Reklama

Reklama

Monster Hunter

  • USA Monster Hunter (více)
Trailer 1
Akční / Dobrodružný / Fantasy
Německo / USA / Japonsko / Čína / Jihoafrická republika / Kanada, 2020, 103 min

Za hranicemi našeho světa se nachází jiná dimenze, kde vládnou krutá a nebezpečná monstra. Když do tohoto neznámého a nepřátelského prostředí zavleče písečná bouře poručici Artemis (Milla Jovovich) a její elitní jednotku, začíná boj o holý život. V zoufalé snaze vrátit se domů skupina spojí síly s tajemným lovcem (Tony Jaa), jehož schopnosti a zkušenosti jsou pro přežití v nehostinné zemi nepostradatelné. Tým bojovníků musí odrážet nesčetné útoky zákeřných příšer a připravit se na konečné zúčtování... (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (342)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Muhehe. Hlučná a bezbreho stupídna nonstop márovačka z dimenzie, kde je všetko možné, takže Milla Jovovich hrá ešte horšie ako zvyčajne (tú drsnú mariňácku veliteľku som jej neveril ani sekundu) a je dôstojným súperom v súboji s Tonym Jaa (hehe), Ron Perlman brázdi púšť na pirátskej plachetnici s kocúrom v čižmách ako kuchárom... a tí všetci bojujú s rôznymi monštrami, od oheň chrliaceho draka cez akéhosi piesočného býkosaura až po príšerky, čo sú kombináciou arachnidov, votrelcov a tých hnusákov z Čiernočiernej tmy. Samozrejme, rotačákom či granátometom, ba ani tankom si s nimi neporadíte, ale ak máte obrovský kostený meč, obrovskú kostenú sekeru alebo obrovský kostený luk, ktorý strieľa dynamitové šípy, víťazstvo je vaše. Celé to má obstojné triky (na takúto béčkovú produkciu), žiadnu krv, asi 20 riadkov dialógov a presne jednu hlášku (Ron Perlman kričí na obludu: "Hey, ugly!"). ()

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Větší capovina než jsem čekal. Takový odvar Pacific Rimu o třídu ujetější, což by vůbec nevadilo, alo o dvě třídy filmařsky slabší už zabolí. Finálový fajt s dráčkem mráčkem je ale chuťovka, kam se očividně narvala velká čás rozpočtu. No a nad otevřeným koncem zůstává pak rozum stát i když by poténcionální dvojka s kocourem mohla jít do parádního absurdna...."Come on ugly" :-D ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Navzdory účesu Rona Perlmana a reputaci Paula W.S. Andersona to není špatné! Mille Jovovich jsem tu věřil více než mezi zombíky, akční scény byly super, trikům nemám co vytknout a příjemně mě překvapil počet monster. Největší slabinou filmu ovšem je, že zjevně vznikl hlavně proto, aby mohl vzniknout další díl, protože spousta věcí zůstane nevyřešená a ačkoliv mě ten pouštní, doslova příšerný pobyt bavil, na konci jsem se prostě musel zeptat: K čemu to celé bylo? Nemyslel bych si, že to po nastavované kaši jménem Resident Evil někdy napíšu, ale tentokrát ano, docela rád bych, aby Anderson natočil pokračování. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Již účes a mejkap Rona Perlmana v úvodní scéně naznačí, která bije. Ale pak už je ve filmu všechno jenom lepší. Videoherní ultra-bejkovina s naprosto primitivní zápletkou, ale o to přiznanějším guilty pleasure charakterem, který prostě baví. Jakože vysloveně i suchým humorem, který mě zde rozesmál více než u většiny nucených komedií. A s vizuálními efekty, jakými se může pochoubit jen málo áčkových hollywoodských produkcí (předjídlo ke Godzilla vs. Kong). Jinak Paul W.S. samozřejmě vykrádá všechno od Vetřelců přes Dunu (resp. Transformers či Star Wars) až po Pana prstenů, ale někdy až tak okatě (skupina válečníků kráčí po kamenném mostě na pekelnou horu, oblitou hořící lávou), že jde spíše o vyznání lásky k tomu, co má rád, než o tvůrčí bezradnost. Monstra sama o sobě jsou naopak luxusní a vizuální dynamika akcí vypiplaná. A že jich je tady požehnaně. Jedna řežba za druhou. Plus hezké lokace. Moji třetí hvězdu berte přesto s rezervou, dávám ji za koulervoucí zvuk. Soused podemnou je na dovolené, tak jedu obývákový Atmos s nepřiškrceným subwooferem. A málem jsem se z něj u tohoto filmu udělal. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Prvá polovica ma celkom milo prekvapila. Síce sa všetko hýbe v jednoduchej rovine, no aspoň to malo nejaký “logický” dejový vývoj, ktorý bavil neznámom. Od príchodu na “Havaj”, to príbehovo kolíše, no na druhú stranu sa dostavia väčšie obrázkové orgie, čo poteší najmä tých, čo sú dušou stále pár (a viac) rokov naspäť. Osobne si nemyslím, že by bol “Monster Hunter” taký prúser, ako sa to (podľa názorov a hodnotení) javí, no je cítiť, že ide napriek hereckému obsadeniu viac menej o “béčkovú” variantu blockbusteru. P.S.: Ja som v prvom rade rád, že sa “plochá” Milla KONEČNE odjebala zo serie “R.E.”, pričom veľmi dúfam, že pôjde o reštart zombie série, ktorá bude opätovne čerpať z predlohy kráľovskej hry. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (11)

  • V čase 0:28:17 Link (T.I.) říká, že ho bolí na hrudníku a necítí ruku. Ruku má svěšenou, jako by ji měl ochrnutou, ale od času 0:29:05 s ní normálně hýbe, vyhrnuje si s ní triko a pak ho i oběma rukama trhá. (Ace.A.T.L.)
  • Film je voľne založený na sérii videohier rovnakého názvu, ktorú vyrobil Capcom. (fAZEN)

Související novinky

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (více)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (více)

Reklama

Reklama