Epizody(6)

2. světová válka se chýlí ke konci a mladá Angličanka pomáhá tajemnému americkému agentovi zbavit britskou vládu ruských špionů. (Netflix)

Paolina.Proc

Na seriál jsem se začala dívat vlažně, protože mě žádná postava nijak výrazně nezaujala, s každým dalším dílem jsem byla víc a víc zaujatá a pohlcená dějem a vlastně všemi postavami. Velice zajímavý příběh, který vykresluje celou řadu charakterů a historických událostí. Je v něm všechno o životě a lidech, nadčasový. Styl výpravy a snímání obrazů byl úchvatný. ()

Necrotongue

Od seriálu jsem toho nijak moc neočekával, o to milejšího překvapení jsem se ale dočkal. S výjimkou třetí epizody, která mi příliš nesedla, jsem si užíval kvalitně napsané i natočené špionážní drama, jež předvedlo, že ať se jedná o jakoukoli tajnou službu, svými metodami se od ostatních prakticky neliší, a potvrdilo mi můj pevný názor, který jsem si vytvořil na všechny druhy fanatiků. ()

Morholt

Americká tajná služba naverbuje do svých řad mladou Angličanku toužící po dobrodružství a dá jí za úkol odhalit ruského špióna ukrývajícího se ve Whitehallu. Novopečená agentka vzápětí zjišťuje, že tahle hra se nehraje v rukavičkách a začíná ze své naivity střízlivět. Na krok zpátky už je ale pozdě. V tomto případě se nejedná o žádný strhující špionský thriller a informace se získávají především prohledáváním šuplíků a posloucháním cizích hovorů, ale to vůbec nevadí, protože o to víc to působí realističtěji. Líbilo se mi i dobové zasazení, které reflektovalo jak politickou situaci v Británii, kde se k moci drala levice, tak třeba vznik Izraele či zájmy amerických magnátů. Je sice pravda, že s charakteristikou hlavní hrdinky si tvůrci občas nevěděli rady a ona tak místy působila jak slon v porcelánu, ale díky reáliím se to dalo přežít. Spokojenost. 70% ()

liquido26

Po pomalejším rozjezdu v prvních dílech, druhá polovina skvěle graduje. Solidní špionážní seriál. Dílů tak akorát a závěrečný díl jsem si moc užil. ()

bllm

Bohužel, jsem docela zklamaná, čekala jsem trochu víc. Chyběl tomu ten správný britský nádech. Nějak mi vůbec na nikom z postav nezáleželo a to je vždycky průser. ()

pupopony

Naprosta bomba. Opravdu spionazne-politicka lahudka. Miluju nejednoznacne postavy, ti se spis priblizuji realite a ve hre spionaze obzvlaste ()