Sharpooter

Tímto filmem nás provází skvělá hudba, mistrovská akce, solidní postavy, ale celé to umírá na příběhu, který je až zbytečně překomplikovaný. Hraní si z časem co se týče filmového odvětví je velmi těžká záležitost a mě osobně v tomto podání nijak zvlášť nesedla. Hlavním problémem byly některé scény, které prostě vypadaly směšně, jako například honička aut (viz trailer), kdy jedno auto jede pozpátku. Co se hereckého obsazení týče, tak jsem byl spokojený. Nolan vždy umí obsadit ty nejlepší herce, které může najít a proto je tento film i přes jeho komplikovanost velmi kvalitní záležitost. Musím uznat, že finální „bitva“ byla velice kvalitně a originálně udělaná a mě se velmi líbila. Ten konec, kdy všechno najednou dává smysl, to je prostě klasický Nolan, kterého máme rádi. Stejně tak i hraní si s časem, které však dle mého bylo lépe zakomponované v jeho předešlých filmech. Velmi oceňuji scénář, kdy v podstatě režisér/scénárista vymyslel jak co bude fungovat, i když to většina lidí prostě nepochopí. Velmi se mi líbilo, že nás vynechal takového toho obkecávání a vysvětlování a všechno vysvětlil za pochodu a my tím získaly více času na akci, která je za pomocí kameramana skvěle natočená a mohly jsme opravdu vždy vidět co bylo třeba s toho nejlepšího úhlu. Postavy byly sympatické, zahrané dobře, s nikým jsem neměl problém. 8/10 ()

rublik05

Tenet pro mě byl, no vlastně stále je nesmírně složitým a náročným filmem, bylo prakticky nemožné jej sjet na jeden zátah, musel jsem se neustále vracet, až jsem si ho pak už dávkoval hezky po částech, abych probíhající dění alespoň trochu pochopil, což se mi nejspíš ani doteď nepovedlo a bude potřeba si snímek určitě dát ještě několikrát, jelikož mi doteď ne úplně všechno dává smysl. Christopher Nolan se tady opět vyřádil, Tenet je jeho dalším originálním a autorským projektem, který je opět prvotřídně natočený, strašně jsem si užíval perfektně natočené a provedené akční scény, sedlo mi i herecké obsazení, nejvíc se mi líbil můj oblíbenec Robert Pattinson, který si spoustu scén vyloženě krade pro sebe. Pochválit musím také senzační hudební doprovod od Ludwiga Göranssona. Pokud by byl snímek trochu více divácky přívětivý, šel bych s hodnocením klidně ještě výš. Méně jak čtyři hvězdy však dát nemohu, pořád se jedná o kvalitní, zajímavý a nevšední zážitek. 7/10. ()

woo-hoo-hoo

Kto si pustí Tenet, vypije stimulujúci elixír dynamiky a nadýcha sa do detailu vyladenej akcie a vyšperkovanej kinematografie tečúcej v/proti smere toku entropie. ()

RAFT

Režisér Christopher Nolan nám zase po 2 letech natočil zase naprosto dokonalý film.Na co šáhne ,tak je to obrovská bomba.Dvě časové osy vracíme se do minulosti posílání asi nějakých vzkazů do budoucnosti nevím možná by to chtělo ještě jednu projekci aby ,člověk vše důkladně probral dopodrobna.Akce je ve filmu od samého začátku ,upoutávky moc nevyzradili .Herci Washington dost dobrá volba.Pattinson tady konečně asi něco hraje ne jeho sága o praštěných upírech .Michael Caine a jeho mini rolička myslel sem že, ve filmu dostane více prostoru .Jinak herecky dobrý výběr ,Kenneth jako záporák dobrej.Jenom škoda že ,hudbu ve filmu nesložil Hans Zimmer asi měl hodně práce na dalších projektech .Letos asi nejlepší film už neuvidíme v kině ,Tenet to vyhrává na plné čáře .Dnešní předpremiera v Ostravě .Za mě 88% ()

BrianMorello

Že filmy od Nolana občas nepochopím hned na poprvé na 100% jsem si už zvykl. V minulosti ale byl vizuál, akce a vše okolo natolik úchvatné, že jsem chtěl film vidět znovu a znovu a časem jsem zcela docenil i ten příběh. Zde je ale vše pro mě natolik průměrné, a po zpátku pouštěné scény spíše komické, že nevím jestli někdy k druhé projekci vůbec dojde. ()

