Jen žena

• Německo Nur eine Frau (více)

Aynur, krásná a energická dcera tureckých přistěhovalců žijících v Německu, je v šestnácti letech proti své vůli provdána za násilnického muže, s nímž otěhotní. Když zjistí, že život není takový, jaký si ho její ortodoxní muslimská rodina představovala, uteče do Berlína, aby začala znovu. Porodí syna, najde si práci a naváže milostný vztah s Němcem, který ji miluje takovou, jaké je. Zdá se, že konečně našla na světě své místo. Ale její rodina, která Aynuriny činy považuje za vážné porušení jejich kodexu cti, jí odmítá dovolit, aby se vydala vlastní cestou. Film je inspirován skutečným příběhem Hatun 'Aynur' Sürücüové, zavražděné ve třiadvaceti letech v Berlíně svým nejmladším bratrem ve jménu ochrany rodinné cti. (Cinemax)

bolan

Silné téma, silný příběh, ale bohužel právě proto z toho šlo vytřískat mnohem víc, než polodokument s otevřenými kartami. Od samého začátku víme jak to dopadne a navíc mnoho důležitých okamžiků je odholeno pouze formou fotografií. ()

mira.l

No do )(.... Po docela dlouhé době film, který mě zcela přilepil k monitoru. Zasraný musulmáni... Tohle asi nikdy nepochopím, nepochopím, co vadá zkurvenýmu Alláhovi na odhalených vlasech, stejně jako nepochopím, jak je možný, že v takovém státě jako je Německo mohlo něco takového tomu spratkovi víceméně projít.... Velice silný příběh, poněkud netradičně a asi o to zajímavěji pojatý. Do takové rodiny se narodit jako žena, mít svůj názor, představu o životě a začít se stavět na zadní, to fakt nechceš. Jednoznačných pět *. ()

joelly01

Frau Joelly jest mimo jine znama tim, ze nema vulgarismy moc v oblibe a pouziva je jen v OPRAVDU krajnich pripadech a zde se teda FAKT neudrzi. Predstavte si rodinu kde jeji clenove ziji striktne podle "nabozenstvi miru". Zenske v teto rodine jsou uslapnute chudinky, neb chlapi jsou tupi, zaostali, primitivni, nevzdelani, nevzdelatelni, sexualne frustrovani, polodementni a mega slizsci luzri = aka smradlave, ridke praseci sracky. A tito chteji urcovat co je spravne (mlatit zenskou, sexualne ji obtezovat i kdyz je z rodiny) a jak maji clenky rodiny zit, koho si vzit.Kdyz se nejaka zenska vzprici, tak ji proste zabijeme, protoze jako ridke praseci sracky, ktere jsme, nesneseme aby nam nekdo odporoval a kdyz se normalne v zivote prosadit neumime neb jsme zdegenerovani neustalym krizenim v rodine, tak aspon vytahujeme miniaturni koule na zenske v rodine. Vubec mi hlava nebere, proc tyto praseci sracky se tahnou do Nemecka, kdyz je zde vse tak dekadentni, sproste a haram. Proc nezalezou zpatky do sve praseci nory a nezerou tam nekde velbloudi, popr. osli hovna a neotravuji svet nam na "zapade"? Lito je mi tech zenskych strasne moc.. Nadeji dava ta druha rodina co se krasne integrovala. Me by zajimal pak ten pomer... No nasrana jsem jak svina. Jestli mi zase dnes do byra vleze ten hnusny a krpaty turek a zacne mi "laskovne" vysvetlovat ze chlapi jsou chytrejsi nez zenske tak ho poslu do praseci prdele jeste driv nez staci rict "Prasoerdogan". ()

wege

Strašně silný příběh, v podstatě pořád přemýšlíte a nevíte, co napsat. Prostě náboženství je svině, smutné je, že islám se po staletí nepohnul, křesťanství ano, ale dělalo ta samá, ne-li někdy horší zvěrstva. Super herecké výkony, hlavně ty mužské role stojí za to. Jsou přesvědčivější než ta hlavní ženská role. Tím nijak nesnižuji výkon Almily, ale těm chlapům jsem to prostě věřil více. ()

MyrnaAlec

Každodenní realita v jakékoli ortodoxní komunitě. Jediná možnost je se totálně odtrhnout, ale je těžké, když nikoho než rodinu nemají. ()

Pete

Taková normální rodinka? Brutální muslimské tradice, které možná fungovaly ve středověku, nemají v dnešním světě místo. Je to ale složitější, poněvadž dnes se rozpadá také tradiční model rodiny, který fungoval po staletí - místo mužů a žen ve společnosti a jejich vzájemné vztahy se výrazně změnily. Toto si asi všichni uvědomujeme, a tak může vykreslená realita působit v naší civilizaci poměrně šokujícím způsobem. Rodina Aynur zde postrádá především vzájemnou lásku, související vlastnosti jako empatii, toleranci a porozumění, a ta nejmladší generace z toho bohužel vychází nejhůř. Obávám se ale, že ve skutečnosti to všechno nebylo tak úplně černobílé, některé postavy jsou zde až příliš ploché. Dokudrama Jen žena poskytuje v podstatě jednostraně didaktickou interpretaci, a nezaobírá se nad rámec do hloubky nad řešením problémů dnešního světa. I tak je ale vyobrazený příběh rodiny Aynur a jejího osudu silným zážitkem, a rozhodně podnětem k zamyšlení. ()

PaulCZE odpad!

