Pro partičku středoškoláků z malého amerického městečka je klíčem k úspěšnému víkendu přemluvení libovolného dospělého, aby jim koupil alkohol. Osamělá paní Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomhle směru přímo darem z nebes. Nejen že teenagerům bez mrknutí oka koupí bednu alkoholu, ale navíc jim nabídne sklepní prostory ve svém odlehlém domě, aby si ho tam mohli vypít a trochu přitom zablbli. „Máma“ Sue Ann má jen pár drobných podmínek. Aspoň jeden z účastníků musí zůstat střízlivý, aby ostatní bezpečně odvezl domů. V jejím domě se nesmí klít a nikdo nesmí chodit nahoru, do obytných prostor domu, což jsou všechno celkem rozumná pravidla. A tak se místní děcka scházejí u mámy čím dál častěji, jenž e do pařící pohody se pomalu začínají vkrádat temnější tóny, když se z nadstandardní pohostinnosti paní domu postupně stane zvláštní druh posedlosti a jistota, že jednou přijde den, kdy za to bude něco chtít. Z dokonalého snu všech teenagerů se záhy vyklube noční můra a nejlepší místo ve městě se promění v nejhorší místo na Zemi. Ona vám to přece říkala, děcka. Nahoru jste neměly chodit. (CinemArt)

Astaroth12

No rozhodne som čakal viac. Octavia Spencer najprv milá teta a razom hnusná beštia, ale išla jej karta, ona bola ťahunom celého filmu, vidieť , že jej rola pristala, ostatní ani nevyzerali sympaticky a ešte horšie hrali. Trištvrte filmu je to len teen komédia, ktorá jasné, že komédiou nieje, keby sa zapracovalo na dialógoch, mohla slušne aspoň zabaviť, keď už nie vystrašiť, ale škoda, ani to film nedokázal. Prišlo i na mordovačky, ale nato, že MAMA mala celý byt teenagerov, som veru čakal oveľa väčší masaker. Tvorcovia sa asi báli pritvrdiť a predhodili nám predvídateľný, občas hlúpučký a nezáživný thriller, ktorý by bez Octavie bol takmer nepozeratelný a len za ňu dávam slabé, ale 3*. Jeden z hororov tohoto roka čo nesplnili moje očakávania. ()

Marsik

NETFLIX - Slabé. Být to ryze psychologické drama s dostatečně vykreslenými postavami, mělo by to šanci zabodovat. Tohle byla jen tuctovka, která z hororu měla prachbídně málo a nevýrazní teenageři to jen podtrhávali. Škoda, potenciál tam byl. 49% ()

Vxxx

Zbytečný film. Díky všem svým nedostatkům je hrozně vtipný a jediné ,z čeho jde ve filmu strach, je scénář. Herecky zvládnuté dobře, super hudba, ale opravdu takové o ničem. A hrozně natahované. 2* ()

Praxis

Matička, co se chtěla pomstít, ale místo aby za sebou nechávala krvavé stopy se vrhá do naprosto panoptického sledu nesmyslností, které především na konci vygradují skoro v parodii hororu. A to to přitom tak hezky začíná, buduje si to tu správně nepříjemnou atmošku jedné moc milé paní, kterou si briskně vyšvihla Octavia Spencer, ta si svojí roli mimochodem evidentně dost užila a u které začneme pozorovat, že to s ní není asi moc v pořádku. Jenomže se to režisérovi a scénáři ve výsledku rozsype pod rukama. Škoda 50% ()

kaylin

Americký snímek „Máma“ je dobře natočený film, který je ale spíše takovým dobře zahraným thrillerem než něčím, co by z hlediska žánru mělo skutečně vyčnívat. Je fajn pro horor sem tam sehnat áčkové herce, což Octavia Spencer rozhodně je, ale pokud není dobrý scénář, tak ani skvělý herec to nijak moc nepozvedne. A Juliette Lewis tu navíc pohříchu dostala velmi málo prostoru. ()

Flipnic-RE

K tomuhle kousku jsem přistupoval velmi skepticky z důvodu dosavadního hodnocení místních uživatelů. Ale nakonec jsem byl i docela mile překvapen ...až zaskočen. Sice se tam dlouho jako že nic neděje, ale ono se děje. Akorát to není žádný explo-peklo, ale spíš popis těch jednotlivých postav a jak to kdo má a hlavně, jak to má ta hlavní záporná postava. A posledních asi 30 minut jsem koukal a v hlavě mi jelo: "OHH MY GOD!! What is happening here now!!!???" ... Jako nebylo to pořád ještě nějaký explo-peklo, ale bylo to nečekaně násilný a nepříjemný... Že jsem to spíš nečekal. Docela to bylo v pohodě, na jedno podívání. I dobře zahraný atd. ()

JohnMiller

Herečku Octaviu Spencer mám celkom rád. Hoci filmy v ktorých doteraz hrala neboli po väčšine práve moja šálka (neplatí pre všetky filmy), jej odohraný part ma vždy bavil. Takže som tomuto horroru, kde si zahrala hlavnú úlohu, som nemohol odolať. Už ako tradične film sleduje partiu mladých ľudí, ktorý sa chcú zabávať. S nealkom to však nefunguje, takže poprosia silnejšiu dámu v strednom veku, nech im kúpi "pitie". Tej sa nápad sprvu nepozdáva, no nakoniec sa jej mladí tak zapáčia, že si ich zavolá k sebe domov a v pivnici ich nechá žúrovať každý víkend. Tieto žúrky začnú byť tak časté, že už aj stredoškolákom začnú prerastať cez hlavu. Pani Sue Ann si však vyžaduje ich pozornosť čím si lieči komplex zo strednej kedy nebola obľúbená. Ide o vynikajúci námet pre skvelý psychologický horror. no po 20 minútach divák zistí, že ide o klasický horror ktorý sa nesnaží prekvapiť a tak zahníva vo svojej prostorekosti. Na jedno pozretie však zabaví. S partiou kamarátov ešte viac. ()