Clark_Kent

ZCELA PODMANIVÝ- TENET ⏱ 🆒 💥 Pokud se přece jenom rozhodnete, zaskočit po delší koronavirové pauze do kina. A toužíte právě po novém monumentálním blockbusteru studia Warner Bros Pictrues v režii Christophera Nolana – TENET. Můžu ho jen vřele doporučit. 👌Tenet funguje prostě skvěle a stačí k tomu několik praktických efektů. Doslova uchvacující záběry lokací /Itálie, několik desítek kilometrů dlouhé pobřeží Amalfi, noční Bombaj či Estonsko a Dánsko/. Sledování snímku na plátně IMAX, dává divákovi skutečně fantastický zážitek. Jěště teď se trochu klepu, když zavzpomínám na úvodní scénu. To všechno zintenzivňuje pronikavá elektronická hudba Ludwiga Göranssona. Co můžu říct, největší pecka je když nestřílíte, ale vlastně jen chytáte kulky. Protagonista - John David Washington a jeho kolega do nepohody Robert Pattinson hrajou naprosto báječně. Lepší dvojku, jsem dlouho neviděl. Ovšem kdo herecky vyčnivá, je třicetiletá Australanka Elizabeth Debicki Debicki do své postavy dokáže vnést emoční náboj, jistou odhodlanost a křehkost. Kenneth Branagh coby padouch je vskutku ďábelský. P.S. Vnímejte to! Tenet lze číst v libovolném směru (zprava doleva nebo zleva doprava) a má vždy stejný význam. Jedná se o tzv. palindrom. ()

J.e.r.e.c

Výjimečně zábavný film. Zábavný tím, jak se freneticky žene kupředu, zábavný tím, jak je divácky nekompromisní (informace sype v takové kadenci a tak nepřetržitě, že podle mě není v lidských silách všechny pobrat), zábavný tím, že se nebojí zfilmovat ulítlý nápad, který snad ani zfilmovat nejde... Takže, pokud někdo považuje třeba Inception nebo Memento za komplikované filmy, tak pro něj snad ani nemá cenu tohle zkoušet. Já jsem měl naopak snad poprvé u Nolana pocit, že jeho fiktivní svět můžu lehce přijmout a nenimrat se ve věcech, které jsou z hlediska naší reality očividnými nesmysly. Ať už se jedná o pojetí fyzikálních zákonů, mezilidských vztahů nebo dokonce dialogů. Je to jako naskočit na kolotoč, který ovládá tak trochu vyšinutý principál – můžete na něj nadávat, můžete si zakrývat oči, nebo na to můžete prostě rezignovat a snažit se usnout... Ale pak si tuhle jízdu nikdy neužijete a ztrácí smysl, abyste se jí vůbec účastnili. Tenet totiž přese všechny výbuchy, honičky a další divácké atrakce není film, při kterém máte odložit mozek, naopak vyžaduje daleko větší soustředění, než je obvyklé. Je to jako luštit křížovku a užívat si radost z intelektuální výzvy, přičemž o tajenku tu vlastně vůbec nejde. Stejně jako nejde třeba o hrdiny, kteří nemají žádný charakter, a slouží pouze jako uvaděči do fiktivního světa. Takže jsem navzdory všem inverzím, etropiím, časovým paradoxům a dalším podivnostem díky Nolanovi po hodně dlouhé korona pauze vyšel zase z kina se širokým úsměvem na tváři. Za to, jak jsme to oba zvládli, si zasloužíme velkou pochvalu. Druhé zhlédnutí bude nejspíš nutné, ale až poté, co si přečtu pár (desítek) stránek vysvětlovacích rešerší. Zatím takto. 80 % ()

playboy_05

Nolan tentokrat v tom svem povestnem gulasi povaril trochu i sve skalni fanousky. Pro me osobne dost tezka latka, bez velkych momentu a postav a s chybejici pointou na konci. Velmi stylove, efektni, ale tentokrat se bohuzel hranice meho chapani prekrocila az zbytecne mockrat a pritom se na platne za 150 minut odehraly prakticky 3 hlavni sceny, jen vzdy trochu jinak:) Mel jsem za to, ze Interstelar byl relativne narocny na pochopeni detailu, ale v samem zaveru byl vysvetleny skoro jako “pro blby” a nakonec to do sebe skoro vsechno docela hezky zapadlo:). Tady se divak necha 3 hodiny plavat, misty i topit a nakonec se zadne velke wow, ani vysvetleni nekona. “Nejhorsi” Nolan od Insomnie. Poprve plnych 5 nedam, protoze to musim poradne stravit a pak si to dam v klidu jeste jednou a treba zmenim nazor. Na poprve me to na zadek neposadilo a na moje ocekavani jsou na Nolana proste brutalne vysoke. Jinak, s ohledem na letosni filmovou sezonu, Hoytema doufam uz konecne dostane zaslouzeneho Oscara, ktereho nedostal za lepsi Dunkirk. ()

