Emotivní drama o devítileté dívce s problémovým chováním a tváří anděla natočila jako svůj debut německá režisérka Nora Fingscheidt. Strhující příběh dítěte, jehož matka nezvládá péči o něj a rady si nevědí ani sociální pracovníci, je dechberoucím svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce. V hlavní roli filmu ubíhajícím v tempu podobně intenzivním jako hrdinčiny emoce podává autentický výkon Helena Zengel. (Film Europe)

HanaSolo

Scheiße! Tohle je víc, než přehlídka vybraných německých vulgarit. Vhled do světa malého děvčete, které si vztekem snaží získat lásku, protože jinak se mu žádného citu nedostává, je zároveň sondou do zoufalství všech lidí v systému, kteří se lásku malému narušiteli snaží zajistit. Naprosto sdílné tempo je téměř paralelou ke vzteku malé Benni. Nenechá Vás vydechnout. Díky zprostředkování informací skrze ošetřující pracovníky, kteří mají být pro Benni autoritou, je tvořen pocit, že malá hrdinka je neustále obelhávána. Divák se tak střídavě napojuje na lásku hledající a vzteklou Benni, ale i na frustrované pečovatele, kteří se jí snaží onu lásku zajistit. Beniino agování a absence dovysvětlení traumatu diváka zase staví do rozporu týkající se Benniiny matky, která je vykreslena podobně (byť v menší míře) jako její dcera. Tedy jako ne příliš odpovědná, ale lásku hledající. "Jen" ta míra možné odpovědnosti za vlastní (nebo něčí) život je poněkud rozdílná. Snové sekvence, mísící se vzpomínkami, proložené růžovou barvou, která (společně s motivem plyšového draka) evokuje pozůstatky Benniiny nevinnosti, jsou výborným zpomalujícím prvkem. Ovšem s vědomím toho, že přijde něco nového. Další mokré povlečení. Další ruka na obličeji. Další záchvat. Další hospitalizace. Další ústav. Další rodina. Další zklamání. Další slzy diváka. Benni trpí, ano. Ale dokazuje, že pokud chce, může volit (a ruka miminka na obličeji, budiž tomu důkazem). Bohužel, v jejím narušeném dětském světě byla důvěra nahrazena zlostí. A tak kolotoč frustrace roztáčí zas a znovu. Povedený debut. ()

Oldass_

Je vidět, že film točila žena. Film plný emocí, a pro mnoho lidí silných, ale ... defacto se celý film neděje nic nového, opakují se stále stejné scény. ()

Accuphose

Je zajímavé, že Němci dokáží projevit ve filmech nejvyšší stupeň sebereflexe. Dokumenty o druhé světové jsou nejlepší právě z Německa. Něco k námětu, film má po celou stopáž stabilní úroveň a postupně Vás vtahuje do děje. Dokáže udržet pozornost a pokládat složité otázky, na které nemáte jednoduchou odpověď. Po skončení jsem měl chuť pustit si ho znova, jestli mi snad ještě něco neuniklo, takže můžu říct, že ve mně zanechal hluboký dojem. Pokud chcete sledovat osud jedné malé holky a trošku si nad tím zapřemýšlet, hurá do toho, plnej počet hvězdiček... Jednu věc si neodpustím, proč u nás nemůže vzniknout takhle kvalitní film? :-( ()

Mates Hradecky

Tak to je hustá záležitost. Syrové sociální drama skvěle zahrané i zrežírované. Cítím stejnou beznaděj jako filmové postavy. Ovšem hranice filmu a skutečného života se zde stírají. Nic lepšího na téma narušená mládež jsem neviděl. ()

alicap

Výborne vybalancované napätie v celom snímku a prekvapivý herecký výkon mladej hlavnej hrdinky! Treba však povedať, že je to nápor emócií, ktoré vedia priviesť človeka k pocitu bezvýchodnosti situácie. Ukazuje neutíšiteľnú túžbu po prijatí, ktorú pociťuje problémová Benni. Sociálny systém (ktorého filmová podoba nezodpovedá realite) nedokáže jej ani jej rodine pomôcť, čo po zhliadnutí snímku vedie k pocitu beznádeje. Pretože ak je realita sociálnej pomoci omnoho horšia než vidíme na plátne, ako potom môžeme mať nádej, že ako ľudstvo takéto situácie zvládneme...? ()

Flashheart

Neuvěřitelná pecka! Jasných 100%. Většina proslavených herců a režisérů si může sbalit svých pět švestek a odjet na doučování k v době natáčení 34leté režisérce bez zkušenosti s velkým filmem, která se bez skrupulí vytasí rovnou s úžasně zpracovaným 2h snímkem na složité téma, který nemá jedno jedinné slabé místo a k snad ještě 8leté holce, jejíž herecký výkon jí může bledě závidět každý druhý oskarový výherce. Fakt mi spadla huba. Docela jsem se divil, že nechali mladou holku 3 týdny v lese s mladym chlapem s pochybnou minulostí, nicméně zoufalé situace žádají zoufalá řešení.. A ve filmu je to jedna zoufalá situace za druhou. Peklo. Mockrát to asi znova neuvidím. ()

