Černý slzy (TV film)

Česko, 2002, 90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (19)

• movie

Odfláklá sračka, která se snaží nalákat na "drsnou a pravdivou realitu", ale omezuje se v mantinelech televizních seriálů s rasovým motivem. A režie? hrozná - Cieslare, di se zahrabat!(16.1.2003)

• dobytek

Na tom filmu je všechno hrozný, ale nejvíc mě teda dostali ty náckové s pečlivě načesanejma a nagelovanejma účesama. Takovej sestřih by jim možná záviděl leckterej metrosexuál. Fakt komedie :-)(4.8.2007)

Film, ktory u mna vyvolal velmi podobne a nesmierne silne pocity, tak ako sa to podarilo napriklad snimkam Crash ci American History, taktiez sa venujucim problematike nezmyselneho rasizmu...(6.8.2007)

• dr.horrible

2* Iba a len za hudbu(3.9.2012)

Podle mě vůbec ne špatný film. Kult hákového kříže to není, ale herecké výkony jsou nadprůměrné.(20.1.2003)

Podprůměrný scénář nemohou zachránit ani hrátky s barvou, ani herecké výkony ani hudba.(15.1.2003)

• Terva

Povídku, kterou napsal Josef Klíma jsem četl, ale její filmové zpracování nedopadlo moc dobře. Ta povídka má velký potenciál a tvůrci jej vůbec nevyužili.(21.6.2013)

Romeo a Julie na cerno-bilo. Doslova...(1.5.2011)

Bydlím v skoro -Bronxu - a přesto nebo právě proto - nevím . Jsem k tomu navíc matka a pošťačka -tak že vím jaká je diskriminace :-((( Přesto by to byla hezká pohádka -kdyby to nějak šlo :-) Takhle jsou prostě špatní všichni :-)))(31.1.2010)

• fantoci

Zajisté je téma zpracované v tomto příběhu zajímavé. Nelíbila se mi však "umělecká" práce kamery a tendenčnost díla. Je to však jen můj subjektivní pocit.(6.3.2008)

Věčná problematika dvou národnostních menšin.(22.10.2009)

"Vítku, ty můj polí kvítku..." Takový milý Romeo a "jiná" Julie. Námět dobrý, možná to provedení mohlo být lepší. Rozhodně jsem tenhle film nějakou tu chvilku rozdýchávala, protože to ve mně zanechalo vcelku silné stopy. Po tomhle jsem si hodně uvědomila, v čem to žijeme. Ve světě násilí, kdy si lidé nejsou rovni a lásce není přáno. Ach a pro Kryštůfka nemám slov.(29.2.2012)

Silidní drama, jen mám pocit, že se jedná spíše o televizní film. Dobří herci, scénář je sice trošku šablonovitý, ale ono je to dnes těžký. Romsko-český problém je velice komplikovaný.(9.10.2008)

Výborní herci a výborný námět. Ale tenhle snímek je nádhernou ukázkou toho jak to dopadne, když někdo tak dobrý a aktuální námět špatně zpracuje. Skoro bych řekla až "odflákne". Je mi to líto, protože i scénář je daleko nad televizní rámec. 65%(5.8.2007)

• -henry-

Zpracování hodné svého mistra: tentokrát nečekaně srozumitelné, spíše až moc klasické, ale hlavně nedbale zpracované, jak se na Českou televizi sluší a patří (mikrofon v záběru při bitce s noži se dá přehlédnout, primitivně namaskované opuchliny může zmírnit snad jen ta "důmyslně" černobílá stylizace, zato herci si to dávají jak na divadelní zkoušce).(24.9.2009)

Povedený dramatický příběh s řadou silných momentů. Jenže: bůhvíproč se ho tvůrci rozhodli nenatočit "normálně" ale "umělecky". Což filmu dost ubližuje a snadno ho to mohlo zkazit úplně. Hodit obraz do černobílých odstínů a dát mu barvu jen v pozitivních chvílích bylo jistě myšleno dobře, nicméně je z toho zbytečná stylizace, která diváka pocitu "úplně stejně to přece chodí u nás ve městě" spíše zbavuje, než aby ho prohlubovala. Stejně jako hudební doprovod, kterého často bylo až příliš. Co se týče dvou muzikálových čísel, ty radši mlčky přejdu a budu se tvářit, že ve filmu vůbec nebyly...(7.8.2007)

• ap2001

Zcestně nerealistický, myšlenkově zbabělý a filmařsky ubohý plagiát Kultu hákového kříže.(13.1.2003)

Incubus..(1.10.2009)

Už je to nějakou dobu, co jsem to viděl, ale dojem to ve mně rozhodně zanechalo, ostatně jinak bych si na to v té záplavě televizních filmů nevzpomněl po tolika letech. Syrové, drsné, bez pozitivního pohledu. Nepostřehl jsem žádnou z chyb, které jsou popisovány v dalších komentářích. Snad akorát ten Shakespeare tady byl zneužitý až moc, nemusel by se na něj klást takový důraz. Kryštof Hádek tady září, jde asi o jedinou roli, za kterou ho mohu pochválit. Takže za vydařené dílo tleskám, ale znovu se na to asi dívat nebudu, přecejenom dost depresivní podívaná. Snad právě pro svou skutečnost a věrohodnost. nemyslím si totiž, že by to bylo až tak přehnané.(9.7.2012)