waeslly

Proč se vůbec snažíte kritizovat někoho, kdo je génius a ve srovnání s ostatními režiséry je minimálně o 3 třídy výš??? Jediný s kým se dá Nolan srovnávat je sám Nolan... a už to vypovídá o jeho jedinečnosti. BYLO TO BOŽÍ..!!!!!! 13/10 ()

Maniik88

Nuž ja pôjdem proti prúdu sadomasochystických recenzentov. To, že poväčšinu filmu ničomu nerozumejú, im asi pripomína šťastné dectvo, keď sedeli v škole na hodine matematiky alebo fyziky a učiteľka točila marťanštinou o nerovniciach, no a oni sa šťastne pozerali spolužiačke do výstrihu. Film je jeden veľký chaos, kde sa naoko stále niečo deje, no utečú vám dôvody prečo sa to deje. Motivácia postáv, okrem ženy záporáka žiadna. Hudba je príšerná a rušivá. Ústredná dvojica somálskeho piráta a upíra maximálne nesympatická. Pre mňa bolo utrpenie sa na nich dívať. Jedine záporák bol fajn. Ostatní boli hrozní, akcia ma nezaujala. Invertovaný čas tiež nie. A keď konečne ku koncu prišlo nejaké vysvetlenie a akože rozuzlenie, už mi to bolo úplne jedno. Dávno som sa tak často nepozeral na hodinky. Ale Svedkovia kultu Nolanovho si určite zakrochkajú blahom, čo to na nich ich idol spustil za mozgolami a celí šťastní pôjdu 3x do kina, aby z toho niečo mali.. ()

MERKATtv

Moja prvá nolanovka. Je to super film. Herecké výkony boli dobré, soundtrack a efekty takisto. Bohužiaľ mi ale nepríde tento film ako „najlepší akčný film všetkých čias„ ako mnohý na internete hovoria. Je to dobrý film s veľmi zaujímavými a múdrymi nápadmi ako napr. celá freeport sekvencia. Film je fajn ale je celkom overrated. ()

nicneznam

Asi na to do kina znova nepůjdu, z děje jsem pobral jen nějaký ten základ, konec mě nijak nedostal, ale stejně dám pět hvězd. Proč? Protože nikdo jiný do kina nedostane takový adrenalinový rush, který se po divácích moc neohlíží a jede si po svém. Hudebně mě to celkem rozemlelo. Skoro bych řekl, že právě hudba tady udělala většinu zážitku. Prostě když zásahovka běží do budovy opery a do toho zní to svinstvo, tak víc ke štěstí nepotřebuju. ()

MasterD

Naivně jsem si myslel, že jako správný fanoušek Sci-Fi a nejen Nolana, dávno zběhlý v cestování v čase, všechny detaily pochytám už při prvním shlédnutí a nebudu se jako jiní muset na snímek dívat podruhé nebo potřetí. Heh, tak do třetiny filmu se dařilo, skoro jsem to chtěl nazývat 'nudou' s nevýraznými herci, jelikož úvodní pasáže jsou vcelku "banální" (ovšem představují rozjezd celé zápletky a divák ještě neví, proč jsou důležité). Potom se ale začaly dít věci, a i když jsem některé zvraty později očekával (SPOILER jako když hlavní hrdina bojuje sám se sebou v masce), tak např. správnou chronologii finální bitvy se budu snažit lépe pochopit až při dalším shlédnutí. Ono by se i dalo chápat vše najednou, ale je potřeba asi mít ještě větší smysl pro detaily, lepší paměť nebo IQ nad 130. Závěrečné scény byly luxusní. Takže 93.5%, odcházím nadšen a těším se na vystřižené scény. II Jen pár nelogičností: 1) V druhé třetině filmu se nechá chráněný konvoj jen tak oběhnat ze čtyř stran (a že to trvá!)? I blázen by si všiml toho, co se děje. 2) Proč na sebe protagonista sám střílí, když bojuje se svým minulým já? I když o tom pak mluvili, tak je to asi jen dramatický efekt pro diváky, aby se opět ukázal vliv "obrácené entropie" (technobabble) na skle. + Asi jsem od filmu čekal trošku víc realné vědy. 3) Přehnaně dramatická hudba u startu letadla (které pak mělo narazit do hangáru), někdo si chtěl asi hrát na Zimmera a dát běžné scéně drama jak z Inception. Zrovna tady to fakt nebylo nutné. ()

