercem jako je Mikkelsen ... ouha! ... byla to spíš parodie, černá komedie, která nebyla moc vtipná, ani dějově napínavá, ani celkově záživná ... mix žánrů a mix myšlenek i emocí ... takové nejasné, co to mělo vlastně být ... vše tedy jen vylepšuje Mads ... ()

anatheman

Takže si to vezmeme popořadě. Akční thriller odehrávající se v několika zemích, přesto s akcentem na mrazivé prostředí, kde poletují výři? Ano! Brutálně ironický podtext se silnou dávkou černého humoru? Ano! Over the top akční scény plné krve? Ano! Mads Mikkelsen jako nájemný zabiják? Ano! Matt Lucas a milfózní Lagertha jako záporáci? Ano! Luxusní soundtrack? Ano! Chcete něco víc? Ne! Zkrátka 4 hvězdy. ()

MickeyStuma

Snímek je natočen na základě komiksu nakladatelství Dark Horse 'Polar: Came from the cold', který je stylizací hodně podobný komiksovému fenoménu Franka Millera 'Sin City'. https://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2018/02/polar-came-from-the-cold.jpg Dalo by se říci, že by snímek mohl být také stejně tak natočený, viz filmová verze 'Sin City' ale tvůrci se rozhodli jinak a udělali dobře. Alespoň se vyhli kritice kopírování nápadu. Svoji vizuální filmovou verzi pojali velkoryse a viditelně s velkým nasazením, takže v tomto směru je určitě na co se dívat. Námět není nijak neznámý. Profesionální zabiják odejde do důchodu a chce mít klid, ale osud mu to prostě nepřeje. Netrvá dlouho a je striktně konfrontován armádou mladších, rychlejších a nemilosrdných zabijáků, kteří dělají vše pro to, aby ho zlikvidovali. A tak se stalo, že je vše v tomto filmu poněkud nemile předvídatelné. Po akční stránce však akční fanoušky nemá čím zklamat. Hlavní postava svým vzhledem připomíná Nicka Furyho ještě z dob, kdy byl běloch a hlavní padouch je správně a dostatečně slizký. Jasně, vyznívá to dosti stereotypně, ale to svým způsobem je komiksová předloha, také, tak proč by tak nemohl vypadat i film. Každopádně, kdo viděl snímky jako třeba 'Ekvalizér' (2014) či 'Leon' (1994), může vpodstatě očekávat něco podobného. Proč? Hlavní postava je nemilosrdný a zároveň citlivý, který se setká s ohroženou mladou ženou, které se zalíbí. Dějová šablona jak vyšitá pro určitý druh romantismu a úlevy od tvrdé akce k menšímu diváckému oddechu. Pokud se však necháme unášet hlavně akčními scénami, zážitek dosáhne své úrovně. Vlivem necenzurovaného násilí je však s nímek přeci jen pro určitý okruh diváků. Je to hodně drsný film, kde kvalita akčních scén převyšuje místy trochu zmatečný děj. V rámci akčního filmu naprostá pecka, která je povinností hlavně pro komiksové fanoušky. ()

mala_kea

S křížkem po funuse. Nebýt všech těch Wicků a podobných gun fu řezničin určitě by to tak snadno nezapadlo, protože co se týče akce je to hodně krvavé a Mads je zase skvělý. Jen to prostě nemá žádnou přidanou hodnotu ()

KHkomiks

Akční béčko s hromadou nadsázky, hodně zábavný svěží film s charismatickým Madsem. Spokojenost a možná někdy mrknu znovu. ()

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)