Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(10)

Nedůvěřivá agentka CIA vyslýchá charismatického muže, který založil duchovní hnutí a vyvolal politické nepokoje. Co je přesně zač? A o co mu jde? (Netflix)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (79)

misterz 

všechny recenze uživatele

Áno, pointu a nejakú tú snahu o odkaz to malo, ale nič viac. Toľko vágnych akože múdrostí a ďalších kecov ako v tomto projekte, len tak ľahko inde nenájdete. Spoločensko aktuálne, no obsahovo totálne vyprázdnené. Našťastie aspoňže formálna stránka ušla. A ten záver chápem, veď trebalo si nechať pootvorené dvierka pre prípadnú druhú sériu. A to znamená, že sa divák nedozvie nič o tom, ako to vlastne bolo s tým záhadným mesiášom. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Pozor, tohle je kudlankovská past! V aviatikovi se v Sýrii se z čistého pekla objeví slizký cigánský mesiáš Chesus ibn Mižigar, tváří se jako by si právě skřípnul v zipu Ducha svatého, trousí pičoidní a nic neříkající džihádisticko biblická moudra, které mu slaboduché ovce děsně žerou, a vy, zlákáni anotací „Napínač“ i přes tu přiblblou prudu jedete dál, páč čekáte, co se z toho vysvrbí. Druhý díl, třetí díl, čtvrtý díl, pátý díl - k jeho plytkým furtdokolovým religiózním kokotžvástům a v transu bečícím ovcím přibývá akorát kohorta různě zamindrákovaných a mentálně limitovaných pičusů, co místo osvědčeného a klinicky testovaného Xanaxu polykají na léčbu zanícené reality a kvocientní anémie škodlivý Deussenil se spoustou nežádoucích vedlejších účinků, jako například cerebrální deficit, maligní kokotismus a psychotická blábolivost. Čili celou hrací dobu napodobují našeho zprasitele, čumí do blba, chovají se jako idioti a hubou melou hovna. Šestý díl, sedmý díl dtto. Někde tady mi poprvé, a satanžel pozdě, problesklo mezi ušima, že to, kurva, skoro vypadá, jako by hormonálně destabilizované bratrosestry Wachowské natočily(i) Syfl 9. Nicméně na konci každého prudodílu nahodili ti zákeřní zmrdi vějičku, že by sovy nemusely být tím, čím se zdají být. Tudíž na intuici nedbaje, v očekávání převratného racionálního finále, při němž zapomenu na tu tunu nakydaného hnoje, vytahuji ze skříně nudítko, zakousávám se do klacku a mentálně bičován klopýtám pod tíhou virtuálního kříže dál směrem k audiovizuální Golgotě. Osm, devět, deset – dokonáno jest, sovy byly sovami. Ty kurvy v mém obýváku byste nespočítali! Chci zpátky 10 hodin života, ve kterých jsem si mohl třeba naprosto záživně a zábavně rozškrábávat strupy po oleženinách a sysluplně rozjímat nad krvavým hnisem z nich vytékajícím!!! Až postkoitum (a že ten koitus byl se zatuchlou, svraštělou a mentálně retardovanou sedmdesátiletou jeptiškou) jsem zjistil, že polovina štábu jsou spolupachateli úplavičného průjmu Syfl 8! Tohle vědět předem, nahraju to na zavirovanou flešku, useknu jí USB konektor, pro sichr ji ještě načesnekuju a pustím akorát tak do hajzlové mísy. Vysvrbil se z toho akutní svrab a nehorázně tupý, nudný, bohapustý, bezmyšlenkovitý, kýčovitý, patetický, politicky korektní a rádoby kůl religiózní blaf pro nesmírně vzdělané a yntelygentňy tytrubkové filozofy a popkulturní popkornové müslitele. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Jako jo, je to seriál o ničem. Docela i dost myšlenkově prázdný, papouškující a na to, že má pojednávat o příchodu nového mesiáše, dost po této stránce pokulhává. V podstatě mi přijde, že scénáristé vzali pár náboženských knih, spatlali pár věcí dohromady, pak se ještě tvářili strašně důležitě u Huntingtona, že snad agentka říká něco nového a ne to, co jde najít na wiki. To samé mi to přišlo o ničem u mesiáše samotného; v podstatě zůstává nevyřešen až do konce a byla bych ráda za pokračování, protože prostě chci vědět, jestli je to lež či nikoliv (ačkoliv na konci si třeba někdo obrázek udělá, já mám pořád velká ale). Obsah seriálu je vlastně o ničem. Jenomže tady pro mě zvítězila forma. Prostě mě na to bavilo koukat. Hezky jsem u toho vypnula a prostě koukala, protože mě zajímalo, jak moc podobné je to knize Šesté zastavení. Bavilo mě v tom hledat paralely, bavilo mě, jak postavy mluvily více jazyky, bavili mě herci, protože byli posbíraní ze všech koutů světa, bavilo mě v postavách hledat víc, než jim přiřknuli scénáristé. Mimořádně se tedy v mém hodnocení spíše odráží forma než obsah. 4* s odřenýma ušima. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Nemůžu tvrdit, že by to nemělo myšlenku, ze začátku solidní náboj a několik velmi dobrých momentů. Co však seriál hodně sráží dolů je velká, scenáristická překotnost, která je někdy až do očí bijící. Kdyby byl Mesiáš pořád v rovině hledání, tápání a nevědomí, jak na začátku, bylo by to ok, ale od dílu, kdy se poprvé objeví prezident a zapojí se do akce vládní kruhy, to jde tak nějak lehce do kopru. Škoda Michelle Monaghan je velmi přesvědčivá a Mehdi Dehbi v hlavní roli je naprostá trefa do černého. Jsem si jist, že o něm ještě uslyšíme. Bez ohledu na (ne)úspěch tohoto projektu. ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

"Bez rádia, bez novin a televize. Dá se lidem těžko prodat sebelepší vize." Nuž ako je vidno ani z týmito vymoženosťami dnešnej doby to nie je o nič jednoduchšie. Doba je možno iná, ale ľudia sa nezmenili. Oslobodiť myseľ od zaužívaného a rôznymi pravidlami obmedzeného spôsobu myslenia je totiž sizyfovská práca. Bez ohľadu na to či dotyčný pán v tomto seriály je či nie je Mesiášom myslím, že to čo sa okolo neho rozpútalo, je skutočne zaujímavé sledovať. Ja proste takého štúdie milujem, pre mňa zatiaľ niečo na úrovni Leftovers len s iným námetom. Inak úryvky z muzikálu Jesus Christ Superstar mi zneli v hlave počas celej doby sledovania a mnohé by sa tam dali miestami veľmi dobre využiť. Opäť raz dôkaz toho, že je to skvelé a nesmrteľné dielo (Haha, veľmi paradoxná veda k tomuto seriálu... ja viem som ftipná...). "Raději měl po otci řemeslo vzít. Ten, kdo zručně zhotoví židle, stoly dubový, nerozsévá napětí, neruší klid..." A keď to v druhej sérii nespackajú, tak kľudne dám aj 5*. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (1)

  • Okolo 30. minúty sa protagonisti vezú na československom aute Škoda Forman. (shushen)

Související novinky

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (více)

Reklama

Reklama