sportx

Velmi jednoduché téma. Mála duše nechápe a naumí pracovat s tím, že jí sice jakoby všichni mají rádi. Takhle o dopadne když selže rodina, No vono se mi to jednoduše řekne, ale mentální potenciál většiny obyvatel této planety žije v nevědomí a jsou v podstatě mrtví.Toto je jen střípek chování institucí, rodiny, atd. Ač je film v podsatě do kola o tom samém, přiková tě k sedadlu a jakmile odejdeš z kina tak ti to bude ještě dlouho ležet v hlavě. Budeš si řikat proč, jak, kdy a tvoje logické myšlení se bude točit pořád ve smyčce. Nakonec zjistíš, že to má jenom jedinné východisko a tím je plně funkční bezvýhradně milující rodina - toto štěstí ale má jen málokdo. ()

majlaan

... a když budeš dostatečně hysterická a nezvladatelná, tak si budeš moct dělat, co budeš chtít a celej svět, kromě tvý imbecilní mámy tě bude milovat a na rukou nosit. Všichni tě budou nadšeně vítat v domovech, školách a podobně a s úsměvem přihlížet tomu jak všem sprostě nadáváš a do všeho kopeš a budou natěšení na to, kam se vykálíš a koho všeho kolem sebe zmrzačíš a pošleš do nemocnice. No a pak znova a znova, pač je to prostě taková paráda a zábava a adrenalin, jestli už jako fakt někoho konečně podřežeš, že nikdo prostě nemůže jinak a všichni si to děsně užívaj. Dokonce si tě občas vezme někdo k sobě domu, protože vystavit tvým nespoutaným kreacím vlastní rodinu, to je teprve to pravé pošušňáníčko. To jako vážně tohle ?!? Děsivý film o tom, kam naše moderní společnost se svou zvrácenou rádobytolerancí a strachem utnout cokoli nepříčetného je schopna zajít. Děsivé je dále to, že to možná není úplně nereálné. A nejděsivější je, s jakým nadšením je to přijímáno širokou veřejností. Všem nadšencům bych přál, aby do třídy s jejich dětmi začali začleňovat něco podobného jako v tomto filmu. To by se ráno vozili do školy zvesela že. Film je to dobrý, ale o tak zvrhlém tématu, že nemohu hodnotit kladně. ()

Zaks

Riadne depresívna nálada, to je to pravé, čo odporúčam pred pozeraním. Dosť veľké psycho, ktoré sa nebude páčiť každému. Ale výkon malej herečky rozhodne zatienil výkony všetkých dospelákov naokolo. Tí boli v podstate len v roliach štatistov. Také typické pre túto dobu, že nielen materiálne veci sú pre život dieťaťa dôležité, zamyslenie pre každého rodiča. Nechcem byť perfidny, ale keby sa miesto dokumentárnej formy trochu viac zatlačilo na pílu, mohol byť zážitok ešte silnejší. Bŕŕ. ()

Dodge-I

Ufff tak tohle je drsna lekce o nezvladani agresivniho chovani ditete - ani rodice, ani profesionalove - a Helena hraje naprosto neuveritelne a presvedcive... S ni vse stoji i pada. Budu zvedavy, jakou dostane roli priste. ()

DyingAngel

Ten otvorený koniec všetko skazil. Pohľad na impulzívne a fakt nezvládnuteľné dieťa nebol dvakrát príjemný. Ak by film ponúkol aké-také riešenie na terapiu alebo vhodne zvolené vyučovacie metódy, aspoň niečo by mi dal. Takto to vyznelo celé tak nejako ukričane a stresujúco a jediný, kto mi bol sympatický a kto sa fakt snažil pomôcť, bol jej školný asistent. Pekne tu bola preukázaná sila prírody a jej liečivá moc. Myslím si, že keby to dievča ostalo žiť v lese, izolované od primitívov a iných iritujúcich vecí, mohlo by žiť spokojne a dalo by sa zvládnuť. Ako však hovorí názov, systém človek nemá šancu obísť a ak po tom túži, ďaleko sa aj tak nedostane... ()

lineker

Celý film jste pod tlustou nechutnou dekou, která vám neumožní se nadechnout. Nejhorším zjištěním je fakt, že z tohoto kruhu prakticky není úniku a práce všech lidí, kteří se kolem Benny točí i přes největší snahu vždy přijde vniveč. Tady rozhodně světlo na konci tunelu ani nezabliká. Helena Zengel se pro mne stala dětskou herečkou z jiného vesmíru. ()

drsny_hery

Hodně silný kafe. Realisticky ztvárněný nečernobílý problém, který jde několikrát na hranu. Divákovi je jasné, že win-win řešení neexistuje a jsem rád, že se tvůrci zdrželi amerických sci-fi happyendů. ()

Petbrab

Zajímavý filmový debut. Opravdu jsem se někdy bál další scény. Konečně otevřený pohled na problematické děti a lidi okolo nich. Naděje i beznaděj. Skvělý herecký výkon dětské herečky v hlavní roli. ()

caerol

Po dlouhé době film co za něco stál, brečela jsem u něj ale hodně. Doporučuji všem shlédnout. Hlavní hrdinka podala na svůj věk opravdu neskutečný výkon. Dojemné, depresivní, ze života.... ()

McQuarrie a Sandra Bullock na Netflixu

McQuarrie a Sandra Bullock na Netflixu

05.11.2019

Režisér posledních Mission: Impossible Christopher McQuarrie a herečka Sandra Bullock (Bird Box) teď spojí síly, aby natočili nové drama pro Netflix. Zatím nepojmenovaný snímek bude vyprávět o životě… (více)

6. ročník Be2Can startuje už 2. října

6. ročník Be2Can startuje už 2. října