Ferengové kontaktují Enterprise, našli totiž starou loď Federace Stargazer. Na Stargazeru kdysi působil i Picard jako kapitán. „V zájmu zachování dobrých vztahů“ dají Stargazer jako dárek Picardovi. Picard neváhá a s výsadkem se přemisťují na Stargazer. Když si prohlíží své staré věci, napadne ho zařízení na ovládání myšlenek, které ovládá Fereng. Začne mu promítat jeho poslední misi na Stargazeru – hlavně to strašné, co se tehdy stalo. (Varan)

PKD

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pikrdova minulost se vrací a to je velmi dobře. Moc jsem ho sice nikdá nemusel, ale tu bolest hlavy mu nepřeji. Special quest star... U.S.S.Stargazer + kapitalisté nejhrubšího zrna. ()

sirien

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jakože vcelku ok epizoda s "problémem týdne", má nějaké správné SF prvky a tak, ale... provedení vlastně nic moc a Ferengi jako antagonisté pokračují ve své trapné křečovité nepřesvědčivosti. ()

majo25

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stretnutie s tieňmi minulosti dáva epizóde špecifickú atmosféru. Ale veď prečo nezobrať darček od Ferengiov, keď je zadarmo? Efekty a vybavenie na starej lode sú síce trošku slabé, chýbala nejaká tá akcia, aj logika príliš nesedí (keď sa Piccard stretol s loďou Ferengiov pred 9 rokmi, ako nemohla mať Federácia žiadne informácie o tejto rase v jednej z minulých epizód), ale za tú atmosféru a zameranie sa na Piccarda nemôžem inak. ()