Mise na Aldhani dosáhne bodu, odkud není návratu. Jako krytí jí slouží velkolepá podívaná. (Disney+)

tonysawer

Labůžo.... konečně Star Wars podle gusta, který chceme! A vyžadujeme!!! Chytře napsaný, skvěle zahraný a dramaturgie jedna báseň. Ať jim to konečně dojde a tenhle vesmír vedou tímto směrem. Třetí až šestý díl byla pecka, ještě o velký kus jinde než první trojice. ()

Alterpsyche

Seriál Andor je vyvrcholením snahy Lucasfilmu navázat na úspěch a kvality původní trilogie. Po sérii pokusů a omylů v posledních deseti letech konečně nachází Hvězdné války své místo v moderní televizní tvorbě. To, co naznačila série Mandalorian, tedy pochmurné, strohé ale slušně napsané vykreslení univerza, zde Andor předvádí v plné parádě a přidává neúprosně tísnivou atmosféru hluboké totality. Ze scénáře je ohromně cítit Gilroyův minimalismus, smysl pro preciznost a promyšlená motivace postav. Samozřejmě jsme teprve v polovině, avšak již nyní lze s jistou dávkou opatrnosti říct, že se jedná o prozatím nejlepší počin ze světa SW. Tleskám však především Kathleen Kennedy, která díky své neúnavnosti a cílevědomosti, navzdory protestům mnoha fanoušků, nerezignovala a pokračovala ve snaze kvalitně navázat na Lucasův odkaz. Sázka na bratry Gilroye se neskutečně vyplatila. ()

TaToten

Finále, ktoré vo vme vyvolalo tak silné pocity, aké som už roky nemal pri pozeraní ničoho. Len škoda, že tomuto grandióznemu finále (rovnako ako pri úvodnej trojici epizód) predchádzajú dve absolútne priemerné (nechcem povedať až nudné) diely. Myslím že ak by tvorcovia radšej zvolili dvojdielny systém bolo by to lepšie. Každopádne... teasovaný nebeský úkaz, ktorý sa len tak nevidí a každý je z jeho príchodu nadšený, predčil všetky moje očakávania a najdivočejšie predstavy. Keď sa k Star Wars pustia skutočne schopní filmári, stojí to za to. ()

cenitel

Zajímavé nejvyšší hodnocení, ale oni jsou na misi oblečení jak pastevci v Mongolsku. Velmi zajímavé, ač mi uniká, že jde stále o Star Wars. To co tady vidím, jsem viděl už v jiných filmech, které moc lidí nezná. Jak nějaké severské filmy. Není to nějaký spíše dobrodružný akční film? Hodnotím zatím prvních 15min. Špiónky z Mission Impossible. A šamani z Afriky, jen teda bílý, nějaká Norská mytologie. V lodi už to bylo zajímavější, konečně trochu drámo. Tak musím už zvednout hvězdu s meteo rojem to bylo fajn. ()