Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Kosmik 1

Konečně zase návrat k lepšímu! Tohle je ten správný Red Dwarf, jak ho znám z dřívějška. Kvanta vtipných hlášek a scén, jenž jedna předčí druhou a obráceně. :D Prostě dokonalá souhra, tak jako v dřívějších dílech. Dobré nápady na nové epizody, jsem opravdu nadmíru spokojen a jsem rád, že vznikly další epizody, které si můžu pouštět neustále a pořád dokolečka dokola bez omrzení. :) Snad ještě někdy dojde i na 11.sérii. // Rimmer: "Krytone, nastav kurz na Trpaslíka, chátra se vrací domů!" 100% ()

vyfuk

Po několika letech se vrací čtveřice, která se pro mnoha lidí stala definice kultu. I když by někdo čekal, že Zpátky na Zemi bude originalita sama, po tolika letech, ale to dle mého chtělo počkat ještě tři další roky, kdy vzniklo toto. Dalších "pouhých" šest dílů. Právě to, že tento seriál je menší z něj dělá i příležitost pro prokázání nevyčerpanosti a to se v celku stává. Dva díly byly podle mne skvělé a já se u RD po dlouhé době opravdu bavil. I to ale nezachrání spoustu dalších dílů, které byly klasické počiny, které mne nijak extrémně neoslovili. Uvidíme jestli tohle bude mít nějakou budoucnost. ()

Masrii

Je skvělé, že se nám Trpaslík vrátil, navíc v celé své kráse. Díly znovu nabraly originalitu a tu nejlepší porci humoru, kterou nikde jinde nenajdete :) 1.díl: Pecka, zejména to s těmi losy nemělo chybu, navíc celý díl provázen telefonátem o koupi míchače :) 2.díl: Snad ještě lepší než první, video s Listerem-otcem Listerovi-synovi je nepřekonatelné :) A Čínská tichá pošta taky není špatná 3.díl: Trošičku slabší, Ježíš mi tam nějak nepasoval, ale přesto velmi dobrý díl. 4.díl: Protokoly o nehodě, duet Kryton-Kocour, zkrátka skvělý další díl. 5.díl: 5. díl mi přišel trochu nudnější, kromě automatů mi na něm moc věcí vtipné nepřišlo...snad se to v dalším díle zase spraví. 6.díl "Ty pomlouváš můj druh řečma jako: jste posedlí soubojema napříč časem a prostorem. A proto tě vyzývám na souboj napříč časem a prostorem" pro změnu zase vydařenější díl, jako vždy jsem se nasmál. Teď už jen čekat na XI. sérii :( 100% ()

Georgex

Červený trpaslík je největší legendou situačních komedií a když tvůrci ohlásili novou sérii, byl jsem zděšen a přesvědčen, že to seriálu uškodí. Teď již mohu s čistým svědomím říci, že jsem se spletl, jelikož tvůrci vybrali to nejlepší z předchozích sérií a natočili 6 plnohodnotných dílů, mezi kterými najdeme i epizody, které se řadí k tomu nejlepšímu, co celý seriál nabídl. Jednoduše řečeno jedná se o nejlepší seriálový comeback, který jsem za poslední dobu viděl. Jednotlivé díly jsou výborně natočeny a nedá se říci, že by některý z nich vybočoval z kvalit celého seriálu, i když se zde najdou tři díly, na které asi nikdy jako fanoušek tohoto seriálu nezapomenou. Jedná se o první, druhý a pátý díl, kde druhý díl patří vůbec k tomu nejlepšímu z Trpaslíka. Herci dokazují, že i po tolika letech neztratili nic ze svých kvalit a stále dokáží královsky pobavit. Celá posádka ve složení Rimmera, Davida, Kocoura a Krytona si za své výkony zaslouží poklonu a rozhodně mají na to, aby nás ve svých rolích bavili dalších nespočet sérií. Na závěr se vděčí tvůrcům poděkovat za oživení nestárnoucí legendy a teď už můžeme pouze doufat, že tato série nebyla poslední, kterou nám tato partička naservírovala. Moje hodnocení 90% ()

