Monster Hunter

• Německo Monster Hunter (více)

Za hranicemi našeho světa se nachází jiná dimenze, kde vládnou krutá a nebezpečná monstra. Když do tohoto neznámého a nepřátelského prostředí zavleče písečná bouře poručici Artemis (Milla Jovovich) a její elitní jednotku, začíná boj o holý život. V zoufalé snaze vrátit se domů skupina spojí síly s tajemným lovcem (Tony Jaa), jehož schopnosti a zkušenosti jsou pro přežití v nehostinné zemi nepostradatelné. Tým bojovníků musí odrážet nesčetné útoky zákeřných příšer a připravit se na konečné zúčtování... (HBO Europe)

brasek

Film mi pripomína v istých scénach iné filmy a neviem či je to šťastné riešenie od tvorcov. Príbeh je viac detinský ako očakávané fantasy, príšery nie sú veľmi zaujímavé (mix medzi pavúkmi z Harry Pottera a Hviezdnej pechoty, drak z Hobita, Votrelec) a dejová línia príliš nebaví. ()

KukulienkaHO

Dej úplne klasicky o ľuďoch, ktorí sa dostali z nášho do iného sveta. Aby prežili, musia sa preštrikovať sadou rôznych prekážok, ktoré nebudú ľahké. Hlavná hrdinka sa stretáva so "samotárskym" bojovníkom, s ktorým sa potrebujú popasovať, aby sa následne spriatelili. Jednoduché, opozerané, ale funkčné. Monštrá sú vizuálne parádne, veľmi sa mi páči ich rohatý vzhľad. Boje hrdinov s nimi sú v podstate bezchybné. Je tam cítiť pot, je tam cítiť krv, je tam cítiť bolesť, napätie a silu. Postavy musia bojovať s rozumom. Skrátka takéto prízemné spracovanie velice prospelo. Sekvencie s pavúkmi majú navyše taký ten hororovo-thrillerový povlak. Výborne sa tu balansuje a časuje s brutalitkami a humorom (ktorý je podarený). No a práve o tú humornú zložku sa stará skvelo vytvorený vzťah medzi protagonistami. Za jazykovú bariéru dávam obrovský palec hore. Skvele fungujúci film však začne kolísať pri strete s ďalšími lovcami. Divák začne podvedome cítiť, že sa to otáča nesprávnym, herným smerom (áno, znovu sa prejavil ten najväčší problém herných adaptácií). No a veľké finále to len potvrdí. Zrazu tu absentuje napätie, strach, bolesť. Všetko, čo fungovalo je šmahom zhodené zo stola. Hrdinovia sa správajú debilne, rovnako aj potvora. Mečmi sa to metá hlava-nehlava a logika sa úplne vytratila. Reálne to pôsobí, ako keby som pozeral nejaký klip z hry. A samotný koniec (v ktorom sa navnaďuje na možné pokračovanie) tomu len pribil klinček do rakvy. Veľká škoda, že to nakoniec takto dopadlo. P.S.: Monster Hunter mal v tomto veľmi podobný priebeh ako Doom, akurát, že tam bolo to výsledné sklamanie kapánek väčšie. ()

Maraboy

Taková píčovinka, dojem to na mě neudělalo, navíc nemám rád tyhle hyper rychlé střihy. Milla Jovovich prostě hraje v průměrnejch až podprůměrnejch filmech. Nuda 15% ()

parazit

O moc horší už to ani vymyslet nemohli, i kdyby se fakt snažili... Už na úvod jsem si říkala, jakou jsme to doma pustili komedii, když se na plátně mihl hrůzně vtipně nalíčený Perlman. Pak další postavy, které byly tak zbytečné, že se tam ani objevit neměly... Milla se svým věrným Pátkem, kterému dala čokošku, aby si ho obtočila kolem prstu. Opravdu nepovedený kousek, který se dle traileru tváří nadějně, ale potvrdila se klasika, do traileru dali to nejlepší, zbytek za zhlédnutí opravdu nestojí. Jednu * dávám za dobře udělané potvory, třeba pavouci nás s mužem fakt bavili :)) ()

jpacuta

Je to sice totální a nelogická hovadina, ale vypadá to a zvučí skvěle a jako fanda HM tomu musím přidat jednu hvězdu navíc. ()

