Duncan Vizla (Mads Mikkelsen) je jeden z nejlepších nájemných zabijáků na světě. Do důchodu mu zbývá pár týdnů, a tak by se rád uklidil někam, kde si počká na tučný důchod. Nakonec se ale nechá zlákat na jeden poslední kšeft. Během něj zjistí, že skutečným terčem měl být on sám. Asi by to nechal být, ale když je vystopován zabijáky nastupující generace, rozhodne se vypátrat, kdo za tím je, a pomstít se. (FoxMulder)

helloween93

Polar není tak dějové konzistentní, jako třeba John Wick. Jsou tu super brutální momenty, skvěle natočená akce, ale i lajdácká a snadno zaměnitelná akce s nabíháním desítek protivníků, které ale soubojově nefunguje tak, jako v JW. Největším plusem Polaru tak bezesporu je ona komiksovost (graphic novel od Dark Horse), s čímž souvisí přepálení záporáci i celá zápletka. To komando zabijáků a jejich souboj s Mikkelsenem je vrchol celého filmu, bohužel to však není finále, ale zhruba prostředek filmu. Druhá polovina je hodně béčková a samoúčelná, proto tedy celkově 3*. ()

animario

Podle některých komentů jsem čekal něco až toxickýho,ale Polar je ve výsledku solidní komiksová extravagance(však je to taky podle komiksu natočený,řekl bych že přesně v duchu Darkhorse).První víc než půlka mě bavila hodně,po ní už to šlo trochu dolů,ale nic zásadního.A Mikkelsenův chladnej civilní zabiják vypadal superpolárně(!)... ()

Rockerman

Komu nevadí nechat občas nechat odpočívat mozkové buňky, zvláště ty, které jsou zodpovědné za logické myšlení bude se mu to líbit! Téměř dokonalé! ()

misbos odpad!

Co to kurva mělo bejt - aneb - CO-TO-KURVA-MĚLO-BEJT??!! Koncentrát inkompetence, inkontinence, a imbecility. ()

Kadas97

Po zhliadnutí tohto filmu som si uvedomil, čím všetkým mohol byť John Wick, keby jeho tvorcovia mali gule. Takto má vyzerať akčný film o neľútostnom nájomnom vrahovi. Zo súboja Wick vs. Vizla odchádza Duncan s úsmevom a pocitom dobre vykonanej práce, zatiaľ čo John Wick sa krčí v kúte s krvácajúcim análom. 10 z 10 P.S. Strašne som sa smial, keď to Rusty schytal. ()

Cinematrix

Nabízí se srovnání s filmem John Wick, ale Mads Mikkelsen nám dopřává o 100% víc vousů, o 75% víc brutality, o 50% víc humoru, ale abych jen nevychvaloval, Keanu má zase víc o jedno oko. V celkovém srovnání u mne Polar vede o prsa, protože příběh si scénárista vyloženě vycucal z prstu. ()

Dogfish

Rychle se to dostává do tempa. Madsovi to v 53 letech dobře střílí a armádu červeného nesympaťáka kosí velice zdatně. Navíc - dobrý konec. Možná by to nebylo na 4*, ale já mám tyhle filmy se mstitelů jako je Wick, Panisher a Hitman hodně rád. ()

Torpid

Kterak Mads zabloudil do amatérského představení. Snad to byla mýlka nebo snad šlo o 80% celého rozpočtu spektáklu nepovedeného? Ten jediný herec mezi všemi mi dal sílu dokoukat, ale kdykoli slezl z plátna, tak to bylo čisté utrpení. ()

bararich8

Švihlé akční béčko s Masem v hlavní roli? Ano prosím! Padouch je debil, skupinka nájemných vrahů byla zřejmě právě puštěna z léčebny, ale to nic nemění na tom, že akce je řádně krvaví a místy i pěkně brutální. Navíc film jde velice rychle kupředu s minimem hloupých řečí, jelikož co si budeme povídat, dialogy nejsou z nejlepších. Povedené 4*. ()

Kingjiri

Ačkoliv nebyly nějaký momenty uplně špatný (Knoxvillovo intro nebo Duncanův útěk ze zajetí), zustal Polar nakonec pouze ve stádiu pokusu o stylovej biják alá John Wick nebo Smokin Aces. Nejvíc mi vadilo, že se s výjimkou Duncana (nicméně i zde by se dalo dost polemizovat) ve filmu neobjevila jediná normální postava nebo až moc přestylizovanejch (resp. přebarvičkovanejch) scén. Vraždění nevinnejch lidí pak působilo naprosto prvoplánově a zbytečně (jakoby chtěli tvůrci do bijáku narvat co nejvíc rádoby cool vražd). Finální zúčtování se záporákem bylo navíc dost odfláknutý a všichni hlavní Duncanovi protivníci byli až příliš ujetý postavy. Druhá silná hvězda za solidní akci a Madsa Mikkelsena, kterýho však byla pro tenhle projekt fakt škoda. ()

aR3Zz

Dobré a lehce nadprůměrné. Zajímavá záplatka, překvapivé rozuzlení, kvalitně natočené. Funky záporáci skoro až ve stylu party (Kill) Billa však působili spíše komicky než profesionálně. A co mě zklamalo nejvíce, byla finální bitva - žádná vlastně neproběhla a bylo po všem. To mně jako divákovi připadlo dooost neuvěřitelné poté, co hlavní hrdina (btw. svěží výkon Mikkelsena) dostane těžké kapky (btw2. to mučení bylo pro mě osobně až za ranou koukatelnosti). Já bych tedy toužil po nepatrně barvitější odplatě... 65% ()