"Moje rodina není jako ostatní muslimské rodiny. Moje rodina je silně nábožensky zaměřená.".. háááá háááá.. :) Výlet do světa džihádistických turků mi nijak neimponuje a ani ve mě příliš nevzbuzuje soucit. V podstatě se ani nejedná o kritiku islámu, je to jen další propaganda, která se snaží gigantický problém s muslimy a jejich středověkým dogmatismem a omezenou náturou relativizovat. Za druhé, natočit "filmový dokument" o někom kdo byl zavřažděný a dávat mu do úst nějaké věty, které by třeba nikdy neřekl mi přijde dost divný. ()

riza-do

Šikana, nátlak, násilí a starost o život druhých. Věci, proti kterým je třeba tvrdě a nekompromisně bojovat. Věci, které definují organizované náboženství a které dělají blízkým ze života peklo na zemi. Není důležité zda jde o islám nebo křesťanství, když jde o oběti. Je těžší se náboženství jako takovému bránit, nebo je horší se z něj vymanit? A přesně na to odpovídá tento snímek, který ukazuje umírněné muslimy a ty naprosto šílené.. Skvěle natočená výpověď oběti takové ortodoxní fanatické rodiny z pohledu ex post, která ve svém příběhu bojuje proti potlačenému logickému uvažování. Proti přesně takovému, ke kterému náboženství učí. Autoři se nijak nesnažili tlačit divákovi emoce, jen ho nechali poslouchat a (alespoň u mě) svádět vnitřní boj — jít tu zlost rozdýchat na cigáro, nebo to dokoukat jedním dechem? ()

Renswo

Film sa Vám dostane pod kožu! Skutočný príbeh ženy, ktorú zastrelí jej najmladší brat, aby jej prinavrátil rodinnú česť. Nemysliteľná, ale trpká realita. „Len žena“ nás vezme na cestu , ktorá svojou „západnou“ modernosťou silno uráža svoju rodinu a ktorá na ňu v konečnom dôsledku doplatí životom. Vitajte vo svete kde pokazené Náboženstvo a nezdravé tradície sú všetko a všetko ostatne je nič ! Nechápem prečo ortodoxny moslimovia prichádzajú do moderneho , mladého Nemecka a my všetci naokolo to mame rešpektovať , prijať a tváriť sa že je to normálne. Veľmi silný film obohatený skutočným videomaterialom. Za mňa 5* aj keď v istých momentoch som mal strašnú zlosť a hnev , ale to patrí k tejto téme . ()

Grázl83

Neskutečné drama, které bylo bohužel podle skutečně události. Docela se divím, že si to někdo v Německu dovolil natočit a upozornit tak na hrůzu, která pramení z Islámu. Chválím styl vyprávění, ze kterého místy mrazí. ()

bonovox

Výborný polo dokument. Nekompromisné podanie udalostí zo života mladej moslimky, ktorá sa túžila začleniť do normálneho života v Európe ale jej rodina jej to poriadne sťažovala až to skončilo celé tragicky. ()

SpicyNugget

Aynur je krásná mladá žena, dcera tureckých přistěhovalců, kteří se usadili v Německu. Jsou to ale ortodoxní muslimové, takže Aynur v šestnácti letech proti její vůli provdali za staršího a násilného muže. Když s ním otěhotní, rozhodne se zdrhnout. Vezme dráhu zpátky k rodičům do Německa, porodí syna, začne studovat a odhodí hidžáb. To se ale její ortodoxní rodině nelíbí. Dělá rodině ostudu! Aynur je jednoho dne nalezena zavražděná… Kdo z rodiny to udělal? Krásný film. Teda, krásně natočené a zpracované drama podle skutečné události, ale ta hovadská rodina mi pila krev, na nich nic hezkého nebylo. Malinko mi tam vadilo to retrospektivní vyprávění od mrtvé holky, to už bylo nad rámec. Ale jinak téma super, zajímavý film. ()

hony23

Silný příběh o mladé dívce, která svedla nerovný boj proti své rodině a jejímu náboženskému fanatismu. ()

Grossing

Moc diváků asi film nepřitáhne, ale je to škoda. Je neuvěřitelné, že se stále takové věci dějí a není síly která by to zastavila. Narodit se do muslimské rodiny ženou, která má svobodomyslnou povahu, je cesta do pekla. Kvalitně natočené a úderné. ()

Zaks

Áno, asi každý to už pozná aj z iných diel. Nevedia sa u nás prispôsobiť, je to pre nich niečo neprirodzené, niečo, čo by pošpinilo ich rodinu. Štýl rozprávania silného príbehu bol aj napriek téme až moc strohý, skoro dokumentárnou formou, bez filmových prvkov, či silnejších emócií. Tie prichádzali samé, len na základe holých faktov, ktoré sú strojovo predkladané, s typicky nemeckou presnosťou. Zrejme to bol tvorivý zámer, mne to úplne nesadlo. Tiež úvodné predstavenie hlavných postáv sa mohlo zaobísť bez jasného škatuľkovania, kto je dobrý a kto zlý, veď divák si to hádam vie neskôr zhodnotiť aj sám. Ale za koniec, ktorý je pokračovaním úvodu, treba autorov pochváliť, tam už do nás búšia so všetkou razantnosťou, ako si to aj situácia vyžadovala. Zmení sa to niekedy? ()