• Německo

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 2020, 99 min

Již účes a mejkap Rona Perlmana v úvodní scéně naznačí, která bije. Ale pak už je ve filmu všechno jenom lepší. Videoherní ultra-bejkovina s naprosto primitivní zápletkou, ale o to přiznanějším guilty pleasure charakterem, který prostě baví. Jakože vysloveně i suchým humorem, který mě zde rozesmál více než u většiny nucených komedií. A s vizuálními efekty, jakými se může pochoubit jen málo áčkových hollywoodských produkcí (předjídlo ke Godzilla vs. Kong). Jinak Paul W.S. samozřejmě vykrádá všechno od Vetřelců přes Dunu (resp. Transformers či Star Wars) až po Pana prstenů, ale někdy až tak okatě (skupina válečníků kráčí po kamenném mostě na pekelnou horu, oblitou hořící lávou), že jde spíše o vyznání lásky k tomu, co má rád, než o tvůrčí bezradnost. Monstra sama o sobě jsou naopak luxusní a vizuální dynamika akcí vypiplaná. A že jich je tady požehnaně. Jedna řežba za druhou. Plus hezké lokace. Moji třetí hvězdu berte přesto s rezervou, dávám ji za koulervoucí zvuk. Soused podemnou je na dovolené, tak jedu obývákový Atmos s nepřiškrceným subwooferem. A málem jsem se z něj u tohoto filmu udělal.(21.2.2021)

No sice jenom 5 potvor a ta poslední jen na vteřinu, tak to bylo úžasné. Je těžké narvat do filmu víc věcí. Tohle by se hodilo jako seriál, ale doufám že se dočkáme pokračování. Herci skvělý, příběh rychlí ale skvělý. Hudba v pohodě, pár drobností bych tam našel ale skvělá bitva, já si myslím te se to hodně podařilo. Příběh se měl mnohem více rozebrat což je škoda, ale nevadí tyhle potvory se mi prostě líbily.(16.2.2021)

• Arsenal83

Vidieť namachrovaných amerických vojakov to hneď pridá na pokoji v duši najmä nášmu ministrovi obrany, lenže keď Milla spieva armádne pesničky, tak to píli uši, až to bolí. Tú by Habera poslal po prvom tóne domov. Ale inak čo to vlastne bolo za jednotku? V podstate tam boli zastúpené všetko – Číňan, muž černoch, žena černoška, žena Ukrajinka, biely muž v počte jeden kus, Hispánec, potom Indián či Eskimák asi sám nevedel koho hrá, no proste všetko. Nuž neviem, ako pozerám tak pozerám, ale štatisticky mi to podľa americkej populácie vychádza trocha inak. Inak film hodný Andersona, otrasné neprehľadné zábery a rýchle strihy, takže aj keď ste fanúšikom vojnového žánru na úrovni počítačovej hry, tak nebudete mať v niektorých situáciách ani potuchy, čo sa deje.(19.2.2021)

• Makky

Hernú predlohu nepoznám a myslím, že to ani nie je potrebné. Monster Hunter je veľmi, veľmi jednoduchá blbina s obludami, pekným vizuálom a Millou. Tú som už dlho nikde nevidel a pozeralo sa na ňu moc fajn. O práci jej manžela sa však nič pozitívne povedať nedá. Práca Paula W.S. Andersona je tak biedna, až to bolí. Vďaka nemu je Monster Hunter len predraženým dlhším videom. Postáv je pramálo, napriek tomu o nich nič nezistíme, dôvod udalostí na plátne je zhrnutý do dvoch viet a zbytok je prehliadka skvelých efektov. Vďaka tomu, že niekto nepríčetný položil na stôl 60 miliónov $, sa aspoň je na čo pozerať.(23.2.2021)

• Psychor

Další z řady dějově plochých a nesmírně předvídatelných monster snímků typu King Kong či Godzilla, u kterých nejsou zvláštní efekty výrazovým prostředkem, nýbrž jediným hybným principem? Nikoliv. Monster Hunter stojí mimo veškeré kategorie. Jedná se o odstrašující ukázku amatérské filmařiny, která donutí k odchodu z kinosálu i krajně nenáročné diváky, a to v důsledku zoufale zpracovaných soubojových scén. Nesmyslně se třesoucí obraz, zmatečně používaný zoom in-out a především zběsilé střídání jednotlivých záběrů navodí publiku leda tak bolest hlavy. Nečekal jsem, že by autor této scénáristické agónie mohl přijít s nějakým uspokojivým vyústěním, ale vůbec se o žádné nepokusit a místo toho nahodile, uprostřed souboje, spustit závěrečné titulky? Za to na FAMU vyhazuji studenty prvního ročníku z klauzur. Nelze pochopitelně uvažovat o jiném než odpadovém hodnocení a dokonce bych se vůbec nebál označit snímek Monster Hunter za jednoho z hlavních aspirantů na nejhorší film roku 2020.(30.1.2021)

• - Jméno postavy Artemis (Milla Jovovich) je narážkou na stejnojmennou řeckou bohyni lovu. (Stanislaus)

• - Film je voľne založený na sérii videohier rovnakého názvu, ktorú vyrobil Capcom. (fAZEN)

• - T.I. (Lincoln) uvedl, že ho k roli ve filmu přesvědčil jeho nejmladší syn, který je fanouškem videohry. (Stanislaus)