Hovnex

Lehce zavádějící první polovina, kdy se často skáče ze stylových scén do komornějších, mi připomněla jinou komiksovou adaptaci, v jejímž stylu se naštěstí druhá část nevydala. Hlavní záporák špatnej až do morku kostí, vedlejší postavy opravdu jako vedlejší, většina se tam na dlouho neohřeje, za což jsem rád. Vymezuje se tak volná cesta pro Madse, tentokrát jeho vlastní Hon mrk mrk, a to se skvělou akcí. Příběh neurazí, důvody k vraždění jsou tam "ospravedlnitelný", ani plot twist nechybí. Neuškodil by menší počet střihů a větší dávka hudby. Bral bych Mikkelsena vidět ve více ryze akčních filmech, styl kolegy Neesona by mu slušel. ()

Jacques-ds

Slušný béčko plné násilí, zábavných akčních scén a skvělého Madse Mikkelsena. Film je na pomezí komedie, thrilleru a komiksu a tenhle nebvyklý mix ho trošku sráží. Zároveň jde o ale poměrně unikátní podívanou s nevšedním závěrem. Pokud máte rádi akční filmy nebo komiksy a nechcete moc přemýšlet, tak je toto dílo ideální volba. ()

Maximilianus

Do fialova ladený tón plagátu ako aj zápletka naznačuje, že by sa mohlo jednať o niečo, čo sme už dvakrát videli a tento rok uvidíme tretí krát. A to zdanie nie je až tak ďaleko od pravdy. Tempo je pomalšie, súboje kostrbatejšie, herecké výkony nevýrazné, zápletka mierne pozmenená kopírka originálu, fonty ala San Andreas a Kill Bill, hlavný "darebák" slizký a nechutný. Občas to pôsobí ako komédia, resp. paródia, občas ako hrozne vážny film, zvyšok ako snaha o Tarantinovku. Mads sa mi viac páči v psychologických postavách a nie ako niektorí jeho starnúci kolegovia, viď príklad Liam Neeson alebo Sean Penn, ako pomstiteľ na dôchodku. Akcia je ale fajn, je to celkom drsné a ak mala byť scéna s Rustym pomrknutie po John Wickovi, tak to oceňujem. Ako som napísal, postavy slabé, akcia mierne nadpriemer, zápletka ušla a dokopy to dáva nadpriemerný mix zábavy na 118 minút. 6,9/10. ()

DarthFailord

Výborná komiksová jízda, která balancuje na hraně několika žánrů a celkem se jí to i daří. Výborné zpracování. Výborný Mads. Záporák úchylnej jak perverzák v parku. Spousta originálních nápadů a drobností co potěší. Film má i překvapivě dobré dějové zpracování, i když se nejedná o nic originálního. Spoustu lidí srovnává Polar s Johnem Wickem. To je podle mě blbost. Wick má úplně jiný styl a Black Kaiser upřednostňuje spíše méně elegantní, ale o to více originální likvidaci nepřátel. Uzavření celého příběhu bylo výborně vygradované s malým překvapením. A musím říct, že takhle dobře natočenou sexuální scénu jsem dlouho ve filmu neviděl. 75% ()

Raijin

Mix uplne vsetkeho, casto dobre, casto blbost. Ale hlavnu ppstavu cenim, slabsie preklesleny svet a organizacia, chyba fantazia trochu, ale s tym co tam maju sa pestro barevne vyhrali. Hej, neni to zle na vecer. ()

netWoor

Taková hovadina. Chvílema parodie, chvílema se to tvářilo vážně a chvílema to byla až zbytečná řezničina. V globálu pro mě děsnej mišmaš, co mě už ke konci vysloveně nudila ... ()

Acrobat

Tak byť to v produkcii bežného Hollywoodu, cenzor zasiahne. Teraz tak máme orgie streleckých a bodných perverzností, ktoré v inak dojemnom a dobrom námete, strácajú na vážnosti. Seversky uletená akčná dráma je zbytočne krvavá, zbytočne infantilná a odviazaná (a tým pádom hoooodne nereálna) je aj zlá strana príbehu - protagonisti. Celkovo je v kábli „zemou“ famózny Mads, a ostatné uletené ba priam abnormálne kreácie len „fáza“, ktorá ma roztriasť diváka. Možno aby nezabudol. Celkovo sa film nedal uchytiť veľmi vážne. Surreálne je poňatý teda dosť, avšak je skôr klipom. Vo forme je všetko dobre, príroda hrá prím. Jonasov Polar v klasickom príbehu ponúka množstvo inovácií, techník a skvelých záberov, avšak prehnaného a účelového násilia, ale v závere neviem či som videl film alebo klip. (videné 02.06.2019, BDrip) ()

Jilda15

Perfektní film. Komiksová předloha je ve filmu znát v barevné paletě. Celý film je basically jako zfilmovaný Kulhánek nebo Kotleta. Fakt hrozně cool film. Instatní guilty pleasure. A MADS!! Skvělej jako vždy. Ty role zabijáckýho antihrdiny mu nějak jdou (Riders of Justice např.). Klasickej story sestupu do podsvětí, pomsty a plno twistů. Pár dechberoucích scenérií (polární les, sova). Vtípky jako rozstřílení špekouna na sračky nebo zabití Johnnyho Knoxvilla když mu kouří kurva byly awesome. Hardcore sex scény, které ale slouží příběhu. A coolness level over 9k. Naprostá řežba. 4.5 hvězdy!! Must watch pro fandy Kulhánka. ()

bearmeedek

Je to udělané hodně ve stylu komiksových filmů, je tam nádech Johna Wicka, akorát s tím rozdílem, že Wickovi zabili psa, tenhle chlápek si ho (omylem) odpráskl sám. Brutální střílečka a další vylomeniny. Mikkelsen v té roli důchodce sedí. Film dává přesně to, čím chtěl být. ()

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)