Specs

Hlášky: (Na trpaslíka někdo útočí.) Rimmer: - "Co tam venku je?" Kryton: - "Smrtící loď replikantů, pane." Lister: - "Smrtící loď?" Kryton: - "Ano, pane." Rimmer: - "Měli bychom se obávat?" & (Schovávají se před nepřáteli v asteroidu.) Kocour: - "Co to je?" Kryton: - "Něco se blíží k asteroidu." Lister: - "Je to sonda. Blíží se asi půl kiláku východně. Vypněte všechny světla." Kocour: - "Tobě to pálí. Budou si myslet, že nejsme doma." Rimmer: - "Pokud bude situace svízelnější, Kryton by mohl otevřít dveře a říct, že jsme se přestěhovali." & Rimmer: - "Nemáme se čeho bát, kromě strachu samotného. Teda kromě bolesti. Možná i ponížení. A samozřejmě smrti a neúspěchu. Ale kromě strachu, bolesti, ponížení, selhání, neznámého a smrti se nemáme čeho bát, jenom samotného strachu! Kdo jde se mnou?" ()

giovanni3

Vůči IX. řadě to je velký krok směrem ke staré dobré klasice a to je jen a jen dobře. Díly této série mne bavily, ale člověk se neubrání tomu, že jsou zde i vtipy, které kopírují (respektive lehce upravují) vtipy již jednou pronesené. Na stranu druhou za 3 díly 9.řady bych spočítal novátorské vtipy na prstech jedné ruky, zde to je o mnoho víc. Tudíž spokojenost a věřme, že seriál zůstane minimálně na této úrovni. Na 5* to není ta stará klasika je jen jedna a tato řada ještě není úplně to pravé ořechové,skrze hluší místa ve všech dílech, ale 4z5 si to zaslouží. ()

BMAJTZ

Povedený návrat nezapomenutelné posádky, který je mnohem lepší než ne až tak dobrý Red Dwarf: Back to Earth. Jasně po tolika letech od původního seriálu se samozřejmě humor trochu změnil, ale i tak hodnotím víc než kvalitně. Doufám jenom, že to odstartuje vlnu dalších sérií. ()

Madluska

Jo, doufala jsem, že nějak takhle tvůrci navážou na své dřívější kousky po trochu slabší IX. řadě! A mé přání bylo vyslyšeno! Jen mi zůstává záhadou, co pan Lister na tom lidstvu vidí... :-D (A Kocour je frajer! :-D) ()

Seti

Devátou řadu a její novátorský přístup jsem zcela ignoroval a jsem za to rád. Desítka se totiž navrací ke kořenům a představuje Trpaslíka přesně v té podobě, v jaké ho mám nejradši. Skvělý scénář, výborné vtípky a staří známí v nejlepší možné formě. Po všeobecně velmi slabém a vlažně přijatém návratu na Zem jsem si myslel, že je s Trpaslíkem konec, ovšem rebirth se vážně povedl a přiblížil se ke kvalitám původnímu seriálu asi nejblíže, jak to bylo možné. Doufám jen, že měla moje oblíbená partička také finanční úspěch a jedenáctá řada na sebe nenechá dlouho čekat. ()

RichardLev

Po minisérii Back to Earth jsem od desáté série nic nečekal ani se na ni nijak extra netěšil. Ale ze zvědavosti jsem se podíval. První epizoda Trojan je věrná starému Červenému trpaslíkovi. Nostalgie se dostavila a já můžu říct, že scénáristi i herci to stále mají v sobě. Jako by tento díl z oka vypadl starým dobrým epizodám z předchozích sérií. Tedy, až na poněkud postarší herce, samozřejmě. Vyšší věk jim však není na škodu. Jen na Listerův hlas v angličtině si budu muset chvíli zvykat. Zatím čtyři, na plné hodnocení si počkám do konce série. ()

Arach.No

Rozhodně důstojné pokračování. První díl dokonce bez výhrad rád zařadím mezi ty opravdu, opravdu povedené díly původních řad. Bohužel ani jedna z dalších pěti epizod už tak dobrá nebyla (i když třeba Fathers and Suns pořád nadprůměrně kvalitní). Hodnotit po prvním Trojanu, byl by to jednoznačně plný počet. Na konci řady musím uznat, že byla povedená, ale na tu nejvyšší laťku nedosáhla. Na další řadu se moc těším. ()