Fotbalová odysea (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1981, 18 min

Miroslav Sovják

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

"Už to začíná. Kluci, pojďte se dívat." Maniakův příběh, natočený podle zadaného tématu "Když přestala hrát televize", vyprávějící nejenom o tom, že fetovat se dá i éter, ale i o procinutí do opravdového rodinného života, který má daleko větší hodnotu, než blikající světlo televizní obrazovky a v němž si manželský pár zahráli skuteční životní partneři Vlastimil Hašek a Dana Syslová, společně s představiteli jejich synů Michalem Peškem a Davidem Schneiderem, jenž se spolu rovněž objevili v televizním seriálu "Malý pitaval z velkého města". Všímavý divák, si jistě všimne také záběrů z jednoho divadelního představení, pánů Šimka a Grossmanna.(8.10.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"V televizi je fotbal a ty si klidně zapneš pračku." Ty ženy opravdu nemají pochopení. Člověk se chce svědomitě od rána do noci koukat na televizi a ony pořád musí uklízet, prát a vařit. Dá se tohle vůbec vydržet? Dá, ale chce to spoustu tolerance a odhodlání. Jenže někteří z nás přišli na to, že jsou televizními otroky a začali moralizovat. To mě moc nepotěšilo, ani mě to nebavilo a nejhorší bylo to, že jsem z toho černobílého fotbalu skoro nic neviděl.(17.1.2017)

• Pepinec

Bakaláři rozhodně umí předvést lepší výkony. Říkali to mně při státnicích a říkám to já téhle povídce.(8.10.2015)

• Snorlax

Tuhle špatně obsazenou moralitku shazuje pod průměr jako vždy totálně unylý Pešek.(2.9.2016)

• Marthos

Vlastimil Hašek jako zuřivý fotbalový fanda a televizní maniak v absurdním příběhu na téma Když přestala hrát televize. Podobné pseudoproblémy už naštěstí dávno odnesl čas a nebýt nedávných repríz, neštěkl by po těch bakalářských srágorách ani pes.(16.2.2019)

"Kde je televize ??" - "Na Kavčích horách !!" ;) Ale jo !! Režisér Václav Hudeček, podobně jako často dost oplzlý pisálek Miroslav Sovják, se převážně ukájel právě prostřednictvím časově nevelkoformátových kusů, a tak Fotbalová odysea s morální katarzí otravnější než protěžovaný Michal Pešek vlastně ani nemá čím překvapit.. Sovják se sice tentokrát především skrze velmi životné dialogy hodně vytáhl, tedy mimo toho zmiňovaného finále téhle unylé bakalářoviny, Hudeček se však zde neměl moc co opřít o podobné machry jako Menšíka či Janžurovou, kteří Cestu do Rokycan učinili jeho tvůrčím vrcholem, sterilní herectví narušuje snad jen nedbale elegantní - Dobrej fór !! ;) - a hlavně přehrávající, leč v té namachrované poloze svým způsobem rozkošný, Vlastimil Hašek v roli typického normalizačního fotra trotla, i tak ovšem Fotbalová odysea alespoň na tu slabou dvacetiminutovku dokáže zaujmout..(15.10.2015)

Bakalářská moralitka. V zásadě nic moc objevného ani vtipného. Co mne osobně zaujalo, bylo to, že ačkoliv Haškova rodina měla barák jako kráva, tak televizi měli na balkóně...(2.2.2016)

Poučný příběh o tom, kterak zdálnivě zničená televize přiměla otce od rodiny odhlédnout od blikající obrazovky a vidět reálně svou rodinu. Spíše než bakalářskou povídku mi příběh připomínal moralitu o důsledcích propadnutí tomuto masmédiu.(8.10.2015)

• Olík

Klasická Bakalářovina s červivou třešničkou s podobě morálním poučením o škodlivosti přílišné závislosti na čarovné bedínce. Televizní rodinka (skuteční manželé Vlastimil Hašek s Danou Syslovou, v té době nadějní mladíci Michal Pešek a David Schneider nebo Haškův televizní bratr Václav Sloup) v jádru celkem slušně obsazená, bohužel jako by se natáčením nudila(zejména Hašek) v kombinaci s již zmiňovanou vtíravou pointou se rovná tuctová dopolední dvacetiminutovka.(15.10.2015)

Povedený a hlavně poučný příběh!(8.10.2015)

Když je někdo televizní maniak, není divu, že mu uniká život pod rukama, tudíž ani neví, co se děje v jeho vlastní rodině. Moralizující bakalářská povídka s typickým českým humorem, která ve své jinakosti platí i dnes.(11.12.2016)