Traitors (TV seriál)

Jerusalem

(pracovní název)

Velká Británie, 2019, 4 h 42 min (Minutáž: 47 min)

Americká tajná služba naverbuje do svých řad mladou Angličanku toužící po dobrodružství a dá jí za úkol odhalit ruského špióna ukrývajícího se ve Whitehallu. Novopečená agentka vzápětí zjišťuje, že tahle hra se nehraje v rukavičkách a začíná ze své naivity střízlivět. Na krok zpátky už je ale pozdě. V tomto případě se nejedná o žádný strhující špionský thriller a informace se získávají především prohledáváním šuplíků a posloucháním cizích hovorů, ale to vůbec nevadí, protože o to víc to působí realističtěji. Líbilo se mi i dobové zasazení, které reflektovalo jak politickou situaci v Británii, kde se k moci drala levice, tak třeba vznik Izraele či zájmy amerických magnátů. Je sice pravda, že s charakteristikou hlavní hrdinky si tvůrci občas nevěděli rady a ona občas působila jak slon v porcelánu, ale díky reáliím se to dalo přežít. Spokojenost. 70%(7.8.2019)