Trevor

Opäť jeden z filmov, ktorý som nestihol pozrieť v kine a ľutujem to. Aj keď je zápletka v konečnom dôsledku úplne jednoduchá a v úvodnej hodine sa toho udeje pomerne málo, je to vyvážené skvelou hudbou a postupne sa film z nekonečnej párty mení na boj o prežitie. Popri výbornej Octavii Spencer prekvapil dobrým výkonom aj Corey Fogelmanis a dokázal, že už nie je iba usmievavou tvárou z Disney Channel a v budúcnosti by mohol dostať šancu zahrať si aj v náročnejšom filme akým bola Ma. JK, napriek nízkemu hodnoteniu neváhaj, bude Ťa to baviť. ()

Miseet

Jediné, co na tom filmu bylo dobré, byl až samotný závěr. Pomalý rozjezd a chudý děj nedokázal moc udržet mou pozornost, i přesto, že nápad nabízel mnohem víc. ()

honajz2

Tak hodinu a 15 minut to byl skvělý thriller, u kterého jsem byl v napětí od samého začátku, nemohl jsem od toho odtrhnout oči a strašně mě zajímalo, co z toho nakonec vypadne, i když to bylo jasné už delší dobu. Bohužel, zhruba v posledních 25 minutách ten film šel do háje. Bylo to nelogické a všechny ty zvraty byly dost nahodilé, že to celé až působilo hloupě. Nakonec ani nevím přesně, jestli SPOILER to ta Máma přežila nebo ne - a to tu není ten klasický hororový konec, ve kterém zlo zabijí, ale ono pak na chudáky přeživší hlavní hrdiny v poslední scéně vybafne. KONEC SPOILERU Jinak to ale funguje skvěle, Octavia Spencer hraje dokonale a do své role se přímo vžila, kdyby to ale nepodělalo to finále, klidně bych dal i 4*. Takhle to bude jen na silné 3*, ale i tak je to slušný. ()

Havaj8

Viděno hned 30.5, ale nebyl moc čas hodnotit. Aneb jak tě mindrák z dětství může narušit na celej život. Chápu, že to asi nebylo nic příjemnýho, ale mstít se na nevinnejch dětech těch provinilejch rodičů. Děcka si chtěly jenom zachlastat jednou za tejden a frajerka by je tam chtěla mít každej den pomalu. Jak se to ale začalo zvrhávat, tak to postupně dávalo i smysl. Jakoby nic děsivýho, ani krvavýho, takovej horor pro teenagery, s nádechem originality. I nahoře v baráku jsem doufal, že bude větší tajemství. Dost se divím, že to viděly jenom 2 stovky lidí tady. ()

M.i.k.e

do hororu má Ma celkem daleko,ale jako thriller (byť hodně nevyrovnaný) celkem funguje.Ta nevyrovnanost je ale bohužel natolik do očí bijící,že nedovoluje hodnotit lépe.Možná,kdyby se film tak pomalu nerozjížděl a neschovával si většinu povedeného na poslední třetinu,bylo by to jiné.Dobrým tahem nicméně bylo obsazení Octavie Spencer,která si krade celý film pro sebe a její přerod a motivace je uvěřitelná a nepůsobí nijak křečovitě.Zbytek bohužel nemá moc co hrát,protože buď jejich postavy nedostávají tolik prostoru a nic se o nich nedozvíme a nebo jde o standardní hororově-thrillerové šablony...60% ()

Figu

Tak námět to mělo perfektní, nicméně mě to hodně připomínalo takový ty tuctový thrillery minulýho století. Což je v podstatě trochu na škodu v dnešní vyzrálejší době filmařiny. Každopádně to s hororem nemá vůbec nic společnýho. O prsa všech těch pubescentek ze sklepení mamky průměrný číslo. 50% ()

bourec

Docela slušná kravina.Po celou dobu sem se nudil,podivoval se ,proč ve filmu hraje Luke Ewans,jak sou Lewisová a Pyle hnusný vyježděný kobyly,a hlavní hrdinka na přes držku. Tohle se evidentně nepovedlo.A móda obsazovat do všech hororů černobubáky,to je nějaká úchylka asi.30%. ()

dubinak

Mohu zase jen děkovat osudu, že jsem to nezvládla do kina a ušetřila nemalý peníz za lístek. Tohle je totiž ultimátní nuda na entou bez špetky osobitosti, humoru, atmosféry a bohužel i snahy zaujmout diváka. Padesát minut se tam vůbec nic neděje, scény se tak nějak pořád jen opakují dokola a veškerá manipulativnost hlavní záporačky postrádá jakýkoliv charakter. Octavia hraje sice dobře, ale tenhle druh filmu jí nenáleží a je škoda plýtvat talentem na něco, co nemá hlavu ani patu. Už jen ty sebeparodické flashbacky a pořádně nevysvětlené vztahy táhly Mámu ke dnu. Zprvu jsem dala hvězdy dvě, ale když jsem si to přemítala v hlavě, nedokážu najít skoro žádnou věc, která by mě na tom bavila. Tak aspoň hvězda pro Octavii. ()