Válečný pilot Antonín Maděra se vrátil do rodné obce a mezi partu mladých brigádníků. Díky péči primáře Holubce se Harry zotavuje a vrací se na statek. Kadeřnice Ilonka, která Maděru o chystaném německém přepadení informovala, se s ním ještě té noci více sbližuje, ale ráno odmítá zůstat. Kanda vytluče z hostinského Zikmunda přiznání, že dával Němcům přes hranice informace o dobytku a předával jim i nalezené říšské marky. Karel Kučera, bývalý Maděrův kamarád, který se přihlásil k Němcům, se nyní pokouší u Šimáčka coby zasloužilý partyzán získat zpět rodinný svatoštěpánský statek, ale neuspěje... (Česká televize)

nervoznideda

Putna Lábus mě štval od začátku nenažraný zmetek :-) už to vidím po xté a stále mě to baví, je to lepší než televize na tu jsem zanevřel, bud kraviny a samá reklama na to je můj čas škoda :-) Somr je skvělý: já se z něho poseru :-) 5.5.21 ()

• V hospodě lze spatřit reklamní poutač na minerální vodu Kysibelka. Tu produkovala firma Mattoni. Minerálka se proslavila i v rámci Jubilejní výstavy v Praze 1891, kde vyhlídkový balón nesl její jméno. (sator)
  • Natáčelo se ve dvoře Chýnov u Radíče, Úštěku, hřebčínu Kladruby nad Labem a Královské oboře v Praze. (M.B)