Seffi

Kdo nezná hru Monster Hunter, film nepochopí. Tady se neřeší reálnost, ale zabíjení monster. Ostatní věci jsou irelevantní. Tudíž Milla aka nesmrtelná teta si to v pohodě rozdává s megahovadama z jiných světů. Na trailery jsem schválně nekoukal, takže pro mě bylo milé překvapení, když se na scéně objevil i Palico (ta kočka, co jim vařila). Titulková scéna napovídá, že se nám v pokračování objeví i tajemný Jedy :) Z filmů podle her byl tento pro mě nadprůměrný. Užil jsem si to. 65% ()

Raziel811

Klidně mě kamenujte, ale tohle je ukázkový příklad pohodového filmu. Trochu vysvětlení. Novodobého Monster Hunter World mám celkem rád a právě proto jsem od filmu nic moc nečekal. Ke snížení očekávání přispěly i informace ze začátku roku, kdy film totálně vyhořel. No, ale když od filmu nic nečekáte, může jedině překvapit. A tady se tak stalo. Je sice pravda, že si nejvíc pamatuji ústřední melodii, ale i vizuál byl celkem pěkný a efekty obstojné. O příběhu moc mluvit nelze, ale upřímně, ani hry jej neměly kdovíjaký, takže je film docela věrný předloze. ()

RavenSpector

Sice totální výplach a krávovina na n-tou, ale stejně tak zábavné, rychlé a ani chvilku nenudící. Další díl mě vadit nebude. Pořád mnohem lepší jak Avengers a podobné koko+iny ()

Slack

Tak ten otvorený koniec Pali nemôže myslieť vážne. Jedna hviezda za efekty (neboli úplne hrozné). Zvyšok totálna katastrofa. Nekoná sa ani Resident evil ani Mortal Kombat. Logika zostala v lockdowne. Pritom potenciál to malo obrovský. Stačilo nepredstierať, že luk a šíp je smrtonosnejšia zbraň ako povedzme RPG. ()

RoyBatty444

Režba dobrá monštrá tiež ostatné je vata a, že jej je pramálo ešte aj hlavné postavy si nerozumejú ¨čokolet¨ je to jediné. Napriek tomu zvládnu náročnú spoluprácu, uf! Vypneš mozog a pozeráš, ak ťa bavia mlátičky s monštrami, tak je aj na čo. ()

Ja.Malachi

parádny filmýk,teším na dvojku. :).. neberte vážne tých pseudo odborníkov na fjorda :D,,nech si pozerajú paskvily ala nový joker...ktorý nemá z originálom nič spoločné..alebo nejakú inú psycho drámu a pod..vôbec by som sa nečudoval keby týto hejtery grafiky a deja hrali a do neba vychvalovali omalovánky typu WoW..či terajší "akože hit" valheim... :D,,,..vizuálne parádne ..svižné žiadne zbytočné dlhé psychologické pasáže typu ..-čo je zmyslom života...prečo som sa narodil...aké je poslanie ľudstva a kam kráča.. :D..jazda ako sa patrí ,mám jednu výtku-krátke.:)..preto len 4* ..ale hodné znovu pozretia opakovane....mimochodom..úplne bezpredmetné sťažovanie si na dej..podla mna je ho tu viac ako v hre .:)..a to som ju nehral..bo nieje môj šialok ..:D ()

naytsirk

Takže co jsme to tu měli? Pána prstenů, Hobita, Černočernou tmu, Shreka.... ale celý to nějak vůbec nefungovalo.... naprostá blbost, která doufám, nebude už pokračovat, i když si pan režisér asi představuje něco jiného... ()

Dave_Novic

Vcelku zajímavívé pojeti Piratů v době dinoprdů, teď už jen tomu chybí lahev rumu a pořádna píseň. Osobně mě vcelku dostalo jak banda Vojaků s puškama, rotačákem nedokáže přežit pár brouků a jedinej Kapitán má štěstí že všechno přežije. Fajn asi štěstí ale nejvíc mě fascinuje to ultra protahování filmu vzhledem k rychlosti vyprávění příběhu. Placaj se tam na pouští a pak ejhle Piratí banda uprotřed džungle... Skoro snad po hodině filmu mě to začalo bavit, mlatičky fajn. I tak mě to vrtá hlavou jak je ten děj někdy roztahaný a někdy prostě se to vysvtlí během 30s. Kdybych nevěděl kdo je režisérem typl bych že je to prvotina nějakého režiséra na Netflixu. Slabý podprůměr.. ()

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (více)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (více)