Tarhiel

Nolanova verzia 12 Opíc - precízne vystavaná zápletka, kde muselo dať neskutočné množstvo práce to scelé schoreografovať a dbať pritom na detail - od maličkostí v záberoch (Sator,Rotas), až po celé akčné sekvencie. Je to film, ku ktorého plnému pochopeniu budem potrebovať ešte jedno zhliadnutie, i keď všetko podstanté som pochopil na prvý raz - a tentokrát sú tam veci, ktoré ostali nevysvetlené - a je mi jasné, že toto mu budú niektorí ľudia vyčítať. O tom, že Nolan patrí k súčasným velikánom, niet pochýb. Okrem toho, že si vychováva svoje publikum, je to jeden z mála režisérov, ktorý predpokladá inteligentného diváka a podľa toho k nemu aj pristupuje. Nedá mi si nerypnúť do dnešnej doby a povedať: pozorne sa pozerajte, takto sa robia silné ženské hrdinky (Indka, Kat). ()

Flory14

Můj nejočekávanější film roku. Natěšení nemohlo být větší. V dnešní době internetu i nebývale záhadný film. Nikdo nevěděl o čem film bude a po shlédnutí snímku, to stále nikdo neví. Nolan si s diváky hraje a drží je v nevědomosti. Za mě osobně, to ale mistr přehnal a natočil velice divácky nepřístupný film. Nejsem sice žádný Sheldon Cooper, ale řekl bych že děje filmu mi často nedělají problém, zde jsem byl ale od začátku do konce zmatený. Ono to asi nějak dává smysl, já to ale nepobral a to v několika aspektech. Jestliže jste měli nějaké otázky před filmem, tak po něm jich budete mít asi 10x víc, úplně nevím zda je to takhle v pořádku. Vizionář Nolan, nám opět dal okusit hrátky s časem, to je asi jediné co jsem z filmu tak nějak pořádně pochopil. Jak ale cestování funguje, pravidla nebo důvod cesty zpět jsem nepobral. To samé chování postav jsem začal chápat až tak ke konci a to jen u některých (U Neila mám svou teorii a postava Washigtona byla asi taky trochu vysvětlena). Nicméně, technická část je opět neuvěřitelně precizní. Scéna s letadlem, bitka po zpátku nebo závěrečná pasáž jsou natočeny geniálně. U filmu si často nevšímám hudby ale zde byla skvělá. Hlavně v prvních záběrech a především ve scéně na dálnici. Herci jsou též na top úrovni. Za mě nejlepší výkon Kenneth Branagh, který si ruskou svini střihl s velkou noblesou. Robert Pattinson mě stále více a více udivuje, zde opět top výkon. Tihle dva mě zaujali nejvíce. Co si budeme povídat, čtyři hvězdy jsou hlavně za skvělou techniku, zajímavý nápad a faktor Chistopher Nolan. Jinak je to pro mě slabší Nolanovka, na pecky jako Inception nebo Prestige to nemá, hlavně kvůli již zmíněné divácké nepřístupnosti. ()

departed

Jo, Nolan je pan režisér, to sice už všichni nějakou dobu víme, ale přijít s dalším průlomovým, inovativním a komplexním dílem, který nejednomu divákovi zatočí hlavu už se musí zapisovat někam do manuálu pro filmaře, jak se mají točit filmy. Takhle precizní práce s kamerou, střihem, zvukem, správně ladící stylovou hudbou a čistě natočenou akcí s praktickými efekty, se kterými si můžou všechny filmy zaměřený na CGI vytřít prdel, se vidí jednou za uherský rok, respektive za rok, kdy Nolan natočí další počin. Nikdo to nepochopí na poprvé, ale o to ani nejde. Jde o to, že je to natočený tak chytře, aby vás to donutilo pustit si to několikrát. Ovšem pokud to nevzdáte hned v první půlce. Špička žánru a konečně si Nolan natočil svůj vysněný Bond-like špionážní thriller. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana