Příběh židovských skautů, kteří společně s členy francouzského odboje zachránili během druhé světové války životy deseti tisíc sirotků. (Filmbox)

petikacka

Sorry jako, ale je to dlouhé...nudné...nezajímavé...Nic proti Marcelu Marceauovi a jeho pomoci dětem, ale měl to natočit někdo jiný a hlavně někdo jiný měl napsat scénář...Takhle z toho vznikl jakýsi paskvil, který neosloví...nepřipomene zvěrstva nacistů a nikým neotřese...Jenom jsem to už hlavně chtěla mít za sebou...Jo a Jesse jako Marcel mi tady připadá jako divná karikatura sebe samého...Prostě tohle se fuuuckt nepovedlo...Za mě 45% ()

Danqo

Imo zbytočný film, ale ako kulisa pre Jesseho Eisenberga asi stačí. Kvôli nemu som film pozeral a jeho som si na tom užil. Technické spracovanie dobré, ani herci nepodávali zlý výkon (áno, nemám námietky ani voči Vici Kerekes), ale celé to bolo také selankové, ako by vojna a holokaust boli len také jemné nepríjemnosti okolo. ()

Rathalos

Zivotopisna drama o Marcelovi Marceau,ktory sa pridal k francuzskemu hnutiu odporu a zachranoval zidovske deti pred nacistami,no zaroven sa preslavil aj ako zakladatel modernej pantomimy,natocene je to pekne,po hereckej stranke je to velmi rozmanite co sa tyka narodnosti a Jesse Eisenberg by mal nacvicovat plac,lebo zjavne ma s tym problem,jednoducho to nevie,ale aj tak to zahral dobre,no a film sa mi pacil,kedze su to skutocne udalosti,som zase o nieco mudrejsi...:-) ()

BOURQUE

Keď sa na to pozrieme z povrchu, tak je to jeden z ďalších filmov, ktorý poukazuje na brutalitu a krutosť nacistického režimu a to, že ako prenasledovali (a vraždili) židov a ako oni (v rámci možností) sa snažili zachraňovať seba a ostatných . Keď sa na to pozrieme lepšie, tak je to film, ktorý je trochu odlišných od svojich príbuzných – skutoční hlavní hrdinovia príbehu sa snažia zachrániť čo najviac židovských detí, ktoré stratili svojich rodičov, a robia to prakticky bez zbraní. Z hereckej stránky zatiaľ jeden z najpresvedčivejších výkonov od J. Eisenberga, ktorého veľmi dobre dopĺňa C. Poésy. (V. Kerekes v malej, ale v nezadbateľnej roli.) M. Schweighöfer v roli záporáka hrá presvedčivo a je jasné, že by sme sa ním za žiadnych okolnosti nechceli stretnúť. P.S.: Česť pamiatky všetkým zosnulým. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

MickeyStuma

Máme tu další příběh o zachraňování lidských životů za druhé světové války, ve kterém je tentokrát hlavní zachránce francouzský herec a mim Marcel Mangel, známý spíše jako Marcel Marceau, který byl mimojiné také zakladatelem moderní pantomimy. Příjmení Marceau, se svým bratrem Alainem, přijal za války jako poctu generálovi z dob velké francouzské revoluce generála Françoise Séverina Marceaua. V této době se právě se svým bratrem přidal k francouzskému odboji, která zachraňovala před holokaustem dětské sirotky a on osobně pomáhal děti převážet do Švýcarska. A právě pro uklidnění dětí poprvé použil pantomimu. O tom všem vypráví tento snímek, který má pro Čechy a Slováky tu zajímavost, že si v něm zahráli i místní herci. Začátek začíná symbolicky otázkou malé židovské dívenky položenou svým rodičům: “A proč nás nenávidí?” Po dvou hodinách filmové stopáže nám je na konec všeho dění připomenuta velikost nacistických zvěrstev a kolik toho bylo spácháno právě na dětech. Snímek je vlivem zpracování svým způsobem přitažlivý hlavně kvůli srovnávání dojemných a profánních okamžiků. Nejvíce se tím povyšuje hlavně všudypřítomná nacistická hrozba, která byla podceňována. Jedná se o upřímný film, který však postrádá patřičnou dramatičnost a napětí. Působí tak zcela stejně jako snímek ´Lidice´ (2011), kde taktéž nejdramatičtější okamžiky diváckou hrůzu z dané situace prostě nevyvolají. Jestli je jemnost scén právě u takového filmu nějakým přínosem  je otázkou. Nezlehčuje se to tím?Každopádně se jedná o životopisný filmový počin z doby války poukazující na hrůzy proti lidskosti a hrdinství jednotlivců, které by si každá nová generace měla pamatovat, neboť zdvihá varovný prst. ()

Olík

Až jsem se podivil, jak mne snímek s takovým tématem nechal chladným. Jesse Eisenberg na mima až příliš prkenný, stejně tak chyběl „padouch“ kvůli kterému by se vám otevírala kudla v kapse, nebo někdo jiný, kdo by se vryl do paměti……..teda potěšila nemalá role pro Vicu Kerekes. Příběh je, jak by řekl Zdeněk Pohlreich, silný jako noho u prdele, ale přijde mi, že selhává jeho znázornění. Když to řeknu úplně jednoduše, je to natočené strašně obyčejně. Hnutí odporu rozhodně není, jak by se zdálo z mých předešlých vět, špatný film, jenom jsem od něj čekal, že si víc pohraje s mými emocemi. ()

kluzo

Velmi silný příběh, skvělé drama, výborná atmosféra, která mě vtáhla do děje a přinutila mě i nejednu slzu uronit. A neodpustil si komentář k jednomu zdejšímu odborníkovi. Jen bezcitný arogantní blb může napsat: jako celek mě to nezaujalo, žádná dramatizace, žádná atmosféra, žádné scény, při kterých by se mi otvíral nůž v kapse... Pokud bych snímků měl něco vytknout, byla by to asi jen pro mne nedokonalá pantomima Jesse Eisenberga, ale na Marcela Marceaua by měl asi málo kdo, navíc o tom ten příběh není, takže za mě plná palba. ()

PaulCZE

Další extra stupidní film z druhé světové na kterém není téměř nic dobového nebo uvěřitelného. Zlý jsou nacisti a Hitler, ne Němci. Ve filmu snad nepadne slovo Němec nebo Německo v negativním významu. Židé před počátkem války utíkají z Polska a ne z Německa.. podobná agitka se táhne celým filmem, na textech si dal někdo záležet, aby z nich zářil ten správný názor. Celou tuhle trapnost završují šablonovité postavy s rádoby filozofickými moudry, jalový záporák, předvídatelný děj a podivné náhody. No a jinak Němci vedli nelítostnou genocidní válku na celé východní frontě i na Balkáně, nejvíce netrpěli jen Židé. ()

Vämpiriüs

Válečný snímek z pohledu Francouzských židů zaměřujíc se na záchranu dětí z dosahu nacistů. Nejedná se o plně důkladný náhled a ve scénáři má příběh příliš mnoho větších skoků což může být spíše na škodu. Celkově se většina filmu spíše pomalu táhne a ono napětí s akcí jen velmi rychle proletí. Scénář tedy není žádný zázrak a filmu hodně pomáhá ono prostředí a herecké výkony. ()

Tominni

Hnutí odporu - film o Marcelovi Marceauovi, který během války zachránil spoustu židovských dětí. Téma, které vždy bude silné, podtrhuje výkon Jesse Eisenberga, který film táhne (a samozřejmě české herečky!). Některé scény trochu postrádají logiku (především útěk dětí v lese), ale jinak film šlape dobře, kontrasty dětského sboru a poprav, neustálý strach - to vše film nabízí. ()

xzajox

Slaboško, bojko, obyčajný človek, a predsa hrdina. To je základná idea filmu. Ak neviete, nechcete alebo nie ste schopní bojovať zbraňami, bojujte srdcom. Nie zabíjať vrahov, ale brániť možné obete. Aj keby to bola len kvapka v mori preliatej krvi, ktorá nevytečie. Spýtajte sa tých stoviek či tisícov životov, ktoré tento obyčajný človek zachránil. Netvrdím, že je to najlepší film s WW2 vs Židovskou tématikou, ale podobne ako slávny Pianista, Chlapec v pruhovanom pyžame a ďalšie, zanechal vo mne príjemný pocit, že aj v pekle sa našli takí, ktorí bojovali za životy iných. Eisenberg hrá výborne a rola mu sadla. Záporák bol síce tak trochu ako Joker bez mejkapu, ale OK. Veľmi dobre tu pracujú s atmosférou. Občasné chvíľky falošného bezpečia strieda napätie, keď ani nedýchate, aby ich náhodou neodhalili a nechytili, plne uveriteľné city medzi deťmi a ich ochrancami, či Marcela s otcom. Toto všetko z Resistance robí veľmi kvalitný snímok, ktorý si iste ešte niekedy rád pozriem. 79% - 4* ()

Han_Quintet

Hrdinou se člověk nerodí, ale stává, někdy se jím člověk stane je-li zahnán do kouta, jindy jenom tak, že nesvolí ze svých zásad. Nám ostatním nezbývá než si jejich hrdinství připomínat a já rozhodně děkuji za tuto připomínku, která je skutečně velmi dobře natočena a zpracována a ve které měli tu čest hrát i čeští herci. Pět hvězdiček za super film bez jakékoliv emoční ždímačky(ono samotné téma je neskutečně silné). A dále už jen wiki: Marcel Marceau (French pronunciation: ​[maʁsɛl maʁso]; born Marcel Mangel; 22 March 1923 – 22 September 2007) was a French actor and mime artist most famous for his stage persona, "Bip the Clown". He referred to mime as the "art of silence" and he performed professionally worldwide for over 60 years. As a Jewish youth, he lived in hiding and worked with the French Resistance during most of World War II, giving his first major performance to 3,000 troops after the liberation of Paris in August 1944.[3] Following the war, he studied dramatic art and mime in Paris. In 1959, he established his own pantomime school in Paris, and subsequently set up the Marceau Foundation to promote the art in the U.S. Among his various awards and honors he was made "Grand Officier de la Légion d'Honneur" (1998) and was awarded the National Order of Merit (1998) in France. He won the Emmy Award for his work on television, was elected member of the Academy of Fine Arts in Berlin and was declared a "National treasure" in Japan.[3] He was friends with Michael Jackson for nearly 20 years and Jackson said he used some of Marceau's techniques in his own dance steps. ()

Kozlowski8

Snímek o záchraně židovských dětí z fašisty ovládané Francie. Zajímavý námět dává tušit silný zážitek. Emotivní pasáže ve filmu určitě jsou (Lyonský řezník, úkryt na stromě v Alpách...), ale jsou naředěny pasážemi mdlými a nudnými (zbytečně dlouhé mimické vložky Jesse Eisenberga), zvláště v první polovině. Určitě se ale jedná o film, který stojí za to vidět. 65%. ()

Saxos

Celý snímek na mě působil stejně divně, jako scéna, kdy německý oblastní velitel nahání v noci po lese utíkající skupinku židovských skautů. Po úspěšném objevení nejsou schopní za dětmi skočit do rokle. Závěr: mimové mě vždy přišli divní, nerozumím jim a ani nechci, nedoporučuji. ()

Pepi74

Film se jmenuje "Hnutí odporu". Očekával jsem, že se bude jednat o snímek, kdy francouzští partyzáni vyhazují do povětří vlaky, otravují esesáky. No a ono to je o jednom z největších mimů 20. století MM. No tak jo. Na tohle jsem neměl zrovna náladu ale potřeboval jsem nějaký podkres k práci. Takže první část MM kašle na děti, pak z nich má schýzu, pak je pochopí a nakonec zachrání. Ze dvou hodin je minimálně půlhodina mimických čísel. Jo a taky je zde Němec Barbie aby se nezapomnělo, že je vlastně válka. Občas někoho odstřelí aby bylo jasné, kdo je ten zlý. Vůbec jsem nepochopil tu dějovou linku s jeho rodinou, potažmo manželkou. Asi aby se to celé natáhlo. Jak bylo zmíněno, děcka si udělají před hranicemi táborák aby to Němci za nimi stihli a když je teda doženou tak nevidí žádné stopy ve sněhu a nakonec stíhání ukončí slovy, to nemohli přežít. Všechny i ty nejmenší děti (!!!) ten pád přežily, jen dospělá ženská si zlomila vaz aby to bylo jakože na konec ještě smutnější. Ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdu. :-( ()

Mates Hradecky

Film je k sehnání pouze v dabované verzi - ti umělci se zase vyřádili. Obvyklá partička Čtvrtlík, Bouček a spol nadabovali film za jedno dopoledne a ještě stihli švédskou snídani. Takže se ani neobtěžovali nadabovat české herce vlastními hlasy a nalepili jim jiné, samozřejmě zcela nepadnoucí. Jako přidaná hodnota obvyklé skřeky nééé a výkřiky pomooooc tam, kde v originále nic není, proč tomu nepřidat trochu šťávy, ať si divák Novák přijde na své. Místo Ceny Františka Filipovskéhu udělil bych Cenu Katův šleh za tragický dabing a autorům nechal vyrvat jazyk, aby nemohli dál prznit kulturní počiny. ()

Tarsan

Co to sakra bylo? Velké štěstí, že se toho skuteční aktéři nedožili. Třeba takový Marceau by nejspíš hrůzou oněměl. Schematický a nedomyšlený scénář dorazila slabá režie, obojí v podání venezuelského amatéra. Podle mě to definitivně pohřbil i nevhodný casting hlavních představitelů a celkově nepřesvědčivé podání jedné důležité fáze historie francouzského odboje. Škoda totálně promarněného potenciálu. 30% ()